Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13227 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika28.03.2005. u 12:28 - pre 232 meseci
Problem 1: nisi zadovoljan uslugama operatora

Solution 1: na ljubazan nacin ukazes operatoru na stvari koje ti se ne svidjaju u sistemu i predlozis resenje u cilju povecanja zadovoljstva velikog broja korisnika, a samim tim i potencijalno povecanje broja korisnika.

Problem 2: operatora boli uvo za tebe i tvoje komentare

Solution 2: promenis operatora.

Sta ovde nije jasno?
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika28.03.2005. u 12:45 - pre 232 meseci
Citat:
Ma znaju oni da nije lepo ali je korisno i unosno. i tekkako


Takva im je politika kuce da ne cuju glas korisnika, nego kada su vec monopolisti mogu da rade sta hoce...

Mada moram priznati da je bilo predloga na http://forum.mobtel.co.yu/ koji su usvojeni.

Jedino nam ostaje da se pitamo dokle ce tako :-(
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika28.03.2005. u 13:19 - pre 232 meseci
Monopolisti?! Jesi li siguran?

http://www.mts064.telekom.yu/
http://www.monetcg.com/
http://www.promonte.com/

Ponavljam, kome se ne svidja neka bira alternativu. Ja za Mobtel imam samo pohvale. Tu i tamo se desi po neki failure ali nista ozbiljno...
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika28.03.2005. u 13:23 - pre 232 meseci
nisu monopolisti
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika28.03.2005. u 13:24 - pre 232 meseci
mnogo pohvala za mobtel u svakom slučaju, ali i malo kritika.
 
Odgovor na temu

gogosa
Zemun

Član broj: 45475
Poruke: 1
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika02.04.2005. u 21:21 - pre 232 meseci
>>Pa ljudi sto se toliko cudite ,pa mi placamo najskuplje impulse u evropi,najskuplju hranu,prevoz,komunalije.To je tako normalno dok nahranimo gomilu alavih komercijalista u raznim nabavkama pa to je uzas.Skoro sam dobio jos jednu liniju(mislimTT),a i moj komsija je u isto vreme podneo zahtev koji je naravno u isto vreme i bio odobren.Ali ne lezi vraze nikako nema njegovog naloga u centrali.Ljudi odozgo kazu ma otisao je nalog za prikljucak u centralu?!I kad smo malo bolje pritegli ispostavilo se da je neko hteo da uzme 100€vrica .I dok se sve ne privatizuje i zna sew pravi gazda bice tako. LOPOVSKE BRIGADE to je nicije i sve bogom dato pa udri po narodu.
Gogisa
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika03.04.2005. u 12:11 - pre 232 meseci
Bas tako!Imam mobilno od kad je trebalo prodati osrednji polovan auto za njega!Elem,posle grdnih ubedjivanja sa MOBTELOM i pojavom TELEKOMA presao sam kod 064 za sekundu!I ovde je /bilo/sve u redu!Pojavom BEL paketa ja se odlucim za BEL200,ali iz straha za tretman nisam zamenio postojeci broj za BEL paket nego sam uzeo nov broj!Na pri pejdu mislim da je servis OK,ali na BEL paketu je smesno sta se dogadja!Taman i da mesec dana cutim sigurno bih imao sta da doplatim!Sad se malo macujemo oko toga koliko traju sekund i minut,ali kako sut sa rogatim nema sanse da izadje na kraj,sad trazim nacin da im vratim-platim sta treba pa da se lepo odreknem te 'pogodnosti'!Jos negde u svetu sam imao mobilni telefon i tamo je vazio moj merac utrosenog vremena u telefonu-a ovde to od srca nasmeja operatora u korisnickom servisu!Odavno tvrdim da je telefon cak i ovaj kucni-najnepostenije prodata roba!Pazite ,sta se desi ako se masina zaimpulse ubrza za samo deo sekunde!Pomnozimo to sa brojem korisnika,brojem minuta i to su stravicne brojke,a vi pri tom nemate uvid u to sta i koliko placate!Ne postoji ni savet potrosaca ili bilo koje drugo telo koja bi u nekom razumnom periodu verifikovalo valjanost i TACNOST davaca tarifnih impulsa pre svega!Ispada da nas "kadija"i tuzi i sudi,ali to Srbima i nije neka novost!Izdrzacemo-po onoj-nije junak ko bije nego ko trpi!
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika13.04.2005. u 12:54 - pre 231 meseci
Mobtelov korisnički servis koji se plaća je sinonim za pljačkanje u ovoj zemlji, to je "poslednje" uporište ižvljavanja nad korisnicima koji nemaju mogućnost da se se žale tj. biraju trećeg operatera. Nadam se da približavajući se Evropskoj uniji i usvajanjem pravila i zakona koji tamo važe, ova država ošto reagovati i zaštititi korisnike od ovakvog monopolskog ponašanja mobtela.

