Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Primanje novca iz inostranstva?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Primanje novca iz inostranstva?

[ Pregleda: 18176 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.verat.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Primanje novca iz inostranstva?27.10.2004. u 11:56 - pre 236 meseci
Uputili su me na ovaj forum. Konkretno sta meni treba:
Npr. covek iz inostranstva zeli moj program, koji je shareware.

Potrebno je da mi posalje novac, i uz njega poruku (npr. email adresa na koju da posaljem serijski broj), i da ja tu sumu primim, naravno (pa makar on platio i malo vise)...

P.S. Sto se tice inostranstva, moze i e-kupovina, a moze i ne-e-kupovina :)

P.P.S. Ovo mi treba sto pre!!!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Svabo
Sarajevo, BiH

Član broj: 29478
Poruke: 128
85.158.33.*



+3 Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?08.05.2007. u 20:17 - pre 205 meseci
Prijem novca imas putem SWIFTA
2. Western Union
3. Cekovi

Ovaj 3 ne dolazi u obzir posto traje od 30 dana pa navise, najbrzi ti je 2 jer cim posiljatelj posalje novac ti ga mozes podici u svojoj banci. Putem swifta je klasicni nacin prijema novca. Ako te jos nesto interesuje pitaj.
 
Odgovor na temu

rioda
NBG

Član broj: 97540
Poruke: 22

Sajt: https://idena.site


Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?15.05.2007. u 17:14 - pre 205 meseci
Da li vam je poznato koliko iznosi provizija za posiljaoca iz Sarajeva u (procentima) za doznaku preko SWIFTa. Pozdrav Sarajevu!
 
Odgovor na temu

Svabo
Sarajevo, BiH

Član broj: 29478
Poruke: 128
85.158.35.*



+3 Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?18.08.2007. u 11:30 - pre 202 meseci
rioda da poznato je koliko iznosi provizija ali to zavisi od banke do banke, za slanje novca u inostranstvo za fizicka lica iznosi 0.5% min. 10 KM u RBBH

Je li te nesto konkretno zanima ili pitas cisto informativno?
 
Odgovor na temu

risticm

Član broj: 24395
Poruke: 10
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?15.11.2007. u 09:31 - pre 199 meseci
Ja iz inostranstva primam godišnje oko 3-7.000€ u pojedinačnim isplatama od oko 200 €. Imam iskustva sa svim vrstama priliva.

1. Western Union - god bless 'em, but boy, are they expensive.
Najbolja opcija za tebe, klijent ti kaže da je uplatio i pošalje ti MTCN (može i bez njega da se dignu pare), ali najbitniji su klijentovo ime i grad i država odakle se šalje. Košta oko 30€ (pošiljalac plaća), pare se mogu podići u roku od 5 minuta iz bilo koje banke (jednom sam dizao i u Bosni, bez problema). Online se može i proveriti stanje transakcije. Za slanje potrebno pošiljaocu reći tvoje ime, prezime i adresu. Za primanje ti trebaju ime, prezime, grad, država i MTCN (money transfer control number; poželjan, ali nije obavezan).

2. Bankarska loro doznaka (loro - oni na italijanskom, suprotno bi bila nostro, dakle mi šaljemo, jadno) - Iz Srbije ako ti šalješ napolje najbolja varijanta, košta oko 1000 din (u nekim Bancama i manje), vrlo komplikovana i najformalnija procedura. Potrebno je prilikom priliva izjaviti poreklo novca - reci "poklon od rođaka iz SAD", jer ako se radi o bilo kojoj vrsti ugovora, mora se dostaviti i pismeni ugovor. To je van pameti. Po našem zakonu postoje brojni ugovori gde pismena forma nije obavezna - primer ugovor o zakupu stana, u slučaju njegovog nedostatka koriste se norme Zakona o obligacionim odnosima, koje su dosta opširne, tako da ti ni ne treba. Koliko nam je restriktivna (ino-)bankarska politika, mora čak i ta vrsta ugovora da se priloži.

Uglavnom, čitava procedura traje oko 3 dana, za slanje para potrebno je pošiljaocu reći sledeće -
tvoja banka (beneficiary bank) - ime, sedište, SWIFT; tvoje ime (beneficiary name), adresu, IBAN (međunarodni broj bankarskog računa - sve isto samo dodaj ispred RS35), iznos, svrha, zatim ime korespondentne banke - (Intermediary bank) - ime, sedište, SWIFT i to je to.

