Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora

[es] :: Video karte i monitori :: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 4979 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora18.08.2020. u 14:31 - pre 44 meseci
Zdravo danas sam uzeo novi samsungov 144hz full hd monitor i upalio CS da isprobam kako to izgleda i sve je super sem 1 stvari. Temp gtx 1660 ide i do 83 stepena. Takodje gpu load i memory contorller load nikada nisu na 0 tj graficka stalno nesto radi cak i kada je sve moguce iskljuceno. U f1 2020 kartica ide do 82 stepena sa ukljucenim v syncom na 144hz na medimu podesavanjima(nekada cak ni nemam 144 fpsa pada na 130 a mislim da ova graficka treba ovu igricu bar na high da tera bolje) sto dok sam imao stari 1366x768 monitor islo je do 75 stepeni za sta isto mislim da je mnogo. graficka kada ne radim nista stoji na 50 stepeni. takodje u hwmonitoru mi je pisalo da je kartica dostigla power limit i utilization limit i za utilization limit mi stoji i sada kada nista ne radim(mozda se skloni nakon restarta kompa) kuciste se nalazi u stolu gde nije da ima ali nije i da nema vazduha i imam 1 vent na stranici kucista koji ubacuje vazduh. Da li je moguce da je graficka neispravna posto mislim da ove temperature nisu normalne za ovu karticu. inace model je gigabyte gtx 1660 6gb
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora18.08.2020. u 15:52 - pre 44 meseci
U onoj staroj temi o izboru monitora imas odgovor .

https://www.elitesecurity.org/p3953208

Takodje na netu se moglo procitati da je laptop kada mu se iskljuci 144 Hz ekran , podesi na 75 Hz duplo vise trajala baterija !

To znaci da kada ne igras igre ne bi trebalo koristiti taj mod jer bez potrebe napreze ceo kompjuter .
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora18.08.2020. u 15:57 - pre 44 meseci
Mnogo stvari da se objasnjava i mnogo nejasnoca... Koliko fps imas zavisi i od ostalih komponenti, ne ucestvuje samo gpu u tome, neke igre se oslanjaju i na cpu, neke vishe, neke manje... Zamenio si drugi monitor koji sada ima duplo vishe piksela koja graficka mora da pokrece... Bitno je i temp. okoline. Ako u komp ubacujesh vazduh sa ovih otprilke 30 stepeni koliko je tmp. u srb ovih dana, mozda temp. od 50 nije previsoka.

Meni je sa rx 580 oko 39c kada je u sobi vise od 25c i to kada je komp idle (ni jedan prog nije ukljucen, u pozdini neke default app koje nisu prezahtevne). Cim ukljucim firefox npr i krenem da koristim bilo sta iole zahtevnije temp ide do 50c. naravno nije stalno utilization nula, nego skace i pada na nulu, kada je klima ukljucena onda je idle oko 30c. Druga graficka je u procesoru i ona je topla koliko i sam cpu

Probaj da stavish neki profil za fan koji ce malo agresivnije da smanjuje temp. Ako sumjas da je neka neispravnost, mozes sam da testirash raznim programima za testiranje (furmark npr), ili da je na kraju krajeva reklamirash ako je u garanciji.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora18.08.2020. u 17:26 - pre 44 meseci
Ja koliko sam razumeo , njemu je sve bilo dobro dok nije prikljucio novi monitor .

Ako je tako onda je sve ispravno ukljucujuci i monitor . Medjutim monitor kada je podesen na 144Hz , " tera " ceo sistem da radi sa max . snagom i trosi se mnogo vise struje .

Ta struja se pretvara u toplotu itd .
 
Odgovor na temu

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora18.08.2020. u 17:43 - pre 44 meseci
Kada ne radim nista temp grafičke je 50°C i u ovom danima i u januaru februaru kada sam i uzeo komp.
Nije mi normalno da grafička ima 50c kada bukvalno baš nista ne radim. Drugairma su oko 40c i ne preko 75 kada igraju dok meni ide i preko 80
Inače imam i5 9400f 16gb rama
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora18.08.2020. u 19:27 - pre 44 meseci
Kakvo ti je provetravanje kucista ? Bar dva ventilatora , jedan ulazni , drugi izlazni bi trebalo staviti .

