Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Primena Pro\E u praksi

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Primena Pro\E u praksi

[ Pregleda: 4012 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kenijac
Igor Rodic
Novi Sad

Član broj: 45519
Poruke: 7
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 152373610


Profil

icon Primena Pro\E u praksi19.01.2005. u 09:49 - pre 234 meseci
Trenutno radim diplomski na temu "Definisanje 3D Test radnog predmeta i automatizovano projektovanje upravljackog programa za njegovu izradu" primenom Pro\E. Zanimaju me Vasa iskustva na ovoj temi.
Obrada sa vrsi na FANUM-u 38 (obradni centar, glodalioca i busolica). Obradak je Al 99%. Imam problema oko izbora rezima za obradu i posprocesiranje.
 
Odgovor na temu

bojancar
nis

Član broj: 40750
Poruke: 9
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Primena Pro\E u praksi19.01.2005. u 23:32 - pre 234 meseci
ja imam iskustva sa radom u Proe 2000i i to sa postprocesiranjem zicanog erozimata FANUC za koji sam uradio postprocesor samostalno i kao takav funkcionise bez problema 4 godine. Model projektujem u Proe i pustim postprocesor i dobijem tap fail koji prepoznaje masina.
Konkretno radim poslove projektovanja alata za Al profile,takodje u Proe i na stotinak alata je ispresovalo bez problema,znaci Proe radi kao babaroga!
nadam se da mogu ti pomoci.
 
Odgovor na temu

BoxXxoN
Jovanović Slobodan
Machining related: Sales engineer,
Technical support, Training, Turnkey
projects
Beograd

Član broj: 18288
Poruke: 93
*.verat.net.

ICQ: 255576640


Profil

icon Re: Primena Pro\E u praksi30.03.2005. u 00:29 - pre 231 meseci
Jel mislis na prorachun rezima za aluminijum ili mislis kako da zadas rezime u PoE??
Ako mislis na prorachun onda si omashio temu...
A i tema za diplomski "automatizovano projektovanje..." je mozda omashena, ProE i slicni su alati za projektovanje, a automatizovanje projektovanja je nesto drugo...
Ne znam koliko se snalazis, ali trebalo bi dobro da bi uradio samostalno taj diplomski

P.S. za bojancar

Citat:
bojancar: ja imam iskustva sa radom u Proe 2000i i to sa postprocesiranjem zicanog erozimata FANUC za koji sam uradio postprocesor samostalno i kao takav funkcionise bez problema 4 godine. Model projektujem u Proe i pustim postprocesor i dobijem tap fail koji prepoznaje masina...

Nesto mi poznat ovaj odgovor na dosta slicnih tema ovde xexe
Jel koristis COPY/PASTE? .)
Shala mala, bez ljutnje 4bojan

Citat:
bojancar:
nadam se da mogu ti pomoci.

Bitno je pomoci naravno, widi pitaj nesto konkretnije, ne ochekuj da ce ti se owde uraditi diplomski

PoozzZZZ
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Primena Pro\E u praksi

[ Pregleda: 4012 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.