3. Moneybookers - engleski Paypal koji prima račune iz Srbije
Dakle radi se o jednoj vrsti internet banke, s tim da oni banka nisu, nemaju sigurnosni depozit, ne vrše platni promet itd.. Kod njih otvarate račun kao fizičko ili pravno lice. Imate formular za zahtev novca od klijenta koji mu se šalje na email. Zatim klijent otvori račun tamo, stavi sredstva na moneybookers račun i prebaci ih vama. Njega ovo stoji 0,50 eura. Zatim, kada se vama pokažu pare na računu, i hoćete da ih dignete, postoji mali problem. Naime, potrebno je verifikovati račun, tako što ćete uplatiti bilo koju sumu na njega s vašeg bankarskog računa iz Srbije. Međutim, zbog internet klađenja, banke iz Srbije ne vrše transfer novca na moneybookers. Onda vi napišite email moneybookersu kako vam banke ne daju da verifikujete račun i oni će vam odblokirati račun. Kada vam se odblokira račun, potrebno je uneti sve one podatke iz tačke 2. da bi vam pare legle na devizni račun i naravno čuveno objašnjenje bankama odakle vama pare...Uglavnom to slanje na vaš bankarski račun košta 1,80 eura, a za sumu preko 350 eura 3,50€.

sa srećom!

PS: ja ne znam kako normalne firme uopšte posluju sa strancima u ovoj državi, ako je za ove šeme od 100-300 eura potrebno ovoliko komplikacije...


 
Odgovor na temu

EnigMan

Član broj: 137796
Poruke: 61
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?08.12.2008. u 04:23 - pre 186 meseci
Izvinjavam se ako ponovo pokrecem staru temu.Mene interesuje koliko recimo Western Union uzme para na 100evra? Jel oni uvek uzimaju 30evra kao sto si ti naveo ili uzimaju odredjeni procenat od sume koja se prima!?Treba da primim oko 120evra pa me interesuje ako ce da mi uzmu 30 onda izes posao!

A i interesuje me jos jedna stvar. Da li moze klijent da uplati te pare preko PayPal-a na bratov racun (u Australiji) i da on onda meni iz svoje banke posalje pare u moju tj na moj racun!? Mislim znam da postoji mogucnost a koliko se tu para skida na 100evra (to je neki prosek). Jel ima odredjen procenat?
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
*.teol.net.

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?09.12.2008. u 07:29 - pre 186 meseci
Mislim da mozes da odes na PayPal i da sve ovo vidis. Ono sto sam ja iskusio i mislim da je najbolje (doduse sam is Republike Srpske ali nema veze) je moneybookers. Otvori devizni racun i virifikujes ga. Ima puno nacina verifikacije:

1. postom - dobijes pismo gdje pise kod koji moras da ukucas na stranicu i racun ti je verifikovan
2. Mastercard - oni ti sa mastercard skinu odredjen iznos izmedju 1 - 2 €. Ti taj iznos sa izvoda svoje kartice ukucas i
racun ti je verifikovan.

Sa svakom verifikacijom, a mozes sve da uradis, i sa svakom transakcijom NA racun MB dobijas vecu mogucnost Withdraw na svoj devizni racun. Ja sam ga povecao na 7000 €/ 90 dana.

Pitaj ako ti nesto nije jasno.
 
Odgovor na temu

EnigMan

Član broj: 137796
Poruke: 61
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?09.12.2008. u 15:51 - pre 186 meseci
Ej ljudi, hvala na informacijama. Pricao sam sa drugom sa faxa koji vec duze vreme prima novac iz Amerike preko MoneyBookers. Uplate mu na moneybookers i ima devizni racun u banci i Visa Virtua karticu i bez problema prebaci pare. Upravo sam dobio neki kes na MoneyBookers a sutra idem do banke da otvorim racun pa javim kako sam prosao i koliko skidaju para!Pozzzzzz
 
Odgovor na temu

Katarina...
Beograd

Član broj: 159831
Poruke: 30
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?09.02.2009. u 20:59 - pre 184 meseci
Imam i ja jedno pitanje na ovu temu!

Kako mogu iz inostranstva da primim novac (online) ,ako posaljilac nema moneybookers(posto samo njega imam).

On mi kaze moze preko WesternUnion? A ja se pitam kako to da uradim..? Krenula sam da se registrujem ali cini mi se nema Srbije vec samo par zemalja.

