Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konvertovanje DVD to DivX...!

[es] :: Video kompresija :: Konvertovanje DVD to DivX...!
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 46372 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
93.86.101.*



+3 Profil

icon Re: Konvertovanje DVD to DivX...!14.12.2009. u 16:30 - pre 174 meseci
ja imam pravljeni dvd gde su ifo fajlovi svi iste velicine. otkud znam koji je pravi? ok je kad je jedan veci od ostalih,ali kad su jednaki?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Konvertovanje DVD to DivX...!15.12.2009. u 23:01 - pre 174 meseci
Citat:
Slabo se bavim ovim, šta se dešava kad probaš da otvoriš VIDEO_TS.IFO?

IFO fajl je specifican za DVD video. On sadrzi informacije o tome kako pustati video sadrzaje, kako da funkcionisu meniji, posise chaptera i tako to. A video i audio i subtitlovi se nalaze u VOB fajlovima. Kada pustas u obicnomplejeru onda mozes pustati samo VOB-ove svaki za sebe. A kada pustas u DVD playeru onda mozes i i IFO fajl d a otvoris. DVD Player procita uputstva iz IFO fajla i onda pusti odgovarajuci VOB fajl.
VIDEO_TS.IFo je glavni fajl na DVD-u i on sadrzi pocetna uputstva kako da se zapocne pustanje nekog DVD-a. kada njega otvoris u DVD playeru onda si prakticno pustio DVD onako kako je zamisljeno da radi.

Citat:
ja imam pravljeni dvd gde su ifo fajlovi svi iste velicine. otkud znam koji je pravi? ok je kad je jedan veci od ostalih,ali kad su jednaki?

Reakao sam da ima isti broj u nazivu kao najkrupniji VOB fajlovi.
znaci, gledaj velicinu VOB fajlova i kada vidis koji je najveci onda pogledaj koji IFO fajl ima slican takav naziv. na primer fajl VTS_02_0.IFO je pracen sa VTS_02_1.IFO , VTS_02_2.IFO , VTS_02_3.IFO

Vidis da se oznaka "VTS_02" ponavlja i kod IFO fajla i kod pratecih VOB fajlova. Po tome prepoznajes da je u njima jedan film.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Konvertovanje DVD to DivX...!
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 46372 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.