Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polovna kola na lizing?

elitemadzone.org :: MadZone :: Polovna kola na lizing?

[ Pregleda: 13422 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

[nq]

Član broj: 31959
Poruke: 221
*.39.EUnet.yu.



Profil

icon Polovna kola na lizing?28.10.2004. u 22:19 - pre 236 meseci
Moze li se i gde kupiti polovna kola na lizing ????????????
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Polovna kola na lizing?29.10.2004. u 00:09 - pre 236 meseci
Caos NQ ja sam Stefan1 sa dizajnzone,dobro dosao.Da li si uspeo da mi sastavis onaj e mail oko Adobe premierea i montaze(secas se kao neki tutorial)...aj necu da te cimam u guzvi si vervatno)

Vidi kupiti polovan auto na lizing a ako je auto ocarinjen i na njega placen porez je glupa stvar.
Leasing bi ti bio "usteda" ako kupis auto koji je samo ocarinjen,razumes

Meni su u Daimler Chrysler SCG rekli kada sam gledao neku polovnu Mecku,i pitao za leasing,bas ovo naveli na razlog(kao bilo bi dodatno oporezivanje sa leasingom)

pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Polovna kola na lizing?29.10.2004. u 00:45 - pre 236 meseci
osim toga, cini mi se da sam negde naisao na podatak da auto mora biti kasko osiguran za vreme leasing-a. A kasko valjda ima granicu od (?) manje od 10 godina, ne znam tacno, neka napise neko ko bolje zna.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Polovna kola na lizing?29.10.2004. u 12:27 - pre 236 meseci
Pozdrav,
ukratko o lizingu.
Ne pricamo o novoj stvari, kod nas je nesto pred rat zazivelo tako nesto, inflacija prevazisla uveliko ovakav nacin prodaje vozila pa su se tek sada ponovo stekli uslovi za tako nesto. Osnovna karakteristika lizinga jeste u tome da vozilo (predmet lizinga) ne postaje vlasnistvo samim preuzimanjem vozila vec za citavo vreme vozilo ostaje vlasnistvo firme davaoca lizinga. Zakonski, (bilo je par previda) vlasnik na saobracajnoj dozvoli je davaoc lizinga sve do isteka ugovora o davanju vozila u lizing. Tek po isteku tog ugovora, pravi se novi ugovor kojim vozilo prelazi u vlasnistvo dotadasnjeg korisnika lizinga uz vrednost vozila od 0 dinara/eura. Potom sledi placanje poreza na prenos apsolutnih prava (prenos vlasnistva) prema procenjenoj kataloskoj vrednosti. Bitno je shvatiti da davaoc lizinga moze iskljucivo biti pravno lice koje ima regulisano vlasnistvo nad vozilom koje ima iskljucivo po placenom porezu (uslov za sticanje vlasnistva). POostoji i nacin vlasnistva nad vozilom bez placenog poreza ali samo ako je vozilo kupljeno uz izjavu o osnovnom sredstvu (taxi, rent-a-car) uz sta sledi i zabrana otudjenja pa opet i to pada u vodu. Ne placanje poreza je izvodljivo i uz varijantu da postoji izjava o daljoj prodaji vozila ali time opet nemamo zakonski regulisanog vlasnika. Prema toma, porez MORA biti placen od strane davaoca lizinga da bi uopste bio sklopljen ugovor o lizingu. Da zavrsavam polako sa osiguranjem: logicna stvar je da ukoliko se ne isplacuju rate pravovremeno, vozilo je vlasnistvo davaoca lizinga ali u kakvom stanju ce biti, veliko je pitanje. To je razlog uslovu za kasko osiguranim vozilom za vreme trajanja lizinga, inace i kasko se sklapa na godinu dana pod razlicitim uslovima i cenama.
pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Polovna kola na lizing?

[ Pregleda: 13422 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.