Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AD replication - Windows 2003 Server

[es] :: Windows mreže :: AD replication - Windows 2003 Server

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7409 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borismax

Član broj: 969
Poruke: 81
*.80-202-176.nextgentel.com.



+1 Profil

icon AD replication - Windows 2003 Server10.10.2004. u 23:05 - pre 236 meseci
Evo ovako: imam domensku mrezu pod Windows 2003 Serverom i pokusavam ubaciti jos jedan racunar kao DC (isto Windows 2003 Server). Opisacu ceo postupak sta sam radio jer je moguce da sam gresku napravio u samom pocetku... Znaci, instaliram Windows 2003 Server na racunar, prijavim ga u vec postojeci domen i sve je OK. Kao DNS adresu stavim IP onog vec postojeceg servera, odnosno DC. Onda krenem da instaliram DNS server na ovoj novoj masini, izaberem kao "zone name" vec postojeci domen a za "DNS server to copy the zone from" stavim IP vec postojeceg servera (trenutno jedinog DC-a na mrezi). Sve to lepo prodje i onda krenem da instaliram AD na novoj masini, izaberem opciju "Additional DC for an existing domain" i stavim ime vec postojeceg domena. Sve prodje OK, restartujem novi racunar koji sad takodje ima ulogu DC-a, mogu da otvorim "AD users and computers" i sve izgleda kako treba. Medjutim, ako ugasim onaj "stari" server onda ovaj "novi" ne radi kao DC vec npr. prilikom startovanja "AD users and computers" javlja gresku:

Active Directory:
Naming information cannot be located because:
The specified domain either does not exist or could not be contacted

Znaci, na ovom "novom" serveru (koji je trenutno jedini DC u domenu) kao DNS stoji IP adresa onog "starog" servera koji je off-line. To naravno mogu da promenim i da stavim IP adrese DNS servera naseg provajdera ali me buni zasto AD baza nije kopirana na "novi" server kad je naizgled sve bilo u redu dok je i "stari" server bio on-line...

Gde gresim???
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server11.10.2004. u 00:00 - pre 236 meseci
Spava mi se, pa možda nisam shvatio šta hoćeš da kažeš. Ne reče ti koji ti je tip DNS-a, primary ili Active Directory Integrated. Probaj da se sa time poigraš jer znam par ljudi koji su imali problema ako prvo instaliraju DNS, pa onda AD. Mada, meni se to nikada nije desilo, al' ipak šta znaš, ljdu smo pa grešimo. Bolje je postaviti AD Integrated mode, sve i da nemaš problema, jer je replikacija manja a ima i još nekih prednosti, no nije ni bitno. Probaj da promeniš tip DNS-a na glavnom DC-u da ti bude Active Directory Integrated, deinstaliraj DC i DNS sa ovog novog servera pa kreni iz početka i zapisuj šta si radio. Ako ne uspeš javi se, pa da vidimo.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

mirzam
bih

Član broj: 6490
Poruke: 71
80.65.64.*



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server11.10.2004. u 12:10 - pre 236 meseci
Isti problem je i kod mene. Mislim da je nesto oko DNS-ova, iako je kod mene DNS u Actve directory Integrated modu... Bas me zanima kako rijesiti ovo?!
 
Odgovor na temu

dix
Yu-Bg

Član broj: 29938
Poruke: 22
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server09.07.2006. u 20:51 - pre 215 meseci
Treba definisati prvi dns da prihvata replikaciju ( zone transfer ) od drugog dns-a
 
Odgovor na temu

Mitar Ostojic
Sabac

Član broj: 26425
Poruke: 201
212.62.48.*



+1 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server10.07.2006. u 08:14 - pre 215 meseci
Kao sto rece covek treba podesiti zone transfer kod DNS-a
Customer: I'm having problem closing this dialog box here on my screen.
Tech Support: Ok, in the upper left hand side of the screen, can you see the 'OK' button displayed?
Customer: Damn! How can you see my screen from there?
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server12.07.2006. u 09:25 - pre 215 meseci
Čini mi se da si napravio grešku u koracima: prvo si nezavisno dizao DNS na novom serveru, pa onda AD. Koliko se sećam, kada kreneš u dizanje dodatnog DC-ja, kroz instalaciju ti se digne i DNS, i tu odmah odabereš da bude "Active Directory Integrated". Čini mi se da ti ovako nije "Active Directory Integrated" i da je tu problem.
 
