Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

More profits please...

[es] :: Advocacy :: More profits please...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 4894 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon More profits please...08.08.2019. u 11:17 - pre 56 meseci
https://github.com/uBlockOrigi...ues/338#issuecomment-496009417
Citat:

In order for Google Chrome to reach its current user base, it had to support content blockers — these are the top most popular extensions for any browser. Google strategy has been to find the optimal point between the two goals of growing the user base of Google Chrome and preventing content blockers from harming its business.

The blocking ability of the webRequest API caused Google to yield control of content blocking to content blockers. Now that Google Chrome is the dominant browser, it is in a better position to shift the optimal point between the two goals which benefits Google's primary business.

The deprecation of the blocking ability of the webRequest API is to gain back this control, and to further instrument and report how web pages are filtered, since the exact filters which are applied to web pages are useful information which will be collectable by Google Chrome.


Citam upravo tekst o tome kako Google planira da zablokira ad blokere, tj. da im nacini posao bar malo tezim. Neko bi rekao da se ovo videlo iz aviona ali covek bi pomislio da su ovakve perfidne stvari - stvar proslosti ili bar ne za neke ozbiljne kompanije.

Google je izgleda ozbiljan u tome da maksimizira svoj profit, po cenu, ja bih rekao, ne bas cistog obraza. Ovo im se desava isto i sa youtube-om, odjednom ad blockeri sve manje i manje uspevaju da blokiraju reklame (da ne ulazim u onaj apsurd kada ne mozes da preskocis reklamu koja je duza od samog videa). Iz mog ugla, nije fer davati korisnicima jednu mogucnost, i onda kada ti naraste userbase gasiti te mogucnosti jer si de-facto postao standard. Ovo sve vise govori da je veoma opasno oslanjati se na proprietary software tamo gde user base veliki, i gde sam software postaje standard u svojoj oblasti. Rekao bih da je OSS a must u tom slucaju.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 11:25 - pre 56 meseci
Moze Google sa chrome-om da radi sta hoce. Odgovor je da ne koristis chrome ako ti ne odgovara.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 11:30 - pre 56 meseci
Citat:
negyxo: Ovo im se desava isto i sa youtube-om, odjednom ad blockeri sve manje i manje uspevaju da blokiraju reklame (da ne ulazim u onaj apsurd kada ne mozes da preskocis reklamu koja je duza od samog videa).

Meni i uBlock Origin i AdBlock+ blokiraju sve reklame na Youtube-u bez nekih posebnih podesavanja za YT (doduse, na FF).

Edit: ne koristim ih istovremeno. Imam dva FF profila sa razlicitim ad blocker-ima.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 12:38 - pre 56 meseci
@Branimir
Pa jeste. Ne bih odma da zaokrecem, ali mislim da cu se vratiti na FF. Meni je samo neverovatno da ovo radi Google.

@Shadowed
I meni na Chrome-u ali pitanje dokle ce trajati. Pre nekoliko meseci se desilo da ad blocker jednostavno nije mogao da blokira reklame, i to je trajalo nekoliko dana (mozda i nedelja), bezuspesno sam pokusavao da resim to, i onda je odjenom ponovo poceo da blokira OK. Pretpostavljam kako dodje update Chrome-a, da menjaju API, pa dok oni ponovo to zakrpe prodje par dana ili nedelja.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 13:20 - pre 56 meseci
Pa, resenje ti je jednostavno. Napisao je Branimir :) Firefox FTW
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.unitymedia.biz.



+7169 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 13:24 - pre 56 meseci
Citat:
negyxo:
https://github.com/uBlockOrigi...ues/338#issuecomment-496009417
Citat:

In order for Google Chrome to reach its current user base, it had to support content blockers — these are the top most popular extensions for any browser. Google strategy has been to find the optimal point between the two goals of growing the user base of Google Chrome and preventing content blockers from harming its business.

