Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sinhronizacija dve baze podataka

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Sinhronizacija dve baze podataka

[ Pregleda: 3631 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.vdial.verat.net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Sinhronizacija dve baze podataka15.04.2004. u 02:32 - pre 242 meseci
Imam dve baze jednu mySQL koja je na Internetu i jednu MS Access koja radi u lokalu. Zapravo zanima me kako može da se reši sinhronizacija ove dve baze.
Primera radi ima 500 korisnika i svako na svom računaru ima MS Access bazu i svi oni rade sinhronizaciju kada su na Internetu, sa tim što neko radi sinhronizaciju svaki dan, a neko jednom u mesec dana. Potrebno mi je takodje i praćenje korisnika.

Samo da napomenem da mi ne treba program za ovo, već samo ideja (algoritam) kako ovo najefikasnije izvesti.

Pozdrav,
Ivan
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.17.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Sinhronizacija dve baze podataka18.04.2004. u 11:53 - pre 242 meseci
Vidim da niko ne odgovara :)

Mislim da mozes da konbinujes php sa mysql-om tako sto ces napraviti eksport podataka u cvs i onda to iz aplikacije skines sa net-a preko indy (ftp?) komponenti i onda importujes u Access. Vazi i obrnuti redosled. Moguce je i direktno vezivanje na mysql iz Delphi programa u zavisnosti gde se hostuje mysql. Problem je u sledecem: kakve su izmene podataka? Znaci sta se desava sa brisanjem, ubacivanjem novih slogova, kako to utice na bazu, sta su ti primarni kljucevi (uzimajuci u obzir offline pristup) itd. Ako korisnici uglavnom skidaju podatke zbog citanja onda je problem nesto laksi. Pracenje takodje organizujes preko php-a i to isto belezis u neku tabelu u bazi.

Ja sam radio sinhronizaciju izmedju baza (Interbase) za kladionice i napravio sam sopstveni mehanizam za sinhronizaciju, ali to je direktno vezivanje na bazu.
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.vdial.verat.net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Sinhronizacija dve baze podataka18.04.2004. u 13:02 - pre 242 meseci
Problem je što se podaci ne sinhronizuju samo radi čitanja, nego je svaki korisnik može da menja polja i da dodaje nova.
Sinhronizacija mora da ide direknto iz programa, jer ne želim da opterećujem korisnika da uči kako se još ide na internet itd. Želim samo da se korisnik poveže klikne na dugme "Sinhronizacija" i da program odradi sve.
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.242.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Sinhronizacija dve baze podataka18.04.2004. u 23:59 - pre 242 meseci
Mislim da to moze bez problema sa indy komponentama i php podrskom na strani servera. Tvoj program treba da skine sa sajta datoteke koje se prave po zahtevu tog trenutka preko php-a i takodje da izvrsi upload pripremljenih podataka. Samo je tehnicko pitanje kako ces to uraditi, koje komponente (http, ftp) ces koristiti i koji metod za sinhronizaciju (koju kolicinu podataka treba razmenjivati?). Takodje dizajn baze treba da predvidi sve to pa ces morati najverovatnije da tabele prosiris dodatnim kljucevima kako bi se obezbedila nezavisnost prilikom ubacivanja podataka u bazu sa razlicitih stanica u razlicito vreme, i kako bi bila podrzana eventualna izmena istog podatka sa razlicith stanica u isto vreme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Sinhronizacija dve baze podataka

[ Pregleda: 3631 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.