Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

varenje sarki na kapiji

elitemadzone.org :: TechZone :: varenje sarki na kapiji

[ Pregleda: 5127 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon varenje sarki na kapiji13.11.2021. u 20:35 - pre 28 meseci
Imam problem ,na kapiji na vikendici su mi odvalili sarke .e sad to je pre davnih godina neko pravio mojim roditeljima i to izgleda ovako.
https://imgur.com/a/f24Bc9G
Znam da izgleda cudno al to sad nije bitno ,meni to izgledaju kao neke sarke za namestaj al nema veze..Moje pitanje je sledece.
Kupio sam sarke za ogradu u prodavnici ,one oble obicne bravarske sarke kako da objasnim.
Ovakve https://imgur.com/gallery/t1anKTu
Sad da li je potrebno da se navare kocke metalne pa sa njima da se zavare te sarke na kapiju,radi nekog ojacanja .Ili mogu ja to lepo sve da ocistim postavim te sarke direkt na kapiju i zavarim lepo .Neznam da li sam bas dobro objasnio ali nadam se da ste me razumeli.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 07:44 - pre 28 meseci
Dobro si objasnio. Nema potreba da variš bilo kakve "kocke". Kupio si dobre šarke koje se vare celom dužinom, i ako je var kvalitetan - šarke će trajati decenijama.

Obično šarke imaju rupicu za podmazivanje uljem, ali ako nemaju, pre montaže dobrano napuni grafitnom mašću.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 08:39 - pre 28 meseci
Pa nemaju rupicu al svakako vrata kapije mogu da se skinuni podmazu nije to sad kapija od 200kg krilo . Krilo kapije sam skinem mozda ima 1,5 visine i mozda 1.6 sirine.Pa gledao sam negde rafe negde nerade to ojacanje .a ove stare sarke su nesto bzv nikakve ,sto kazem ko da su za neki ormar.vidim imaju rupe na tim limovima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 09:05 - pre 28 meseci
To oko podmazivanja sam napomenuo, pošto često vidim da ljudi zavare tako da posle ne može skine, uopšte. Mislim, takvu konstrukciju naprave.

Ojačanje koje spominješ, je samo "ojačanje". To, kvadratno parče lima pored šarke, praktično ništa ne može da ojača. Šarke sa tvoje prve slike su verovatno takve kupljene, možda predviđene za ušrafljivanje, ili nešto drugo, neznamnija.

Kažem: kvalitetan var duž cele šarke i trajaće to decenijama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 09:09 - pre 28 meseci
Ovaj fazon

https://www.youtube.com/watch?v=m0YJ1x8hJHs
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 12:59 - pre 28 meseci
Ljudi, jel ste vi to na Menhetnu odrasli pa ne možete prepoznati tipove šarki i brava?
To sa prve fotografije je najobičnija šarka starog tipa za šrafljenje na drvo. Ona se dobija ,,rolovanjem" lima oko klina ili debelog eksera sa fazoniranom glavom da izgleda lepše
Kao što vidite, niko nije dao zabranu da se koristi varenjem na metal, i ako je kapija laka, ništa joj neće biti, i to je ta ,,kocka" kako je Peđa vidi i hoće je na novoj šarki.

Peđa, mogao si da daš i normalnu fotografiju te šarke što si kupio, ovako,



a ne neki 3d render.
Poslušaj šta ti Java kaže, zavari to direktno na metal i nema problema.
Ta dopunska kocka koju hoćeš ne treba ti za ojačanje, nego samo ako jednu stranu hoćeš da tipluješ na zid. Onda se na (donju) noseću,zavari ta pločica koja se izbuši da kroz nju prođu šrafovi-tiplovi koji idu u zid i to je to.


Inače, podmazivanje se može rešiti bušenjem gornje i stavljanjem dekalemit dizne za mazalicu. Lakše će se okretati ako unutra ima čeličnu kuglicu od nekog lagera, ili kupiti pljosnate lagere koji se stave između, kao platne. Ali to je sve za teške velike kapije,koje nije lako skidati često, za male nema smisla.


[Ovu poruku je menjao optimizator dana 14.11.2021. u 14:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao optimizator dana 14.11.2021. u 14:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao optimizator dana 14.11.2021. u 14:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao optimizator dana 14.11.2021. u 16:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 18:48 - pre 28 meseci
Pa evo prvo ovako sarke koje sam kupio bile su mi na vikendici pa nisam mogao da ih slikam al sam okacio neku sliku.
Za ove sarke koje su bile pre montirane si u pravu posto se sarka od udarca otvorila ,tako da i ja mislim da je vise za neko drvo nego za kapiju,al to je neko davno radio mojim roditeljima.Tako da je to verovatno bilo uzmi lovu a ugradi sta imas da iskoristis,umesto da kupis u prodavnici sta treba.Pogotovo sto mislim da je to pre radio neki prijatelj sto dolazi do one cuvene plati majstora bice jeftinije.
Da remiziram.Uradio sam danas ,sad kako sam uradio diskutabilno je nemam bas neko veliko iskustvo jos u varenjeu al dobro.Prvo sam za svaki slucaj zavario krilo za ram sa parcetom metala na dva mesta da se tu nista nepomera,da bude krilo u vaser vagi u odnosu na ram.i da bude u pravcu sa ramom,i to sve.Onda sam odsekao te stare sarke obrusio te sto bi ja rekao kocke sve ocestio .Namestio nove sarke i zavario,ofarbao i sve ok super .Kapija tj jedno krilo kapije koje sam popravljao radi sve super otvara se bez problema.Par puta sam sto bi rekli i pritisnuo krilo kapije tj stao tako da se nista tu nije mrdnulo ,mislim da ce to biti sve ok.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 19:13 - pre 28 meseci
To je to! Odličan var, bravo!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji14.11.2021. u 19:16 - pre 28 meseci
Malo me sramota da kazem ovde ima profesionalaca.Imam dva aparata eto na vikendici da se zezam .Jedan obican vilager na elektrodu a ovo sam vario sa onim iz lidla parkside sa punjenom zicom.

[Ovu poruku je menjao pedjolino1976 dana 14.11.2021. u 21:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
95.180.24.*



+37 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji15.11.2021. u 10:28 - pre 28 meseci
Sad jos samo da zavaris jednu maticu ili nesto iznad sarke na sto. Da kapija ne dobije noge.
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.a1.rs.



+3 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji15.11.2021. u 10:36 - pre 28 meseci
A to je pre uradjeno kad se zakljuca kapija ima od gore kao nastavak slovo g cirilicno pa nenoze da se skine kad je zakljucano . To nije problem.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: varenje sarki na kapiji24.04.2022. u 13:50 - pre 23 meseci
Da ne otvaram novu tmu.
Planiram da varim kapiju od panela kao za garažu. Dimenzija je 5m x 3.3m od toga je 1,2m pešački deo. Hteo sam da bude na šarkama i da ima leptir otvaranje.
Pitanje je da li okvir može da bude npr. ZP profil od 50mm i da li vertikalu i horizontalu da spajam sečenjem pod uglom od 45* ili da ih nastavljam pod 90*? Šta je jače pošto će poluga biti 3.8?
I svaki drugi savet bi dobro došao.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: varenje sarki na kapiji

[ Pregleda: 5127 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.