Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa

[es] :: Vodič za učenje :: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12719 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.vdial.verat.net



Profil

icon Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 07:56 - pre 238 meseci
Upravo sam odabrao RTI na faxu i zanima me kakva su vasa iskustva o poslu sa istim. Koliko je tesko naci posao, gde radite, koliko ste materijalno obezbedjeni i koliko vremena provodite za racunarom zbog posla...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 10:02 - pre 238 meseci
Čime se baviti?

Poljoprivredom. Uzajmiš se ako nemaš i kupiš zemlju (bolesno je jeftina, nikad nije bila jeftinija), po mogućstvu spojene parcele. Onda imaš više varijanti, u zavisnosti od ličnih preferencija i kapitala koji možeš da uložiš: voće, stoka, možeš da ne radiš ništa i samo daješ seno u zamenu za recimo sir i meso. Možeš da čekaš par godina da zemlja poskupi i da jako dobro zaradiš.

Sad ozbiljno (mada nisam bio neozbiljan malopre): RTI na ETF-u? Eh, dok ti završiš faks svašta može da se promeni. Načelno, ako već imaš snage da se patiš sa faksom, probaj da nastaviš akademsku karijeru (postdiplomske, naučni radovi itd). Profesori žive ko bogovi, a još bolje će, vremenom. Što se tiče inžinjerskog rada u struci, ima nas mnogo u softverskoj industriji i mal te ne nikakve razlike nema ako imaš diplomu ili ne. Barem trenutno.
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 11:51 - pre 238 meseci
U princpu bavis se onime na sta si slucajno naleteo ili za sta si imao vezu. U redjim slucajevima radis u struci. Sa fakultetom postoji jedan gadan problem. Dok ti zavrsis fakultet prodje pakleno puno vremena. Recimo zavrsis faks sa 26 godina, javis se na oglas za posao, imas diplomu, ali radno iskustvo ti je 0 godina. Jeste da ti imas diplomu, ali ona poslodavcu manje znaci u odnosu na nekog drugog klinca koji nema faks, ali zato iza sebe ima brdo realizovanih projekata i nekoliko godina radnog iskustva po firmama. Znaci taj klinac definitivno ima provereno znanje i za to garantuju njegovi projekti i preporuke. DIPLOMA!? ko garantuje da ta diploma znaci i znanje? Barem za sada je tako, ali videcemo. Po meni je najbolja varijanta da radis i studiras. Evo ja imam vec 10 godina staza (29 godina zivota). Fakultet mi je tek u planu... Zavrsim ga sa 36 godina i na svakom konkursu imam super preporuke... Niko me ne pita kada sam zavrsio faks.. Poenta je imas diplomu i bogato iskustvo.
ERROR974
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 12:12 - pre 238 meseci
Toliko si u pravu da je to strašno. Uvek su mi nebulozni konkursi za posao kod kojih traže ljude do 30 godina starosti sa minimum 3 godine radnog iskustva, npr. neke menadžere ili tako nesto (ali ne sa fakultetima tipa Megatrenda ili BK, nago sa ljudskim diplomama), a mi smo u situaciji da veliki broj ljudi završi fakultet sa 26, 27 pa čak i više godina, samim tim i da su se zaposlili odmah pošto su diplomirali nisu mogli da skrpe toliko.
Sve to je razlog više da se i pored fakulteta nešto radi, neki internship program, neki projekat na faksu (mada za to ima malo mogućnosti), da se napiše neki rad u toku studija i isti prezentuje na nekoj manifestaciji (ali i toga ima malo i nisam sigurna koliko je potrebno biti dobar pa uspeti učestvovati na tako nečemu) ili da se obavezno ide na postdiplomske što opet nije nikakva garancija.
Inženjere bez radnog iskustva mogu da zapošljavaju samo jako velike firme sa mnogo zaposlenih. Ne znam da li ste primetili da je Telekom u poslednjih par konkursa tražio inženjere računarske tehnike i telekomunikacija, poželjno, bez radnog iskustva. Naravno nisu sva radna mesta bila u Beogradu, ali uliva nadu.
Treba konkurisati za razne volonterske poslove u firmama koje se bave onim što se studira, razmene studenata i slično i praviti sebi marketing, ući u taj svet što pre, jer sam fakultet to ne daje.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 13:38 - pre 238 meseci
Citat:
cicika: Toliko si u pravu da je to strašno. Uvek su mi nebulozni konkursi za posao kod kojih traže ljude do 30 godina starosti sa minimum 3 godine radnog iskustva

