Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motor usisivača gorenje trokira

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Motor usisivača gorenje trokira

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12270 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 06:53 - pre 28 meseci
USisivač kada se upali radi normalno i vuče odlično a posle par minuta malo promeni zvuk i odjednom zatrokira i jedva radi. Ne oseća se nikakva paljevina. Šta to može da bude?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 08:57 - pre 28 meseci
Jel ima elektroniku za promenu broja obrtaja / snagu usisavanja?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 09:16 - pre 28 meseci
Izgleda da lezajevi prave problem.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 10:10 - pre 28 meseci
Ima potenciometar ako na to misliš. Kada ga upalim radi odlično ne čuju se lageri (nema zviždanja kada se ugasi)
I posle par minuta trokira i drlja. Ko da mu upadne koska.

Još nisam vido da se tako lager ponaša. I tad bi zamiriso valjda 🤔

Misliš da zariba nekako? Već se ovo desilo i proveravao sam lezajeve sve je bilo ok u granicama normale.

Misliš da je suv pa kad se zagreje nabrekne u trenutku?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 10:20 - pre 28 meseci
To kao da mu koska upadne bas i treba da prekontrolises lezajeve.

Skini motor i vidi da li je dobio lufta, ne sme ni malo da mrda rotor.

Istroseni i suvi lezajevi se bas ne ponasaju tako, pre ce da zvizdi i gubi obrtaje, al ko zna.

Sto kaze Java, ako ima regulaciju brzine, premosti je pa direkt probaj kako se ponasa na full gasu. Ako je isto, menjaj lezajeve i cetkice usput. i to mu je. Drugo nema sta.

Mada mi nista sada nema logike bas zbog te koske.

Menjaj lezajeve.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 10:29 - pre 28 meseci
Danas idem da pogledam neki karcher 5500 za 30 evra jbg salonac 140m2 a ovo ću da rasturim i kupim ležajeve u savskoj ima jedna lepa prodavnica nema šta nemaju. Ako me ne bude mrzelo naravno jer je fazon rasturiti te male motore gledao sam na yt sa dva komada drveta i sa stolarskom stegom.

Pre nego što trokira čuje se kao neka blaga promena zvuka kao limić ne bih rekao zviždanje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 12:12 - pre 28 meseci
Moram priznati, ja sam u životu samo jednom probao da popravim usisivač - i jelte, škola se plaća, platio i zaj ebo se.
Bilo je to pre puno godina. Od tad - kupim nov usisvač i ne razmišljam dalje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.181.*



+1450 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 12:32 - pre 28 meseci
Ma nekada je bilo zeznuto turbina je cela bila sklepana od aluminijuma i raspadne se lako. Ove danas su od plastike i mogu da se demontiraju smontiraju. Gledam dal da čačkam ili da uzmem drugi štznm ni tamo ni vamo. Nije mi problem da rasturim i zamenim ležajeve radio sam to i pre uglavnom na alatu. U svakom slučaju neloše bi bilo da ode za vikendicu ako ništa drugo pa tamo da usisava smrdibube :D
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 12:39 - pre 28 meseci
Ako ćeš to da probaš da popraviš u sam-svoj-majstor varijanti, i ako imaš vremena napretek, i ako će maksimalni trošak da bude cena dva lagera, i ako ti usisvač ne treba u narednom periodu - onda: popravljaj!


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 15:45 - pre 28 meseci
Ma uzeo bih svejedno drugi veći ovaj je onaj najmanji a stan veliki. Uzeo bih onaj industrijski na točkove na ladnu vodu bez kese. Imamo i mačkurinu pa zato. Imao sam i robota al mu je ovo veliki prostor pun prepreka pa ga dao kevi.

Popravka usisivača nije teška nego prljava i smrdljiva
E sad dal da opet uzimam robota džabe su...
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 16:00 - pre 28 meseci
Pa i nisu, ti najjeftiniji pitanje kako rade, a oni koji valjaju su 1000€ pa naviše.

A usisivač taj sa vodenim filterom je najbolji, pokupiš njime i eventualnu paučinu (zajedno sa paukom), a o onoj mikroskopskoj prašini da ne pričam, nema tog filtera koji će to da zaustavi, a i ako ima, taj filter onda značajno smanjuje snagu motora.

Ja sam davno hteo da kupim onaj sa posudicom koja se lako skida i pere, ali ih baš tada nije nigde imalo i jedini model sa vodom je bio onaj ogroman Vox - pored velike snage (ne znam tačno za taj model, ali ovi koji izgledaju slično, tj. isto je kućište, samo boja drugačija, imaju 2800W, mada vidim da imaju mogućnost i da se stavi papirna kesa, tj. za suvo usisavanje), peripetija je skidati gornji deo zbog dodavanja vode, plus ako hoćeš rezervoar da nosiš u kupatilo da bi dodao vodu, moraš da skineš i usisno crevo da ga ne vučeš tamo...
Ali, vredi za generalno usisavanje jednom sedmično, jer pokupi bukvalno sve, a kako i neće sa tom snagom, ovo sa ovom energetskom efikasnošću je uništilo usisivače, još kad se na smanjenu snagu većine modela namenjenih EU tržištu doda i filter koji mora da zaustavi najsitniju prašinu, snaga usisavanja im je tek malo bolja od onih ručnih modela na bateriju.

