Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 748889 | Odgovora: 1147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toskovicd
Dejan Toskovic
Markovac
DR ELEKTRONIK
Markovac (velika Plana)

Toskovicd
Član broj: 38184
Poruke: 162
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni03.11.2004. u 20:05 - pre 235 meseci
Hoce li neko da prica sa mnom o sistemima za obezbedjenje?
U obzir dolaze alarmni sistemi, video nadzor, interfoni , motori za daljinsko otvaranje kapija!!!
hteo bih sa nekim da malo razmenim iskustva oko toga
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni09.11.2004. u 12:02 - pre 235 meseci
Ja sam za,doduse nemam iskustva ali bi mi razgovor sa nekim ko ima prijao
 
Odgovor na temu

dex

Član broj: 2920
Poruke: 295
*.3dnet.co.yu.

Jabber: dex@elitesecurity.org
Sajt: www.eurovik.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni09.11.2004. u 22:12 - pre 235 meseci
Toskovicd,
jesi li imao iskustva sa PCI karticama za video nadzor i koje kamere mogu da se za to koriste?
 
Odgovor na temu

ilijadunic
Zagubica

Član broj: 24774
Poruke: 167
195.252.80.*

Sajt: www.vrelahomolja.com


+35 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni09.11.2004. u 23:10 - pre 235 meseci
Ja sam uradio par komada videonadzora koristio sam neke kanadske kartice i kamerice na kutiji doslovce pise:mini pickup camera model:ry-601b/w program PICO 2000. Za kamerice u boji nisam sigran za oznake jer trnutno nemam ni jednu.
Program je jako jednostavan za koriscenje i podesavanje ,primer kada hoces da kamera snima samo u odredjenom trenutku npr.kada se neko pojavi u oznacenom delu ekrana koji je podeljen u kvadratice ti obelezis taj deo odnosno kvadratic.
Program moze da ukljuci neki od uredjaja ili da uspostavi modemsku vezu.
kartice su sa 4 (cetri) bnc ulaza mislim da je bio nekakav opis u svetkompjuter-a .
Dodacu jos neki od podataka ukoliko ste zainteresovani.Da napomenem kamere su u ovom slucaju fiksne a postoje i verzije sa motorima ali su to skuplje varijante s obzirom da su korisnici trazili jeftin sistem. ah da ne zaboravim vec moze da radi na P II -300 .

poz Ilija
 
Odgovor na temu

dex

Član broj: 2920
Poruke: 295
*.3dnet.co.yu.

Jabber: dex@elitesecurity.org
Sajt: www.eurovik.rs


Profil

icon dex10.11.2004. u 22:15 - pre 235 meseci
Ilija,
znas li mozda gde u BG ima da se nadju te kartice, kamere?
i daj otprilike orjentir cena
 
Odgovor na temu

VladeM

Član broj: 10654
Poruke: 177
*.143.eunet.yu.

Jabber: vladem@elitesecurity.org
Sajt: www.bulterijer.co.yu


+1 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni10.11.2004. u 23:12 - pre 235 meseci
Pogledaj
http://www.elitesecurity.org/tema/69328
a pogledaj i
http://www.*********.com/
doduse nije u BG negu u NS

[Ovu poruku je menjao bakara dana 03.02.2007. u 00:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dex

Član broj: 2920
Poruke: 295
*.3dnet.co.yu.

Jabber: dex@elitesecurity.org
Sajt: www.eurovik.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni11.11.2004. u 22:18 - pre 235 meseci
hvala na odgovorima,
bas to mi je trebalo
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni12.11.2004. u 16:17 - pre 235 meseci
Kakav je domaci casopis Security,ima li necega o video nadzoru.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni12.11.2004. u 16:26 - pre 235 meseci
http://www.security.org.yu/
 
Odgovor na temu

Toskovicd
Dejan Toskovic
Markovac
DR ELEKTRONIK
Markovac (velika Plana)

Toskovicd
Član broj: 38184
Poruke: 162
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni02.12.2004. u 06:50 - pre 234 meseci
Ilija koje se video kartice mogu naci u NLAP-a?
Da li si mozda radio sa DVR om ( digital video recorder ) ?
Deki
 
Odgovor na temu

hacker86
Srđan Jovanović
Programer

hacker86
Član broj: 46144
Poruke: 35
*.scnet.yu.