Zasto? Stavi se u poziciju nekog ko treba da te zaposli. ETF-ovaca ima mnogo, BAR 3 ces da nadjes koja imaju iskustvo. Ja prvi ne bih uzeo nekog ko nema iskustva.
Ako mozes vremenski i ako mozes da nadjes tako nesto, treba raditi u struci. Projekti na faksu su sarene laze i farse i farsice za zamazivanje ociju prepotentnih studenata, a jedino mozes nesto da naucis ako se sam potrudis i ako te to zanima. Ja molim Boga da mi naidje neki poslodavac koji nece da me pita za diplomu i/ili za iskustvo, nego ce da kaze: "kako bi uradio ovo, kako ono" i da ja pokazem na licu mesta da li sam "dorastao" tom mestu (tako bih ja radio na njegovom mestu). To sto se uci na faksu (konkretno rti) nije dovoljno ni ljudski program da napises, i na kraju sve se svodi na tvoje licno interesovanje . Znajuci tebe Vlado, nema zime za tebe;)
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 13:45 - pre 238 meseci
Nisam odgovorio na druga pitanja.... Ja recimo radim u drustvenoj firmi kao programer i momak za sve (vezano za racunare, mrezu, server). Za racunarom provodim 8 sati kada je posao idle, a kada krenu sa menjanjima zakona i sl.. onda provodim 20 sati za racunarom. Sto se kinte tice - hm, drustvena firma, nista posebno, mada moze i bolje, ali da bi na drugom mestu zaradio vise, radio bi desetak puta vise... Za sada se drzim ovoga.
ERROR974
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 13:55 - pre 238 meseci
@stalker
Slažem se sa tobom. Faks nas udavi sa teorijom a primena iste nam je na nivou ameba. Projekti na faksu su samo jedan bezazlen primer, vise kao "bolje išta nego ništa", pravo znanje dolazi tek sa radom i stvarnom primenom onog teoretisanja. Meni licno teoretisanje ne smeta jer umem da ga primenim ali šta je sa onima koji se ne snalaze ni sa zadacima na ispitu a kamo li sa nečim ozbiljnijim.
Zato ti i kažem da samo velike kompanije mogu sebi da dozvole luksuz da zapošljavaju inženjere bez radnog iskustva i da potom od njih naprave ono što im je potrebno. Manje firme uvek traže gotova rešenja jer nemaju toliko sredstava niti vremena da obučavaju diplomce.

Citat:
Ja prvi ne bih uzeo nekog ko nema iskustva.


Ja bih, iz razloga što mi je lakše da kalibrišem materijal sama nego da ispravljam greške koje je neko drugi napravio. Pitanje je šta želiš i kako želiš. Stvar ličnosti, ja sam izraziti lider i umem da upravljam ljudima kada su te stvari u pitanju. :)

U svakom slučaju, treba se cimati što više sa strane, raditi sam, istraživati i učiti sam, tražiti, pa makar i volonterske, poslove u struci za vreme studija, svaka sitnica je još jedan plus u CV-ju, a oni koji misle da je dovoljno da se pojave sa diplomom... bolje odmah da batale fax ili da se pomire sa činjenicom da će raditi neke druge poslove dok im ne iskrsne nešto u struci.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 14:22 - pre 238 meseci
u svakom slucaju cime god se budes bavio trazice da imas <30god, 3god iskustva i odsluzenu vojsku.
pa ti vidi

ja znam coveka koji ima zavrsen etf-elektroniku a ima firmu koja se bavi prodajom kamiona&autobusa.Firma je na nbgd kod rodica - da ih sad ne reklamiram.
Njega apsolutno zabole za elektroniku i slicno...
takvih primera imas bar 2222000
drugi primer - vecinu firmica za prodaju racunara drze ljudi koji od skole imaju kurs kod Zarka radosavljevica...
uglavnom...bavi se onim poslom za koji imas najbolju vezu pri zaposljavanju - mani se logike zavrsio rti sad moram da programiram
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.beotel.net