Ako nemaš ovakav usisivač, pogledaj taj model, mada ima i onaj Bauer UVF 01 slične konfiguracije kućišta, svi ostali modeli su manjeg kapaciteta i mora više puta da im se menja voda kod nekog generalnog usisavanja svih prostorija.
Ja za neko svakodnevno usisavanje koristim manji usisivač sa posudom i 2 filtera, ali za generalno usisavanje samo ovaj Vox.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 17:36 - pre 28 meseci
Pojavili su se novi Motori za usisivače, inverterski, koji takodje mogu da regulišu brzinu a imaju mnogo veću usisnu snagu. Možda treba razmisliti o tome. E sad elektronika je baš komplikovana u odnosu na ove sa četkicama. A i skuplji su.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira22.11.2021. u 19:43 - pre 28 meseci
Ne može nikako imati mnogo veću usisnu snagu, eno Samsung sa motorom snage 1600W ima usisnu snagu 350W, jednostavno se radi o lošem stepenu iskorišćenja "turbine", pošto je i teorijski teško postići neku veliku efikasnost sa ovakvim načinom usisavanja prašine.

Ja sam za svakodnevno usisavanje uzeo mali Rowenta usisivač snage 750W, veoma tih, dobro usisava s obizirom na snagu, ali kod onog Vox-a kad slučajno "uhvati" neku kesu ili platno, jedva može da se odvoji od usisa.

A ti skupi... pa još pre 20 godina su postojali usisivači sa nekim specijalnim konstrukcijama motora, cena paprena, eto tek da ne koštaju kao Kirbi, ali kao doživotna garancija na motor. Ako ne usisava značajno bolje, više volim da promenim usisivač nego da jedan te isti koristim 20 godina.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira23.11.2021. u 07:29 - pre 28 meseci
Usisivači na vodu uglavnom nemaju preko 600W snage (potrošnje struje) jer protok vazduha nema nikakvu smetnju (filter, kesa, prašina u kesi)

Dobri su (imao sam dva, sad imam još jedan) ali jeste peripetija pražnjenje i pranje posude. Ja ga lično koristim kad usisavam garažu i ostavu/šupu.
Za kuću imam "ciklon" fazon - posuda bez kese.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira23.11.2021. u 10:53 - pre 28 meseci
Pre nekog vremena sam ovde isto polemisao u vezi tih usisivača svi su pisali da su ovi na vodu slabi i nikakvi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira23.11.2021. u 10:56 - pre 28 meseci
Ma gde slabi ... vuče ko lud.

Ovaj kineski, najjeftiniji. Nekad je mogao da se nađe za oko 50 - 60€, sad vidim da se brendira kojekakvim imenima, pa se prodaje skuplje.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira23.11.2021. u 10:59 - pre 28 meseci
Tesko da je neko pisao da usisivac na vodu ne vuce...
oni imaju osnovnu karakteristiku tu da im prasina ne moze zasititi filter jer je filter voda, a njihova najveca mana je ciscenje samog usisivaca.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira23.11.2021. u 11:33 - pre 28 meseci
Komšinica drži hostel i ima LIv slovenački usisivač na vodu kaže hoće da se ubije svaki put mora i njega da oriba i da ga prosuši na terasi ko gaće. Uvek ga vidim u delovima na terasi pa sam je zato i pitao

Apropo tih kineskih plastikanera ujak ima vox ako se dobro sećam i odmah je pukla ona kopča za zatvaranje.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira23.11.2021. u 11:45 - pre 28 meseci
Da, i meni je pukla kopča u roku od odma' ali kad se uključi, onda ga tako slepi, da nema te sila koja može da ga otvori.

Dobre strane
- Vuče ko lud
- Filtira odlično
- Usisava sve: od kućne prašine i mrvica do lišća i šljunka u garaži
- Jeftin

Loše strane
- Posle usisavanja mora odma da se isprazni, i da se operu delovi. Ja ovo radim crevom u dvorištu, ali ne znam kako bih da živim u stanu. Može, nije da ne može, ali mora u WC šolju, pa u kadu ...
- Ako ti se prevrne, kad malo jače cimneš crevom - kuku/lele
- Relativno je glomazan
- Ako preteraš sa usisavanjem, tj. usisaš previše prljavštine - oće da curi napolje (moj primer kad usisavam garažu)
- Ako nekim slučajem se usisa nešto što peni (na primer malo prosutog deterdženta veš) opet kuku / lele !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Motor usisivača gorenje trokira23.11.2021. u 11:49 - pre 28 meseci
Ne skreci sa teme Bordzika nego opravljaj tog gorenjca.
Pa ne mora sve da se baca i menja za novo.
Za 300 din i po ure posla imas ok usisavac.
I ne mora da vuce ko `kirbi`, solidno da vuce i lepo da filtrira zavrsava posao.
Ne usisavate valjda srafove i matice...
Uz dobru cetkastu papucicu svaki ce lepo da radi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Motor usisivača gorenje trokira

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12270 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.