Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta vas je danas unesrecilo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta vas je danas unesrecilo?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46747 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 23:56 - pre 68 meseci
^Bradzorf012

Ti si se svojevremeno deklarisao kao komunista.
Sada si religiozan!

Jeeee!


PS za sve religiozne ateiste:
Šta se više kačite za moje komentare?
Imate citate koje sam referencirao i ja se držim te terminologije dok je autori ne promene.
Dakle, obratite se autorima i kad (ako) oni promene terminologiju onda mi javite.

U medjuvremenu ne odstupam ni mrvu.
Poz.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 00:25 - pre 68 meseci
Žao mi je što ovo moram da ti kažem, ali ti ništa ne shvataš.

Vidim, pratiš šta pišem na forumu, to je lepo. Ako već diskusiju svodimo na lični nivo, da tako je, komunista sam, tim se dičim. Za: šansa svakom, socijalna jednakost, dostupnost obrazovanja, pravde, sigurnosti, državni intervencionizam u određenoj meri, progresivne poreske stope, ravnomerna raspodela bogatstva. Protiv: korporativizam, uništavanje prirode zarad profita, sinergija crkve i države, nacionalizam i uskogrudi palanački patriotizam. Da li se uklapa(m)?

Da li sam religiozan? Uh, teško pitanje, mislim da jesam. Recimo da sam gnostik, da li znaš šta je to? Gnosis znanje, gnoseologija ili teorija saznanja. Evo da ti citiram:

Citat:

Gnosa se najčešće upotrebljava da označi duhovno znanje prosvetljenog čoveka, koje se opisuje kao neposredno iskustveno saznanje o natprirodnom ili božanskom.


Uostalom, ima li čoveka koji ne veruje?

Zašto misliš da je to u suprotnosti? Zato što se srpski komunisti i crkva nisu baš slagali? Ne budi smešan.
 
+1

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 00:51 - pre 68 meseci
^Bradzorf012

Počeo sam da čitam tvoj tekst ali kad sam shvatio da se ispovedaš prekinuo sam jer ja nisam pop.
Obratio si se na pogrešnu adresu.

Tvoja religiozna uverenja me neinteresuju isto kao što me neinteresuju religiozna uverenja bilo kog vernika.
O tome sam već pisao ali evo još jednom: reagujem na bezobrazluke crkve/vere kojima se otima novac poreskih obveznika. To je moje pravo (i obaveza).
Takodje reagujem ako dolazi do pokušaja nametanja verskih ideja, kao što si ti upravo pokušao.
I to su uglavnom razlozi ako komentarišem pitanja vezana za religiju.

Dakle, ako pišeš o religiji nemoj da mi se obraćaš.
Takodje pazi da to što pišeš ja ne shvatim kao nametanje religijskih ideja/stavova ili kao otimanje novca poreskih obveznika.

 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 06:22 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća: ^bananaphone

Ti si sam sebe deklarisao kao lažova, Nedeljko se pokazao kao falsifikator citata a sada mu se i vladd pridružio.
Jedan - drugom udarate pluseve u nastojanju da uspostavite sopstveni tabor "naučne misle" ateizma zasnovanog na religiji.

Želim vam puno sreće i uspeha u vašim nastojanjima!

Ja idem da čitam knjige koje reigiozni ateisti ne priznaju (jer su zasnovane na suvom materijalizmu).
Poz.


A joooj, jos cu se sazaliti koliko kmecis. Ovaj laze ovaj krade pa se jos udruzili, a ti jadan posten i nevin ne mozes vise :D :D :D

Vidi ja sam pokusao da ti objasnim kako stvari stoje i gde dalje da gledas, a ti ako uspes da prevazidjes sopstvene limite i shvatis da su i oni posledica duhovnog obrazovanja tokom socijalizma, moci ces jednom da uzmes Frojda ili ne daj Boze Junga bar malo da procitas. Kontam da oni ipak spadaju bar malo u domen nauke.


EDIT: Ajde sam sebe analiziraj - dao sam ti citat komuniste i astrofizicara, a ti si skocio kao poparen zato sto sam iz zahebancije napisao - evo ti citat jednog teologa. Kontao sam da je providno da nije sigurno jedan teolog pisao o "socijalistickom duhu", ali kad si dosao do reci "teolog", zapenio i nisi bio u stanju ni da logicki razmisljas o sali koju sam ja napravio, a hoces logicki da razmisljas o bibliji.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 07.09.2018. u 07:50 GMT+1]
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 07:21 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Evo i ti si počeo da prišivaš, valjda u nedostatku argumenata.
Citat:
vladd

Besmisleno je da iscitavas clanke iz novina i da manito manipulises terminima, bez poznavanja sustine, metoda i bitnih cinjenica, to je jedini validan zakljucak.