Sajt: www.pima-alarms.co.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni24.01.2005. u 16:49 - pre 233 meseci
Da li stvarno ovde neko radi sa alarmnim sistemima?
Imam dosta iskustva u radu sa video sistemima, pogotovo AVC video komponente (kamere, HDDrec...) i alarmnim sistemima DSC, Paradox, PIMA.
Ukoliko nekog nešto zanima neka pita.
hacker
 
Odgovor na temu

hacker86
Srđan Jovanović
Programer

hacker86
Član broj: 46144
Poruke: 35
*.yubc.net.

Sajt: www.pima-alarms.co.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni31.03.2005. u 17:05 - pre 230 meseci
Pošto sam primio nekoliko poruka, sa pitanjem "linkovi" odovoriću svima jednom porukom.

Ukoliko Vas zanimaju alarmni sistemi:

DSC - Canada
-------------
http://www.dsc.com/intl/plbody2.htm
Opis: Alarmni sistemi, vrlo prosti za montažu, isto tako i za programiranje.
Imaju jako veliki broj lažnih alarma, ukoliko ih koristite u kombinaciji sa monitoring stanicom SUR-GARD možete da imate vrlo velike probleme sa komunikacijom putem telefonske linije.
Komunikator: Koriste telefonsku liniju kao primarni komunikator, a dodavanjem dotherboard-a mogu biti i u IP mreži putem interneta. U ponudi od skoro je i Bentelov GSM komunikator, možete ga koristiti kao backup komunikator putem mobilne telefonije.
Mogućnost upotrebe PIMA RADIO SAT-9 komunikatora, možete ga koristiti kao backup ili primarni komunikator, putem radio talasa na VHF/UHF.
Monitoring stanica: SUR-GARD, ENIGMA, PIMA LC


PARADOX - Canada
------------------
http://www.paradox.ca/
Opis: Alarmni sistemi, laki za montažu, poseduju dupliranje zona, širok spektar opcija za sistemsko programiranje. Vrlo pouzdani u radu. Detektori pokreta visokog kvaliteta. Sajt je prepun tehničkih informacija.
Komunikator: Koriste telefonsku liniju kao primarni komunikator, a dodavanjem dotherboard-a mogu biti i u IP mreži putem interneta.
Mogućnost upotrebe Bentelovog GSM komunikatora, možete ga koristiti kao backup komunikator putem mobilne telefonije.
Mogućnost upotrebe PIMA RADIO SAT-9 komunikatora, možete ga koristiti kao backup ili primarni komunikator, putem radio talasa na VHF/UHF.
Monitoring stanica: SUR-GARD, ENIGMA, PIMA LC

PIMA - Israel
------------
http://www.pima-alarms.co.yu/
Opis: Alarmni sistemi, laki za montažu, poseduju dupliranje zona, vrlo prosto sistemsko programiranje (mogućnost upotrebe LCD tastature ili PC računara sa programskim paketom na srpskom jeziku). Vrlo pouzdani u radu, vrlo nizak broj lažnih alarma. Detektori pokreta visokog kvaliteta. Sajt je trenutno u fazi rekonstrukcije, vrlo malo linkova radi, ali planiram da ga proširim do 1. maja 2005.
Komunikator: Koriste dualni način komunikacije telefonsku liniju i radio-vezu kao primarni komunikator. Radio-veza je vrlo bitna u komunikaciji sa Centrom za monitoring.
Radim već 8 godina sa alarmnim sistemima, xxx... puta je bilo "nema informacija od korisnika" u Centru Monitoringa, da li mu neko nije presekao telefonsku liniju, da li dvojnik nije zauzeo telefonsku paricu... Najveći razlog tih problema je predstavljao "Telekom Srbija" ili "Mobtel", ili su bili tehnički onemogućeni da saniraju kvar u istom danu ili korisnik alarmnog sistema nije izmirio dugovanja pa je isključen.
PIMA daje vrlo dobro, pouzdano rešenje putem RADIO-TRANSMITERA, odosno radio-talasa u frekvetnom području VHF/UHF. Radio-transmiteri šalju digitalne informacije Monitoring stanici, monitoring stanica prima, putem radio-prijemnika, informacije, prikazuje primljene informacije na računaru.

