Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?

[es] :: Predlozi i pitanja :: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030

+1183 Profil

icon Re: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?08.02.2019. u 05:02 - pre 4 meseca
Citat:
nkrgovic:
Ima li ovde jos nekog od te ekipe? Ko je jos u zemlji? Da napravimo neki rucak mozda, sad smo ozbiljna gospoda? :)

Mislim da je pretezna drzava te ekipe holandija.
Boze,
daj mi smirenost da prihvatim ono sto ne mogu da promenim,
hrabrosti da promenim ono sto mogu
i mudrosti da to dvoje razlikujem.

0

pctel
Beograd

Član broj: 13030

+1183 Profil

icon Re: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?08.02.2019. u 05:12 - pre 4 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:Potpuno debilna 1000 puta viđena trolovska priča.

Evo ja sam na ES gotovo od pocetka, a prica mi je interesantna i prvi put je citam. Mislim da moderatori treba da budu primer drugima, sto znaci da se koliko god mogu uzdrzavaju od flame-a i smireno se sloze sa stavovima iznetim na temi, ili ako iste ne smatraju tacnim isto tako smireno argumentovano navesti koje konstatacije su netacne i zbog cega.

Generalno jeste problem pamtiti 200 strong password-a za 200 sajtova na kojima smo uclanjeni. Slucajno mi je na ES drugacija lozinka nego na ostalima, a ne secam se da sam ikada video ovde diskusiju da to treba da bude tako. A godinama sam tu. Kakav je problem reci HVALA onome koji je otkrio sigurnosne propuste i upozorio druge na njih?

A za ime Elitesecurity ja mislim da je slucajno izabrano, a ne da ima neko znacenje. Kao da ga je neki ssseftver za generisanje imena izgenerisao slucajnim spajanjem reci. I nemam neki problem sa tim, ime kao moze biti kakvo hoces. Ili neko misli da nisam u pravu, da ES savrseno odgovara opisu foruma?
Boze,
daj mi smirenost da prihvatim ono sto ne mogu da promenim,
hrabrosti da promenim ono sto mogu
i mudrosti da to dvoje razlikujem.

0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649

+4501 Profil

icon Re: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?08.02.2019. u 06:36 - pre 4 meseca
Citat:
CoyoteKG:Ako je takav forum i ako Gojko ima dobru volju, zašto ostatak te matore ekipe sa početka, koji su danas sigurno prilično uspešni u dev svetu ne pomogne Gojku i sredi forum?
Zašto to "niko neće da se potrudi da plati"? Što bi moralo da se plaća?

Zato sto Gojko nema dobru volju. Prosto i jednostavno.
Dok sam bio admin, ja sam pravio neke ispravke i poboljsanja i onda je Gojko to trebalo da proveri pre nego sto se stvarno doda u kod i onda bi to trajalo i trajalo i na kraju nije bilo nista od toga. A cak i nisu bile velike izmene (da je to islo bilo bi i vecih).
Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.
Citat:
nkrgovic:ovaj forum ima ozbiljan technical debt, koji niko nece da se potrudi da plati - jer ovo nije komercijalni projekat.

Jeste komercijalan.
Nije ni moralo da se plati da se bar neke stvari poprave/poboljsaju.
Citat:
nkrgovic:Nagadjam da nije prosto, da posla ima dosta i da ga nije uopste lako organizovati. Nije tu u pitanju da neko namesti nov softver, mora da neko preradi dosta stvari, koje nisam siguran da iko moze da to presabere.... sve u svemu, posao je komplikovan. Brdo ga ima. Nije u pitanju samo volja, vec i dosta vremena...

Ako je u vezi ovih password-a, to nije preveliki problem. Ako mislis da se od celog ES-a napravi neki ozbiljniji, moderniji, mobile-friendly software, tu ima puno posla i zapravo je pitanje da li je bolje pisati od nule ili prepraviti neko postojece resenje (a prepravljanje je neophodno jer postoji dosta feature-a kojih nema po postojecim resenjima). Meni se, naravno, vise svidja pisanje od nule :)

0

CoyoteKG

Član broj: 70939

+6745 Profil

icon Re: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?08.02.2019. u 06:53 - pre 4 meseca
Citat:
nkrgovic:
Ovo je moj "educated guess", necu dalje da branim bilo koga. Ako zeli Gojko moze sam da odgovori.

Ma razumem te u potpunosti i pitam se što onaj trol nije pokušao normalno da objasni kao što si ti.
Meni je mišljenje bilo da to nije zahtevno da se uradi, da već postoje biblioteke za to i da samo taj deo koda treba da se ispravi. Zato mi je delovalo neverovatno da bar to nije urađeno. Bolje to nego lajkovi :)
Recimo ta automatska redirekcija na https već znam da na bi trebalo da predstavlja problem, pa ni to nije urađeno.
Mislio sam da je ovaj forum već zasnovan na nekom CMS-u jer sam viđao slično na drugim mestima, pa da je trebalo samo update i da bi to rešavalo veći deo problema.

0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
87.116.181.*

Sajt: iching.ch

+309 Profil

icon Re: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?08.02.2019. u 07:05 - pre 4 meseca
@CoyoteKG

Forum je baziran da prepotopnoj tForum PHP skripti koja je znatno modifikovana. Kad sam pre desetak godina pogledao tu skriptu, u oci mi je upao los kod koji nije napisan za maintainability, dakle pitanje je sta da se uradi sa kodom a tako da programeri koji rade na njemu ne polude nacisto. Mozda je bolje pisati od nule ili upotrebiti gotovo resenje.

0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649

+4501 Profil

icon Re: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?08.02.2019. u 08:32 - pre 4 meseca
Citat:
pctel:Evo ja sam na ES gotovo od pocetka, a prica mi je interesantna i prvi put je citam.

Bilo je vise puta price o tome. Ranije su i u cookie-u bili plaintext user i pass pa je to ispravljeno.

Citat:
pctel:Kakav je problem reci HVALA onome koji je otkrio sigurnosne propuste i upozorio druge na njih?

Problem je u tome sto bi to znacilo i priznati da taj propust postoji.

Citat:
pctel:A za ime Elitesecurity ja mislim da je slucajno izabrano, a ne da ima neko znacenje. Kao da ga je neki ssseftver za generisanje imena izgenerisao slucajnim spajanjem reci. I nemam neki problem sa tim, ime kao moze biti kakvo hoces. Ili neko misli da nisam u pravu, da ES savrseno odgovara opisu foruma?

Nije slucajno izabrano. Security je u pocetku bio glavna tema. A i forum je pokrenuo Missa team, pancevacki hax0ri :)

0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1

+129 Profil

icon Re: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?08.02.2019. u 09:52 - pre 4 meseca
Krgovic je najbolje opisao situaciju, zahvaljujem se. Tech debt iz 2000te bukvalno i tForum-a na kome je ovo bazirano.

Primljeno k znanju, slazem se sa svim sto ste naveli da treba ispraviti sto se tice poboljsanja sigurnosti passworda, bice reseno.

0

[es] :: Predlozi i pitanja :: EliteSecurity, zar naziv nije malo ironican ?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.