Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lista usera, aktivna spam zastita, naucni rad

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Lista usera, aktivna spam zastita, naucni rad

[ Pregleda: 7532 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesk007
Europe

Član broj: 26912
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.neskwebart.com


Profil

icon Lista usera, aktivna spam zastita, naucni rad19.07.2004. u 13:49 - pre 240 meseci
Postovani,

Da li mi neko moze pomoci, odnosno da me uputi, gde mogu da downloadujem listu najcescih username-a na serverima.

U pitanju je izrada jednog naucnog rada, o spam kampanjama, spam zastiti i o aktivnoj spam blokadi.

Hvala unapred


With The Best Regards
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lista usera, aktivna spam zastita, naucni rad20.07.2004. u 07:45 - pre 240 meseci
Nisam cuo da tako nesto postoji. Cak, sumnjam da ima smisla praviti tako nesto. Razmisli i sam sta sve ljudi stavljaju sa username - pocev od imena ili dela imena ili nadimka, zatim kombinacije imena i prezimena sa tackom, bez tacke, sa underscore, bez underscore, pa sa brojevima i bez brojeva. Ma totalno nema smisla osim sastaviti listu onih par najcesce aktivnih poput office@ sales@ webmaster@ admin@ abuse@, prodaja@ i slicno, posto takvi UGLAVNOM postoje mada je i to opet suvise slobodna pretpostavka.
 
Odgovor na temu

nesk007
Europe

Član broj: 26912
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.neskwebart.com


Profil

icon Re: Lista usera, aktivna spam zastita, naucni rad20.07.2004. u 09:25 - pre 240 meseci
Oket, hvala u svakom slucaju na izuzetno brzom odgovoru, postujem Vasu profesionalnost..

Mislio sam da postoji pomenuta lista. Npr. Jack The Ripper sa sobom ima file sa najcesce koriscenim passwordima, koju koristi prilikom rada (lista passworda je kreirana na osnovu "krute pretpostavke" (god, master, boss, isti pass kao i user i slicno...) i na osnovu "terenskih" iskustava (uporedjivanjem .passwd fajlova sa raznih servera i daljom statistickom obradom).
Ekvivalentno tome, verovatno negde postoji i lista statisticki najcescih usernameova, bar bi trebalo :)
With The Best Regards
 
Odgovor na temu

zstojkovic

Član broj: 25920
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

Sajt: www.zeusflash.com


Profil

icon Re: Lista usera, aktivna spam zastita, naucni rad21.07.2004. u 12:23 - pre 240 meseci
Nije mi jasno sta zelis da postignes sa listom najcescih username-ova?

Ukoliko bi anti-spam softver blokirao mail na osnovu usrname-a , najvise bi ispastale male drzave, sa specificnim imenima.

Podji samo od pretpostavke koliko ima ljudi u svetu koji se prezivaju na primer: Smith, a koliko ih ima koji se recimo prezivaju Kacarevic?

Citat:
Gojko Vujovic: ... Nisam cuo da tako nesto postoji. Cak, sumnjam da ima smisla praviti tako nesto. Razmisli i sam sta sve ljudi stavljaju sa username - pocev od imena ili dela imena ili nadimka, zatim kombinacije imena i prezimena sa tackom, bez tacke, sa underscore, bez underscore, pa sa brojevima i bez brojeva. Ma totalno nema smisla osim sastaviti listu onih par najcesce aktivnih poput office@ sales@ webmaster@ admin@ abuse@, prodaja@ i slicno, posto takvi UGLAVNOM postoje mada je i to opet suvise slobodna pretpostavka.


Apsolutno tacno, uz to blokiranjem ovakvih korisnickih imena, ljdi opet delimicno ne bi dobijali i zeljenu postu. Svakome od nas zatreba ponekad poneka informacija sa sajta neke firme. One obicno stizu sa maila info@ime_firme.sta_vec ili office@ime_firme.sta_vec...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Lista usera, aktivna spam zastita, naucni rad

[ Pregleda: 7532 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.