+104 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 17:09 - pre 238 meseci
Citat:
Zasto? Stavi se u poziciju nekog ko treba da te zaposli. ETF-ovaca ima mnogo, BAR 3 ces da nadjes koja imaju iskustvo. Ja prvi ne bih uzeo nekog ko nema iskustva.



A kako će neko uopšte i da stekne iskustvo ako se zapošljavaju samo oni koji već imaju? Jel to "Kvaka 22"?

Osim toga, ETF nije samo RTI gde se iskustvo može steći na svakom ćošku. Recimo ja završavam optoeletkroniku, a tokom studija na faksu nisam imao prilike da vidim optičko vlakno. Toliko o faksu i iskustvu.

--

In the computer industry, there are three kinds of lies: lies, damn lies, and benchmarks.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 17:13 - pre 238 meseci
Citat:
A kako će neko uopšte i da stekne iskustvo ako se zapošljavaju samo oni koji već imaju? Jel to "Kvaka 22"?


Marko, dobrodosao u realni svet :)

Postoje stvari kao sto su volontiranje, staziranje i slicno. Stavi se u poziciju poslodavca i razmisli ;)

A iskustvo mozes da steknes (za bilo koju struku) relativno jednostavno, ali ne mozes da ocekujes da ce neko doci i ponuditi ti tako nesto. Sve moras da trazis

Pored toga, na fakultetu se moze steci dobrih iskustava, ali ne tako sto radis sve po programuy i ne pokazes bar malo inicijative. It is not what you know, but who you know.

Da li si ikada probao da predlozis profesoru da se ukljucis u neki komercijalni projekat (makar i free) jer vecina profesora imaju dovoljno takvih stvari na raspolaganju?
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 17:29 - pre 238 meseci
Citat:
marko37: Recimo ja završavam optoeletkroniku, a tokom studija na faksu nisam imao prilike da vidim optičko vlakno. Toliko o faksu i iskustvu.

Pa, ja sam bio bas zagrejan za optoelektroniku. Cak sam i isao da popricam sa Radunovicem i iz razgovora sa zakljucio da mi je bolje da se drzim programiranja! Sve je to lepo, nauka, inostranstvo, ali ne zivi se od toga (s obzirom na titulu dr, plate su minimalne), a ja sam shvatio da vise volim programiranje, pa makar provodio 10 sati ispred monitora!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 18:41 - pre 238 meseci
Citat:
ETF nije samo RTI gde se iskustvo može steći na svakom ćošku


Što je kolega sa energetike prokomentarisao:
"Lako je vama sa RTI. Nabavite gomilu ilegalnog softvera i naučite sve što u drugim državama studenti ne mogu da kupe. A šta ja da radim? Da dovučem trafo u dvorište da ga izučavam!"
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 20:26 - pre 238 meseci
Citat:
marko37: Recimo ja završavam optoeletkroniku, a tokom studija na faksu nisam imao prilike da vidim optičko vlakno.


