Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina auta za manju kilometražu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina auta za manju kilometražu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20960 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bozija Simfonija

Član broj: 339818
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Kupovina auta za manju kilometražu17.02.2019. u 19:06 - pre 62 meseci
Poz svima ( zamolio bi za iskren savet od ljudi koji se razumeju dobro u automobile / prodaju, trgovinu, nabavku istih itd... ) ako nema veze sa temom ili ne pomaze nema poente da gubimo vreme.

Iskreno da Vam kazem, nemam nikakvu ljubav prema automobilima / motorima itd...nije me nikad zanimalo kao sto zanima vecinu judi verovatno. Ali sta sad u mom slucaju vise volim da vozim bicikli i da pesacim a i jednostavno nisam cesto imao potrebe da idem dalje negde da bi mi auto bio neophodan da ne mogu bez njega. Ali moram da kupim auto uskoro zato sto se selim na Frusku Goru a i planiram decu uskoro itd... Imam 30 godina i nisam nikad aktivno vozio auto zato sto me jednostavno nije zanimalo, gde god da sam isao uzmem taxi i prodjem jeftino i nemam cimanja oko nicega, taxi dzabaka a glava ne boli hoce mi neko ukrasti/ostetiti auto na bilo koji nacin i svo to cimanje sto ide uz posedovanje auta ( oko parkiranja, kazni, odrzavanja, registracije itd... ) zivim u glavnoj zili NS-a blizu Promenade tako da mi je sve ispred nosa sto se kaze, ako je nesto dalje tu je taxi dzabaka, veujem da me razumete.

E sad kakav meni auto treba ?


1. Da se uklapa u budzet od 4000 do 6000 EUR.
2. Vozio bi ga max 1 godinu pa kad ga prodam da izgubim neki minimum ili nista. ( licno sam se uverio kod prodavaca Golf 4/5 da je itekako moguce kupe voze 1 god prodaju i min izgubljeno tipa 200 EUR ili za iste pare prodaju verovatno ima dosta primera i sa drugim autima ali za njih ne znam ovo licno znam iz 2 primera da li je lukavost prodavaca ili neznanje kupaca ili kombinacija oba ne znam )
3. Da nije djubre koje ce da se kvari konstantno. ( nesto sto dokazno uz propisano odrzavanje moze da traje, da dosta ljudi ima slicna iskustva da mogu da potvrde / sigurno ima marki i modela koji su dokazni da se slabije sjebavaju ako se dobro odrzavaju i da iza njih stoji dosta ljudi koji mogu to da potvrde i vreme naravno to zavisi i ko je bio prethodni vlasnik... citao sam recimo isti model a motori totalna suprotnost 2 godine se proizvode neki full a posle smece od motora a isti model auta )
4. Da moze bez problema da me odveze od tacke A do tacke B. ( glavna potreba )
5. Da ima neki pristojan nivo sigurnosti da nije auto koji nema ni airbag na vise mesta itd...
6. Da lici na nesto nemam kompleks vise vrednosti ali da izgleda pristojno ( meni je i Golf 5 pristojan ali zelim da cujem i druga misljenja ) da imam kompleks verovatno bi uzeo neki auto od 20-30K EUR ( ne pricam to kao oni da smo uzeli reket bili bi Novak vec zaista imam mogucnost ali me ne zanima, hocu da ga iskoristim/prodam i budem na 0 ili min da izgubim kao sto sam naveo )
6. Da je mali potrosac.


Jos neki dodaci:
1. Gde bi se auto nalazio = Bio bi u garazi u 95% slucaja.
2. Koliko bi prelazio = Znajuci sebe to bi bilo nekih 100-200 km mesecno odkoativno, sem ako nemam neke hitne obaveze da moram da idem vise puta na neka mesta konstantno. Tako bi bilo za sad, kad krenem aktivnije da radim na Fruskoj Gori oko renoviranja kuce i posle dodju deca verovatno bi morao vise da se cimam autom.

Pa eto najbolje moguce sam opisao, pa da cujem savete i predloge auta u vidu, koja marka, model, do koliko love, na cega treba paziti, oko cega treba specificno obratiti paznju itd... Vi ste eksperti.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.17.02.2019. u 21:29 - pre 62 meseci
Za 200km mesecno ti ne treba auto...nikakav.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.17.02.2019. u 21:44 - pre 62 meseci
Za 100-200 km mesečno taksi je idealna varijanta. Nema registracije, nema redovnih servisa, nema pranja i čišćenja itd.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.17.02.2019. u 22:01 - pre 62 meseci
Obavezno je da kupis auto ako ces dobiti bebu i stalno zivjeti na Fruskoj gori... ove savjete za taxi zaboravi, to bi bilo u redu da zivis u gradu...
Ukusi su razliciti pa ti nebi savjetovao sta da kupis... stari kazu treba hvaliti mali auto ali ipak voziti nesto veće... svaki dan se to pokaze kao tacno... evo danas Saulic poginu u seat ibizi...
 
