Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezicni telefon bez elektricne uticnice

elitemadzone.org :: TechZone :: Bezicni telefon bez elektricne uticnice

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11348 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 12:39 - pre 50 meseci
Imam sledecu situaciju:
Na mestu u stanu gde zelim da mi stoji baza bezicnog telefona postoje samo zice za telefonsku liniju iz zida, a problem je sto tu a ni nigde blizu nema suko uticnice da bi mogao tu da ukljucim strujni adapter baze koji je potreban za rad i punjenje svih bezicnih telefona. Povlacenje, skrivanje zamaskiranje produznih kablova i zica po podu ne zelim. Znaci imam samo varijantu da od elektricnog kabla za suko koji ide iz razvodne table i prolazi iznad mesta gde zelim da bude telefon spustim 2 i po metra kabla i namontiram suko uticnicu.
To je stemovanje-secenje skoro 3 metra jako tvrdog armiranog betona sto je jako prasnjav i bucan posao i hocu ako mogu da ga izbegnem.
Kako da obezbedim struju na tom mestu za rad bezicnog telefona? Imam dect panasonic bezicni znaci treba mi bezicni telefon sa identifikacijom a da mu ne treba povezivanje na struju. Postoji li tako nesto? Secam se da sam pre nekoliko godina na kupindu video telefon koji je bio zicni sa postoljem kao klasicni stoni telefon, ali imao je na tom postolju dve slusalice, jednu zicnu sa spiralnim kablom, i drugu bezicnu sa antenom koja je mogla da stoji van te baze i da se koristi. I ako se dobro secam takav telefon nije koristio adapter za struju nego je samo imao telefonski dzek. Jesam ja to umislio ili postoji tako nesto?
Da li je mozda moguce to resiti telefonom sa dve bezicne slusalice? Moze li neki bezicni telefon da radi tako sto bi jedna baza bila povezana na tom mestu u stanu samo sa telefonskom linijom a da joj ne treba strujni adapter za rad, a da druga slusalica sa drugim gnezdom za punjenje stoji na drugom mestu gde ima suko utikac i da te dve slusalice tako medjusobno budu konektovane? Dakle da pojednostavim na kraju, kako da koristim bezicni telefon a da njegova baza stoji bas na tom mestu gde ne postoji suko uticnica?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 13:03 - pre 50 meseci
Bezicni telefon trazi vise struje nego sto moze da se dobije iz telefonske uticnice . Jedno je da bi punio baterije u bezicnoj slusalici , drugo za funkcionisanje same baze , da odasilje i prima signale itd .

Obicni klasicni telefoni , koji nisu bezicni , mogu da rade samo iz uticnice telefonske , i ID i ostale funkcije , jer je to mala potrosnja struje .

Znaci trosenje struje 220 Volti preko adaptera je neophodno .