Imam ja kuci par komada, maznjavao iz srednje i sa prakse,dacu ti ako ti treba;) (U toj srednjoj bar videh kako izgledaju stvari. Ne znam kako je onima koji sad uce o tranzistorima, a nikad ih videli nisu:P)
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa09.09.2004. u 21:37 - pre 238 meseci
Vidiš, stalker, tako sam ja došla na fax a da nisam imala pojma kako izgleda tranzistor, ovo ostalo još i nekako (imali smo nekog ludaka u osnovnoj koji nam je predavao tehničko pa smo svašta naučili, ali se tranzistora nismo hvatali). Naravno, prvom prilikom sam uhatila nekog maminog kolegu (podrazumevano inženjera elektrotehnike) da mi obajsni malo te stvari.
Užas je jedan kako na onim lab-vežbama ništa ne naučimo i koliko je sve to zastarelo i potpuno beskorisno. Potpisujem da ljudi izadju sa faksa a da ne znaju osigurač da zamene (o licnama da ne govorimo).
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa10.09.2004. u 01:15 - pre 238 meseci
khm..

zanatlija električar ili inženjer elektronike?!?


// samo još čekam da dimković po ko zna koji put ispriča onu anegdotu sa nekog sajma, o par inžinjera na štandu firme koji istu verovatno koštaju bar $500k godišnje, a čekaju majstora da im zameni jebeni osigurač.. :-P
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
195.252.85.*



+104 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa10.09.2004. u 13:31 - pre 238 meseci
Citat:
Marko, dobrodosao u realni svet :)



Fala, tu sam ja već duže vreme... :)

Citat:
Postoje stvari kao sto su volontiranje, staziranje i slicno. Stavi se u poziciju poslodavca i razmisli ;)



Misliš kao onomad kada sam se nudio da za dž radim u izvesnoj firmi, čisto da imam kakvo-takvo iskustvo? Ne, to ej bilo "previše komplikovano" za njih. Isto važi i za par mojih drugara.

Citat:
Pored toga, na fakultetu se moze steci dobrih iskustava, ali ne tako sto radis sve po programuy i ne pokazes bar malo inicijative. It is not what you know, but who you know.



Naravno, pokazao sam inicijative i radio sam van programa, i usput upoznao par interesantnih ljudi. Problem je to što su uglavnom bile stvari koje me ne interesuju toliko koliko neke druge.

Citat:
Da li si ikada probao da predlozis profesoru da se ukljucis u neki komercijalni projekat (makar i free) jer vecina profesora imaju dovoljno takvih stvari na raspolaganju?



Pa očigledno nisam bio dovoljno uporan, ili dovoljno jasan kada sam tako nešto radio.

Citat:
Pa, ja sam bio bas zagrejan za optoelektroniku. Cak sam i isao da popricam sa Radunovicem i iz razgovora sa zakljucio da mi je bolje da se drzim programiranja!



To mi zvuči veoma neobično, budući da se studenti sa mog smera uglavnom žale na njega kako ih je upravo on lično ubedio da upišu taj smer. :)

Citat:
Potpisujem da ljudi izadju sa faksa a da ne znaju osigurač da zamene (o licnama da ne govorimo).



Ne samo da izađu, već je to često slučaj sa studentima koji sve završe u roku i to sa veoma dobrim prosekom. :)

Ali dobro, cenim da od takvih niko i neće tražiti da menjaju osigurače (već samo da postave teorijske osnove zamene osigurača).

Nego, da nismo mi malo skrenuli sa teme? Lepo čovek pita - šta posle faksa. Ja lično verovatno idem u vojsku (u martu). :)

--

Remember, once the pin is pulled, Mr. Hand Grenade is no longer your friend!

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa10.09.2004. u 15:45 - pre 238 meseci
Jeste da je malo offtopic, ali mislim da ce biti korisno za sve:

Ako trazis posao, nudis nesto da prodas, ili pokusavas da napravis deal bilo koje vrste moras da uradis sledece stvari (ukratko):

1. Identifikujes problem koji neka firma, udruzenje ili bilo koji entitet ima (a svako ima problem)
2. Lepo ga definises, na papiru (sa sve kulturnim fontovima)
3. Predlozis sebe kao jedino logicno resenje problema
4. Ne preteras, vec napravis to stilu "teaser" projekta
5. Zavrsis deal, jer ne mozes da promasis i pripremas sledeci predlog :)

Pored toga, ne smes da se pojavis kao neki nesposobnjakovici koji iznesu brdo razloga zasto bi nesto bilo dobro za firmu gde bi hteli da rade, a ne iznesu kakve oni koristi imaju od toga. Svi moraju da imaju korist.