Odgovor na temu

dix
Yu-Bg

Član broj: 29938
Poruke: 22
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server16.07.2006. u 23:20 - pre 215 meseci
Da ako je ad integrated, onda nista ni netreba da setujes posebno, vec ce drugi dc prilikom prve replikacije ad-a povuci zonu i tabelu od prvog dc-a
 
Odgovor na temu

Slobodan Andjelkovic

Član broj: 3135
Poruke: 16
..skygasse.xdsl-line.inode.at.



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server19.07.2006. u 12:42 - pre 215 meseci
Postavi na novom serveru za DNS i sopstvenu IP adresu.
Kako ti izgleda DNS na novom serveru, jel` odgovara na nslookup?

Ukoliko je win2k3 bez sp1 moze biti od pomoci i ovaj hotfix: http://support.microsoft.com/kb/834859/


Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

korto55
Vladimir Komnenovic
SAGA D.O.O

Član broj: 102586
Poruke: 27
213.137.123.*



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server25.07.2006. u 08:59 - pre 215 meseci
Lepo je DIX odgovorio,a.d. integrated sa dns,i sp1 + update.sekundarni vuce replikaciju od mastera.nista ne mora da se radi,sam windows pushuje replication i po default ide rpc replicationu okviru istog domena.drugi domen u istoj sumi ides rpc ili ip prenos i odvojis site opcije posebno svaki zbog pucanja linkova voditi racuna oko cene linkova -cost!!
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server25.07.2006. u 11:11 - pre 215 meseci
Ako se ne varam boris je postavio post 11.10.2004. u 00:05 ???

Verovatno je do sad resio problem.

Bilo bi lepo da napise, dali, i kako je resio.
 
Odgovor na temu

korto55
Vladimir Komnenovic
SAGA D.O.O

Član broj: 102586
Poruke: 27
213.137.123.*



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server26.07.2006. u 09:08 - pre 215 meseci
Izgleda da je bokiju puko i onaj prvi D.C. kontroler mislim!!pozdrav narode
 
Odgovor na temu

Brutalno dobro

Član broj: 53572
Poruke: 200
..306.sgnxx4.customer.tele.dk.



+3 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server14.08.2006. u 13:11 - pre 214 meseci
I ja mislim da je potrebno prvo podici novi DC a zatim DNS..
 
Odgovor na temu

MCM
Bgd

Član broj: 19001
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server25.08.2006. u 17:19 - pre 214 meseci
Elem jeste li resili problem da ne kucam za dz?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server25.08.2006. u 21:07 - pre 214 meseci
Nije za dz, moze jos nekom da zatreba.
 
Odgovor na temu

MCM
Bgd

Član broj: 19001
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server27.08.2006. u 18:59 - pre 214 meseci
E pa ovako: Racunari ti se sasvim normalno ponasaju i sve si ti to OK uradio. Podjimo od toga sta se desava kada se klijent uloguje na mrezu - on ce od DHCP dobiti adresu DNS-a od kog ocekuje razresenje imena, a to je stari DNS (Pretpostavljam da si i DNS i DHCP podigao na istoj masini kao i stari DC). Ako ugasis stari DC bez obzira sto se sve to lepo repliciralo DNS klijent ce traziti od zadatog DNS-a da mu razresi imena ako ih nema u kesu, a posto si ga ti ugasio onda definitivno nece ni dobiti odgovor, odnosno dobice odgovor kakav si vec i dobio.E sad da to ne bi bilo tako postavlja se prvo i osnovno pitanje sta ti to zapravo hoces da uradis sa repliciranjem - da vidis kako to sve funkcionise, ili da postavis dva DC pod jednim domenom tako da ako jedan pukne mreza nastavi da radi ili mozda zelis da jednostavno sve repliciras na drugi racunar, ugasis prvi reinstaliras ga, a onda jednostavno sve da vratis onako kako je i bilo. Ajde da uzmemo pretpostavku da zelis da imas dva DC pod jednim domenom.
Prvo na mreznom adapteru drugog DC bi trebao naravno da imas statiscku IP, a ako si vec to uradio kao sto treba nadam se onda tu treba zadati i adresu DNS koji ce da razresava pitanja imena. Tu definitivno ne treba da ti stoji adresa DNS-a na starom DC vec sopstvena. Ako se pitas zasto procitaj prethodni tekst. Dalje proveri na sta ti ukazuje SOA (Start of Authority ) za SVAKU Forward Lookup Zone-u i u jednom i u drugom DNS-u sto je jako bitno. Vec samo sa te dve preinake ako to nije kako treba to sto ti hoces bi vec trebalo da radi. E sad postavlja se pitanje sta ce biti ako ugasis stari DC na kom je DHCP i restartujes klijenta? On ce da trazi odresu od DHCP -a koji vise ne postoji nece dobiti IP ni adresu DNS i tu se prica zavrsava:(( Dakle trebao bi imati i alternativni DHCP na drugom Racunaru ( tamo gde je novi DC) naravno nesmes dozvoliti da ti se adrese dva DHCP-a koje iznajmljuju preklapaju. Ako to sve uradis tako onda je vise nebitno koji DC je aktivan koji nije kojeg klijenta restartujes i tako dalje. OK nije sve bas tako jednostavno kao sto mozdas izgleda ali to je to. Problemi koji mogu da ti se pojave je veliko vreme odziva DNS iz sasvim razumljivih razloga s tim da se i to da podesiti, ali poenta price i nije da ti svakih pet minuta prebacijes klijente sa jednog na drugi DNS vec stabilnost i brzi rad mreze. Ne zaboravi ni IP adrese mreznih stampaca ako ih imas (zadrzace staru IP adresu sve dok ih ne restartujes) pa samim tim ti se moze desiti da niko ne moze da stampa na njima iako je naizgled sve ok.
Osnovna razlika izmedju ovog sto sam sada naveo i potpunog prebacivanja DC na drugi racunar je sto u tom slucaju moras prebaciti i GC i 5 FSMO rola.

