Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da se vidi sajt preko Google-a

[es] :: Pretraživači i SEO :: Kako da se vidi sajt preko Google-a
(Zaključana tema (lock), by ||NeX||)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 13507 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tapan
SD

Član broj: 20503
Poruke: 13
*.vdial.verat.net

Sajt: www.milospantic.co.sr


Profil

icon Kako da se vidi sajt preko Google-a23.06.2004. u 01:41 - pre 240 meseci
Ako neko moze da mi objasni kakva je procedura potrebna da bi mi se sajt video u Google pretrazivanju!
mp
 
0

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
195.178.35.*



+7 Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a23.06.2004. u 08:30 - pre 240 meseci
Potrebno je da optimizujes sajt i da skupis/skupljas linkove.
 
0

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a23.06.2004. u 14:19 - pre 240 meseci
Ako je sajt online onda će ga Google sam pre ili kasnije naći sam.

Medjutim, problem je možda rank koji ćeš imtai na Google. Googlaj SEO (Search engine optimization) za više detalja o tome kako da povećaš rank svog sajta.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
0

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
195.178.35.*



+7 Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a23.06.2004. u 19:06 - pre 240 meseci
Nema potrebe da googla - ima ovde na forumu sve sto mu treba ;)
 
0

Lamex
Ivan Milic
Novi Sad

Član broj: 111224
Poruke: 3
212.200.123.*



Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a12.09.2006. u 00:16 - pre 213 meseci
nikako da se pojave na google:
www.lamexdoo.com
www.grazia-brand.co.yu
www.medf.pr.ac.yu
 
0

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
212.200.220.*

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a12.09.2006. u 08:07 - pre 213 meseci
Jel si postavio jos negde linkove sem ovde, ako nisi onda nemoj da se cudis.
 
0

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
212.200.220.*

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a12.09.2006. u 08:09 - pre 213 meseci
Sad videh, veliki deo (skoro ceo) sajta ti je u flashu, sta ocekujes da google tamo vidi.
 
0

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.apalink.co.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a13.09.2006. u 09:14 - pre 213 meseci
Postavljaj linkove gde stignes i ubaci meta tagove.
 
0

WebtriX

Član broj: 38435
Poruke: 10
*.rb.b.2-3.21.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a14.09.2006. u 08:18 - pre 213 meseci
Pa prvi i za sada najbolji korak bi ti bio da stranice iz fleša "prebaciš" u nešto normalno ... html, php i sl. ...
 
0

Aleksandar Gajic
Belgrade

Član broj: 126684
Poruke: 29
212.200.218.*



Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a31.01.2007. u 00:13 - pre 208 meseci
Znaci, zapravo sustina izlazenja na google su linkovi na ostalim, vec poznatim sajtovima za pretrazivac?

Ja sam napravio sajt pre skoro mesec dana i nema me na google-u. Proverio sam da nisam banovan, nisam. Citao sam razne guide-ove kako izaci na google i napravio sam sitemap. Zapravo sitemap sam generisao uz pomoc jednog programa koji sluzi iskljucivo za pravljenje google sitemap-ova. Sada sam se totalno pobunio.

Moze li neko da mi objasni za sta sluzi sitemap i cemu doprinosi (indexovanju ili poziciji) a sta meta tagovi, koju ulogu ima dobar title...???

Bicu veoma zahvalan zahvalan.

I recite mi koliko cesto moram da prosirujem sitemap i koliko google-u treba da ga pregleda?

Da li ce google pregledati sve moje foldere, posto je adresa sajta www.schoolnparty.com a tu se nalazi samo jedan index.php a u 2 foldera www.schoolnparty.com/mkportal i www.schoolnparty.com/forum mi se nalaze svi podatci koji bi trebalo da budu prikazani na google-u?

Na svim stranama portala su mi namesteni meta tagovi, ali na forumu ne. Da li to znaci da mi tekstovi iz foruma nece biti vidljivi za google?

Malo je komplikovano, ali hvala onom ko odgovori na ovo.
 
0

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
89.111.200.*

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a31.01.2007. u 12:12 - pre 208 meseci
I mene to interesuje
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
0

gluepower

Član broj: 123243
Poruke: 96
*.PPPoE-4881.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a31.01.2007. u 14:46 - pre 208 meseci
ako su linkovi u flashu google ce vidjeti samo tvoju pocetnu stranicu (index.htm, index.php....)
ako su linkovi "normalni" onda ce ici preko svih linkova na koje naidje, bili to tvoji linkovi ili prema drugim stranicama.
Ono sto je u flashu za google ne postoji, osim samog tog flasha kao fajla.
 
0

Aleksandar Gajic
Belgrade

Član broj: 126684
Poruke: 29
212.200.218.*



Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a31.01.2007. u 14:55 - pre 208 meseci
To znam... Samo me zanima sto se tice ovih drugih stvari, za sta sluzi sitemap, za sta meta tagovi, za sta title (sto se tice pretrazivaca)... A moj sajt je ceo radjen u php formatu, to bi google trebalo bez problema da vidi. A mene jos nema na google-u. I jel svi pretrazivaci rade kao google, ili za yahoo! moram da pravim neki poseban sitemap ili sta vec?
 