A siguran sam da ovi korisnici koji još uvek koriste mobtel, pojavom trećeg operatera neće zaboraviti ovo iživljavanje nad njima i da će bez razmišljanja preći kod prave konkurencije.

A o pljačkanju širih razmera koje je bilo na mobtelu do skora (zaokruživanje na minut pa na pola), trebale bi biti podignute krivicne prijave protiv odgovornih u mobtelu.
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika13.04.2005. u 13:09 - pre 231 meseci

Citat:
Jagnjeca brigada: Mobtelov korisnički servis koji se plaća je sinonim za pljačkanje u ovoj zemlji


Nisi u pravu.
Meni je bolje da platim simbolicnih 9.9 dinara i da resim problem koji sam imao nego da cekam 20 minuta na operatera koji blage veze nema ni sa jednom uslugom i koji mi cita neki tekst koji mu tamo pise na monitoru a ne zna ni sam sta to znaci.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika13.04.2005. u 13:13 - pre 231 meseci
nadajmo se da će nešto biti nekada bolje
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika13.04.2005. u 13:22 - pre 231 meseci
a jel ti bolje da platiš 9,9 *9 dinara +pdv da ti svaki put kaže čekanje
operatera je duže od dva minuta, pa ono čuveno, red za čekanje je popunjen,
pa vaš poziv ne može biti uspostavljen, pa kočenje automata... Upravu si.
9.9 dinara nije ništa ali puta 9 je već brate mnogo.
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika13.04.2005. u 13:54 - pre 231 meseci
Citat:
agasoft: a jel ti bolje da platiš 9,9 *9 dinara +pdv da ti svaki put kaže čekanje
operatera je duže od dva minuta, pa ono čuveno, red za čekanje je popunjen,
pa vaš poziv ne može biti uspostavljen, pa kočenje automata... Upravu si.
9.9 dinara nije ništa ali puta 9 je već brate mnogo.


Ok , toga jeste bilo ali u poslednjih mesec dana su se stvari mnogo popravile , nikada nisam cekao duze od 2 minuta.

Inace komentari kao tvoj su skroz na mestu i mislim da takve (smislene) kritike mogu samo da pomognu da se Mobtelove usluge podignu na visi nivo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika13.04.2005. u 15:07 - pre 231 meseci
@cume

A kako se ne zapitas zašto drugi operateri to ne naplaćuju nego samo mobtel, ako se korisnici ne bune i ako nema pravne države koja bi štitila interese potrošaca u uslovima mnonopola, može da im padne na pamet da počnu i svaki naš udah na mikrofon mobilnog da naplaćuju. A ti ćeš da kažeš, ako neka nam naplaćuju i svaki udah ako je to dobar udah. Ja mislim da je bilo dosta politike "dok je vukova, biće i ovaca za šišanje", mora da postoji akencija za telekomunikacije koja bi štitila korisnike od ovkvih zloupotreba mobilnih operatera u uslovima monopola.


Pa nisu mobtelovi korisnici ovce koje oni mogu šišati kako hoće. I treba da postoje neke norme u ponašanju opertera, jer ovo sa naplaćivanjem nečega što se nigde ne naplaćuje je čista zloupotreba monopolskog tržišta koje vlada u telekomunikacijama.


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika14.04.2005. u 10:41 - pre 231 meseci
kritike jesu dobre, ali kome ih uputiti. Zaista je poslednjih mesec dana
poboljšano.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika14.04.2005. u 12:29 - pre 231 meseci
Citat:
cume: Ok , toga jeste bilo ali u poslednjih mesec dana su se stvari mnogo popravile , nikada nisam cekao duze od 2 minuta.

pa ti mora da se salis, to sto nisi cekao duze od 2 minuta je dobro? pa i 30 sekundi je neprihvatljivo za tehnicku podrsku, mozda bih mogao da razumem da je cekanje reda 10 sekundi, ali 2 minuta?

a sem toga jos uvek se desava da neko ceka i vise od 2 minuta, znaci 2 minuta nije maksimum, nego minimum, ili u najboljem slucaju prosek

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika14.04.2005. u 14:43 - pre 231 meseci
Citat:
JogyII: pa ti mora da se salis, to sto nisi cekao duze od 2 minuta je dobro? pa i 30 sekundi je neprihvatljivo za tehnicku podrsku, mozda bih mogao da razumem da je cekanje reda 10 sekundi, ali 2 minuta?


Ok , naravno da moze i bolje i da treba da bude bolje , ali tih dva minuta sam stavio kao neki maksimum(npr. kad su iskljucenja) , nasuprot tome mnogo cesce se desava da se operater odmah javi , narocito u poslednjih mesec dana.