Nikakve članke iz novine nisam iščitavao.
Ne manipulišem terminima nego ih prenosim onako kako su ih dali naučnici i istraživači kompetentni za konkretnu oblast.
E sad da li "poznajem suštinu, metode i bitne cinjenice" je potpuno nevažno jer to ne pokušavam ni da objasnim.

Arogancija je ignorisanje radova hiljada stručnih predavača, istraživača koji su dali doprinos nauci i obrazovanju ne samo na nacionalnom nego i na internacionalnom nivou.
Ti si u toj aroganciji šampion.


PS. Da li vas dvojica pokušavate da se pridružite onom što svako malo vršio "reviziju" realnih brojeva? Onog sa beskonačnom nulom ili kako je to već radio?



Ja ti objasnjavam koliko je taj termin nenaucni, i naucnici to koriste u posebne svrhe, da prezentuju nekakav minuli rad. Nekoj javnosti ...Prakticno se pozivas na metaforu.

Oni ne "stvaraju" niti "proizvode" nikakav bozon, on vec postoji , ako je teorija tacna, a tacna je sa velikom verovatnocom, kao element materije. LHC sudara cestice velikom energijom sto omogucava razbijanje velikih molekularnih sila i izdvajanje cestica. Mogu da se formiraju neki efekti i neke kratkozivece cestice pride, ali objektivno nema nikakvog "stvaranja", pa ni "proizvodnje" u sustinskom odnosu termina proizvodnja, i u sustini desavanja.
Sistem je jako slozen, jako veliki broj strucnjaka radi na tome, i svi su deo procesa, i imaju na hiljade radova, iako bas i nisu ucesnici svakog delica eksperimenta, i presiroka je tema za diskusiju, nebitna za sustinu lose upotrebe termina.

I dovoljno sam kompetentan da znam kada se pogresno koriste ti termini, a to znaju i doticni koji su taj termin namenski upotrebili. Ne kao otkrivanje prirodnih zakona, vec kao prezentaciju rada.

Pesnicka izrazavanja su odredjena vrsta upotrebe terminologije, isto kao i filozofska, ali su to ipak metafore i neprimenjive stvari za prirodne nauke, i sustinu desavanja prirode ovog delica svemira, za drustvene jos i nekako.

P.S.
Nemam ja nikakvu aroganciju, nego ti se pricinjava, da sam ja neki random i samozvani strucnjak, a da postoje neki tamo negde neki naucnici i predavaci koji seju znanje okolo, i snazno si ubedjen da ja nisam deo tih prica, nego ih meni ovde prezentujes kao neki argument koji je daleko od mene, koliko i od tebe, a ja sam im nepostredni saradnik na eksperimentima.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 07:25 - pre 68 meseci
I sve vise smatram, da bi trebalo uvesti neki broj naucnih zapovesti, slicno bozjim zapovestima, ne koristi ime nauke uludo, ne koristi termine iz nauke ako nemas solidnu kolicinu znanja, ne brljaj sa bliznjim i pribliznjim terminima i pojavama...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 08:55 - pre 68 meseci
Mislite li da alimamnekolikokuća zna šta je savremeni materijalizam?

Koliko znam, on je spojiv sa religijom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 09:03 - pre 68 meseci
Ne znam zasto uopste trosite reci na trola.
 
+1

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 09:23 - pre 68 meseci
Citat:
vladd

Ja ti objasnjavam koliko je taj termin nenaucni

Ti objašnjavaš a ne znaš ni "š" ni "č" da napišeš.
Ako hoćeš reviziju termina imaš autore koje sam referencirao pa se sa njima raspravljaj.
Tvoja obja(s)šnjenja me ne interesuju.

xyz puta si na ispitima/kolokvijumima rekao stvara/proizvodi a sada si revizor. Ili ispite nisi ni položio objašnjavajući profesorima da nemaju pojma. No, dobro, kad se par puta okine na ispitu onda se utintari "proizvodi" i teraj dalje.


Citat:
vladd

Oni ne "stvaraju" niti "proizvode" nikakav bozon

Opet, ostavio sam ti link pa se tamo raspravljaj. Evo još jednom:
Citat:
the desired esoteric particles will occasionally be produced and this can be detected

Autor teksta razdvaja proizvodnju i detekciju. Navedeno je celo poglavlje sa 4 procesa o proizvodnji Higsovog bozona.
Ako se to ispravi ja ću tada citirati onako kako je napisano.
Tačka!

Da li je tačno to što autor piše poslednje gde ću se obratiti za razjašnjenje je srpska naduvenost koja zna sve i niko joj nije ravan.


 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 09:33 - pre 68 meseci
Citat:
Nedeljko

Mislite li da alimamnekolikokuća zna šta je savremeni materijalizam?