Odgovor na temu

Bozija Simfonija

Član broj: 339818
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.17.02.2019. u 23:31 - pre 62 meseci
@Nocni

Citam ova 2 prva komentara i odma mi prodje kroz glavu cekaj zar nisam ovo napisao = > ( zamolio bi za iskren savet od ljudi koji se razumeju dobro u automobile / prodaju, trgovinu, nabavku istih itd... ) ako nema veze sa temom ili ne pomaze nema poente da gubimo vreme. Kao da namerno daju takve komentare.

Da ovo za Sabana je zalosno sta reci, i mene je iznenadilo kad sam cuo.

Ali iskreno nijedan komentar mi do sad nije pomogao ( tvoj je bio onako iskren fer dao si svoje misljenje koje nije negativno odma ali nema nista od onih informacija koje mi trebaju ) ova prva 2 nisu vredna komentarisanja dalje.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 00:40 - pre 62 meseci
Golf 5, hehehe
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 01:38 - pre 62 meseci
Pa dali smo ti iskren savet, da kupuješ polovnjak i menjaš svake godine i da te ne košta ništa? Ej u srbiji se ljudi raduju ko kučići kada uspeju da kupe auto koji nije prešao 400.000+ kilometara i na kome nema u par meseci ulaganja od 1000 evra pa ga voze godinama.

Tvoj pristup tematici je čisto programerske prirode.

Na oglasima imaš da kupiš isti auto za 4.000 i 6.000 evra. Prvi je ili totalni krš ili ga stvarno neko prodaje a pitanje je zašto ga prodaje? Drugi je auto od preprodavca uvoznika koji ima 123.456 km ili 400.000+ km.
U praksi je jednostavno, auto koji je prešao 123.000 km je uglavnom kao nov automobil unutra. Ništa nije razvaljeno, šiveno i lepljeno. Znači kakav je u salonu takav je i sada ne sme da ima nikakve znakove pohabanosti. Sedišta počinju da se cepaju na 300.000 km.

Moja neka postavka mala potrošnja gradski auto, jeftini servisi:

Fiat 500, grande punto, panda... 1.25 benzin ili 1.3 mjt

Malo veći
fiat bravo 1.6 mjt ili 1.9 mjt
Golf 5, Audi A3, Audi A4... Tdi ako imaš malo dublji džep. Na benzin se ne isplate ali uopšte.

Uglavnom svi automobili iz uvoza imaju neke skrivene kvarove, tamo stranci brzo reaguju ne voze kao kod nas kada otpadne točak pa ide u servis. Tamo čim oseti prve znakove da zamajac malo ljulja kada kreće - odmah se rešava automobila jer je popravka 5 puta skuplja nego kod nas u Srbiji. Kod nas majstori znaju i da zavare zamajac, nabudže drugi pa ti u kratkom roku pukne radilica ili menjač.

I zato ne razmišljaj tako površno o automobilu da ti ne bude noćna mora.



Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 02:19 - pre 62 meseci
Možeš za 6000€ da kupiš i Golf 6, samo ne znam u kakvom stanju, to bi neki dobar majstor morao da pregleda i da posebno premeri kompresiju kad je motor hladan (mada ni to nije sigurno ako je sipano gusto ulje), nikad se ne zna, ali može da se nađe dobar primerak ako si strpljiv, jer nekome bude hitno da proda pošto je našao skuplji auto u dobrom stanju za koji prodavac neće da ga čeka duže od 7 dana. Ali treba svaki dan da gledaš nove oglase (što nije problem ako isfiltriraš po modelu, godištu i regionu/gradu, kao i drugim parametrima).

Ako nije za velike kilometraže, juri benzinca, jeste da su ređi, ali su očuvaniji, a i otklanjanje kvarova je nešto jeftinije nego kod dizela (znaš ono, klasična priča, koliko košta dizna, turbina, plivajući, DPF, itd.).
Golf se ne prodaje tako lako ako ima sumnji da je problematičan, ovde kod mene već 5 meseci stoji na parkingu i video sam par puta neke kupce i podignutu haubu, ali nikako da se proda. Posebno mi je sumnjivo nisko vešanje, pa ne znaš da li je sportsko ili su mu propali amortizeri i opruge, i takav auto se ne kupuje ako je vožen po našim putevima, jer posle 3-4 godine počinje sve u njemu da "cvrkuće", mada i tu zavisi kakvim relacijama se vozi, jer ima tu i tamo puteva bez rupa, ali ima i gradova gde su sve ulice u rupama ili loše okrpljene.

