Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije

[ Pregleda: 8079 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladoraf

Član broj: 45385
Poruke: 7
*.panline.net.



Profil

icon Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije19.01.2005. u 23:21 - pre 233 meseci
Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije.
Pocetnik sam u ovome

[Ovu poruku je menjao secret dana 20.01.2005. u 01:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: e mail poslovanje19.01.2005. u 23:41 - pre 233 meseci
Pitanje je na mestu, ali je naslov teme "promašen".
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

kUjKoJa
Nish

Član broj: 45095
Poruke: 67
194.247.218.*



+1 Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunal21.01.2005. u 13:35 - pre 233 meseci
Tekući ili namenski račun kod Komercijalne Banke, i popuniš zahtev za webebank za fizička lica. Nakon toga dobiješ username na email, a password na šalter banke i odeš na
ebankweb.kombank.com
 
Odgovor na temu

e-Marko
Beograd

Član broj: 46491
Poruke: 12
*.procreditbank.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije05.04.2005. u 09:40 - pre 231 meseci
Mozes takodje da otvoris racun u ProCredit Banci, uzmes e-Banking i placas sve sto zelis od kuce.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije05.04.2005. u 09:49 - pre 231 meseci
takodje kod HVB banke.... uzmes paket usluga 24 (valjda tako nesto bese) i mozes da placa sve online.... ne znam sad kako stoje stvari u smislu da li moras da primas platu preko njih ili tako nesto.... ja ionako primam... pa me nije zanimalo
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije05.04.2005. u 11:00 - pre 231 meseci
nemoras da primas platu preko HVB banke, plus netreba nista da instaliras od softvera i hardwera tamo gde koristis web bank, recimo mozes i iz internet kafica

paket sa tekucim, deviznim, VISA kreditnom karticom i online bankom kosta oko 250 din mesecno (taj 24h) a imas i paket sa VISA gold ali on kosta 350 din mesecno + 50 eura godisnje za samu karticu

jedini problem sa HVB je mali broj filijala, i mali broj sopstvenih bankomata, ali bar nederu toliko za podizanje na tudjim bankomatima (neke banke naplacuju cak i podizanje na sopstvenim bankomatima )





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunal05.04.2005. u 16:13 - pre 231 meseci
Reifaisen (ili kako se vec pise), tekuci racun, zahtev za on-line pristup, jednom odneses sve racune da ih unesu tamo, posle samo on-line (cak manje skidaju proviziju kad placas mobilni naprimer - ako se dobro secam), kolege to koriste, mene mrzi ...
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

dehh
Kovin

Član broj: 54863
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunal09.04.2005. u 17:12 - pre 230 meseci
Eh Ja Sam U Delti.
Pored Racuna, Trazio Sam I Mini CD. Pa Se Preko Njega Ulogujem. I Dalje Popunjavam Kao Opstu Uplatnicu, S Tim Shto Je Postojala Varijanta Sa Predefinisanim Racunima tj. Komunal. Tel isl. I Da Pravis Sam S tim shto je bila kao imogucnost da sam definises nalog i kad ti treba samo da par puta kliknes iplatis, nazalost to nisam uspeo. Platio sam veratu 230din za 20 sati net i to je proslo super. ali je preveliko smaranje i chini mi se da im je server prespor.
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
*.smin.sezampro.yu.



+8 Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije11.04.2005. u 23:37 - pre 230 meseci
YU banka.
Nakon podnošenja zahteva za TOKEN dobijaš mali privezak poput digitrona sa koga prilikom svake konekcije uzimaš drugačiju lozinku za logovanje. Nakon ulogovanja možeš sve žiro račune (za koje si ranije kupovao opšte-posebne uplatnice) plaćati iz kuće. Takođe moguće je i zadati predefinisana plaćanja određenog datuma. Nikakav poseban softver ti nije potreban. Provizija za plaćanje ovim načinom je upola manja nego klasičnim. Zbog korišćenja hardvera (tokena) i jednokratne lozinke smatram da je sistem pouzdaniji od hakerskih napada tipa keyloger i sl.
Moraš imati aktivan tekući račun kod YU banke da bi mogao dobiti token. Naknada za upotrebu tokena skida ti se mesečno sa tekućeg računa.
Mana (softvera na sajtu) je što koristi ActiveX komponente pa mu se ne može pristupiti recimo OPERA browserom. A i zahteva minimum IE 5,5 ili veći (na Win 98 neophodna je nadogradnja IE).
Čuo sam da je i poštanska štedionica izbacila svoju verziju tokena. Njihov sajt za proveru tekućeg računa bio je mnogo fleksibilniji u pogledu browsera od ovog na YU banci, ali za rad sa njihovim tokenom nemam iskustava.
 
Odgovor na temu

golumoliki
Milan Savčić
Beograd

Član broj: 55446
Poruke: 3
213.244.197.*



Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunal13.04.2005. u 18:15 - pre 230 meseci
Token ima i HVB Banka, ja ga koristim još od 2003 i i dalje ne kapiram kako radi :).

Čudna neka spravica, generiše kodove koje upisuješ umesto passa, ima i IC portove (?) ali nisam provalio čemu služe..



I kod njih isto možeš da plaćaš sve račune (duplo jeftinije), da daješ trajne naloge, prebacuješ depozite, bla bla..

Token ne plaćaš posebno nego ide u paketu uz VISA karticu, nekoliko tekućih računa itd, i mislim da svako može da uzme taj paket (ja nisam prebacio platu, npr)



E sad, ovi koriste Javu, i meni radi i iz Win98 i iz Linuxa, a verovatno bi radila i na Macu i bilo gde gde ima jave.. Nema activex kontrola nego samo čista java preko ssl-a

Jedino što su mogli malo više da se potrude oko dizajna, nekako je spartanski.. ali bar sve fercera.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
195.252.86.*



+4 Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije11.05.2005. u 19:04 - pre 229 meseci
Citat:
dehh: Eh Ja Sam U Delti.
Pored Racuna, Trazio Sam I Mini CD. Pa Se Preko Njega Ulogujem. I Dalje Popunjavam Kao Opstu Uplatnicu, S Tim Shto Je Postojala Varijanta Sa Predefinisanim Racunima tj. Komunal. Tel isl. I Da Pravis Sam S tim shto je bila kao imogucnost da sam definises nalog i kad ti treba samo da par puta kliknes iplatis, nazalost to nisam uspeo. Platio sam veratu 230din za 20 sati net i to je proslo super. ali je preveliko smaranje i chini mi se da im je server prespor.


Ja sam razmisljao da prebacim svoj racun iz postanske stedionice u neku normalnu banku pa mi je prvi izbor bila Delta, zanimaju me vasa iskustva i preporuke naravno...
 
Odgovor na temu

hmontoya
Jovan Djordjevic
Pirot

Član broj: 63144
Poruke: 1
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.mamut.com/joca


Profil

icon Re: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije07.07.2005. u 18:05 - pre 227 meseci
Da token Jubanke-Alpha bank group je super stvar a kosta samo 70 din. mesecno i to je stvarno sitnica jer uz token mozes da uzmes i visu electron i dinu potpuno besplatno sto je jos jedna pogodnost a vidim da se druge banke banke grudvaju sa nekim paketima i iznosima tipa 250 dim/mesecno plus 50 evrica godisnje za visu ili master. Token koristim vec godinu dana i stvarno je prava stvar, samo odaberitu pravu banku. Dodatne informacije na http://www.jubanka.com/jutokenservis.asp
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Sta mi je sve potrebno da mogu od kuce da placam sve racune preko interneta tipa telefon,komunalije

[ Pregleda: 8079 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.