The blocking ability of the webRequest API caused Google to yield control of content blocking to content blockers. Now that Google Chrome is the dominant browser, it is in a better position to shift the optimal point between the two goals which benefits Google's primary business.

The deprecation of the blocking ability of the webRequest API is to gain back this control, and to further instrument and report how web pages are filtered, since the exact filters which are applied to web pages are useful information which will be collectable by Google Chrome.


Citam upravo tekst o tome kako Google planira da zablokira ad blokere, tj. da im nacini posao bar malo tezim. Neko bi rekao da se ovo videlo iz aviona ali covek bi pomislio da su ovakve perfidne stvari - stvar proslosti ili bar ne za neke ozbiljne kompanije.

Google je izgleda ozbiljan u tome da maksimizira svoj profit, po cenu, ja bih rekao, ne bas cistog obraza. Ovo im se desava isto i sa youtube-om, odjednom ad blockeri sve manje i manje uspevaju da blokiraju reklame (da ne ulazim u onaj apsurd kada ne mozes da preskocis reklamu koja je duza od samog videa). Iz mog ugla, nije fer davati korisnicima jednu mogucnost, i onda kada ti naraste userbase gasiti te mogucnosti jer si de-facto postao standard. Ovo sve vise govori da je veoma opasno oslanjati se na proprietary software tamo gde user base veliki, i gde sam software postaje standard u svojoj oblasti. Rekao bih da je OSS a must u tom slucaju.


Kakav crni obraz, Google je for-profit korporacija sa ciljem da svojim akcionarima dostavlja profit.

Sve sto rade je uvek funkcija povecavanja profita, sto ukljucuje i uvaljivanje softvera za dzabe i kao open source. Korisnici su samo bili srecni neko vreme dok je Chrome razvoj bio ocigledno vise uravnat sa interesima korisnika od interesa firmi koje sa Google-om rade biznis. I to je bilo tako samo zato sto je Google privremeno suspendovao prioritet interesa primarnog biznisa kako bi pokupili udeo na trzistu browsera.

Sada kada su zavrsili taj posao, vreme je da se zategnu stvari i da stvari budu maksimalno profitabilne.

Srecom pa jos i dalje postoji alternativa (Firefox) koja je u stanju da bude konkurentna.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 14:17 - pre 56 meseci
Jasno mi je to sto pises, ali, da budem iskren, prosto mi neverovatno da tako nesto rade. Ovo je nekako najjeftinija fora.
Citam dalje... mozda je i pametno ono sto neki predlazu (samo sto su opet pare u pitanju) a to je da ad blokeri povuku podrsku za Chrome :)
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 15:12 - pre 56 meseci
6-7 godina koristim Chrome, nisam video nijednu reklamu (osim ovde za hosting i kotlove ). Sve i da promene to, adblocker-i ce naci neki drugi pristup. A tu su i Brave, Opera, novi Edge, itd. U krajnjem slucaju postoji i https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: More profits please...08.08.2019. u 17:01 - pre 56 meseci
Ono sto se ce verovatno dogoditi na kraju je da ce Chrome maksimalno oteavati ekstenzijama da blokiraju reklame (ili cak i zabraniti tu vrstu ekstenzija) a da ce imati integrisanu podrsku za blokiranje neprikladnih reklama pri cemu ce Google odlucivati koje su neprikladne.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 07:57 - pre 56 meseci
Zato treba preći svi na Firefox dok ne bude kasno.

Na svakoj mašini koju sam instalirao ljudima, uvek sam stavljao Firefox, nikad Chrome.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 11:54 - pre 56 meseci
Videcemo koliko je FF resenje .

Ja naravno koristim samo FF od verzije 0.1 . Chrome sam instalirao i sluzi mi kao rezerva za dva slucaja . Neki sajtovi imaju problem da prikazuju stranice na FF ! Drugi slucaj kada mi treba prevod stranice sa nekog egzoticnog jezika na engleski .

