Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash Modul

[es] :: Perl :: Flash Modul

[ Pregleda: 5150 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.brick.net



+6455 Profil

icon Flash Modul03.01.2001. u 22:30 - pre 283 meseci
Dali ste probali flash modul za PERL?

ja sam ga evo jutros skinuo.. nisam stigao puno da se igram.. posto trenutno radim neke statistike sa GD modulom...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Flash Modul04.01.2001. u 00:33 - pre 283 meseci
bas mi pre par dana kaze drug da je izaslo i zaboravih da ga probam. evo sad ga skidam pa cu da vidim kako to radi :).. cuo sam da je mocna stvar. ali nemam iskustva sa GD-om ako je to potrebno..
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Flash Modul04.01.2001. u 00:38 - pre 283 meseci
Cudno mi je bilo sto ga nema na CPAN-u ! Prvi put cujem da perl modula nema na cpanu. Onda sam nasao ovo:

http://www.sabren.net/code/flashperl/
Flash::SWF
The point of Flash::SWF is to let you generate and parse macromedia flash 4 files in Perl.

Theres not really much here yet -- I made a start on the module, and havent had a chance to get back to it, so I figured Id throw it out there for anyone else to comment on until I got back to it.

Id like some feedback as to what kind of an interface people might want for dealing with the various tags.. I expect this to be fairly low-level (perhaps a function per tag?), from which higher-chunk modules could be formed.. (Eg, pie charts..)

Feel free to take this and hack it! Just share what you come up with. (of course!)

Immediate goal: enough functionality to read a file, change TEXT tags, and write the data back to SWF format. Basically, that means adding the ZLib stuff, SWF header encoding, and encode/decode routines for the TEXT tag.

Theres no need to parse/decode any other tags yet.. I hope decoding only the tags we need will make up for any speed issues from doing pure perl..

source (unzipped - this is where Im working on it) is in http://www.sabren.com/code/perl/Flash/.


Za sada dakle moze da se menja samo text tag... ocekivao sam vise moram priznati.

[Edited by Gojko on 01-04-2001 at 01:45 AM GMT]
 
Odgovor na temu

MrYoo

Član broj: 30
Poruke: 198
*.yubc.net

ICQ: 47188818


Profil

icon Re: Flash Modul05.01.2001. u 10:29 - pre 283 meseci

Znaci jos nije preboleo decije bolesti.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Flash Modul05.01.2001. u 12:15 - pre 283 meseci
uh pa ne da nije preboleo nego cim ga jos nema na cpan mrezi znaci da nije ni zavrsen. ali vredi cekati cini mi se..
 
Odgovor na temu

mire
Miroslav Madzarevic
Belgrade

Član broj: 252
Poruke: 145
213.166.21.*



Profil

icon Re: Flash Modul19.04.2001. u 12:20 - pre 279 meseci
Mozes da se snadjes tako sto ces da uzmes swift generator ...
mire@zwer:~$ traceroute zivot.sloboda.potraga-za-srecom
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Flash Modul24.04.2001. u 12:20 - pre 279 meseci
Hmm pa cuo sam za taj swift ali nisam ga koristio. Jel zeznuto mnogo? Imas li neki primer? Imas li neki sajt koji ga koristi?
 
Odgovor na temu

mire
Miroslav Madzarevic
Belgrade

Član broj: 252
Poruke: 145
*.cytanet.com.cy



Profil

icon Re: Flash Modul27.04.2001. u 09:50 - pre 279 meseci

Ne znam adresu, dobio sam ga kao linux elf izvrsni fajl. U flash fajlu u tekst poljima stavljas promenljive tipa {promenljiva1}, zatim imas formular kojim prosledis podatke swift generatoru (stavis ga u cgi-bin) i on ti da rezultat flash fajl sa zamenjenim vrednostima.

Mi smo ga pozivali iz object-embed kombinacije tagova (stavljali kao source flash fajla) ... Nismo ga nesto puno koristili ...

Postoji i opcija sa LoadVariables komandom i komunikacijom sa bilo kojim cgi skriptom kao i komunikacija preko xml-a (ovo jos treba da probam)...
mire@zwer:~$ traceroute zivot.sloboda.potraga-za-srecom
 
Odgovor na temu

[es] :: Perl :: Flash Modul

[ Pregleda: 5150 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.