Ovo za sada veca temperatura , tesko da moze da bude uvazeno od strane prodavca kao osnov za reklamaciju . Dokle god graficka radi .
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora18.08.2020. u 20:33 - pre 44 meseci
Temperature ne mogu biti identicne, vec u nekim okvirnim granicama cak i za identicne modele, sve sto je ispod 50c je normalno, ali treba pokusati otkriti razlog da li je tih 50c zbog samog hardvera ili neki proces na racunaru mozda u pozadini radi. Ako imas mogucnost da uzmes na sat, dva tu kartu od prijatelja da probas da vidish kako ce se ponasati kod tebe ili tvoju kod njega (ako nije ceo racunar u garanciji). Mozda stvari budu jasnije.
 
Odgovor na temu

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 02:00 - pre 44 meseci
Proveravao sam temp posle reinstaliracije Windowsa i temp je ista nekako sve mislim da je do grafičke problem pokušaću sutra da podignem računar na sto pokušaću bez stranice i ako nista od toga ne da bar 5 6 C manje uzeću još 2 venta da 1 izbacuje i još 1 da ubacuje svež vazduh. Ako je grafička ispravna ovo bi moralo da radi
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 04:44 - pre 44 meseci
Malo monitoringa sta se zapravo radi nije lose da bi saznao problem. Da li si pratio clockove graficke, utilization i slicno dok ti je samo desktop otvoren? Da li imas FAN OFF na grafici? Logicno je dosta stvari koje se tu desava. I naravno da ce toplije da radi, ali moras da vidis sta se zapravo desava. Takodje, power state-ovi graficke... svasta imas da proveris, ako ti treba pomoc, pisi. Ali ne mozes bas da napises tih par problema koji ti se desavaju i da ocekujes da znamo sta je. Normalno je da grafika ide do 40ak stepeni pri desktop radu. Tada ne ulazi u neke vise klokove i trebalo bi da vuce ispod 50W. Ako imas FAN OFF nece se hladiti u tom slucaju. Takodje, imas NVIDIA control panel, tu ti je mozda podeseno "always maximum performance" umesto "optimized" i onda grafika nikad nece spustati klokove.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 11:08 - pre 44 meseci
Evo ovako
prve 2 slike su kada vent radi konstantno na 35% na prvoj je trenutni gpu i memory clock a na drugoj max gpu i memory clock
na 3 je dok mi je radio screen saver nekih 2 3 minuta
i na poslednje 2 je kada ventilatori ne rade dok temp ne predje 52-53C
1
2
3
4
5
U nvidia control panelu mi na power management mode stoji optimal power.
I gpu i memory clock kao da sa ovog minimala skacu odmah na 1500 odnosno 2000 kao da nema neke sredine tipa 600 700
Dovoljno je da pocnem da mrdam misem malo brze i gpu load ide na 20 sto mi je ono nemoguce jer zapravo nista ne radim
Mozete da mi kazete sta da uradim neke testove samo ako nije problem da malo to objasnite da znam kako sta
Hvala
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 12:34 - pre 44 meseci
Meni ove slike izgledaju O.K. Posebno ove 3 kada ventilatori rade .

Kod ove 3 i 4 kada su ventilatori OFF do temperature , naravno da ce grafika da ide do te temperature. Bolje da to ne ne ukljucujes , jer je posle tesko da se grafika ohladi u radu .

Ovo sto od misa skoci na 20 % je normalno !

Isto tako se ponasa i CPU . Pusti CPU da padne na 0% i pocni da mlatis misa gore - dole , levo desno . CPU load zna da skoci i do 20 % od pomeranja misa !

Imas program MSi afterburner , radi na svim plocama , bez obzira sto ga pravi MSI . I njime mozes da napravis svoj profil za rad graficke , kad ce ventilatori da se pale i koliko . Na primer mozes da stavis da ne idu ispod 40 % itd . Sa tim programom mozes i da ovekclockujes, ali nemoj to da radis .

Promaja u kucistu je dobra jer je to najjeftinije resenje . 2 ventilatora sto veca mogu da stanu , najbolje 12 cm . I ako temperature graficke ostanu iste , kada napravis promaju , topao vazduh se ne zadrzava u kucistu i sve zajedno ce da traje duze .

I novi monitor kada se ne igras , spustaj mu frekvenciju sa 144 Hz , da ne zaboravimo naslov teme . Van igara tih 144 Hz nemaju mnogo smisla , a dizu temperaturu svega , jer komp radi na max .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 12:41 - pre 44 meseci
ademare:"Van igara tih 144 Hz nemaju mnogo smisla , a dizu temperaturu svega , jer komp radi na max . "

grafika ne moze normalno da spusti klok memorije i procesora jer mora da odrzava toliko frejmova i za desktop,
sto je po meni besmisleno.
 