Ne volim Chrome , sto je ogranicena mogucnost da se utice na rad programa , FF ima 10 puta vise opcija za podesavanje , lako dostupnih .

Sa druge strane FF je pod velikim uticajem Googla ! Ne samo vizuelno , vec Mozilla fondacija , novcano dosta zavisi od Googla ! Oni su veliki donatori . Tako da treba videti , kako bi fandacija reagovala u tom pravcu . Da li ce da sledi Google ili ne .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 12:03 - pre 56 meseci
Hm, mislim da se ne radi o donacijama nego o pretrazivacu cije koriscenje donosi novac Mozili. To je obostrana korist.
Sto se tice ad blokera ja kuci koristim privoxy, pa tako bilo koji browser da ide ad-ovi budu filtrirani.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 14:07 - pre 56 meseci
FF je nuzno zlo. Ajde sto ne prikazuje neke stranice/elemente kako treba, ali i search mu je inferioran, neke opcije/funkcije nema (dok nekih ima i previse), a ekstenzije za to ili ne postoje ili su traljavo uradjene, itd.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 14:44 - pre 56 meseci
Ne prikazuje neke stranice kako treba ili ne prikazuje neke stranice kako ih Chrome prikazuje?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 15:50 - pre 56 meseci
Ne prikazuje kako treba . Ucesce FF medju ukupnim brojem korisnika neta je Minorno .

Zato ljudi koji prave sajtove i ne probaju da li nesto radi na FF.

Evo zadnje sto sam primetio sajt ATP . Uzivo rezultati . Nekada radi , nekada ne vec ako ima vise meceva u isto vreme , sve prikaze jedan preko drugog i nista se ne vidi .

Chrome u tom istom trenutku prikazuje meceve odvojeno , kako treba . Kod FF nista ne pomaze , vec je za tu funkciju mrtav do daljnjeg .

To je samo jedan primer koji sam primetio pre nekoliko dana .
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 16:25 - pre 56 meseci
Evo i ja, "TELEtabis" da došapnem koju, ako dozvoljavate.

Na laptopu imam FF, Hrom i Operu.

Nije sve jedno, u kom pretraživaču gledaš ono što hoćeš.
Neki otvaraju na prvu loptu, neki ne, neki "vrte-do jutra-pa se premišljaju", itd.

Ček, ček ljudi, da Vas pitam..

-Zar nema nekog "Ander-Ground".ru pretraživača,
koji je imun na googlove pretnje?

@ZAS011, molim te za malu pomoč, oko ove teme, nadam se da može.

pOz






Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 16:29 - pre 56 meseci
FF je jedini preostali browser koji se oslanja na svoj engine, to treba podrzati. Sve ostalo je google.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 17:21 - pre 56 meseci
Samo FF, k'o što napisa Branimir, eventualno Chromium, mada ga nisam trošio da bih mogao nešto više da ti napišem.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.178.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 17:33 - pre 56 meseci
I ja koristim FF, na laptopu i telefonu. Mislim da ga treba podrzati jer je najmanje pod korporativnm uticajem.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: More profits please...09.08.2019. u 17:52 - pre 56 meseci
Pa, eto, ostaje da zamolimo Apple da ponovo nastavi razvoj Safarija za Windows :)

Pored WebKit-a (Safari), Blink-a (Google) i Gecko-a (Mozilla), takođe postoje: Servo (Mozilla), Goanna (Pale Moon & Basilisk browsers) i NetSurf (NetSurf browser).

Za browser-e nije problem, problem je za aplikacije kojima je potrebna ugrađena podrška za prikaz web strana, a za šta se trenutno koristi Chromium Embedded Framework. Mozilla je pokušala da razvije alternativu, koja je postojala unutar Servo projekta, međutim kako nikad nisu dostigli poteban nivo stabilnosti i pouzadnosti, uklonili su CEF iz Servo projekta.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: More profits please...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 4894 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.