Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?

elitemadzone.org :: MadZone :: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36974 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 11:11 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd: Zapravo je i sam naslov teme pogrešan.

Kad se Evropljaninu kaže "penzija" misli se samo na jedno - doživotna, od države garantovana primanja, kao rezultat uplaćivanja u penzione fondove tokom radnog staža.

Amerikancu je "penzija" nešto drugo.

A citiran tekst se odnosi na finansijska ulaganja, berzanska trgovanja i slično - što bi trebalo da dovede do neke velike zarade, i mogućnosti da se prestane sa radom (za poslodavca) onog momenta kad se na kontu nakupi puno para.


Nije bas, i u EU je poprilicno popularno to rano penzionisanje, znam 100% za UK i NL ekipu. Fora je da prodaju nekretninu, pomere se u neke toplije krajeve i tamo krckaju ustedjevinu i razliku u ceni nekretnina dok ne dodje normalna starosna penzija. Preko toga - penzija se sad razdvaja u taj drzavni penzioni fond + privatne fondove, koji su u neku ruku ulagacki itd.

Preko toga gomila se guzi da radi 2-3 dana nedeljno, umesto da se penzionisu sa 30 godina, nego idu malo 2-3 dana da se druze na "poslu", malo istracaju, popiju kaficu i pice ciku... Realno u tom rezimu bi mogao da radim do 90-te...


https://www.dutchnews.nl/news/...fore-the-official-pension-age/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 11:24 - pre 65 meseci
1. Treba imati nekreninu (relativno skupu) u vlasništvu
2. Treba kupiti baš jeftinu nekretninu
3. U "toplijim krajevima" treba živeti baš skromno
4. Pazi, penzija će jednog dana svakako doći, ali mnoooogo manja, ako je neko prestao da radi u tridesetim (a time i prestao da uplaćuje u penzione fondove)

Da ne pominjem "nedaj bože" zdravstveno osiguranje, i najrazličitiji drugi vid neplaniranih troškova koji mogu očas posla da obesmisle čitav projekat.

Ali dobro, ljudi se osećaju "slobodnim".

Što bi otpevala Janis Joplin u pesmi Me and Bobby McGee "Freedom's just another word for nothin' left to lose"

Ima ljudi kojima je bolje da klošare ispod mosta, da žive od milostinje, samo da ne rade. Vazda je bilo neradnika.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 11:41 - pre 65 meseci
Da bi neko u tridesetim u Srbiji zajedno sa bračnim drugom imao već 10 godina radnog staža sa platom za to vreme 2x1600€, mora da su iz materice izasli kao neverovatni seniori.
Verovatno je moguće, a verujem da je verovatnoća za to otprilike kao da ste osnovali firmu poput Alibaba, Amazon i postali milijarder.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 11:47 - pre 65 meseci
Zasto? Za nekog ko je u IT-u poceo da radi po zavrsetku fakutleta (da ne pominjem one koji su poceli ranije jer nisu ni isli na fakultet), sa 35god mogu imati 10god iskustva i platu u rangu od 1600e. Naravno, ne znaci da ce svako imati toliku platu ali je nije nerealno.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 11:58 - pre 65 meseci
Nisi lepo pročitao. Naravno da mogu, ali za ovu priču tad već treba da su primili po 120 plata po 1600€.
I pri tom da su se venčali pre 10 godina, eto baš slučajno oboje vrhunski programeri sa istim životnim putevima i ciljevima.
Kao što sam rekao, sigurno da je moguće, ali kolika je verovatnoća i da li može da se razmatra u ovoj temi kao da svi mogu ako samo ako žele

Meni deluje kao SF

Evo ti si mlad vrhunski programer koji verovatno imaš i više od 35 godina, a verujem i više od 1600€ mesečno. Ajd da pretpostavimo da si i skroman.
Da li si ti do sada mogao da uštediš 250000€?
A da ne pitam da li u ovom momentu imaš 10000€ u džepu
(naravno ne treba da mi odgovaraš samo razmisli)

Ako jesi, zaista sam zadivljen
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:05 - pre 65 meseci
Neprirodno je da neko ko zarađuje 100 troši 10. Jednostavno, nije u ljudskoj prirodi. Ne kažem da nije moguće, ali ja još nisam upoznao takvog.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:09 - pre 65 meseci
Sve je ovo samo Glupi Fejk !

Tekst je prepisan iz onih reklama , tipa Nepismena domacica iz Stepojevca , kuckala po netu , naisla ne neki od onih sajtova sto se bave berzanskim ulaganjem , i sada zaradjuje po 5.000 US $ dnevno ?

Ko ne veruje neka proba

Naravno u pitanju je Glupa USA reklama pisana za prosecno Glupog Amerikanca, ali prevedena na Srpski , ko zna mozda se i tu neko upeca , samo oni i ne znaju gde je Stepojevac, vec to ide Random iz spiska naseljenih mesta u Srbiji .

Znaci da bi uzivao u lenstvovanju i putovanjima po svetu , ne moras da budes Programer sa ogromnom platom , vec mozes da budes i Nepismena domacica iz nedodjije , ali da sav novac uplatis kod njih i da dobijas sta 10 % godisnje , to je malo , vec 20 % dnevno
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:16 - pre 65 meseci
"Meni deluje kao SF"

Pa naravno da je SF. To mozda se pogodi jednom u hiljadu ako i toliko. Drugo, troskovi su veci kao sto kaze Java. Ako kupis jedan stancic, dobro
je. Mada, po meni, kupovina nekretnina je cisto bacanje para. Sto se tice plata, prosek u Srbiji za IT je 1000 evra, ne 1600 evra.
Neke firme su cak i smanjile pocetnu platu tako da ako junior dobije 1000 moze da peva..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:20 - pre 65 meseci
Ne mora čak ni penzija !