U poredjenju sa konkurencijom to je vise nego dobro.
 
Odgovor na temu

anon7994

Član broj: 7994
Poruke: 278
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika14.04.2005. u 21:43 - pre 231 meseci
Nije da branim MOBTEL, daleko od toga, smatram da je nedopustivo da naplacuju poziv korisnickom servisu, ali... ko god je bio na tom cuvenom zapadu, zna da se cekanja na odgovor ne meri sekundama, nego minutima, i to veoma cesto i preko 10 minuta... sve naravno zavisi od usluge koja se pruza i od platezne mogucnosti korisnika.

Isto tako, brze ce dobiti vezu sa operaterom neko ko ima racun od nekoliko hiljada dinara, nego neko ko samo salje poruke i potrosi 100 dinara mesecno na mobilni...
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika15.04.2005. u 13:01 - pre 231 meseci
Citat:
[email protected]: ali... ko god je bio na tom cuvenom zapadu, zna da se cekanja na odgovor ne meri sekundama, nego minutima, i to veoma cesto i preko 10 minuta...
nisam bio na zapadu, ali recimo tehnicka podrska (u obliku chat-a) za 2 inostrana hosting provajdera se dobija u roku od par sekundi, takodje nemoj da zaboravis da je ovde u pitanju PLACENA USLUGA a ne neki poklon, i sa pravom ocekujem da uslugu dobijem odmax, a ne da cekam (da i znam da se to cekanje ne naplacuje, ali kakve to ima veze?), sta zar pored toliko nezaposlenih u srbiji nemogu da nadju nekoga ko ce da radi za procenat od 10 din/min koliko se podrska naplacuje, mislim stvarno nedopustivo


Citat:
[email protected]:
sve naravno zavisi od usluge koja se pruza i od platezne mogucnosti korisnika.

Isto tako, brze ce dobiti vezu sa operaterom neko ko ima racun od nekoliko hiljada dinara, nego neko ko samo salje poruke i potrosi 100 dinara mesecno na mobilni...
cenis? ok pre 2 meseca kada sam zadnji put pokusao da koristim tehnicku poruku zvao sam triput i cekao po dva minuta i pored racuna od par hiljada dinara, sta onda treba da ocekuju oni koji kako kazes imaju racun 100 dinara (mada neverujem da je tako mali racun moguc za postpaid korisnike)





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika15.04.2005. u 13:18 - pre 231 meseci
Citat:

JogyII: pa ti mora da se salis, to sto nisi cekao duze od 2 minuta je dobro? pa i 30 sekundi je neprihvatljivo za tehnicku podrsku, mozda bih mogao da razumem da je cekanje reda 10 sekundi, ali 2 minuta?


Deutsche Telekom AG - DSL linija pukla:

- Ukupno 45 minuta - 1 sat (!!!) cekanja, slusanja "on hold" muzike, prebacivanja sa lokala na lokal, sa DTAG-baby firme na DTAG-baby firmu (T-Com, T-Online, itd...) - dok na kraju nije utvrdjeno da je pao kompletan sistem u Berlinu i da ce da rese problem za par sati.

Sva sreca da sam ustao rano pa sam od 8:00 AM do 9 i nesto zevzecio kraj telefona i slusao idiotsku on-hold muziku.

Vodafone DE - crkao telefon

Na zalbu o crknutom telefonu me prebacili iz DE na telefon u Londonu (~10 minuta akanja), i lik iz UK me onda ubedjuje da ja zapravo nemam ugovor kod Vodafona sa onim ironicnim, tipicnim za Engleze, stavom... posle 10 minuta akanja i citanja brojeva sa ugovora lik kaze 'a... ipak si nas customer' i kaze mi da odem do najblize Vodafone prodavnice u DE...

I tako to... imam ja jos dosta dogodovstina sa "zapada" i tehnickim podrskama :-) Ne opravdavam Mobtel uopste - ali tehnicka podrska za end-user korisnike je uvek blues :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.vdial.verat.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika15.04.2005. u 14:04 - pre 231 meseci
Ja sam samo jednom bio izbacen sa reda za cekanje.

Danas sam zvao 9863 sa 062 prepaid broja, i nisam mogao da se nacudim!!!

Pritisnuo 2 pa 0, kad ono: Taj i taj ovde izvolite??? A ja jos ne pripremljen caskam sa drustvom :)

Lik je samnom pricao celih 2 minuta, i bas je bio ljubazan.

Obicno dobijem iz drugog pokusaja, al ovo me iznenadilo nacisto.


@ JogyII

Znam bar dva coveka na mobifun paketu ciji racuni skoro nikad ne prelaze 200din, tako da nije da nema takvih. Ja placam 600-900din, pa sad ti vidi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobtel - još jedan načn pljačkanja korisnika

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13227 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.