0

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a01.02.2007. u 12:38 - pre 208 meseci
I meni je sajt radjen u php-u, dodao sam na google link preko add url, napravio sitemap, ali mi samo indexuje www.mojsite.com, nema drugih stranica koje su na sajtu npr. www.mojsite.com/primer.php
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
0

Aleksandar Gajic
Belgrade

Član broj: 126684
Poruke: 29
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a05.02.2007. u 15:10 - pre 208 meseci
Bofke, tvoj sajt jeste radjen u php-u ali tvoja adresa je samo redirect. Prava adresa tvog sajta je users.teol.net/~bovanjdm a google na tvom co.sr domenu ne vidi nista osim preusmerenja na gore navedenu adresu. Trebalo bi da pretrazujes ovako adresu Google: "site:users.teol.net/~bovanjdm"
 
0

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a05.02.2007. u 18:19 - pre 208 meseci
Izvini, nisam mislio na sajt u profilu (zaboravio sam promijeniti) vec na ovaj sajt.

Pozz.
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
0

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a05.02.2007. u 18:20 - pre 208 meseci
Indexovao mi je samo neke stranice sa sajta oko 15-ak, ne sve, jos ih imam mozda oko 50-ak.
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
0

Reklamnet
Zvonimir Crnković
Zagreb

Član broj: 133232
Poruke: 1
*.dsl.iskon.hr.

Sajt: www.reklam-net.hr


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a07.02.2007. u 09:29 - pre 208 meseci
Ne vjerujem da očekujete da se stranica pojavi sama od sebe mislim da je potrebno ipak napraviti prvo prijavu

www.google.com/addurl/

Doduše neke stranice ulaze same od sebe u rezultate pretrage no da bi se to desilo potrebno je ispoštovati neke osnovne stvari, no najjednostavnije je prijaviti se
 
0

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.vodatel.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a07.02.2007. u 09:38 - pre 208 meseci
Dobrodošao na forum :). Prijava je najjednostavnija, ali zato od nje nema ništa, što je potvrđeno već nekoliko puta od strane Googlea, također isto to piše na tom linku gdje se kaže da ne garantiraju indeksiranje prijavom. Indeksiranje ovisi o količini i kvaliteti linkova, pogotovo deep indeks. Postoji efekt tzv. Crawling Sandbox koji je potvrđen također od strane Google, koji usporava deep indeks ili spriječava samo zbog nedostatka linkova.

Indeksiranje = linkovi
Deep indeks = linkovi
Prijava preko forme = Crawling Sandbox
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
0

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.air.tehnicom.net.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Kako da se vidi sajt preko Google-a07.02.2007. u 11:17 - pre 208 meseci
Nije tacno da za Google ono sto je u Flashu ne postoji, vec Google uspesno pronalazi i linkove u Flash sajtovima (fajlovima), ali je ipak po mom misljenju uvek bolje imati cist HTML (PHP) sajt nego Flash sajt. Npr.:

http://www.google.com/search?h...licitdesign.org%2Fexplicit.swf

Sitemap olaksava Googlebot-u da craw-luje tvoj sajt, ali ti Google ne garantuje da ce indeksirati sve tvoje stranice koje navedes u sitemap-u. Najbolje kao sto je vec navedeno da postavis sto vise linkova ka tvom sajtu sa drugih sajtova cije su stranice vec indeksirane i koje imaju dobar PageRank, a jos bi bilo idealno da se na njima najvise pojavljuje kljucne reci koje se pojavljuju i na tvom sajtu.

Sitemap ne poboljsava pozicioniranje sajta ili stranica koje se u njemu nalaze navedene.

Za meta tagove i znacaj title taga imas vec dosta informacija na ES-u, a tekstovi koji su na forumu ce biti pronadjeni iako nemas meta tagova, mada je moguce dodati i na forum meta tagove.

Ne rade svi pretrazivaci kao Google, vec svi imaju svoje bot-ove i razlicite algoritme po kojima funkcionisu, tako da se na svim pretrazivacima razlicito rangiraju sajtovi, a i za sve pretrazivace se razlicito radi optimizacija. (Naravno, ima i "pretrazivaca" koji koriste rezultate nekog drugog pretrazivaca.)

Prvo dodaj link do tvog sajta na sve Web direktorijume sajtova gde je to besplatno ukoliko tvoj sajt zadovoljava kriterijume koji su navedeni na tim Web direktorijumima, pa onda i na ostale sajtove gde mozes da postavis svoj link, a ukoliko ti je sajt originalan i ima korisnih sadrzaja onda ne brini, jer ce i posetioci tvog sajta da dodaju link do njega na raznim forumima, svojim blogovima i sl. ;-)
 
0

[es] :: Pretraživači i SEO :: Kako da se vidi sajt preko Google-a
(Zaključana tema (lock), by ||NeX||)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 13507 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.