Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji kurs racunara?

[es] :: Vodič za posao :: koji kurs racunara?

[ Pregleda: 11856 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mucaa

Član broj: 38439
Poruke: 22
*.panet.co.yu.



Profil

icon koji kurs racunara?01.11.2004. u 16:45 - pre 236 meseci
zanima me koji kurs racunara je korisno zavrsiti t.j.koji kurs priznaju poslodavci?
dosta znam o racunarima,ali nemam papir za to,pa me zanima vrade li ti kursevi uopste i koliko bi kostao kurs koji bi mi pomogao da dobijem posao u domenu racunara?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: koji kurs racunara?01.11.2004. u 18:21 - pre 236 meseci
Pa sve zavisi gde hoces da radis. Po oglasima se moze naci dosta ponuda sa posebnim zahtevom ali vecina trazi diplomu standardnih kurseva(Word,Excel,Fotoshop i sl.) U principu sto vise znas to bolje ali ako vec moras da se odlucis oslusni malo trziste pa ces znati sta se najvise trazi
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mucaa

Član broj: 38439
Poruke: 22
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: koji kurs racunara?01.11.2004. u 18:46 - pre 236 meseci
to je ok,ali je to manje vise znam.interesuje me neki visi kurs-mozda servisera ili nesto slicno.jer zakopava me to sto imam zavrsenu samo srednju skolu a uglavnom traze nesto vise pa bi da to nadomestim nekim dobrim kursom
imas li neku ideju?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: koji kurs racunara?01.11.2004. u 18:58 - pre 236 meseci
Pa opet dolazimo na isto .Pitanje je gde hoces da radis. Ako mislis da servisiras uredjaje onda moras znati dosta o elektronici a baza za to ti je srednja skola(pretpostavljam da imas onda elektrotehnicku). Malo detaljnije objasni na cemu si pa cu ti probati pomoci. Ovako mogu samo da lupam...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mucaa

Član broj: 38439
Poruke: 22
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: koji kurs racunara?01.11.2004. u 21:08 - pre 236 meseci
e,fanfon,u pravu si imam elektrotehnicku skolu,znam dosta o softveru,stalno me ljudi zovu kad im se zezne sistem,a sad bih to i da naplatim.i oko hardvera se dosta razumem.dakle,sta mi predlazes?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: koji kurs racunara?01.11.2004. u 22:40 - pre 236 meseci
Pa za pocetak ako imas mogucnosti registrujes firmu, zakupis lokal ili krenes kuci sa biznisom. Ako se zaposlis kod privatnika neces se mnogo ovajditi jer ces bukvalno prezivljavati(mozda ni to). Znam dosta njih koji su krenuli kod privatnika za dzabe(kao peku zanat) i to je bilo samo mlacenje prazne slame. Nista mnogo vise nisu naucili. Ssmo ih je iskoriscavao. Da se zaposlis u nekoj firmi-tesko. Uglavnom traze diplome. Mislim da je privatna varijanta dobra za pocetak jer se mozes lako preorjentisati ako te ne krene. Usput lutas po netu i kupis sve sto te zanima. Tu ces najvise nauciti. Na netu ima znanja za svaki fakultet samo treba traziti i uciti. A kad odlucis da (zanima te neki kurs rekao si) dobijes diplomu, mozes samo da platis redovan kurs bez pohadjanja i trazis diplomu Neka provera znanja eventualno. Ja sam tako pokupio diplome za nizi i srednji kurs a nisam isao. Samo sam rekao da trazim da me testira i prosao i dobio diplome po ceni kurs. Diplome mi trenutno ne trebaju ali kad se budem uskoro zaposljavao(jos studiram)-bice korisne. Ako ti je sad ista jasnije sta bi mogao da uradis-dobro je a ako ne onda ne znam sta bi jos mogao...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

bass_girl22
Tanja K****
Beograd

Član broj: 38621
Poruke: 8
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: koji kurs racunara?07.12.2004. u 00:36 - pre 235 meseci
mene isto zanima koji kurs je stvarno dobar, odnosno koji predavaci su zaista iskusni?
a konkretno me zanima design, znaci kurs za photoshop, Corel Draw....
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: koji kurs racunara?07.12.2004. u 07:25 - pre 235 meseci
Koji predavaci su iskusni, to mozes da saznas na osnovu preporuke ljudi koji su kod njih ucili na kursevima. To je relativna stvar. Imas dosta skola racunara gde ima vise predavaca a samo jedan(osnivac) ima informaticki fakultet a ostali su osposobljeni da drze osnovne kurseve. Znam ih dosta. Za pocetak ako imas samo elementarno znanje za rad na racunaru dobar kurs je onaj sto traje 9 meseci(oko 600 evra). Predavanju su, mislim, 5 puta nedeljno i stvarno se mnogo nauci. Ali to podrazumeva konstantan rad kuci na racunaru par sati dnevno. Ako nemas racunar ne vredi da upisujes taj kurs jer ces sve zaboraviti. Na njemu se sve obradjuje-od Worda i Excela do Photo shopa.A posle mozes i neku uzu oblast da uzmes. U poslednje vreme je bas siroka lepeza kurseva sto se nude po vecim gradovima. Najbolje ti je da se raspitas od skole do skole sta nude i kakvi su uslovi.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

bass_girl22
Tanja K****
Beograd

Član broj: 38621
Poruke: 8
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: koji kurs racunara?07.12.2004. u 22:27 - pre 235 meseci
naravno da posedujem znanje. radila sam na jednom sajtu kao aministrator i moderator; i imam malo vise znanja od elemantranog kako ti kazes.i naravno imam racunar...:) ali mene konkretno zanima design.
imam malo znanja i sto se stoga tice ali bi da ga prosirim.
ako mozes molim te daj mi neki link za tu skolu od devet meseci. bas me zanima.
hvala.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: koji kurs racunara?08.12.2004. u 08:00 - pre 235 meseci
Inace samo da se nadovezem da su se vodile velike rasprave oko Zarka Radosavljevica aka NL PRO GROUP ovde na forumu.

A i iz prve ruke (dobro druge) znam da zena koja je kod njega zavrsila office
kurs veze nema sa istim, a da ne pominjem osnovne kompjuterske radnje tipa
kopiranje fajla, ili snimanje attachmenta iz emaila ...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: koji kurs racunara?08.12.2004. u 11:45 - pre 235 meseci
Naravno da se ne moze nauciti nesto tipa Office za nedelju dana. Morao bi imati strasan talenat i predznanje. Zarku tamo dolaze totalno nepismeni(ogromna vecina) sto se tice racunara a 7 dana je cist marketing. A sto se tice tehnika kojim on pokusava da im prenese znanje to je vec diskutabilno. One daju rezultate kad se dobro uvezbaju.

@bass_girl22
Ne bih ti znao reci gde BG ima kurs od 8 meseci. moraces se raspitati po skolama racunara. Kod mene u gradu ima zato sam i postovao ali verovatno u BG ima jos boljih varijanti.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: koji kurs racunara?

[ Pregleda: 11856 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.