Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog

[ Pregleda: 5608 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jelen8
Nenad Jelenkovic
Stara Pazova

Član broj: 20930
Poruke: 20
80.93.231.*

ICQ: 31552552
Sajt: www.balasevic.org


Profil

icon Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog22.10.2004. u 02:06 - pre 237 meseci
U mojoj porodicu, svi troje koristimo 063 mrezu.
Ja sam na postpaid-u, keva na pre-paidu, a cale je pre 4 meseca uzeo post-paid.

Otputovao je u Nigeriju, placali smo mu racune (minimalne, normalno), i jos uvek nema roming.

Kakva je to politika da mora 3 meseca da prodje za aktiviranje rominga?

Da li je moguce da se ogranici roming, pa kaze: -prva 3 meseca mozete potrositi samo 500 dinara rominga. I ko moze da zavrne mobtel tada i za koje pare? Nema sanse.

Inace, idealno bi bilo kada bi post paid paketi mogli da se ogranice. Onog trenutka kada dodjes do te cifre, ne mozes dalje da razgovaras. Na primer: 3000 dinara ogranicenje. Ako mi ukradu telefon, i dok je skontam da je nestao, i dok javim mobtelu, nema sanse da me lopov "odere" za racun...

Usput, pitanje (ako mi desi da znam sta da radim)
U 2 ujutru provalim da su mi ukrali telefon sa 063 postpaid karticom.
Sta mi je ciniti?

 
Odgovor na temu

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
*.rns-nis.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog22.10.2004. u 11:07 - pre 237 meseci
Citat:
jelen8:
Kakva je to politika da mora 3 meseca da prodje za aktiviranje rominga?

Citat:
Mobtel Srbija (http://roaming.mobtel.com/cms/view.php?id=300):
Kompanija Mobtel omogućava besplatno aktiviranje usluge "roaming" za sve pretplatnike 063 mreže posle tri izmirena mesečna računa uz uslov da u tom periodu broj nije bio isključen iz mreže ( odlazni i dolazni saobraćaj ).
Mogućnost korišćenja usluge "roaming" i pre ovog roka, pretplatnicima 063 mreže omogućava se uz uplatu akontacije u iznosu od 9.000 dinara.

Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog22.10.2004. u 12:04 - pre 237 meseci
Citat:
jelen8:
Otputovao je u Nigeriju, placali smo mu racune (minimalne, normalno), i jos uvek nema roming.


Ovo je generalno problem sa korisnicima. Masa njih voli da otputuje Bog te pita gde i da se onda cude zasto nemaju roaming i onda im je Mobtel kriv zato sto se oni nisu raspitali oko roaminga kao da im je roaming ustavom zagarantovano pravo.

Citat:
Kakva je to politika da mora 3 meseca da prodje za aktiviranje rominga?


Poslovna politika.

Citat:
Da li je moguce da se ogranici roming, pa kaze: -prva 3 meseca mozete potrositi samo 500 dinara rominga. I ko moze da zavrne mobtel tada i za koje pare? Nema sanse.


Ne. Onda bi bilo "a ko ste vi da meni ogranicavate razgovore?".

Citat:
Inace, idealno bi bilo kada bi post paid paketi mogli da se ogranice. Onog trenutka kada dodjes do te cifre, ne mozes dalje da razgovaras. Na primer: 3000 dinara ogranicenje. Ako mi ukradu telefon, i dok je skontam da je nestao, i dok javim mobtelu, nema sanse da me lopov "odere" za racun...


Mnogo stvari bi bio idelano a lopovi uglavnom ne prave racune kada ukradu post paid jer se moze izvaditi listing i tako saznati koga su zvali. Onda pendrekovski odu do pozvane strane i prijateljski ga pitaju od koga je primio poziv.

U prevodu, to rade samo klinci a oni se lako pronadju jer pojma nemaju o bilo cemu.

Citat:
Usput, pitanje (ako mi desi da znam sta da radim)
U 2 ujutru provalim da su mi ukrali telefon sa 063 postpaid karticom.
Sta mi je ciniti?


Zoves 9863, das sto vise podataka o sebi tipa: ime, prezime, jmbg, visina poslednjeg racuna, lozinka (ako je uvedena), adresa za dostavu racuna, tarifni paket koji koristis.... itd. Sve cega se setis. I broj ce ti biti istog momenta iskljucen. Naravno, nije dovoljno da znas samo ime vlasnika ili slicno.

Onda imas rok od 15 dana da dodjes u korisnicki servis da izvrsis zamenu kartice ili ce u protivnom Mobtel jednostrano raskinuti ugovor a to moze da bude opasno ako si potpisao ugovornu obavezu (kupio telefon uz broj) jer se onda placaju penali (pise u ugovoru koliko).
 
Odgovor na temu

jelen8
Nenad Jelenkovic
Stara Pazova

Član broj: 20930
Poruke: 20
*.ftn.ns.ac.yu.

ICQ: 31552552
Sajt: www.balasevic.org


Profil

icon Re: Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog02.11.2004. u 17:08 - pre 236 meseci
jelen8:
Otputovao je u Nigeriju, placali smo mu racune (minimalne, normalno), i jos uvek nema roming.

Odgovor:
Ovo je generalno problem sa korisnicima. Masa njih voli da otputuje Bog te pita gde i da se onda cude zasto nemaju roaming i onda im je Mobtel kriv zato sto se oni nisu raspitali oko roaminga kao da im je roaming ustavom zagarantovano pravo.
_______________

Ponovo ja:

Gledao sam na www.roaming.mobtel.co.yu i tamo stoji da je Nigerija pokrivena. Proslo je 4 meseca, redovno placali racun, i nije ukljucen roming.
Kako cale moze da proveri da li mu je ukljucen roming uopste, ili je ipak u pitanju samo prostor na kome se on trenutno nalazi?



 
Odgovor na temu

jelen8
Nenad Jelenkovic
Stara Pazova

Član broj: 20930
Poruke: 20
*.ftn.ns.ac.yu.

ICQ: 31552552
Sajt: www.balasevic.org


Profil

icon Re: Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog02.11.2004. u 17:17 - pre 236 meseci
Evo, sad mi je javio da ostale kolege sa posla imaju roming.
Nije iskljucivan za ova 4 meseca, placani su racuni... Koji su jos moguce cake?
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.panline.net.



Profil

icon Re: Mobtel postpaid MMS besplatan ili ne?02.11.2004. u 18:47 - pre 236 meseci

Roaming se ne ukljucuje automatski posle 3 meseca. Nazovi 9863 pa pitaj, ili moras otici sa LK do najblizeg korisnickog servisa ili je mozda dovoljno da napises zahtev i posaljes to i kopiju LK na neki fax u BGD.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Aktiviranje Rominga (postpaid) + predlog

[ Pregleda: 5608 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.