Tacnije, ako kazes: "Hocu da radim kod vas i spreman sam da radim za 50% para, jer kad vidite koliko sam dobar, dacete mi 250% i ljubiti me u dupe" mnogo pre ces uraditi nesto nego da kazes "Ja hocu da radim, makar i za dz"

Poenta je da ne kreces u bilo kakavu pricu sa bilo kim ako nemas da pokazes bilo kakav predlog u pisanoj formi. To je imperativ, jer ako si vec potrosio vreme da svoj predlog lepo napises, automatski je i predlog bolji (jer mozes da ga lepo ispoliras) a i nisi neki mlatikurac (izvinjenje zbor Srpskog Poslovnog Recnika) koji mnogo prica a malo radi.

-Uvek nadji neki leverage, preporuku i slicno. Neverovatno je kako je svet mali i koliko lako se moze doci do bilo koga na svetu. Ako tako radis (nemojte ovo mesati sa "vezom") sva vrata su ti otvorena, i na tebi je samo da ih ne zalupis dupetom. ;)

Zanci ako nije uspelo, guraj dalje. Pa cak i nesposobni web dizajneri imaju posla!

//kraj offtopica .. sorry na konfuznosti :)
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa15.09.2004. u 16:17 - pre 238 meseci
Citat:
To mi zvuči veoma neobično, budući da se studenti sa mog smera uglavnom žale na njega kako ih je upravo on lično ubedio da upišu taj smer. :)

Pa, ono sto je on meni pricao je samo losa reklama, cim sam ga pitao kako stoje stvari sa platom i koliko je sigurno radno mesto u inostranstvu on je rekao da to tek treba da bude placeno, a da se preko grane rade projekti od po 3 godine, a posle ako ne nadjes novi mozes da se slikas. :O)
 
Odgovor na temu

pokusaj informa
Mitrovic Milenko
ILM05-dir.

Član broj: 34042
Poruke: 18
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa15.09.2004. u 23:35 - pre 238 meseci
Evo da se i ja uključim, dva ispita do kraja(VTŠ Doboj- smer informatika) i stvarno nemam pojma gde ću raditi posle, mada mi se dopadaju samo dve-tri opcije.
1-napraviti projekat i dobro ga prodati
2-podići neki kredit i otvoriti neki e-caffe, pa ću imati dovoljno vremena da se posvetim programiranju ili
3- sesti i kad završim studije nekoliko meseci posvetiti intenzivnom vežbanju i izučavanju programiranja pošto je teorija sa više prilično beskorisna, mada jedinu korist koju računam da sam iz toga izvukao( mislim na studiranje) upravo ta teorija koja mi je pružila mnogo bolju osnovu i podlogu za lakše shvatanje problema, nego da sam recimo uzeo nekoliko knjiga o php, c itd i učio nešto bez shvatanja logike, algoritama i ostale teorije koja je stvarno potrebna( ovo je samo jedan primer).

Tako da se neću složiti da je više obrazovanje beskorisno, zavisi samo od toga koliko ga shvataš i razumeš, a iskustvo pa snaći ćeš se već, ako ne tražiš ne možeš ni da dobiješ tako ti je to.

Kako god okreneš nešto mora da krene naopako.A uvek ima i ono ali...
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa15.09.2004. u 23:51 - pre 238 meseci
Citat:
teorija koja mi je pružila mnogo bolju osnovu i podlogu za lakše shvatanje problema


Jedan kolega sa pete (do sada je već završio ETF) je svojevremeno izjavio na priču o svom onom teoretisanju na faksu da oni nas uče da brzo učimo i da imamo analitički pristup problemima. Naravno, to se ne svodi na to da je sva ona teorija neophodna ali razvija neurončiće i ubrzava ih na zavidan nivo.


Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Jedna tema, nadam se, bez flame-a: Cime se baviti posle faxa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12719 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.