Hvala
 
Odgovor na temu

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?10.02.2009. u 07:29 - pre 184 meseci




--0-1021215048-1234251069=:55540
Content-Type: text/html; charset=us-ascii

<table cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" ><tr><td valign="top" style="font: inherit;"><DIV>Pitaj prodavca tj osobu koja treba da ti posalje novac da li moze da ti ga posalje pay palom ili bank transferom, ako moze jednom od ove dve varijante, mogu da ti pomognem da dodjes do njega.</DIV>
<DIV>&nbsp;</DIV>
<DIV>pozz</DIV>
<DIV>&nbsp;</DIV>
<DIV>www.auto-delovi.net/forum<BR><BR>--- On <B>Mon, 2/9/09, Katarina... <I>&lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote:<BR></DIV>
<BLOCKQUOTE style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: rgb(16,16,255) 2px solid">From: Katarina... &lt;[email protected]&gt;<BR>Subject: Re: Primanje novca iz inostranstva? [elitesecurity.poslovna-primena.e-poslovanje.e-transakcije]<BR>To: [email protected]<BR>Date: Monday, February 9, 2009, 12:59 PM<BR><BR><PRE>Imam i ja jedno pitanje na ovu temu!

Kako mogu iz inostranstva da primim novac (online) ,ako posaljilac nema
moneybookers(posto samo njega imam).

On mi kaze moze preko WesternUnion? A ja se pitam kako to da uradim..? Krenula
sam da se registrujem ali cini mi se nema Srbije vec samo par zemalja.

Hvala

--
http://www.elitesecurity.org/p2194296

Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/liste

Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!
esauth:75081:d4445c02bcd73a2d85de658feef161b2
 
Odgovor na temu

Katarina...
Beograd

Član broj: 159831
Poruke: 30
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?11.02.2009. u 00:29 - pre 184 meseci
snasla sam se. Poslace mi preko western uniona, a ja ga mogu primiti u bilo kojoj banci ovde koja podrzava transfer western union..

hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

milicevic.s
Slobodan Milicevic
Pale, BIH

Član broj: 233879
Poruke: 1
*.paleol.net.



Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?26.09.2009. u 10:29 - pre 176 meseci
mene zanimaju neke inf. vezane za slanje novca preko wester union-a, pa ako mi neko moze da pomogne! zelim da kupim neki tel. preko interneta...slanje novca se vrsi preko western union-a...e sad, zanima me sta je potrebno primaocu novca da posjeduje od informacija da bi mogao da podigne odredjeni novac,jer ne zelim da budem prevaren...ukoliko ne posjeduje tacno ime posiljaoca odredjene sume da li moze da podigne novac,ili ukoliko je stavljeno pogresno ime primaoca novca da li opet moze da podigne dati novac...???hitno!!!...hvala
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?26.09.2009. u 11:51 - pre 176 meseci
Citat:
milicevic.s: mene zanimaju neke inf. vezane za slanje novca preko wester union-a, pa ako mi neko moze da pomogne! zelim da kupim neki tel. preko interneta...slanje novca se vrsi preko western union-a...e sad, zanima me sta je potrebno primaocu novca da posjeduje od informacija da bi mogao da podigne odredjeni novac,jer ne zelim da budem prevaren...ukoliko ne posjeduje tacno ime posiljaoca odredjene sume da li moze da podigne novac,ili ukoliko je stavljeno pogresno ime primaoca novca da li opet moze da podigne dati novac...???hitno!!!...hvala


Taj novac što si planirao da uplatiš preko western uniona za telefon, bolje uplati crvenom krstu... Telefon nećeš dobiti niukom slučaju, al ako pare daš crvenom krstu bar će ti biti toplo oko srca jer si pomogao nekome...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Primanje novca iz inostranstva?23.10.2014. u 13:31 - pre 114 meseci
Nisam bas vican ovim modernim tehnologijama cirkulacije novca pa imam par pitanja,citao sam dosta po netu ali mi se dosta zbrkalo,verujem da ima neko sa plasticnim objasnjenjem. Trebalo bi da dobijam na mesecnom nivou lupam 100-300-500$ iz Rusije pa me zanima najjednostavniji nacin za to. Naravno znam da je to western union ali posto deru zanima me neka alternativa I video sam da bi Skrill mogao biti dobra stvar. E sad posto nisam neke stvari shvatio zanima me da li kada jednostavno otvorim Skrill racun trebam da ga verifikujem na neki nacin da bih mogao da podizem novac I da li ga oni meni jednostavno mogu uplacivati kreditnom karticom preko neta tako sto cu samo dati broj racuna? Takodje me zanima za kasnije ako bih ja zeleo da uplacujem neki novac na racun ili ga podizem da li u nekoj nasoj banci moram imati devizni racun I raditi neke verifikacije I slicno ili mogu sa dinarskog racuna I obicnom electron karticom uplacivati na njega I takodje na njega novac povlaciti uz konverziju dinar-euro?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Primanje novca iz inostranstva?

[ Pregleda: 18176 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.