Sve ostalo kako to odraditi , moras sam da odlucis , sta ti je najlakse i najisplativije .
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 15:21 - pre 50 meseci
Dok se ne izmisli komercijalno bezicni prenos elektricne energije, ne preostaje nista vec da tu dovedesh 230v za taj potrosac ako zelish da bude tu.
Onako kako ja vidim, to je posao od 20min i 20-30e da ti neko ko ima odgovarajucu testeru za pravljenje sliceva uradi. Naravno da je buka velika i naravno da je prasina velika, ali obicno ti majstori imaju svoj usisivac koji skuplja otpad dok sece, i uz neku zastitu najlonom sve se obavi bez problema, koliko god da je beton "ljut".
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 15:44 - pre 50 meseci
1. nemoj u opste da dovodis struju do telefonske uticnice, vec telefonsku instalaciju dovedi do struje
2. uzmi ip telefoniju kod svog provajdera, klasicna telefonska instalacija je odavno proslost
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 16:14 - pre 50 meseci
Nema potrebe da dovodim telefonsku instalaciju do struje jer je ona bas tu gde treba da bude i gde mi odgovara i gde zelim da stoji telefon. Problem je sto tu nije i suko da mu pravi drustvo jer je naselje izgradjeno krajem 70-tih kad nisu postojali telefoni kojima treba struja nego su bili oni sa brojcanicima. Isto kao sto nije blo potrebe za vise od jedne uticnice u zidu na svakom mestu a sad treba 5-6 mesta za sve sprave koje su u kuci. Sto se tice ip telefonije kod mene je sve nekako specificno komplikovano pa tako i to. Nemam svog provajdera nego sam u bezicnoj vezi sa komsinicom to jest njenim internetom, i sa njom imam usmeni "dil" oko koriscenja njenog wifi-a.
Kao sto sam i pretpostavljao nema ovde nekog elegantnijeg resenje vec cu izgleda morati da obavim taj posao pravljenja zljeba u zidu. Nije mi problem sto je to posao nego imam neku nelagodu i strah od koriscenja masina koje se vrte velikom brzinom kao sto je brusilica ili slicerica. Pogotovu za secenje ovakvog betona sa armaturom gde na vise mesta varnici iz zida kad secivo stigne do armature. A posle treba izbiti tu sredinu sto je opet stres za komsije u zgradi od 11 spratova. Plus na tom mestu stoji orman od poda do plafona koji prvo treba da izmaknem i naravno tu je i prasina. Zbog svega toga mi se ovo ne radi ali izgleda da mora ako hocu da mi sve bude bas onako potaman kako mi odgovara.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 16:26 - pre 50 meseci
Mozda ovako nesto:

https://uk.rs-online.com/web/p/telephone-accessories/3556269/

Na ovaj nacin ces moci staviti telefon gde god je zgodno, tj. imas slobodan suko u stanu.

Nisam siguran, ali valjda se wifi napaja putem same tel uticnice.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 16:36 - pre 50 meseci
Citat:
Windows2:
Nema potrebe da dovodim telefonsku instalaciju do struje jer je ona bas tu gde treba da bude i gde mi odgovara i gde zelim da stoji telefon.

pa nek ti stoji telefon tu i dalje, telefon je svakako bezzican moze da stoji gde god hoces.

telefonska instalacija je usla u stan obicno ide paralelno sa elektricnom instalacijom, bazu spoji bilo gde na pogodnom mestu a telefon posle drzi gde god hoces.
baza sa strujom u opste ne mora da bude spojena bas na tom mestu na zidu, da ne pominjem da postoje modeli sa vise baza.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 17:00 - pre 50 meseci
Ali bazi treba i struja i telefonska linija. Zar ne? A na tom mestu nema suko samo telefonske zice iz zida. Kad izvucem struni adapter baze iz zida koja stoji u drugoj sobi na slusalici flesuje da nema veze sa bazom. Znaci ne moze telefon da funkcionise bez baze koja je ukljucena u struju i u telefonsku liniju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 17:09 - pre 50 meseci
ne vredi, ne razumes sta hocu da ti kazem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 17:20 - pre 50 meseci
Citat:
Windows2:Nema potrebe da dovodim telefonsku instalaciju do struje jer je ona bas tu gde treba da bude i gde mi odgovara i gde zelim da stoji telefon. .
Nisi ti razumeo bakaru. "Mesto gde stoji telefon" zamišljaš kao mesto za fiksni telefon. A slušalica bežičnog telefona u 99% slučajeva je negde na stočiću u dnevnoj pored daljnskog. Pozicija baze telefona je potpuno nebitna. Bitna je samo u smislu da jednom u nekoliko dana smestiš slušalicu da se napuni.

Kod mene je nekako neki sličan slučaj, s tim da imam dve slušalice, a druga "baza" je zapravo samo punjač i ne spaja se na telefonsku liniju. E taj punjač sam smestio nekako malo bliže i njega isključivo koristim za punjenje. A pravu bazu sam ugurao nekako "negde ispod" nit je vidim nit mi treba da je vidim.

