Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hardverski ruter za deljenje Interneta !

[es] :: Windows mreže :: Hardverski ruter za deljenje Interneta !

[ Pregleda: 5744 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Hardverski ruter za deljenje Interneta !05.11.2004. u 17:38 - pre 236 meseci
Konkretno: Mreza 4 racunara ip od 10.0.0.1-10.0.0.4 treba mrezu pustiti na net ali zahteva se ruter koristi se modemska veza (uglavnom se salje mail i prijave nema downloada) treba postaviti ruter (Pent 2) koji treba da na netu prikaze celu mrezu kao jedan racunar, jel moze neko da mi pomogne kako da resim ovo. Ruter treba da radi po mogucstvu pod Windowsom ako ne moze i Linux.

Pozdrav

P.S. U cemu je bolji ruter kod deljenja interneta od nekog softverskog rutera i klasicnom Windowsovog ICS-a ?
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Hardverski ruter za deljenje Interneta !05.11.2004. u 18:16 - pre 236 meseci
Ako niste nesto zahtevni po pitanju protoka i slicno (a spominjes mrezu od par racunara tako da definitivno niste), onda bih rekao da je PC i konfigurabilnije resenje, ali zahteva odrzavanje (patch-ovi na windows redovno). Mozes da imas i neke servise na njemu (za lokalne ili internet potrebe) itd., dok to uglavnom ne mozes na ruteru.

Ruter je za posao - stavis i ne mislis, a sto se tice 'brzine', verujem da ne mozes ni da primetis razliku.

I PC bi bio jeftinije resenje. Jos ako je sa linuxom...
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Hardverski ruter za deljenje Interneta !05.11.2004. u 22:02 - pre 236 meseci
Ok znaci varijanta sa PC-jem je bolja. Znam kako radi ruter i kako paketi idu kroz njega itd. ono sto mi treba je povezivanje i konfig. Ja mislim da mi ovo treba 1 PC + 2 mrezne kartice - hard disk (gotovo sam siguran da moze bez HDD-a ali ne znam kako) iz Mrezne1 na Ruteru kabal u Switch , racunar sa modemom u Mreznu2 na Ruteru a ostala 3 klijenta na switch - jel sam u pravu ?

Ako jesam i ako nisam kako se konfigurise Ruter (najlakse a da radi), makar neki Tekst o tome pa cu sam, ne znam kako da Googla-m u vezi ovoga pa ako ima neku korisnu adresu bio bih zahvalan.

Hvala
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

piroman

Član broj: 4468
Poruke: 99
80.74.174.*



Profil

icon Re: Hardverski ruter za deljenje Interneta !06.11.2004. u 13:28 - pre 236 meseci
imas vise linux distribucija koje rade taj posao ipcop www.ipcop.net
smootwall www.smoothwall.org freesco http://www.freesco.info (njega cu ja da iskoristim za moju mrezu nema instalacije sve se radi sa flopy-a) a radi na 486 sa 8mb rama u pricipu imas gomilu toga sto ti treba pogledaj samo po netu
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Hardverski ruter za deljenje Interneta !06.11.2004. u 14:21 - pre 236 meseci
Freesco je odlican, ali...

Podici nesto sa floppy-ja je muka. Desi se da floppy otkaze (mislim na disketu, ne na uredjaj), pa nece da se digne, pa...

Zato stavis jedan mali hdd (npr. 510MB) i podesis Freesco na njemu. Jos namestis opciju da se hdd gasi posle 10 minuta neaktivnosti i na taj nacin dobijas na necujnosti kompjutera.
YU2MP
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Hardverski ruter za deljenje Interneta !06.11.2004. u 20:53 - pre 236 meseci
Moj glas za smootwall...
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Hardverski ruter za deljenje Interneta !09.11.2004. u 09:39 - pre 236 meseci
Sve to stoji sto se tice softvera ali kako povezati masine Server - Ruter -Klijenti , ja sam naveo gore kako mislim da treba ako nesto nije dobro neka neko javi.

Poz
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Hardverski ruter za deljenje Interneta !

[ Pregleda: 5744 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.