Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C i asembler casovi

[es] :: C/C++ programiranje :: C i asembler casovi

[ Pregleda: 1958 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvaG

Član broj: 214588
Poruke: 48
147.91.26.*



Profil

icon C i asembler casovi01.04.2019. u 09:29 - pre 60 meseci
Pozdrav,
Da li neko zna ko drzi privatne casove iz Operativnih sistema ili izradjuje domace zadatke? Radi se u C-u i asembleru. Imam problem sto mi treba neko da sedne sa mnom, cesto mi se desi da mi kod ne radi, a ja ne znam u cemu je problem jer mi sve deluje logicno. Ima li neko neki savet? Ili da me uputi gde da trazim pomoc?
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: C i asembler casovi01.04.2019. u 10:08 - pre 60 meseci
Ja bih tražio pomoć od kolega. Ili na internetu. Ovaj forum možda može da pomogne, a može i Stack Overflow (ali tamo moraš da znaš engleski, a i da znaš dobro da opišeš problem). Opiši problem koji imaš, i dok opisuješ simptome problema može da se desi da shvatiš i sam problem i kako da ga rešiš. A ako se to ne desi onda može da se desi da ti neko pomogne.

Drugi savet je da naučiš da debaguješ program. Sa debagovanjem manje ćeš zavisiti od pomoći drugih. Bez debagovanja nema ti spasa, jer će jednom doći na red situacija kad ti niko ne može pomoći i najkorisniji savet koji ćeš u toj situaciji dobiti biće da probaš da debaguješ problem.
 
Odgovor na temu

IvaG

Član broj: 214588
Poruke: 48
147.91.26.*



Profil

icon Re: C i asembler casovi01.04.2019. u 11:10 - pre 60 meseci
Ima li neka preporuka za debagovanje, u cemu kucati, sta ima najbolji debager? Ili su svi isti? Da li to podrazumeva linija po linija kroz kod?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: C i asembler casovi01.04.2019. u 11:26 - pre 60 meseci
IvaG

Moze korak po korak u sourceu viseg programskog jezika ili masinskog koda ali ne mora, mozes da postavis breakpoint gde zelis u kodu ili pratis vrednost varijable ili registra procesora.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: C i asembler casovi01.04.2019. u 17:39 - pre 60 meseci
Citat:
IvaG:
Ima li neka preporuka za debagovanje, u cemu kucati, sta ima najbolji debager? Ili su svi isti? Da li to podrazumeva linija po linija kroz kod?


Da li koristis IDE? Oni obicno idu sa debagerom. Ako ne onda moras da kazes koji OS je u pitanju i koji kompajler.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..ynamic.kabel-deutschland.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: C i asembler casovi01.04.2019. u 20:05 - pre 60 meseci
Ako je ovo za OS1 na ETF-u, u moje vreme se radilo sa Borland Turbo C++ koji je IDE i ima ugrađeni debugger :-). Iz iskustva, jako je to loše radilo kada se poveže sa tipom softvera koji je projekat, jer je većina grešaka svakako bila sinhronizacija između niti, ili nešto loše sa interuptima, itd. Najbolje je radilo da se pokuša da se razmisli gde može biti greška - na koji način se manifestuje, možda neki ispis na ekran (ne mogu da se setim, mislim da je bilo moguće u mnogim slučajevima). Projekat je dosta ambiciozan za studenta druge godine, koji u isto vreme ima i predavanja iz C++-a, koja su manje-više besmislena, tek uči arhitekturu i organizaciju računara, itd. ali nije nemoguće, samo je potrebno mnogo se posvetiti i izdvojiti dosta vremena i živaca.

Da još jednom potvrdim šta kaže Mihajlo - potraži pomoć od kolega, kupi pivo i cimaj ljude. Bar sada svi imate laptope, pa se možete naći bilo gde.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C i asembler casovi

[ Pregleda: 1958 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.