Elem, pošto je razvlačenje telefonskih parica mnogo lakše nego razvlačenje strujnih kablova, kaže bakara, a ja se slažem, razvuci te kablove i dovedi ih negde gde je blizu neka srujna utičnica, i ne razmišljaj o "mestu gde telefon treba da bude"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 17:26 - pre 50 meseci
Ali cekajte malo. Bar one baze koje sam ja imao i video, njima je neophodno da budu ukljucene i na 230V da bi uopste odasiljala signal ka slusalici. Ne koristi baza ispravljac 9V samo za punjenje, vec i cela skalamerija oko bezicnog prenosa radi na tih 9V. Tako da je bazi neophodno 24/7 da je prikljucena na 230V.

On mora nesto da dovlaci, da li je to 230V pored same tel uticnice ili tel. uticnicu dovesti pored 230V stekera.

Zato sam i postavio onaj link nekakve skalamerije bezicnog prenosa tel linije bez dodatnih napona. Onda moze bazu da stavi gde god ima 230V za nju i bocne u nju tel liniju koja je bezicna.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 19:24 - pre 50 meseci
Citat:
Java Beograd:
Nisi ti razumeo bakaru. "Mesto gde stoji telefon" zamišljaš kao mesto za fiksni telefon. A slušalica bežičnog telefona u 99% slučajeva je negde na stočiću u dnevnoj pored daljnskog. Pozicija baze telefona je potpuno nebitna. Bitna je samo u smislu da jednom u nekoliko dana smestiš slušalicu da se napuni.


U poslednjoj recenici mog prvog posta sam hteo jednostavno da kazem sta je sustina onoga sto zelim ali izgleda da opet nije mozda jasno. Dakle poenta je da hocu da baza zajedno sa slusalicom 24h stoje bas tu gde ima izvod telefonske linije, a tu nema suko bez kog ne radi telefon jer nema bez struje vezu sa bazom i samim tim nema signala. Ne bih hteo sad da objasnjavam zasto mi je iz odredjenog razloga bitno da bas tu stoji i nigde drugde. A bezicnu slusalicu bi mozda ponekad i preselio u neki drugi deo stana, ali poenta je da baza bude tamo. Jer trenutno je tako da mi je baza u susednoj sobi gde je najblizi suko do kog ima pet-sest metara, i iz baze ide kabal telefonske linije uza zid ispod etisona pa preko dela gde je ulaz u sobu pa jos metar iza ormana do mesta u predsoblju gde je zidna telefonska uticnica. E ja hocu da se resim tog kabla koji se vijuga kroz stan i hocu da baza stoji tu u predsoblju. Njena pozicija mi je bitna tu da bude.

-gilopile Ta sprava koliko shvatam bezicno prenosi telefonsku vezu, e meni bi trebalo nesto tako samo da bezicno prenosi mesto za 230v pa bi ga onda stavio tu. A koliko znam Teslina zamisao prenosa struje bezicnim putem jos uvek nije zazivela.:)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 19:30 - pre 50 meseci
Ali zar ti baza ne bi mogla negde da se stavi, a da to nije bas kod tog tel. prikljucka?
Zato ti ona caka bezicnog prenosa tel linije sluzi. Da bazu mozes staviti gde hoces po stanu gde imas 230V na dohvat.
Ne zivis valjda u pola kvadrata pa nemas gde da stavis kutijicu 10X10 cm :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 19:58 - pre 50 meseci
Moze da se stavi gde god je suko i tako sad i stoji upravo, u drugoj sobi gde je najbliza suko uticnica. Ali iz baze mora da ide telefonska linija do mesta u predsoblju gde je izvod iz zida. I tako imam kabal koji se vuce kroz stan na nacin kako sam vec opisao. E ja bih takav "hedonizam" da nigde nemam nijedan kabal koji se vuce negde po podu da mi smeta-zapinje u raznim situacijama. Niti da vidno vijuga negde po povrsini zida uz stok vrata ili slicno. Plus zelim da telefon stoji bas tamo jer mi je tu najzgodnije, ali da kad ga koristim imam taj komfor bezicnog telefona da ne moram tokom razgovora da budem "vezan" za mesto telefona vec da mogu da setam sa bezicnom slusalicom gde god hocu.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 20:16 - pre 50 meseci
Pa nemoguca misija.
Moras da dovlacis 230V do tog mesta gde je ce biti baza i nema druge.
Svakom bezicnom telefonu treba 230V za rad, sem ako postoji neki koji ce se napajati sa tel. linije, al nisam siguran da tako nesto postoji, jer napon na tom prikljucku nije stabilan i u vreme zvonjenja kroz njega ide i do 70V naizmenicno.