Ukoliko Vas zanima nešto više slobodno pitajte...


hacker
 
Odgovor na temu

hacker86
Srđan Jovanović
Programer

hacker86
Član broj: 46144
Poruke: 35
*.yubc.net.

Sajt: www.pima-alarms.co.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni31.03.2005. u 17:38 - pre 230 meseci
CCTV sistemi - Video monitoring (nadzor)

Pročitao sam ovde nekoliko poruka oko video monitoringa, odnosno zamena za DVR. Moje subjektivno mišljenje je da nema prave zamene za DVR jedinicu, sve kartice kao pomenute sa Conexant 878a čipovima ili slične ne dolaze u obzir za profesionalnu upotrebu.
1. PICO 2000 paket:
Upotrebom 24h 3 meseca utvrdio sam sledeće probleme:
- Ukoliko zakačite 2 ili više kamera na karticu prikaz se drastično usporava, testirao sam na više različitih konfiguracija Pentium III 833MHz, AMD Athlon XP3000+, Pentium IV HT 2.8GHz ...
- Ukoliko koristite OS Windows XP vrlo česte blokade OS-a, iz nepoznatih razloga, a instalirati programski paket, odnosno drajvere za 2 ili više kartica u tandemskom radu je prava noćna mora na pločama sa VIA čipsetom.
- Ukoliko pokušate prikaz preko LAN mreže na više klijenata istovremeno dolazi do kašnjenja sistemskog sata na računaru u kojem ste instalirali kartice, a vrlo česte su i poruke "Error KERNEL32.EXE ..."
- Na klijentima u LAN mreži nema mogućnosti prikaza, u jednom prozoru, "quad" ili "multiplexer", nakon svakog restartovanja OS-a morate da otvarate poseban prozor za svaku kameru, podešavate dimenzije (neproporcijonalno!) ...
- "Viewer" za pregled snjimljenog materijala ima vrlo neupotrebljiv interfejs, nepregledan, početnicima stvara velike probleme.
- Ukoliko želite, na računaru sa karticama, da pored prikaza kamera još nešto radite morate pokrenuti start meni, ili se taskovati, putem tastature, jer softver prekriva i windows taskbar.
2. DICO-800 paket:
Vrlo interensantan programski paket, nudi širok spektar "multiplexer" prikaza, futuristički interfejs, mrežni (LAN) prikaz na udaljenim klijentima, IP komunikaciju za alarme putem detektora pokreta na udaljenim klijentima sa video-audio notifikacijom... Ali opet problemi:
- Ukoliko ga instalirate kao servis (automasko startovanje server aplikacije nakon restarta sistema) čim napustite aplikaciju dolazi do auto-shutdown OS operacije.
- Na udaljenim klijentima ne pamti zadnju korišćenu lokaciju (server) za prikaz
- U slučaju intenzivnog kretanja na 2 ili više kamera dolazi do usporavanja prikaza
hacker
 
Odgovor na temu

hacker86
Srđan Jovanović
Programer

hacker86
Član broj: 46144
Poruke: 35
*.yubc.net.

Sajt: www.pima-alarms.co.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni31.03.2005. u 17:53 - pre 230 meseci
DVR ili PC sa ugrađenom Video Surveillance PC Card sa Conexant 878a?
1. Napajanje: - DVR mogućnost rezervnog napajanja upotrebom akumulatora
PC potreban UPS (jedinica za neprekidno napajanje)
2. Prikaz: - DVR nema usporenja prikaza uvek 25/32fps (zavisno od modela)
PC ukoliko se radi o samo jednoj kameri može da nekako i da prođe na referentnim testovima, ali ukoliko koristite 2 ili više kamera prikaz je "SLOW MOTION"
3. Korisnik: - DVR vrlo prost za upotrebu krajnjeg korisnika, nalik video-rikorderu
PC potrebno znanje upotrebe računara ili zapošljavanje radnika sa istim
4. 24h eksploatacija: - DVR stabilan, bez grešaka, potpuno automatizovan
PC česti problemi sa stabilnošću, potrebe za redovnom defragmentacijom HD-a
5. Instalacija: - DVR brza i laka instalacija kroz On Screen menije, potrebno je podesiti nekoliko opcija, i praktično ga zaboraviti
PC instalacija zahteva naprednije znanje korisnika


