Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Narezivanje CD-a iz mp3 u audio

[es] :: Audio softver :: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 5489 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nattallyl
Natasa Lazovic
Beograd, Srbija

Član broj: 347040
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 13:40 - pre 26 meseci
Postovani,
prvi put se prijavljujem i ne znam da li sam odabrala dobru temu u padajucem meniju. Uputite me na drugu temu ukoliko sam promasila.Potrebna mi je pomoc kod narezivanja muzike na CD. Skinula sam neku muziku sa interneta preko Youtube -a i koristila konverter u mp3. Sada bih htela da to narezem na CD u audio format, ali ne uspevam. Pre sam to mogla.Koristim Nero program Izlazi mi ova poruka

It may be possible, that the files can be added, if a dedicated plug-in is installed.
E:\PARNI VALJAK - DISKOGRAFIJA\LOVCI SNOVA\PARNI VALJAK - GODINE PROLAZE.mp3.Ne ynam o cemu se radi? Sta treba uraditi ili instalirati? Da li postoji neka druga opcija.Postojalo je konvertovanje i u mp4. Ja sam odabrala mp3 kao i uvek.
Hvala unapred na pomoci.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 14:22 - pre 26 meseci
Nisam odavno koristio Nero ali ni mp3 pa ne znam kako beše detalj sa tip plaginovima. U svakom slučaju program za rezanje prvo konvertuje tu muziku u wav i onda reže, najlakše rešenje je da mu se "podmetne" wav, mada je svakako bolja varijanta da se nabavi neki lossless jer je mp3 već ubio kvalitet zvuka. Nekome to nije važno ali ja sam uvek za to, naročito ako se pravi audio CD.
Ako ne može konverzija u wav (koji je uopšte "originalni" format tog snimka?) onda može da se proveri sa plaginovima za Nera, pod uslovom da saznamo i koja je verzija u pitanju.
 
Odgovor na temu

Igoya
Ruma

Član broj: 16576
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 236038752


+3 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 15:07 - pre 26 meseci
CDBurnerXP bi trebalo da ti odradi posao?!
Vidim jos uvek koristis Win7, tako da ne bi trebalo da bude problema.
Sto se tice kvaliteta... ionako si skidala sa YT, dakle nema potrebe za 320kbit mp3, a narocito ne FLAC.

(O autorskim pravima neki drugi put)

https://cdburnerxp.se/en/home

 
Odgovor na temu

nattallyl
Natasa Lazovic
Beograd, Srbija

Član broj: 347040
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 15:22 - pre 26 meseci
Vidim da si postavio link. Probacu da instaliram , pa cu videti.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 15:30 - pre 26 meseci
Youtube originalno koristi VP9 .

https://en.wikipedia.org/wiki/VP9


Tu je vec preko nekog pretpostavljam onlajn servisa odradjena konverzija u MP3 .

Sada tu konverziju , konverzije , konverzije , treba snimati na CD kao audio format ?


To se ne isplati jer ce zvuk biti ocajan posle N konverzija .


Vidi negde nadji bolji izvor od Youtuba .
 
Odgovor na temu

nattallyl
Natasa Lazovic
Beograd, Srbija

Član broj: 347040
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 15:33 - pre 26 meseci
U pravu si za autorska prava. Nisam za nepostovanje autorskih prava. Sve je to ionako samo za licnu upotrebu, samo sto nekad ne radi player za audio izdanja koja su bar kod mene iskljucivo originali, sem ovih koje nemam i pokusavam da kompletiram ,a nekad je problem u racunaru koji se cesto gasi , pa ne mogu da slusam muziku u mp 3 formatu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 15:39 - pre 26 meseci
Ukucaj u Google DJLIST FREE pa sta te vec zanima , parni valjak itd.

Naci ces bolji kvalitet snimaka MP3 , nego iz YT konverzije .
 
Odgovor na temu

nattallyl
Natasa Lazovic
Beograd, Srbija

Član broj: 347040
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 15:50 - pre 26 meseci
Hvala na svim savetima i pomoci. Sada mi je bilo potrebno da pokusam da narezem taj cd. Preko deset godina nisam nista skidala niti rezala neki disk, jer mi nije ni bilo potrebno. Mislila sam da je do verzije Nera. Nisam neki zaludjenik koji skida svasta sa neta i krsi autorska prava. Ovo nije neko pravdanje. Za tim nema potrebe.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 17:52 - pre 26 meseci
Najbolji i najprostiji program za rezanje je besplatan Anyburn.
Moram li reći da je i najmanji?
Lepo se preuzima na internetu iz prvog rezultata, 😀
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 19:43 - pre 26 meseci
Možda jeste najmanji i najprostiji ali je daleko od najboljeg. Dugo nisam rezao nešto ozbiljno, za 10 minuta bih našao nedostatke ovom programu ali me nešto ne zanima da to radim. ;) Što se veličine tiče, sigurno postoje i manje komande koje to rade u terminalu ali opet ostaje ono ... najprostije.