Pogledaj link: https://www.thethriftyissue.com.au/50-ways-to-live-for-free/

Vidiš kako ona plavušica živi za dž u zategnutim farmericama, kožnim čizimicama i sa cool jarko crvenim rancem putuje po svetu ! Doduše, uslikali su je slučajno baš u momentu kako pešači u nekoj vukojebini.

Ali, ona je SLOBODNA I PUTUJE PO SVETU I UŽIVA !


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:30 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd:
Neprirodno je da neko ko zarađuje 100 troši 10. Jednostavno, nije u ljudskoj prirodi. Ne kažem da nije moguće, ali ja još nisam upoznao takvog.


Varovatno Bil Gejts i tako daj nivo, sa još većom razlikom :D
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:31 - pre 65 meseci
Citat:
CoyoteKG:Nisi lepo pročitao. Naravno da mogu, ali za ovu priču tad već treba da su primili po 120 plata po 1600€.
I pri tom da su se venčali pre 10 godina, eto baš slučajno oboje vrhunski programeri sa istim životnim putevima i ciljevima.

U pravu si. Za ovu pricu bi trebalo da je sve vreme bila u proseku ta plata. Smetnuo sam s uma.*


Citat:
CoyoteKG:da li može da se razmatra u ovoj temi kao da svi mogu ako samo ako žele

Nezavisno od mog prethodnog posta, ne bih rekao da se ova tema odnosi na sve. Pitanje i jeste da li ima onih kojima je tako nesto uspelo.




* @IUOP_1, vidis da priznajem gresku kad je do nje stvarno doslo :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:39 - pre 65 meseci
Može, osvojite zlatnu medalju u nekom sportu, dobijete nacionalnu penziju -> uživate u penziji.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:40 - pre 65 meseci
Pa može i neko ko je kupio tri stana za smešan novac (ili mu kupili roditelji pa ostavili), i sad može da ide u "penziju" od izdavanja tih stanova. Penziono (minimalac) mogu da uplaćuju sami, ne znam kako to sad ide, ali znam da ljudi nisu mogli da odu u penziju zbog jednog radnog dana ili čak sata, moj ćale je imao problem za jedan radni dan, jer ispunio uslov oko nove godine, ali tako da mu je ipak falio jedan radni dan, i firma mu to nije uplatila (napravili mu presek 31. decembra), i pitao ih lepo da sam uplati tih 120 ili 150 dinara, koliko je već bilo, oni rekli NE MOŽE i mora da ide u firmu da mu to uplate.

Koji debili su pisali zakone, pojma nemam, ali koga boli uvo KO je uplatio u PIO, valjda je bitno da je uplaćeno koliko treba?

Zato i kažem, ne znam kako ide za to uplaćivanje ko je nezaposlen, ali znam da neki muzičari uplaćuju sami sebi minimalac, samo ne znam kako vode knjigovodstvo (valjda treba neki dokaz o poreklu tog novca, ili ne treba).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:49 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ne mora čak ni penzija !

Pogledaj link: https://www.thethriftyissue.com.au/50-ways-to-live-for-free/

Vidiš kako ona plavušica živi za dž u zategnutim farmericama, kožnim čizimicama i sa cool jarko crvenim rancem putuje po svetu ! Doduše, uslikali su je slučajno baš u momentu kako pešači u nekoj vukojebini.

Ali, ona je SLOBODNA I PUTUJE PO SVETU I UŽIVA !




Nemas ti pojma Java:

https://www.blic.rs/zabava/vik...a-pazarila-tri-stana-u/q3h6rg9
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 12:53 - pre 65 meseci
Citat:
mjanjic:pitao ih lepo da sam uplati tih 120 ili 150 dinara, koliko je već bilo, oni rekli NE MOŽE i mora da ide u firmu da mu to uplate.


Moze, nego nisu hteli da se cimaju sa papirologijom da bi mu uradili setup samo zbog jedne uplate.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 13:06 - pre 65 meseci


Dok se nisam preznojila do gole kože, nisam mogla da zaradim ...
Taj fazon ! Ona se preznojila !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 13:06 - pre 65 meseci
[quote]Shadowed:
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
CoyoteKG:da li može da se razmatra u ovoj temi kao da svi mogu ako samo ako žele

Nezavisno od mog prethodnog posta, ne bih rekao da se ova tema odnosi na sve. Pitanje i jeste da li ima onih kojima je tako nesto uspelo.




* @IUOP_1, vidis da priznajem gresku kad je do nje stvarno doslo :)


Znam dosta programera i programerki, i niko jos nije u penziji... ja programiram profesionalno evo 27 godina a sa ucenjem 36
godina i u penziju cu ici sa 43 godine staza..
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 13:17 - pre 65 meseci
Da si štedeo taman bi imao 1 mil ušteđevine
Ko ti je kriv što si rasipnik :D
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 13:21 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd:


Dok se nisam preznojila do gole kože, nisam mogla da zaradim ...
Taj fazon ! Ona se preznojila !


I stedljivo da zivis, ne da se rasipas!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?15.11.2018. u 16:25 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd:
Neprirodno je da neko ko zarađuje 100 troši 10. Jednostavno, nije u ljudskoj prirodi. Ne kažem da nije moguće, ali ja još nisam upoznao takvog.

10% od zaradjenog da trosi ili 10e od 100e? :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rano penzionisanje - ima li forumasa kojima je to uspelo, ili su na dobrom putu da im uspe?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36974 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.