Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Dobar" laserski stampac???

[es] :: Ostali hardver :: "Dobar" laserski stampac???

[ Pregleda: 12624 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon "Dobar" laserski stampac???09.11.2004. u 22:25 - pre 235 meseci
Trebao bi kupiti sebi laserski stampac, ali ovi danasnji novi mi izgledaju svi kao igracke, pa ako moze neka preporuka za stampac, mislim da bi HP bio dobar izbor ali koji model .(dobar odnos cena-kvalitet, i ostale stvari uz njega)
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???09.11.2004. u 23:45 - pre 235 meseci
Preposuka za Hp 1010, oko 140 evra a radi stvarno perfektno i ne zahteva
narocito odrzavanje
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???09.11.2004. u 23:49 - pre 235 meseci
Kako mi mozemo da znamo sta tebi znaci "dobar".Sve zavisi od tvojih potreba
i obima stampe.Sa HP-om ces tesko pogresiti,ma koji izabrao...
 
Odgovor na temu

kevin
Vrachar

Član broj: 36843
Poruke: 124
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 15743239


Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???10.11.2004. u 02:32 - pre 235 meseci
Ako je za kucni obim shtampe, HP1010 u svakom sluchaju preporuka...Ja imam HP5 (bez L), on je tek isplativ, ali za veeeeeeeliki obim shtampe...
Pritajeni tiganj, skriveno lonche
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???10.11.2004. u 10:15 - pre 235 meseci
Preporucujem HP 1300. Malo je skuplji ali je prava masina.
 
Odgovor na temu

Jelcha
:::Hyperspace:::

Član broj: 38806
Poruke: 80
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???12.11.2004. u 22:41 - pre 235 meseci
Ja imam Samsung ML-1710P i mogu ti reci da je dobar za po kuci. Super cena, 2500 kopija, 40% toner save...120 Evropske valute. E sad ako si sto bi rekli advanced user i ako ti treba neki profi onda malo vise kesa i malo vise da je HP.
"Dzaba puna usta molitve ako je srce prazno" - Sv. Vladika Nikolaj Zicki
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???14.11.2004. u 10:32 - pre 235 meseci
Čuo sam da su "BROTHER" printeri vrlo prihvatljivi cijenom, a kvaliteta im je OK.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu.



+1 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???14.11.2004. u 11:30 - pre 235 meseci
toca, bas me interesuje gde u BG mogu da se kupe Brother stampaci.? Ako ti ne bi bilo tesko posalji mi hitno PP o tome.

Ja sam prosle godine pokusavao da kupim Brother stampac i nasao sam firmu koja se na svom sajtu hvalila da je autorizovani diler Brother uredjaja, zvao sam ih telefonom i stalno su mi govorili da su stampaci na granici i da cekaju carinjenje. Vrlo brzo mi je postalo jasno da me zavlace i negde pred kraj prosle godine sam odustao. I

Sto se tice Brother stampaca, cuo sam mnogo pozitivnih mislljenja o njima. Kvalitet stampe je odlican, brzina takodje. Medjutim, na Internetu sam procitao da im je najcesca mana "crkavanje" valjka. Desava se da otkaze vrlo rano. da li je tu u pitanju bila losa godisnja serija ili nesto drugo, pitanje je... uglavnom odlicni stampaci.

Mene interesuje da li neko ima iskustva sa OKI stampacima; ne sa onim najjeftinijim, vec sa onima koji kostaju ~250E. Toner kasete za njih su ubedljivo najjeftinije (sto se ne bi moglo reci i za valjak)?

Jeftini laseri a odlicni su i Konica-Minolta, npr 1300W.


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 14.11.2004. u 13:59 GMT+1]
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???14.11.2004. u 12:14 - pre 235 meseci
Za Beograd ti ne bi znao reći, a u Hrvatskoj znam da nije problem doći do njih. Vjerujem da bi i u Beogradu trebalu biti. Za kvalitetu i mane ne mogu puno reći jer ga koristim vrlo kratko vrijeme, a za sad je sve OK. Tebi sam preporučio po preporukama drugih.
 
Odgovor na temu

Necha
Krusevac, Srbija

Član broj: 20939
Poruke: 33
212.62.58.*



Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???15.11.2004. u 10:38 - pre 235 meseci
Ljudi moji Hp 1010, 1200 ma bilo koji je dobar. Konkretno koristim HP 1200 odlican je. Imao sam Samsumg, Lexmark, Oki. Odnosno dolazio sam sa njima u kontakt na poslu cak i radio sa njima i mogu vam reci HP po meni odnosi veliku pobedu. Nemojte misliti da nesto preferiram HP , kuci imam pljuckavac Lexmark (deci je super) on se mnogo lakse puni nego HP.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.net.yu.