E pa sad mozda malo deluje konfuzno ali se nadam da sam ti objasnio ono sto si pitao.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server05.12.2007. u 19:50 - pre 198 meseci
Ljudi citam ove stare postove,ali nisam mogao da nadjem. Da li meni mozete pomoci. Naime ja sam izvrsio replikaciju sa starog na novi server i sve je funkcionisalo dok je postojao stari server. Stari server sam oborio, ostao je novi. Medjutim, sada imam problem, a on je spor odziv dakle kad pokusam da pristupim nekom sherovanom folderu u mrezi potrebno je neko vreme da bi se on otvorio,a takodje sam primetio da mi se Active Directory users and computers i drugi tipa Active Directory domain.... sporo podizu. Kliknem li na njih potrebno je vreme da se otvore. Da li je problem ovde sa DNS serverom? Kako da podesim da vreme odziva bude brze?
Hvala
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server06.12.2007. u 07:27 - pre 198 meseci
Pokusa ovako

Prekontrolisi da li si podesio DNS na novom DC da pointuje na samog sebe a ne na neki nepostojecI
Pregledaj DNS zapise da nemam kakav stari pointer koji neke servise gura ne stari DC
Da li se napravio global katalog (vjerovatno jesi cim mozes da se logujes)
Da li si prebacio sve FSMO rulove?


Bojan
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server06.12.2007. u 19:42 - pre 198 meseci
Globlni katalog je stavljen na novi server. FSMO je stavljen na novi. E, sad mozes li mi reci kako da podesim da DNS pointuje na samog sebe i ovaj pregled DNS zapisa.
Ja ucim!
Hvala
 
Odgovor na temu

korto55
Vladimir Komnenovic
SAGA D.O.O

Član broj: 102586
Poruke: 27
*.saga.co.yu.



Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server07.12.2007. u 07:39 - pre 198 meseci
Proveri za pocetak mreznu kartu,da li je ok dns u propertis.Obicno stavi 127.0.0.1 loopback,stavi da sam sebi bude dns ,ako nije sam ubacio prilikom dcpromo.GC,da je cekiran u A.D.sites and services-ntds settings.Sobzirom da je glavni DC,proveri opet FSMO,5 uloga+1-GC.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: AD replication - Windows 2003 Server08.12.2007. u 18:32 - pre 198 meseci
Ovo je iz druge teme sto je gogi napisao:

Code:

ja sam vrsio replikaciju sa starog na novi server i prenos FSMO-a. DNS server mi je na novom serveru, ali mi se u 
okivru domain-a na pod dns  server nlazi i stari novi server. da li je preporucljivo izvrsiti 'enable automatic 
scavenging of stale records' na novom serveru pa ga iskljuciti i da li jednostavno mogu obrisati stari server? 


Kako samo i mislio po novom servru ti se provlaci stari server koji i DC i klijenti pokusavaju da kontaktiraju. Moras to da ispeglas jer ocito da nisi dobro odradio uklanjanje starog domen kontrolera.
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: AD replication - Windows 2003 Server

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7409 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.