Odgovor na temu

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 14:10 - pre 44 meseci
Za cpu sam znao da dize klok ali nisam znao da je to normalno za graficku
Probacu danas sutra da ga stavim na sto posto je trenutno u stolu stavicu mu jos 1 na stranici da uvlaci i jos 1 pozadi da izvlaci pa ako ni to nista ne pomogne ne verujem da je ovo ispravno
Gledam po netu ova graficka ne prelazi 70C dok meni u svakoj igrici ide do 77 78 u cs i f1 preko 80. Sad bas ne znam da li sva ta kucista imaju odlican air flow ali pokusacu
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 21:43 - pre 44 meseci
Iskreno, sa 144Hz, meni desktop izgleda mnogo bolje. Skrolovanje je prijatnije za oci. Nije 144Hz samo za igrice, a ne bi to uopste moglo da mu pravi toliki problem.

Ja ovde vidim samo jedan problem - ti izgleda imas samo dva power state-a. Na primer, meni je 300MHz idle state, onda ide 450MHz, 950MHz, onda 1177MHz, pa gura dalje ka 1450MHz ili dokle mu dopustim da ide. Kada gledam 1080p/60fps video, klok mi ode na 950/1177, ne ode na max boost clock jer nema potrebe.

Sto se tice temperature, ne znam sta da ti kazem, moze da bude da nemas dovoljno ventilacije, moze da bude da ti je uzasan kontakt sa hladnjakom, moze da bude i da taj model graficke (znaci taj koji si odabrao, ne znam da li si gledao temperature BAS TOG modela). Meni je normalna temp pri ceprkanju desktopa 35-39c, nemam fan off, ali imam vrlo tiha 3 ventilatora na grafici. Imaj u vidu da moja vuce 200W pri max kloku, na 1177MHz vuce 50W.

Skini HWinfo i onda prati avg temperature i klokove, imas i grafike brzina i sve zivo, ovako bas ne vidimo sta radis. Moras da izolujes usecase, tipa uzmi da drndas desktop u jednom slucaju, u drugom uzmi da gledas 30fps 1080p video, pa gledaj 1080p 60fps video, onda da vidimo sta se desava.

Mislim, opisao si nam ono sto vidimo na slikama, al' nemamo pojma sta je graficka radila u tom periodu kada je dostizala te temperature i klokove.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 22:00 - pre 44 meseci
Samo je na prve 3 ukljcen msi afterburner a na oslate 2 nije ukljucen pa je temperatura od nekih 43-44 popela za 3 4 minuta na 49 bas nista radio
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora19.08.2020. u 23:02 - pre 44 meseci
Kako nije nista radio kad prva dva grafika na slici 4 pokazuju da je bustovao vise puta? Imas i GPU load koji pokazuje isto.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora20.08.2020. u 08:56 - pre 44 meseci
Zlatni:"Iskreno, sa 144Hz, meni desktop izgleda mnogo bolje."

Ima neka razlika, jeste mozda bolje, nisam pustio na 60 da vidim to o cemu pricas ali se secam kad
sam promenio monitor. Inace vozim na 120 zato sto je mojoj grafici to neka granica da moze da spusti
klok na onoliko koliko je potrebno za desktop...
 
Odgovor na temu

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora20.08.2020. u 17:14 - pre 44 meseci
Ne znam samo zasto klok nikada nije na 500 600 700 vec ili je 300 ili je 1500. Znaci kada ne radi nista minimum cim nesto malo zahtevnije uradim ono skace na max, ako je uopste 1500 za ovu kartu max?
Da li znate mozda kako to da resim jer vidim da svima klok ide polako, tipa kad puste video na yt ili tako nesto nece sigurno da im bude klok na max
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora20.08.2020. u 18:11 - pre 44 meseci
Kako ce se kartica ponasati , to zavisi od drajvera i BIOS-a kartice .

Mozes da pokusas sa nekom drugom verzijom drajvera , ne znaci da je najnovija uvek najbolja .

BIOS , samo originalni od proizvodjaca . Ko je proizvodjac kartice ? Pogledaj na sajtu da li ima BIOS noviji .

 
Odgovor na temu

Ivan1804

Član broj: 341854
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora20.08.2020. u 21:18 - pre 44 meseci
Gigabyte je proizvodjac karte
Mislis da updatujem BIOS?
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Vece temperature graficke karte posle kupovine monitora

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 4979 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.