Postoje razni forumi sa članovima kojima je to profesija, hobi, zabava i koji hoće i mogu da porede razne programe. Po njihovom (a i mom) mišljenju, najbolji je ImgBurn koji jeste veći od ovog pomenutog (3MB prema 2MB) ali zato ima toliko podešavanja da većina nema pojma čemu 80% služi. ;) Ja sam pronašao ono što je meni potrebno i to podesio, ostalo je kako jeste i mislim da mu realno nema konkurencije. Ponegde jeste komplikovanije dok se ne savlada. Zbog te komplikovanosti ga i ne preporučujem, svako koristi onaj program na koji je navikao a ako mu nije potrebno ništa bolje, onda je to i pravi izbor.

Na tim forumima su definisani EAC za ripovanje, ImgBurn za rezanje i Foobar2000 za slušanje muzike. Sve ostale praktično i ne razmatraju.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 20:00 - pre 26 meseci
Ma, meni rezanje treba za osnovno, poslednji put za posao neka gomila
diskova.
I jedva sam našla da kupim diskove, kamoli ostalo.
Bila sam presrećna što sam uopšte našla diskove.
Ipak, Nero mi je previše.
Čoveče, za onoliku veličinu i mogućnosti programa, očekivala bih kuću da
mi napravi, a ne da mi nareže disk, ito, možda...
Toliko često mu je svaki drugi bio neki prokleti eror.
😀
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 20:25 - pre 26 meseci
Pa kada je error onda je error, nemoj kriviti program što ti prijavljuje error, grešku, kod nekog fajla, diska, rezača ili već čega. Ako disk u jednom delu ili kompletan nije čitljiv, ako DVD rezač ne radi kako treba, ako fajlovi nisu ispravni, nema tog programa koji će ispraviti sve te greške nego će te greške (errors) prijaviti korisniku, pa neka on rešava problem.

Inače, slažem se da je Nero, bar tamo davno kada sam ga koristio, bio besmisleno veliki i pretrpan program. Ali ni druga krajnost - program sa rudimentalnim mogućnostima, nije rešenje, osim ako zahtevi korisnika nisu rudimentalni. A u ovom slučaju nisu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 21:52 - pre 26 meseci
Ja sam daaavno koristio WinOnCD ali je nešto počeo da zakazuje pa sam i ja prešao na Nero koji je bio upotrebljiv ali i dalje ima par sitnica* koje su bitne a drugi programi ih uglavnom nemaju. Pošto je i on imao falinke** jedva sam dočekao da priučim ImgBurn i pređem na njega. To što on ima u 3MB (poslednja verzija je napravljena 2013. godine i od tada nema novijih) nema nijedan drugi program, što opet ne znači da je komplikovan, osim kada se reže audio CD. To je teško da se objasni, naročito onima koji hoće sve da bude spremno na dva klika. Ja sam sebi spremio dva profila i to pokriva 95% mojih potreba ... kojih uglavnom i nema više.

Nero je pravljen na način razmišljanja zapadnih kupaca, ako već dajem pare za program za rezanje, onda neka tu bude i program za editovanje slika, zvuka i šta god može od alata za sličan posao. Naravno, nama ovde je uglavnom svejedno (ko je kod nas kupio takav program?) i onda možemo da šaramo.

*Kad sam već pomenuo, obe sitnice sam otkrio slučajno a važne su. Prva je da kod rezanja DVD Video diska proverava sadržaj fajla video_ts.ifo i ako nije sve tu, prijavi grešku. To mi se desilo kada sam nešto hteo da režem ali nije bilo dovoljno mesta na hardu a nisam primetio, onda neki od onih *.vob fajlova nije bio tu i Nero je prijavio. Posle sam probao desetak programa i nijedan to ne otkriva. Druga sitnica je da proverava .iso fajl, opet sam jednom dovukao neki .iso ali je veza bila prekinuta a nisam primetio. Kada sam hteo da ga režem, Nero je prijavio da je .iso kraći nego što bi trebalo i odmah sam ukapirao.
Greške jesu bitne za dobar rezultat rezanja.

**Ono čega se sećam je da Nero nije mogao da prihvati ime DVD Video diska sa više od 16 karaktera, vrlo je nebitno ali pošto volem da idem do kraja, ja bih napravio imidž pa u ImgBurn menjao ime i posle rezao, onda bi sve bilo u redu. Dok nisam ukapirao da i ImgBurn može da se nauči. ;)

I da, greške su česte kod rezanja ali najviše zavise od diskova i rezača, manje od programa. Zato sam diskove uvek kupovao na proverenom mestu a za rezače proučavao pola interneta da nađem dobar. Sada je sve to bzvz i skoro da se i ne koristi. :( Svejedno, svakako moram da imam rezač jer moram negde da pogledam sadržaj ovih par hiljada diskova. ;)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 23:16 - pre 26 meseci
Sto se tice programa , vec je dat najbolji savet .