Ukoliko ste još zainteresovani za Video Surveillance PC Card u profesijonalnoj upotrebi pogledajte sajt:
http://www.geovision.com.tw/002/en/product.asp
Testirao sam modele GV-600, GV-650, GV-900. Vrlo sam zadovoljan kvalitetom prikaza (640x480 hardverski na 32fps-200fps zavisno od modela). Kvalitetan, stabilan softver.
hacker
 
Odgovor na temu

hacker86
Srđan Jovanović
Programer

hacker86
Član broj: 46144
Poruke: 35
*.yubc.net.

Sajt: www.pima-alarms.co.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni31.03.2005. u 18:43 - pre 230 meseci
CCTV linkovi:
------------

SUMSUNG CCTV
http://www.samsungtechwin.com/
pod menijem u gornjem delu odabrati opciju "CONSUMER PRODUCT", zatim pod meni "CCTV"
Kvalitetna CCTV oprema za profi upotrebu, visokih cena.

AVC CCTV
http://www.avtech.com.tw/english/product_cctv.htm
Kvalitetna, pouzdana CCTV oprema za profi upotrebu, prihvatljivih cena. Obratite pažnju na DVR 773 (4-kanalni sa integrisanim quad-om i multiplexer-om oko 500€ kod nas), AVC 667 (kolor kamera, 420TVL, radna temperatura -22 do +50, integrisan IC top sa 12 LED, stvarno fantastična kamera za spoljnu montažu oko 100€ kod nas...)

TOPICA CCTV
http://www.topica.com.tw
Izuzetno kvalitetna CCTV oprema, vrlo pouzdana u dugogodišnjem radu, za profi upotrebu, visokih cena.

PENTAX CCTV
http://www.pentax.co.uk/home.php?divisionid=6
Optika za CCTV opremu.

PANASONIC CCTV
http://www.panasonic.com/business/security/home.asp
Kvalitetna CCTV oprema za profi upotrebu, previsokih cena za ono što nudi.

JVC CCTV
http://www.jvcpro.co.uk/prod/prod/cctv/index_html
Profesionalna CCTV oprema izuzetnih mogućnosti, visoke cene, ali i visok kvalitet.

A uskoro dovršavam sajt, na kom planiram da postavim, dosta tehničkih informacija o CCTV opremi na srpskom jeziku.
http://www.dm288.com

hacker
 
Odgovor na temu

hacker86
Srđan Jovanović
Programer

hacker86
Član broj: 46144
Poruke: 35
*.yubc.net.

Sajt: www.pima-alarms.co.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni07.04.2005. u 17:47 - pre 230 meseci
Slažem se sa Dejanom da treba pogledati i naše sajtove *.co.yu, ali većina se svodi na na sledeće: PC 585
6 zona
EEPROM
a onda link na perifernu opremu...
Nema vezanih podataka za osnovnu opremu određenog sistema, npr. uz PC 585 možete upotrebiti šestozonske tastature... Pa u većini početničkih slučajeva dođe i do pogrešnih narudžbina opreme, odnosno oprema ne radi onako kako ste vi zamislili, pročitali...
Moje lično iskustvo je da "većina" prodavaca, komercijalista, "većine" naših distributera ne čitaju kompletna tehnička uputstva za opremu, uglavnom njihovo znanje se svodi na naslove reklamnih letaka. Pozovete i pitate za 4-kanalni DVR AVC-773: "da li mogu da povežem 2 HDD-a?", odgovor: "na sve DVR AVC uređaje možete da povežete 2 HDD" ili "pa... ne znam" ili ... Odgovor naravno nije tačan, moguće je povezati 2 HDD na AVC-777 ali ne i na 773... Naveo sam banalan primer, a radi se o opremi vrednoj preko 500€.
Moje subjektivno mišljenje je da početnik prvo mora pogledati izvorni sajt proizvođača, dobro pročitati, pravilno prevesti sa engleskog na srpski, a tek onda doneti odluku o potrebnoj opremi, pa pogledati neki od naših sajtova, odnosno pronaći distributera sa najpovoljnijim cenama. Pogotovo ukoliko se radi o CCTV sistemima pročitajte tehničke informacije sa izvornih sajtova proizvođača opreme, a ne sa naših "*.co.yu" sajtova ili cenovnika naših distributera, XX puta se desilo u cenovniku piše kamera sa 420TVL - 130€, a u stvari radi se o kameri koja ima samo 350TVL koja ne vredi ni 65€.
hacker
 
Odgovor na temu

hacker86
Srđan Jovanović
Programer

hacker86
Član broj: 46144
Poruke: 35
*.yubc.net.