Najbolja varijanta je dovlacenje tel. linije na neko drugo mesto gde imas utikac 230V i tu postavis bazu i cao zdravo. Imas one tanke pljosnate tel. kablove, mogu dobro da se sakriju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 20:58 - pre 50 meseci
Da jasno. Da ima takav telefon da mi to resi neko bi vec to rekao-predlozio.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 21:19 - pre 50 meseci
Izgleda da nema.
Stavi zicni ili dovlaci liniju do najblize uticnice.
Sve se to moze lepo odraditi da se nigde kabel ne vidi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 21:25 - pre 50 meseci
Potraži bežični telefon sa baterijskim bekapom. Ne znam koliko bi trajale batarije u toj varijanti ali to može da ti bude rešenje ako ne želiš da razvlačiš nove kablove. Samo bi morao da imaš rezervni set baterija sa punjačem i da ih redovno menjaš kad se isprazne.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 21:27 - pre 50 meseci
A je l' ne postoji strujna utičnica sa druge strane tog zida na kojem treba da stoji telefon? U tom slučaju ne moraš da kopaš kanal već samo da probušiš zid i da sa već postojeće utičnice "uzmeš" nulu, fazu i uzemljenje i priključiš ih na utičnicu na odgovarajućoj strani zida.
Postoje estetski sasvim pristojne nazidne utičnice.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Bezicni telefon bez elektricne uticnice20.01.2020. u 21:54 - pre 50 meseci
Znam da postoje al' sta da radim kad sam perfekcionista. Hocu da sve bude onako "po propisu" sto bi se reklo. Znaci kabl u zid kao sto treba da bude. Tako sam i za kabl od antene pravio zljeb osam metara da bi ga stavio u zid, al na kraju se isplatilo.
Da naravno, bilo bi neuporedivo lakse probusiti zid od uticnice sa druge strane zida al' kao sto rekoh najbliza je na 5-6 metara u drugoj prostoriji. E sad, ja znam da kabl iz razvodne kutije obicno ide od nje tom visinom blizu plafona, pa se onda pod uglom od 90 stepeni spusta dole do mesta gde je uticnica. Tako da pretpostavljam da je i ovde tako. Bilo bi mnogo lakse kad bi prolazio u zidu na tom mestu u visini uticnice, onda bi ga samo trebalo locirati i izvuci napolje bez spustanja odozgore. Ali nema mi logike da tu bude nisko u zidu jer tu nema nijedne uticnice napolju, znaci verujem da ide iz table gore uz plafon i tako sve do prve uticnice u drugoj prostoriji. Iznad svake uticnice u stanu ima gore tacno iznad nje u visini plafona rupa u zidu sa kablovima koja je prekrivena onom plasticnom doznom. Verujem da se to ostavlja prilikom izgradnje bas zato da bi se znalo kuda ide instalacija i da bi moglo u slucaju potrebe da se pristupi istim. Dakle trebao bi mi i detektor kablova u zidu a ni to nemam...Ali 99% da ide tuda uz plafon, nema gde kuda drugde da ide. Ne znam, mozda ga i samo lociram gore i izvucem kraj napolje i na toj visini stavim uticnicu pa bazu telefona stavim u toj visini u policu ormana. Jes' da je malo cudno da uticnica bude na toj visini ali nema veze. Ili cu samo da ga izvucem iz zida i spustim do dole bez secenja zida pa nek stoji tako na zidu ko ga sisa. Ionako je tu orman.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bezicni telefon bez elektricne uticnice

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11348 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.