Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako blokat MAC?

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: kako blokat MAC?

[ Pregleda: 2852 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dugouskodusko
Zekoslav mrkva

Član broj: 32884
Poruke: 15
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon kako blokat MAC?15.10.2004. u 20:51 - pre 236 meseci
Isti problem drugi put. Evo ovako, postao sam vec ovo pitanje prije tjedan dva pa se izvinjavam svima koje davim ali problem nisam uspio rijesiti. Pitanje: kako ili s cim da konfiguriram server (kombinacija lan-a i wlan-a 15 racunala sve super radi W2K server iis FTP i www) zapravo bih zbog wlan-a trebao dozvoliti pristup serveru samo MAC adrtesama registriranih korisnika. Dakle kako da dodjelim korisniku i MAC adresu? i Mogu li se blikirati (autorizirati) MAC adrese samo na FTP-u pristupu?
Nadam se da ima neko dovoljno lčjubazan i s malo strpljenja za mene da mi pomogne. VeliKA HVALA!!

Eh da kao prosli put na forumu su me savjetovali da instaliram W2K server edit. ja to ucinih ali nisam bas skuzio kako da blokiram MAC adrese.

drugarski pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: kako blokat MAC?15.10.2004. u 22:34 - pre 236 meseci
Za pivremeno resenje namesti DHCP da dodeljuje IP-ove u opsegu kome ces zabraniti pristup svim servisima a onda podesi leased IP-ove koje dodljujes odrejenim MAC-ovima.

Na AP-u namesti filter po MAC i dozvoli pristup AP-u samo poznatim MAC...



 
Odgovor na temu

dugouskodusko
Zekoslav mrkva

Član broj: 32884
Poruke: 15
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: kako blokat MAC?22.10.2004. u 12:44 - pre 236 meseci
ja ok, ali nece dhcp da se starta. kaze dhcp server nije konektiran. ako ga rucno probam startati prijavi da se servis ne moze pokrenuti
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: kako blokat MAC?

[ Pregleda: 2852 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.