Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?

[es] :: Tablet PC :: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9053 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.49.*



+7 Profil

icon Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?16.11.2018. u 21:16 - pre 65 meseci
Imam tablet Tesla L7quad, i imam problem sa baterijom.Baterija nije original već od drugog tableta,znači polovna i kad se puni mogla je do 95% ali i tada nije mogao tablet duže da radi od 40 min,za tri meseca stanje se pogoršalo i baterija drži 15 min. Znam da treba da zamenim bateriju ali dok to uradim zanima me da li bi tablet radio na punjaču njegovom 5V 2A ali da izvadim bateriju iz tableta.Zanima me da možda elektronika koja je u delu posle USB utikača za punjenje ne ograničava struju punjenja baterije pa možda pri većem opterećenju neće dozvoliti da veća struja proteče kroz USB ulaz a koja bi bila potrebna da normalno radi tablet i koju dobija od baterije. I još jedno pitanje da li power bank bi rešio problem ili bi možda slično bilo jer se priključuje preko USB konektora i elektronike?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?16.11.2018. u 21:59 - pre 65 meseci
Jel si sam menjao bateriju ? Ako jesi onda tu nema problema . Treba ti 5-10 min max . da skines i tu menjanu pa da vidis .

Trebalo bi da Ne radi , bez baterije , ali nista te ne kosta da proveris kako je bas na tom modelu .

Powerbank tesko da moze tu nesto da pomogne .
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.49.*



+7 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?16.11.2018. u 23:13 - pre 65 meseci
Dok je bio pod garancijom dva puta su menjali bateriju u servisu.Kad je istekla garancija baterija je mogla samo 10 min da radi pa sam odneo kod servisera i upakovao mi neku polovnu koja može i na moj tablet,ali nije bila dugog veka.Video sam kako otvara tablet tako da sam i sam uspeo sa ga otvorim.Pa računam zar se power bank neće ponašati kao kad spojiš dva akumulatora na kolima,t.e duže le da radi tablet?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?17.11.2018. u 01:39 - pre 65 meseci
Power bank ima namenu da zameni strujnu uticnicu . Znaci na mestu gde nema struje , van prostorije , preko njega se dopunjava baterija .

Tablet ne moze da radi iz Power Bank-a , vec samo da uz njegovu pomoc dopunjava bateriju , koja je vec losa . Tako da u prostoriji gde ima struje ne dobija se nista .

Jesi li pokusao da stalno drzis tablet na punjacu u prostoriji ? Kako se ponasa u tom slucaju ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?17.11.2018. u 10:32 - pre 65 meseci
Kada se u telefon/tablet ubode kablić, nebitno je da li će drugi kraj u punjač, power bank ili neki USB na kompu. Ili će da radi ili neće, tipujem* da hoće. Mislim da je najbolja varijanta da zakačiš tablet na punjač ali ostaviš bateriju unutra. Ona je već gotova i neće ništa da joj smeta a imaš sigurnost od slučajnog otkačinjanja kablića. Ipak se tablet drži u ruci i pomera pa ostaje mogućnost da se i kablić otkači.

*Sad sam probao, izbadio bateriju iz mobilnog u povezao punjač. Telefon se normalno upalio uz predlog da zakačim punjač jer je baterija na 0% što je i očekivano. Ali radi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?17.11.2018. u 12:43 - pre 65 meseci
Sve zavisi i od modela samog uredjaja i od vrste uredjaja !

Mnogi mobilni telefoni nece da rade bez baterije , a nece da rade ni sa losom baterijom , koja je totalno mrtva , vec zele da rade samo iz baterije , bez obzira sto je telefon stalno na punjacu , telefon radi iz baterije . Kada toliko baterija oslabi ne pomaze ni stalno drzanje na punjacu . Osim toga kod mnogih novijih modela telefona , nije moguce lako izvaditi bateriju jer nije predvidjena za vadjenje , bas kao i kod tableta .
Vec bateriju treba odlemiti ili otkaciti flat kabl itd. zavisno od modela .

Neki drugi uredjaji tipa Navigacija , su napravljeni tako da mogu da rade i rade bez obzira na stanje baterije dok su na punjacu u upaljacu vozila .

Za tablete takodje nema pravila , nesto ce da radi nesto nece . Zato sam i napisao pokretacu teme da izvadi bateriju pa da proba , bez toga ne moze znati sigurno , bez obzira sto sasvim nesto 10-to kao Calexxov telefon radi bez baterije .

Isto i za Power bank ,koji se ponasa kao uticnica . Zato je bilo pitanje jel drzao uredjaj stalno na punjacu , jer mu to dodje na isto . Pa ako se dobro ponasao na punjacu , tako ce se ponasati na Power banku dok u njemu ima struje .
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.49.*



+7 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?17.11.2018. u 16:15 - pre 65 meseci
Recimo,tablet ako stalno držim ma punjaču on dodje do 90% ako ga ne koristim.Razne aplikacije sam probao za kalibraciju baterije ali ništa,i na svim piše da mi je stanje baterije dobro jer ide punjenje do 4,123V ili tako nešto,ne znam tačno vrednost,ali baterija posle 15 min se sroza na 50% i tu se ugasi.Na punjaču kad je tablet sa baterijom i to skoro punom,radi ali se ipak prazni i malo duže traje ali ne mnogo,probao sam sa raznim punjačima i isto,a punjač je 2A izlaz ali valjda nije dovoljno,ostalo je da probam još da odspojim bateriju od matične ploče pa da probam? Ja sam mislio da je power bank ostvari externa baterija i koliko znam može da dopuni postojeći bateriju ali uredjaj može da radi iako je prazna njegova interna baterija,valjda će power bank ujedno da puni bateriju i daje napajanje samom uredjaju?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?17.11.2018. u 17:46 - pre 65 meseci
Ako kojim slucajem tablet radi bez baterije , kada je izvadjena , a na punjacu je, onda ce raditi i iz Power Bank-a kada je takodje baterija izvadjena .
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.49.*



+7 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?17.11.2018. u 19:48 - pre 65 meseci
A zanima me ako je loša baterija,hoće li šta pomoći power bank,recimo da duže radi tablet ili je to isto kao i kad je na punjaču?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?17.11.2018. u 21:50 - pre 65 meseci
Bice isto . Jer power Bank samo menja adapter koji ide u zid . On u sebi vec ima uskladistenu struju i kada se poveze kablom za tablet on samo puni bateriju .