+1 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???15.11.2004. u 21:18 - pre 235 meseci
HP 1010 jedva radi pod Linux-om! Bolje rece ne radi!

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

xigma
Banja Luka

Član broj: 18190
Poruke: 147
*.dialup.blic.net.



+41 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???17.11.2004. u 14:27 - pre 235 meseci
Uzmi si polovan
HP 5P
ili HP 6MP

ja imam 5P i prava je "mrcina" od stampaca svi ovi danasnji izgledaju kao plasticne peg perego igracke naspram njega....
Inace to P oznacava profesionalnu seriju, izgleda kao videorekorder samo malo deblji i teski su oko 15 kg. Papir se nikada ne zaglavi, i nikad ne povuce dva ili vise listova umjesto jednog.
Ovdje u BL kostaju oko 120-140 evra jedna firma ih dovozi rabljene iz svabije
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.net.yu.



+1 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???17.11.2004. u 21:30 - pre 235 meseci
Jeste, to sve vazi za te stare serije 5P, 5MP, 6P.
Ali, nova toner kaseta za HP1200 kosta ~50E, za HP1010 ~59E, za HP 5p ~75E.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???16.02.2008. u 09:54 - pre 196 meseci
Ne znam ali zelio bih da pitam u vezi laserskog stampaca meni treba stampac kojem je jeftin toner. Vidio sam Brother Tromel za 20 000 stranica 50 eura, eh sada jel u tom tromelu toner ili je to samo onaj dio u koji se stavlja toner.
Ne znam sta da kupim ako imate kakvih preporuka
hvala puno
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: "Dobar" laserski stampac???17.02.2008. u 10:11 - pre 196 meseci
Za taj štampač toner nije slučajno jeftin. Posle par zamena tonera, menja se i bubanj, što onda cenu dopune dovede na isti nivo kao i kod štampača kod kojih bubanj ide u paketu sa tonerom.

Naročito jeftini toneri ne postoje. Nažalost, politika proizvođača je takva da forsiraju ideju da cena uvek bude ista. Kako? Ultra jeftini štampači zahtevaju ultra-skupe tonere, a skupi štampači - jeftine. Naravno da takva politika cena nije logična, ali su oni izračunali da tako prave ravnotežu između onih koji žele jeftinije i onih koji žele skuplje.

Slična stvar važi i za ostale štampače. Ink-jetovi čak i prednjače u tom smislu. Retko koji prelazi cifru od 50-70€, a cene dopunskih kertridža nepovoljno deluju na nervni sistem. Oni primerci, čiji su kertridži upadljivo jeftiniji, imaju drugu caku - kertridži nisu ništa drugo do obični rezervoari, čija zamena ne podrazumeva i zamenu glave. Naravno, glava nije večna, teoretska zamena je izuzetno skupa, a samu zamenu gotovo da nije moguće izvršiti, jer to niko ne prodaje (a da je meni poznato).

Da ne pominjemo projektore prosečne cene od oko 700-1000€, čija se cena rezervne lampe kreće u rasponu od 350-650€, iako je proizvodna cena te iste lampe svega par evra!

Odgovor na ovakvu politiku cena leži u tome da se proizvođači oslanjaju pre svega na one čiji posao zavisi od njihovih proizvoda, i koji (najzad) ne pitaju zbog čega nešto košta toliko koliko košta. Sve dok postoje firme koje će kupovati skupe tonere, kertridže i lampe u ogromnim količinama (na globalnom nivou), dotle će i cene biti takve kakve su.

Znam da ovaj odgovor gotovo da nema veze sa Tvojim pitanjem, ali eto - ljudima često to nije jasno, pa može poslužiti kao nekakav osvrt na razloge i "razloge" zašto su cene potrošnog materijala tolike kolike su.

S druge strane, odgovor možda i ima veze sa pitanjem, u smislu da ako sa tim Brother štampačem ne platiš na mostu, na ćupriji sigurno hoćeš. A po mom nekom iskustvu, takvi štampači na kraju završe u nekom budžaku, zbog katastrofalne servisne podrške.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: "Dobar" laserski stampac???

[ Pregleda: 12624 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.