Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XQuery ili ipak SQL ???

[es] :: XML :: XQuery ili ipak SQL ???

[ Pregleda: 2689 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanhoe
Beograd

Član broj: 20518
Poruke: 34
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: getbrushes.com


Profil

icon XQuery ili ipak SQL ???09.01.2005. u 14:39 - pre 233 meseci
Trebalo bi da odradim nesto ala forum sa threaded porukama...u pitanju je struktura koja ce uglavnom da se pretrazuje, a redje da se upisuje i brise. Otprilike najvise 20% posto upita bi bilo upis, a brisanje pretpostavljam vrlo retko i u bulk varijanti (jedan upit pobrise deo threada i to je to)...od akcija na podacima postoji pretraga, upis, brisanje i eventualno premestanje dela stabla...forum ce imati izmedju 3000-4000 unosa maximum...

posto nemam nikakvo iskustvo sa XML bazama, voleo bih da cujem sta mi vi preporucujete da koristim: neku native XML bazu (i koju?), XML koji stavljam u relacionu bazu (hmm, mada mi je ovo vrlo sumnjivo), ili klasicno resenje preko parent polja i obicne relacione baze ??? Pao mi je napamet cak i LDAP kao resenje, ali me mrzi da provaljujem kako to radi...

XML i XQuery se cini kao mnogo prirodnije resenje, ali me brine koliko su XML baze brze, koliko resursa zauzimaju, i naravno kakve su sanse da se to instalira i koristi sa apache-php-mysql kombinacijom bez nekih fancy tehnologija posto sve ide na obicnog provajdera (znaci nemam root-a, niti tomcat, jacartu i slicne stvari...)

Svaka informacija i predlog su dobrodosli posto sam sa (ovakvom) XML tehnologijom prilican pocetnik...


poz,
ivan


ps. znam da postoje gotova resenja, ali ovako je zabavnije
 
Odgovor na temu

[es] :: XML :: XQuery ili ipak SQL ???

[ Pregleda: 2689 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.