CD Burner XP .

Koristio sam ga godinama i radi bez greske .

Cak sam i prijatelju snimio Jedan CD audio za dete mu trebalo neki skolski disk .


Program sve " vari " , besplatan je i jednostavan za koriscenje .
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 23:48 - pre 26 meseci
Pozdrav, zašto bi skidali neki program za rezanje diskova, kad sam
windows ima u sebi svoj program za rezanje koji odlično radi.
Hackman
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio08.02.2022. u 23:55 - pre 26 meseci
Tih par hiljada diskova prebaciti u neki oblak😀 ja sam tako uradio
Hackman
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio09.02.2022. u 10:28 - pre 26 meseci
Kad bi se oblaci nalazili samo tako, a i zašto bih to radio? U pitanju je sigurno preko 6T a toliko mogu da nađem samo sa nekim fake nalogom. Na oblak sam prebacio ono što je još na hardu a i to samo kao rezervu, neću da zavisim od toga da li će sutra da se ugasi ili jednostavno nestane.
Citat:
Hackman:Pozdrav, zašto bi skidali neki program za rezanje diskova, kad sam windows ima u sebi svoj program za rezanje koji odlično radi.
Ovde je pitanje šta znači to odlično radi? Kao kada bi rekao ... zašto koristiti Photo Shop ako Windows ima Paint i čemu Office paketi kad postoji WordPad? Naravno, ako neko hoće samo jedan audio CD onda je verovatno svejedno ali ako se već kaže ... najbolje, onda to nije predlog. Možda recimo ... najbolje za ovaj slučaj.

Naravno, postoje i programi koji završavaju posao i koji odrade osnovne stvari bez dodatnih podešavanja ali su oni praktično bespotrebni pored integrisanih koji rade otprilike slično ili pored onih koji su namenjeni za ozbiljno rezanje.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio09.02.2022. u 11:47 - pre 26 meseci
Slažem se za oblak.
Šta god da imam na oblaku, imam i na nekom flashu i ne trpam tone
materijala ni na oblak.
Jednostavno ne smatram da treba da posedujem celu internet imovinu i da
time mašem.
Nekad mi je to bilo zanimljivo, ali više nije.
Na Onedrive mogu da nakupim terabajt, ali nisam ni blizu 30 gb.
Jednostavno, nemam potrebu, mada je ok što znam da bar tamo ne moram da
razmišljam o ograničenjima.
Želim da imam posla sa minimalizmom:
Što manji dokumenti, što manje bilo šta.
Čisto, zbog praktičnosti.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio09.02.2022. u 12:43 - pre 26 meseci
Kada sam počinjao da nalazim nešto što me je interesovalo, oblaci nisu postojali a ni internet nije bio dobar za tako nešto. Zbog toga sam počeo da skupljam sve to u lokalu, što na kraju i nije ispalo najbolje. Tačnije, sabrao sam mnogo toga što me ne zanima ali je u tom trenutku delovalo interesantno pa nisam mogao da odolim. ;) Zato je lakše novim generacijama jer imaju izbor. Ja baš i nisam imao.

Slažem se za minimalizam, hardove sam izbacio iz redovne upotrebe, imam još 3 komada koji su u fiokama i povremeno ih uključim kad zatrebaju.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio09.02.2022. u 13:36 - pre 26 meseci
Citat:
starka:
Šta god da imam na oblaku, imam i na nekom flashu...

Ovo je takođe rizično, iz mnoštva razloga. Najpre, fleke NISU predviđene niti su pogodne za trajno smeštanje podataka. One su tu samo da se prenese neki materijal sa jednog kompa na drugi (i za specifične namene, kao što su Live Linuxi ili serviserski dijagnostički alati). Fleška se suviše lako pokvari, lako je uništi nepravilno rukovanje ili neispravan USB port na kompu, lako se izgubi, lako nam je ukradu, lako se zaboravi u nekom drugom kompjuteru, lako ispadne na pod pa je neko nagazi i polomi, ili slomi kućište fleške pa ostane samo elektronika... Zbog bezbednosti vaših podataka preporučujem da se ne pouzdajete u fleške. Čak i kada pomoću USB fleške (ali i optičkog diska) prenosite podatke sa jednog kompa na drugi, ne brišite ih sa izvornog kompa dok niste sigurni, sigurni! da su na ciljanom kompu ti podaci pravilno kopirani i čitljivi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Narezivanje CD-a iz mp3 u audio

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 5489 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.