Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zasto sa svakim session_start() se kreira novi session fajl

[es] :: PHP :: zasto sa svakim session_start() se kreira novi session fajl

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popajce
Popovic Djordje
Bg

Član broj: 23527
Poruke: 33
*.ptt.yu



Profil

icon zasto sa svakim session_start() se kreira novi session fajl01.05.2004. u 01:17 - pre 243 meseci
Imam jedan skript pocetna.php koji na pocetku ima session_start() funkciju, sledeca.php skript isto tako na pocetku ima session_start(), i sad kada na pocetnoj.php registrujem neke promenljive u sesiju i odatle odem na sledeca.php, nisam u mogućnosti da procitam podatke iz sesije koju sam malopre kreirao. Pogledao sam u folder gde snima sve sesije i svaki put kada se izvrsi session_start() on kreira novi session fajl, tj naj prvi uopste ne cita vec kreira drugi u kome nema nijedna promenljiva koje sam predhdno registrovao. Ima li mozda ko ideju sta je u pitanju, napominjem da su u pitanju jednostavni skriptovi koji samo treba da registruju i citju promenljive iz sesije.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

basti
Slobodan Kovacevic
Novi Sad

Član broj: 14933
Poruke: 2
*.nspoint.net.

Sajt: www.arraystudio.com


Profil

icon Re: zasto sa svakim session_start() se kreira novi session fajl01.05.2004. u 16:49 - pre 243 meseci
Ako ti svaki put pravi novi fajl, tj. otvara novu sesiju, verovatno da "gubis" session id. Najverovatnije je da ili nisi prihvatio cookie sa session id-om, a da je PHP konfigurisan tako da je session.use_trans_sid iskljucen.

U svakom slucaju pogledaj na http://yu.php.net/session (imas odeljak Passing the Session ID).
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: zasto sa svakim session_start() se kreira novi session fajl

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.