Recimo: Južno-bački okrug, Golf 6, cena 4000-6500€
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 03:51 - pre 62 meseci
Za pocetak kupi Punta benzinca.....
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 09:52 - pre 62 meseci
Kupi bilo koji auto u toj ceni koji ti se svidi, odnosno koji je u najboljem stanju na oglasima. Marka i motor apsolutno nebitni za tvoje potrebe. Nijedan ti se nece pokvariti za godinu dana i tom malom kilometrazom koju predjes. Uradis odmah veliki i mali servis i tako ga i prodas posle 1 godine (nemas nikakava ulaganja).

Ako sam dobro razumeo da ces ga prodati nakon maksimum 1 godine posedovanja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.avana.rs.



+10253 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 10:07 - pre 62 meseci
Kupi VW Golfa dizela najboljeg, najmlađeg, najočuvanijeg kojeg možeš da nađeš za te pare. Ili VW Pasata, opet dizela naravno.

Ništa nemoj da diraš, ništa nemoj da radiš, posebno ako je ispravno (a obrati pažnju da kupiš ispravno), samo zameni ulje i filtere, najbolje vrlo brzo nakon kupovine.

Prodaš za godinu dana i povratiš svoje pare. Ako si vešt u kupovini / prodaji, još možeš i da zaradiš.

Golf:
https://www.polovniautomobili....age=&sort=tagValue218_desc

Pasat:
https://www.polovniautomobili....age=&sort=tagValue218_desc

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 10:49 - pre 62 meseci
Ne treba mu dizel za kratke relacije, zbog DPF-a. Benzinac ubedljivo najbolji za to sto njemu treba. Dizel je za gazenje otvorenim putem uz minimalnu potrosnju i velike kilometraze.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.avana.rs.



+10253 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 10:55 - pre 62 meseci
Možemo mi da diskutujemo do sutra, DPF i ostale troslovne skraćenice.

Akcenat je na negubljenju vrednosti kod prodaje, tj. sigurna i brza prodaja posle godinu dana uz očuvanu vrednost investicije. Uz zadovoljenu udobnost i sigurnost jednogodišnje eksploatacije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 11:17 - pre 62 meseci
Pa da, ali 100 do 200km mesecno je solidno lose za DPF filter jer ce mu prekidati regeneracije cesto. Bolje neka vidi neki TSI ili TCE od Renoa ako se uklapa u cenu.

Osim ako ne nadje primerak DPF i EGR off.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 11:32 - pre 62 meseci
Ako zeli da izgubi sto manje para, onda je pametnije kupiti neki manji jeftiniji auto.
recimo Grande punto benzinac, ili clio, corsa, polo, fabia
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 11:39 - pre 62 meseci
To i ja mislim, benzinac sa sto jeftinijim velikim i malim servisom da odradi i to je to, jer je to prosto toliko nerealno mala km da ne treba ulagati u skupa vozila sa skupim odrzavanjem. Ono sto bih izbegao je mozda Grande Punto jer je uzasno los na testovima bezbednosti.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 12:11 - pre 62 meseci
Ne vidim nikakav problem sa bezbednošću grande punta.



Po meni jedan od najboljih polovnjaka na našem tržištu, nije skup pri kupovini, može pristojan da se nađe, sasvim normalnu potrošnju ima i benzinac i dizel pogotovo.
1.2 benzinac ili 1.3 dizel koji nema katalizator ni plivajući zamajac a troši kao upaljač (model sa 5 brzina i 75 ks)

Po meni ako kupiš očuvan i dobar primerak, nema nikakvih problema, lepo i moderno izgleda, peta vrata može da se tovari frižider, prostran gepek, lako se prodaje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 12:15 - pre 62 meseci
Da li si svestan da nekom preporucis auto sa NULA zvezdica na crash testu?

https://www.euroncap.com/en/results/fiat/punto/29849
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 12:21 - pre 62 meseci
To je zato sto su automobili pravljeni prema tadasnjim standardima euro ncap testovima a oni se stalno postrozavaju.
taj punto je u stvari jedan od najboljih primera koliko se to menja

Ako je grande nebezbedan, Clio i 3 i 4 je svakako bezbedan, i verovatno najbolji auto u klasi i vrlo crvrst i robustan auto.

U svakom slucaju nebitno koju ce marku da izabere i koji mu se svidja sve je to vrlo slicno, to je kategorija koja se najbrze proda (mali, malolitrazni benzinac sa 4 vrata) uz najmanje gubitke.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 12:50 - pre 62 meseci
Da ne bude da nisam htio da predlozim nista...

https://www.polovniautomobili....oglasi/13679288/toyota-avensis

Treba provjeriti dodatno ovaj auto jer je sumnjivo jeftin ali ako je sve ok onda je to ekstremno povoljno.

Od manjih auta dobri su, a nepravedno potcijenjeni, mercedesi A klase skoljka w169... od neke 2009 do 2011... To se moze kupiti za 4.000€



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina auta za manju kilometražu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20960 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.