Sajt: www.pima-alarms.co.rs


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni07.04.2005. u 17:57 - pre 230 meseci
Naravno postoji još dosta proizvođača alarmne opreme koji imaju distributere u našoj zemlji, ali naši distributeri nemaju odgovarajuće sajtove, nažalost...
- The Crow
- Bentel
- Bosch (odlični protivpožarni sistemi)
...
hacker
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
217.24.27.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni11.05.2005. u 10:18 - pre 229 meseci
Da li moze video nadzor da se odradi sa nekom malo boljom kamericom sto se moze kupiti po rac. prodavnicama i tv tunerom koji moze u real time da to kodira u neki divx format?
Znaci ne treba mi nista sto reaguje na pokret i slicne zezancije, samo da snima odredjeno vreme i to je to.
Ako je to preskupo s obzirom sta nudi, koliko bi me kostala neka najjeftinija varijanta, a da nesto valja?
Inace neki kolega hoce da snima radnike u radnji da ga ne potkradaju pa me pitao za to, a posto se ja nisam sa tim nikad zanimao, trazim neki savet ovde.
Znaci potreban je jedan ulaz, eventualno dva.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni12.05.2005. u 09:58 - pre 229 meseci
Ghost2k3, ako ti ne treba više od jedne kamere, najjeftinije rešenje je kombinacija kompjutera sa tv ili vivo karticom (ili TV ili VCR) + mala kamerica. Pod predpostavkom da pc sa video ulazom imaš, najjeftinija kamerica će te koštati verovatno oko 2000-2500 din. Ja sam pre godinu dana toliko platio malu kolor kinesku kameru. Ima i ugrađen mikrofon. Osim toga treba ti ispravljač (oko 700 din original ili sam nabudži sa nekim svojim starim, rade mislim na 9 ili 12 V) i kabl za napajanje i prenos signala do kompjutera ili televizora ili VCR odgovarajuće dužine.
Ako koristiš kompjuter, možeš da nabaviš i neki softver za snimanje, detekciju pokreta ili aktiviranje neke aplikacije, telefonski poziv i sl. Mogu da se nađu na internetu, a ja lično koristim program za video nadzor koji sam dobio uz asusovu tv karticu. Ako bi hteo da prikačiš još jednu kameru, mogao bi to da izvedeš ako imaš još neki video ulaz na kompjuteru, na pr. činč i s-video. Jedino uz program koji ja imam ne bi mogao da vidiš i pratiš obe slike odjednom, već bi morao ručno da biraš izvor signala.
Kada se budeš odlučivao za kupovinu kamere, da znaš da sam video već za sedamdesetak € kameru koja može da se postavi spolja (zaštićena je od vlage) i ima veliku svetlosnu moć, a noću pali IC diode i prelazi u infracrveni režim rada.
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
217.24.27.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni12.05.2005. u 22:45 - pre 229 meseci
U principu tako nesto bi njemu i trebalo. Imam za njega asus tv fm tuner, koji na sebi ima video ulaz, cak na kutiji ima neku reklamu za video nadzor (na prednjoj strani cova gleda fudbal).
Nemam predstavu koliko bi sat vremena snimanja uzimalo prostora na disku, posto ona ne moze da u real time kodira u divx, tako da sam mislio neku drugu karticu, ali mogla bi i ta da prodje.
Video sam ne geniusnet neku IP security300 kameru, ali nisam je video ovde negde u meni dostupnoj ponudi (pakom, pin), tako da nemam predstavu koliko kosta, ali mislim da bi mi tako nesto odgovaralo. Probavao sam neke genius kamerice, ali one kostaju do ~2000 i vec sa par metara se lice ne vidi i uopste je losa slika na daljinu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 748889 | Odgovora: 1147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.