Power Bank moze da pomogne ako si napolju gde nema struje , pa da preko njega napunis bateriju . Znaci ako napolju se baterija isprazni za 15 minuta , mozes da je dopunis za novih 15 minuta, ali ne trenutno , inace se ponasa isto kao kucni punjac .

Najbolje bi bilo da skines tu losu bateriju pa da probas da li ce raditi bez nje samo preko punjaca . Baterija je ionako za bacanje , pa tu nema sta da se izgubi . A tablet ce ili da radi bez baterije ili nece . Ne moze tako da se pokvari i ako nece da radi bez .

Jedino treba pazljivo skidati staru , da se nesto ne osteti .
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?18.11.2018. u 09:22 - pre 65 meseci
Citat:
Pigoza:Na punjaču kad je tablet sa baterijom i to skoro punom,radi ali se ipak prazni i malo duže traje ali ne mnogo
Znači kada je tablet sa baterijom i na punjaču, on radi i posle nekog vremena se ugasi. Onda jedino da probaš bez baterije pa ako ne radi, jedino rešenje je nova baterija, nikakav power bank nije rešenje. To je samo vrsta punjenja baterije i nema neke razlike u odnosu na druge načine.
Za ova dva dana si mogao i da probaš a ne da razrađuješ razne teorije. ;)
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.49.*



+7 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?18.11.2018. u 12:11 - pre 65 meseci
Crkla mi lemilica a ova stara pištolj je golem vrh,ne mogu da potrefim da ne zamenim sva tri pina zajedno,zato teoretišem....😉
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?18.11.2018. u 15:47 - pre 65 meseci
Trabalo bi da može da radi sa punjačem, ali baterija u kakvom god stanju bila, treba da ostane u uređaju.,primer laptopa-baterija "mrtva",a radi na punjaču...
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.49.*



+7 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?19.11.2018. u 20:19 - pre 65 meseci
Radi tako ali opet pada napunjenost baterije i gasi se na 50% iako je na punjaču.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?19.11.2018. u 22:08 - pre 65 meseci
Tablet i Laptop , su uredjaji koji medjusobno nemaju skoro nikakve veze i to ne treba porediti , sto se tice rada na punjacu .

Mnogi Laptopovi rade na punjacu i kada nemaju bateriju ili je totalno mrtva , tako da laptop i tablet ne treba porediti .

Tablet je po svojoj konstrukciji , mnogo slicniji Smartphonu nego laptopu .
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?19.11.2018. u 23:06 - pre 65 meseci
Citat:
Pigoza:Radi tako ali opet pada napunjenost baterije i gasi se na 50% iako je na punjaču.
Pa možda baterija pravi problem, skini je pa probaj ili kupi drugu, možemo do leta da nagađamo.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?20.11.2018. u 09:52 - pre 65 meseci
Ni pod razno ti nece upaliti bez batt. Potreban je poveca struja da bi se skalamerija upalila, tako da nije ni predvidjena da radi bez baterije na punjacu. Bar u 99% slucajeva. U svakom slucaju probaj da izvadis, nikad se ne zna kako su resili i da li ce raditi taj model.

Moras nabaviti novu batt ili sa tom starom drzati ga na punjacu i koristiti, koliko toliko ce raditi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?20.11.2018. u 16:12 - pre 65 meseci
Pa ja sam pisao da sam izvadio bateriju iz mobilnog telefona i upalio se. Ne znam zašto bi se tablet bitno razlikovao od toga.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.49.*



+7 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?20.11.2018. u 16:49 - pre 65 meseci
Pa recimo kad je baterija bas prazna,iako je na punjaču neće da se upali dok baterija ne dostigne neki nivo napunjenosti.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?25.11.2018. u 07:37 - pre 65 meseci
Tako je. Glavni i jednini izvor napajanja za tablet je baterija. Bez nje ne moze da upali, pa i ako je unutra, a napon ispd nekih 3,3V ili koliko vec se smatra praznom.

Interesantno je to da sam jedared probao da prikopcam tablet na ispravljac.
Uklonio bateriju i na upravljacku plocicu od nje doveo 4,2V 2A i ni da cuje. Nisam imao jaci izvor napajanja 3.8-4.2V da probam. Mozda bi trebalo malo bolje stabilisati taj napon, jbmlga. Probacu to jos jednom, jer bih ga koristio sa stalnim izvorom napajanja, a da mi ostane mikro USB za USB hub na koji bi prikljucio bezicni mis, tastaturu, HDD...mikroskop kameru i sl.

Mozes uvek ubaciti bilo koju bateriju 3.7V koja odgovara dimenzijama, samo ubacis upravljacku elektroniku od te originalne.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 25.11.2018. u 08:51 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Tablet PC :: Može li tablet da radi samo na punjaču bez baterije?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9053 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.