Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako podesiti wireless na linuxu red hat 9

[es] :: Linux mreže :: kako podesiti wireless na linuxu red hat 9

[ Pregleda: 3028 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
80.65.95.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon kako podesiti wireless na linuxu red hat 904.07.2004. u 08:20 - pre 240 meseci
ljudi imam wireless i ide preko nekakvog modama externog i mrezne kartice koristim program 20 online eh to radi odlicno na win xp ali kako da to podesim na linuxu i koji program da koristim
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: kako podesiti wireless na linuxu red hat 904.07.2004. u 12:14 - pre 240 meseci
Pretpostavljam da je taj eksterni modem o kome pricas u stvari access point.
Ovde je dosta toga objasnjeno na tu temu...

Ne znam koji program koristis za ap, ali ako znas potrebne parametre za ap i lan
karticu, veoma je lako podesiti da sve to radi u linux-u.

Opisi problem malo detaljnije...
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
80.65.95.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: kako podesiti wireless na linuxu red hat 905.07.2004. u 09:38 - pre 240 meseci
da to ti je ap. iz njega ide obicno kablo u mrezu karticu i tako izlazim na net, koristim win xp i na drugopm pc-u mi je redhat 9 i 3com-ova mrezna (pre je bila intel) ali mi ta kartica nikad nije active uvijek je njen status inactive, a imam neki program za linux koji sam dobio uz wireless CyberoamLinuxClient.tar kako sada da ovo otpakujem i instaliram?
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: kako podesiti wireless na linuxu red hat 908.07.2004. u 22:51 - pre 240 meseci
pogledaj u taj paket. vjerovatno ima neki readme rajl sa uputstvom.
Obicno je to ./configure pa make pa onda se ulogujes kao root i kucas make install
Mozda ima i neki svoj installer. u svakom slucaju citaj.

Inace ja imam instalisan Slack 10 ,Realtek mreznu kartu koja je povezana preko 30m UTP kabla sa Ovislink 1120AP-om koji je na tavanu. Sve podesavanje AP-a se vrse preko ugradjenog web interfejsa na njemu samom. Takodje imam i jedan Linksys na krovu kojeg takodje podesavam iz linuxa kao i iz Win-a.
sve sto je potrebno u Slack-u je kucati netconfig u konzoli i u par redova podesitit mrezu. (IP broj, getway ,..
Dalje je trivijalno. U bilo koji browser otkuca IP AP-a i eto te u podesavanju samo AP-a.


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: kako podesiti wireless na linuxu red hat 9

[ Pregleda: 3028 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.