Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tablica u reportu

[es] :: Access :: Tablica u reportu

[ Pregleda: 2891 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mina7

Član broj: 35436
Poruke: 112
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Tablica u reportu29.12.2004. u 10:28 - pre 235 meseci
Pozdrav svima!!

Evo opet mene sa pitanjem naravno:

Dakle problem je sljedeći: zelim izraditi tablicu dezurstava radnika u gornjem redu su datumi kroz mjesec a na lijevoj strani su imena radnika. U kockici datuma za odredenog radnika koji je taj dan dezuran mora se pojaviti "X".

Npr.


radnici 1 2 3 4 5 6 ...

marica x
pero x x
marko x x x



A da budem iskrena nemam neku ideju kako postavit popunjavanje u formi??

Ako itko ima neku ideju hvaaalaa??

Inace tu tablicu imam u excellu,ali je dosta opsirna i ljudi redovito brljaju pa imam vise popravljanja, nego koristi, zato ju zelim postavit kao opciju za popunjavanje preko forme.

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Tablica u reportu30.12.2004. u 15:54 - pre 235 meseci
Tvoj problem treba razbiti n dva podproblema. Prvo, kako cuvati podatke, i drugo, kako ih prikazati u tablicnom obliku.

Da ovo resimo, moramo da pogledamo proces koji zelis da podrzavas buducom bazom podataka (sitemom). proces se moze sumirati u nekoliko recenica. Na primer:
1) Radnici dezuraju u odredjene dane.
2) Svaki radnik je dezuran ponekad.
3) U odredjeni dan moze biti dezuran samo/tacno/najvise/najmanje jedan radnik (da li je ova recenica tacna? Koji prilog odgovara samo/tacno/najvise/najmanje ?)

Kompjuterski sistem treba da cuva informaciju o dezurstvima i da je prikaze u obliku tablice gde su radnici izlistani jedan iznad drugoga, a dani su kolone. Ako je radnik dezuran datog dana, napisati krstic ili nesto u tom polju. Polja su definisana presekom radnik/dan.

Jedna mogucnost je da kreiramo tabelu koja bi izgledala bas kao ili veoma slicno zahtevanom izlaznom formatu. To je zgodno kad takva tablica stoji na zidu i samo se upisuju ili brisu krstici. Medjutim, kad se podaci cuvaju i obradjuju kompjuterom to ne da nije zgodno nego bi trebali biti zakonom zabranjeno. Dokaz imas i sama u praksi. Vise popravljas podatke nego sto imas koristi.

Predlozio bih ovako resenje. Postoje dve tabele, tblRadnici i tblDezurstva. tblRadnici ima polja (RadnikID, Ime,Prezime,... itd). tabela tblDezurstva ima SAMO DVA POLJA (RadnikID,Datum). Ako je radnik RadnikID dezuran na dati dan, onda se upise u tabelu tblDezurstva tacno jedn rekord. Za tabelarni prikaz, ucini ovako: nparavi kveri qryRadniciDezurstva koji spaja tabele tblRadnici i tblDezurstva po polju RadnikID. Onda napravi kross-tab kveri qryDezurstvaXTAB, koji se dobije od qryRadnici. Imas wizard koji ti pomaze da napravis kros tab kveri. Rezultat kross tab kverija mozes da odstampas ili ga exportujes u Excel pa onda odstampas.

:-)
 
Odgovor na temu

Mina7

Član broj: 35436
Poruke: 112
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Tablica u reportu04.01.2005. u 13:05 - pre 234 meseci
Hi!

Evo mene tek sad.Naime problem sam rijesila tako da sam tablicu kreirala u Excel-u i ubacila ju u report i sve cool radi. Hvala na trudu,ali malo mi je to bilo prekomplicirano. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Tablica u reportu

[ Pregleda: 2891 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.