Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access

[es] :: Access :: Access

[ Pregleda: 6479 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Access22.04.2002. u 17:50 - pre 267 meseci
Zna li neko da li kada napravim neki program u Visual Basicu koji koristi Access bazu i kada taj program prebacim na drugi racunar (zajedno sa .mdb file-om) moram na taj racunar da instaliram i Access ili sve radi OK bez njega.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Access24.04.2002. u 18:28 - pre 267 meseci
Ne znam da li sam bio nejasan ili je to neki preveliki problem ili vas bas briga.
U svakom slucaju, probacu da pojasnim.
Recimo, napravim ja katalog CD-ova za CD klub (iako sad ima sve manje svrhe raditi tako nesto) i svi podaci se cuvaju u Accessovoj bazi (baza.mdb). Tu vlasnik ima sve mogucnosti (dodaj CD, obrisi CD...) ali kada treba da da musteriji katalog bilo bi glupo da mu kaze da mora da instalira Access uz Katalog.exe i Baza.mdb. Ali, posto se glupe stvari desavaju ipak bih voleo da unapred znam, moze li bez Accessa (znaci samo exe i baza) ili propala stvar.
Inace, katalog sam dao samo kao jednostavan primer ali me interesuje uopste jer ima dosta programa na kojima bih odavno poceo da radim da mi nije ovog problema.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Access24.04.2002. u 18:40 - pre 267 meseci
Ne moraš da instaliraš "ceo" Access, ali moraš Jet Engine. Uostalom, to ne bi trebalo da bude problem, jer većina programa za pravljenje instalera, uključujući i Deployment Wizard koji ide uz VB, automatski prepoznaju da ti je potreban Jet, pa ga uključe u instalaciju.

Dakle, samo napravi program, zatim napravi instalacioni CD uz pomoć Deployment Wizard-a, testiraj instalaciju na nekoj mašini koja nema Jet, i uživaj.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Access25.04.2002. u 17:33 - pre 267 meseci
Odlicno, samo koliko zauzima Jet?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Access25.04.2002. u 17:48 - pre 267 meseci
Čini mi se oko 3Mb, ali nisam siguran. Idi u System direktorijum i nađi sve dll-ove koji u nazivu sadrže reč Jet, pa ćeš da vidiš.

I još nešto. Nemoj da zaboraviš da VB programi ne mogu da rade bez VB runtime dll-a. Znači, ne možeš samo da iskopiraš exe na neku mašinu koja nema instaliran VB.

Uglavnom, kad god praviš programe sa VB-om, koristi Deployment Wizard ili InstallShield da napraviš instalacioni disk. To je jedini pouzdan ( bolje reći, skoro pouzdan) način da uspešno instaliraš VB programe kod klijenata.
 
Odgovor na temu

zeljo

Član broj: 2965
Poruke: 143
195.252.78.*



Profil

icon Re: Access21.06.2002. u 01:14 - pre 265 meseci
Naravno da moras da imas instaliran Access na drugom racunaru i Visual Basic da bi to sve radilo osim toga moras da izvrsim dodatna podesavanja Accessove base moras da je povezes u Propertiesu kada kliknes na Data1 pa podesi (povezi) DataFiled i DataSource sa svojom bazom odnosno Data1
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Access20.07.2002. u 07:29 - pre 264 meseci
>Naravno da moras da imas instaliran Access na drugom racunaru i Visual Basic
>da bi to sve radilo

zeljo, ne pricaj svasta. Imas gore fino odgovor od Dragog Tate pa procitaj jos jednom.
Na sta bi to licilo kad bi ti napisao VB aplikaciju koja pristupa access bazi podataka pa da onda moras da na svaki racunar gde instaliras tu svoju aplikaciju da moras da instaliras i access???

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

oadar
Pop-Tosic Milorad
Beograd

Član broj: 4523
Poruke: 38
*.verat.net



Profil

icon Re: Access22.07.2002. u 14:15 - pre 264 meseci
Definitivno ne moras da instaliras MS Acess na drugom racunaru. Sto se tice Jet Database Engin-a on nema mnogo veze sa samimi acessom tako da ti acess ne treba. Jet instaliraj preko Deployment Wizarda kako sto ti je covek rekao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access

[ Pregleda: 6479 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.