Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ekonomski fakultet sa gimnazijom

[es] :: Vodič za učenje :: ekonomski fakultet sa gimnazijom

[ Pregleda: 5233 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Electra1

Član broj: 29633
Poruke: 1
*.absolutok.net



Profil

icon ekonomski fakultet sa gimnazijom14.07.2004. u 22:17 - pre 239 meseci
Zavrsavam gimnaziju opsteg smera i zelela bih da upisem ekonomski fakultet.Interesuju me iskustva studenata koji su zavrsili gimnaziju.Kako se snalazite sa strucnim predmetima i da li vam je mnogo teze u odnosu na one koji su zavrsili ekonomsku skolu?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: ekonomski fakultet sa gimnazijom15.07.2004. u 01:54 - pre 239 meseci
Ja sam studirao na FON-u, ali posto sam imao dosta predmeta u vezi sa ekonomijom (dosta profesora je sa ekonomije), mogu ti pouzdano reci da imas i previse znanja. Dovoljno je zavrsiti 4 razreda osnovne skole, to je sasvim solidno predznanje. Ali, osim toga moras znati da ucis "napamet", i to ogromnu kolicinu informacija u jako kratkom periodu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

maji
Beograd

Član broj: 21850
Poruke: 174
*.mediaworksit.net



+1 Profil

icon Re: ekonomski fakultet sa gimnazijom27.07.2004. u 11:00 - pre 239 meseci
Ja sam isla u gimnaziju, prirodno-matematicki smer, i zavrsila sam ekonomiju...

Meni apsolutno nije bio problem da pratim bilo sta od predavanja...Znanje iz gimnazije ti daje bolju startnu osnovu za predmete kao sto su matematika, statistika, matematicki metodi i modeli, i razna racunovodstva...

Sto se tice strucnih predmeta, oni se mnogo sire uce nego u srednjoj skoli, pa se desava da na njima ljudi iz gimnazije bolje prodju jer ih shvate ozbiljnije, za razliku od ljudi koji su zavrsili srednju ekonomsku i koji su u fazonu: "ma znamo mi to, to je lako i sl".

Prijemni nije bas naivan ukoliko izaberes drustvene predmete, ja sam polagala matematiku i informatiku, i prijemni mi je bio laganica... Granica za upis u redovne je prilicno visoka, tako da je bitno da prijemni sto bolje odradis...

Ono sto ce ti verovatno jako smetati na faksu je uzasno veliki broj studenata, slaba zainteresovanost profesora da rade sa tolikom masom....tako da pravu lepotu faksa ces tek da vidis na trecoj ili cetvrtoj godini...

Uci se dosta stvari, ali po meni ekonomija nije "bubacki faks" kako ga mnogi dozivljavaju... Ima jako puno predmeta koje ne mozes i ne treba da ucis napamet, ali takodje jako malo toga prakticnog se radi...ali tako je na svim fakultetima...

Toliko za sada...ako imas jos neka pitanja, tu sam:)...

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

mmilovic1981

Član broj: 31815
Poruke: 23
212.200.107.*



Profil

icon Re: ekonomski fakultet sa gimnazijom23.08.2004. u 14:29 - pre 238 meseci
Moram reci da se slazem sa vecim delom, ja sam pri kraju ekonomije ali ono sto je za ovaj i slicne fakultete problem Sta posle?
Da ne otvoram novi topic pitao bih zna li neko kakvi su uslovi i mogucnosti da se ode napolje za postdiplomske iz ekonomije???
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: ekonomski fakultet sa gimnazijom

[ Pregleda: 5233 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.