Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako blokirati jedan smjer npr. download na ethernet-u ??

[es] :: Enterprise Networking :: kako blokirati jedan smjer npr. download na ethernet-u ??

[ Pregleda: 5130 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon kako blokirati jedan smjer npr. download na ethernet-u ??29.12.2004. u 09:31 - pre 235 meseci
Elem, postavka problema :
1. Wireless preko Ovislink AP-a do ISP-a sa ogranicenjima
2. SatSpeed servis (satelitski download) na SkyStar2 kartici

Problem:
5GB prekoracenje limita na wirelessu iako sam koristio SatSpeed.

Dakle, da li mogu na Ovislink-u ili LAN adapteru na koji je zakacen, da ukinem download
da bi sav, ali SAV download isao preko SatSpeed-a?

Valjda bi taj SatSpeed softver trebao to da odradi ali ..... Puko sam proslli mjesece cirka 120EUR na prekoracenje :(

Dakle, molim pametnu glavu koja ima rjesenje ya ovaj kmoj problem, da se javi, nahranicu ga i napojiti propisno :)

Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

ssas
Beograd

Član broj: 43460
Poruke: 105
*.micronet.co.yu.



Profil

icon Re: kako blokirati jedan smjer npr. download na ethernet-u ??29.12.2004. u 13:51 - pre 235 meseci
Zar pri setovanju Sky Stara nisi podesio download?
ssas B61
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: kako blokirati jedan smjer npr. download na ethernet-u ??30.12.2004. u 06:40 - pre 234 meseci
Prvo nabavi neki firewall na koji moze da ogranicava prema protokolima i portovima za windows na primer 8sings firewall verovatno ima i drugih ali ovaj ja koristim. Posto ti verovatno satelitski net ide preko proksija otvoris samo portove prema proxiju posto verovatno ima vise servera pa je ovo jednostavnije a mozes i po ip adresi. Ostalo sve zabranis za tu LAN karticu gde ti se nalazi nakacen OvisLink i sva komunikacija ce se morati odvijati preko sat proksija inace nece ni raditi.
Ako ti nesto bude trebalo a ne moze da radi preko proksija nego samo wireless ti lepo to dozvolis na osnovu porta i ip adrese, posto je verovatno problem da kod tebe neki softver ili mozda vise njih ide preko wireless konekcije a ne preko satelita.
Ja koristim ovako nesto slicno samo je drugi sat provajder meni wireless mesecno ne prelaci 600Mb sa tim da mi provajder na wireless-u racuna i upload i download, a ako ti racuna samo download bice ti mnogo manje mesecno.

Mada mozda bi moglo i da se odradi tako da stavis bilo koji firewall pustis samo da aplikacija za sat proxy da ima izlaz na net ostalim aplikacijama zabranis izlaz na net posto ti ustvari imas lokalni proxy na racunaru i treba da ide preko njega sve. Ovo nisam probao to bi moglo da se odradili bilo koji firewall baziranom na aplikacijama.

Pozdrav....
 
Odgovor na temu

avance70

Član broj: 43752
Poruke: 36
*.teol.net.



Profil

icon Re: kako blokirati jedan smjer npr. download na ethernet-u ??02.01.2005. u 13:14 - pre 234 meseci
sat downlink zahtijeva dvosmijerni sporedni link, i ako na njemu blokiras downlink, onda nista od satelita... cak i ako ga ogranicis na 1kb/s brzina ce ti znatno opasti
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: kako blokirati jedan smjer npr. download na ethernet-u ??

[ Pregleda: 5130 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.