Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besplatne on-line knjige (na engleskom)

[es] :: Java :: Besplatne on-line knjige (na engleskom)
(TOP topic, by veljaradenkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 82420 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr. Bond
Beograd

Član broj: 126551
Poruke: 124
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: https://rs.linkedin.com/i..


+14 Profil

icon Re: Besplatne on-line knjige (na engleskom)29.03.2011. u 22:17 - pre 158 meseci
Postaviću pitanje ovde pošto iskreno, ne bih znao gde drugo da ga postavim. Izvinjavam se moderatorima ako sam pogrešio mesto.

Hoću da počnem da učim Javu. Koncept OOP-a sam upoznao kroz C++, inače se bavim Web programiranjem (PHP) međutim javila se potreba da polako uđem u svet Jave... E sad hteo bih da kupim "Thinking in Java" međutim kod nas koliko vidim dostupna je jedino verzija Mikro Knjige, prevod na srpski. Interesuje me kakva su vam iskustva sa našim prevodima, konkretno sa Mikro knjigom? Jer ako ne budem uzeo tu knjigu onda je jedina opcija da štampanje PDF izdanja i koričenje...
Bad programmers worry about the code. Good programmers worry about data
structures and their relationships.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Besplatne on-line knjige (na engleskom)29.03.2011. u 22:23 - pre 158 meseci
Ovo što sam imao prilike da listam/čitam (min. 10-ak naslova) je uglavnom bilo OK.
A imaš i free poglavlje na sajtu Mikroknjige, pa vidi kako ti odgovara.
 
Odgovor na temu

srdjann92
Srdjan Novakovic
Ucenik
Budva, Crna Gora

Član broj: 285213
Poruke: 11
*.crnagora.net.

Sajt: www.sstudio.me


+1 Profil

icon Re: Besplatne on-line knjige (na engleskom)26.05.2011. u 01:54 - pre 156 meseci
Hvala puno za linkove
Web dizajn studio S, Crna Gora www.sstudio.me www.preduzeca.me
www.soglasi.net
 
Odgovor na temu

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Re: Besplatne on-line knjige (na engleskom)08.07.2013. u 23:50 - pre 131 meseci
I? Gde ste danas? Posle par godina citanja i ucenja jeste profiltrirali literature, tutorijale, koje knjige nebiste u opste citali,... Da li bi posavetovali nekim koncept ucenja Java kada bi savetovali nekog?
Ja sam kupio "Mislite na Javi", ucicu iz nje, gledacu tutorijale na netu, pratiti neki forum gde se pitaju za zadatke i resavaju, sam uciti, testirati, poceti polako samostalno lake zadatke da radim, one koje ne razumem cu prepisati pa probati da ih shvatim,... To je neki moj plan.
Ucio sam neko vreme C, imam neko osnovno znanje i razumevanje oko programiranja ali bi hteo u potpunosti da se posveti Javi.
 
Odgovor na temu

gibaracione

Član broj: 267513
Poruke: 20



+1 Profil

icon Re: Besplatne on-line knjige (na engleskom)19.07.2013. u 11:16 - pre 130 meseci
Head First Java je veoma dobra knjiga ako se ima prethodno osnovno iskustvo u nekom programskom jeziku (variable, petlje, if-else,...). Zanimljivo je napisana i drži ti pažnju. Učim evo 4. dan iz nje i ima moju pozitivnu ocenu. Par iskusnijih programera su mi je preporučili i zadovoljan sam.
Osnove OOP sam naučio u Python-u na MITx kursu koji je besplatan. Tokom kursa ima 10-11 zadataka oko kojih se treba dobro pomučiti ali se isplati. Za mene je to najbolji način učenja. OOP sam mislio da nikad necu shvatiti ali mi je i to nekako sa mukom uslo u glavu. Inače, na sajtu udacity ima kurs introduction to programming with java, pa ako neko hoce na takav način da uči.

[Ovu poruku je menjao gibaracione dana 19.07.2013. u 12:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Besplatne on-line knjige (na engleskom)
(TOP topic, by veljaradenkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 82420 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.