Koliko znam, on je spojiv sa religijom.

Reče neko ko osporava evoluciju.

Upravo zato i pišem jer "revizori" pokušavaju na mala vrata da uguraju religiju u nauku i državu.


To radi i vladd, evo:
Citat:
vladd

I sve vise smatram, da bi trebalo uvesti neki broj naucnih zapovesti, slicno bozjim zapovestima


 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 09:42 - pre 68 meseci
Ne raspravljam ja sa autorima, ja se razumem sa autorima, mnogo vise nego sto trolovi mogu da razumeju mene.

Zar si zaista ubedjen u to sto si napisao. Ili pokuusavas trolovske metode.


Vidis, da ti simplifikujem, nije isto kada nekoga leci auto limar ili lekar. Mozda oba budu neuspesna, ali ih to ne izjednacava na problemu. A obojica su "lecili"...


Sta god da je neki naucnik izjavio, prezentujuci i objasnjavajuci neki svoj rad i ucinak, ti se termini ne mogu opusteno i univerzalno koristiti u kolokvijalnim razgovorima koji bi da definisu neke sustine stvari i sustinska desavanja u prirodi.

Znaci, ako se spominje stvaranje i proizvodnja, sistematicni naucnik ce uvek znati i imati na umu i biti spreman da objasni okolnosti upotrebe reci i procesa. Naravno da u siru javnost nece izaci sa leptonima i mezonima, posto bi imao razumevanje manje od 1% covecanstva. On prezentuje sirem okruzenju, tih 1% vec zna o cemu je rec i to prati.

Zato sam i spomenuo "zabranu" neodgovornog koriscenja reci.

Razlika izmedju tebe, i mene+naucnika na drugoj strani, sto i ja i svi navedeni naucnici znaju koliko je termin pogresan i prezentacioni, za razliku od tebe, koji mislis da je to sustina prirode.


Da sklonimo fiziku, i ukljucimo logiku, ako smatramo da postoji cestica, koja je GRADIVNA cestica celokupnog univerzuma, stoga zabavno nazvana "Bozja cestica", kako mislis da neko treba da je "proizvede?
Eto, ultralako pitanje
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 09:48 - pre 68 meseci
Počeo sam da čitam to što si napisao i došao do "trol" i tu stao.

Ako sam ja trol šta se uopšte nastavljaš sa mnom?
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 09:59 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća
Citat:
Nedeljko

Mislite li da alimamnekolikokuća zna šta je savremeni materijalizam?
Koliko znam, on je spojiv sa religijom.


Reče neko ko osporava evoluciju.

Eto ko falsifikuje citate. Gde sam ja napisao da osporavam evoluciju?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 10:35 - pre 68 meseci
Pre nekoliko dana sam napisao da čovek potiče od majmuna.
Ti si to osporio.
Takav stav nazivam "osporavanje evolucije".

Medjutim, ako si ti samo osporio da čovek potiče od majmuna
da li to znači da prihvataš evoluciju kao put nastanka čoveka i na kakav način?
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 10:59 - pre 68 meseci
Ako što čovek nije nastao od majmuna, ne znači da nema životinjsko poreklo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 11:05 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Počeo sam da čitam to što si napisao i došao do "trol" i tu stao.

Ako sam ja trol šta se uopšte nastavljaš sa mnom?


Zato sto si trol u pokusaju, uglavnom kada ti oslabe argumenti, pa krenes u infantilno denunciranje, a nisi sustinski trol, a to smo naucili, da ja prepoznajem sustinu.
Ja sam hrabro nastavio da citam i nakon spominjanja izbora seta slova na tastaturi preokrenuto u moje licno poznavanje necega infantilno elementarnog Mozda ne znam ni da govorim, ne vidi se u postovima
A krenuo si da pricas o nauci i citiras tekstove, a poznavanje toga ti nije odmaklo od razlucivanja slova.

Apropo teorije evolucije, to je samo jedna dugogodisnja teorija, koja eksponencijalno gubi na validnosti. Decenijama nije bilo,da kazem bolje, preciznije verovatnije teorije.

Usvajati ili verovati u nesto, cemu opada rapidno verovatnoca korektnosti je vise licna stvar, nego stvar objektivne realnosti.

Istorijski, jedna znacajna teorija, sto se tice spoznaje porekla zivota, solidno skrajnuta u ovom trenutku.
Prosto nije trenutak da se o njoj prica ili debatuje, validne su obe opcije, ili dok se ne povrati u stepenu validnosti, sto je manje verovatno, ili da totalno bude razbijena savremenom genetikom.
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 11:06 - pre 68 meseci
Citat:
Nedeljko

Ako što čovek nije nastao od majmuna, ne znači da nema životinjsko poreklo.

Hoćeš da kažeš da prihvataš evoluciju a odbacuješ kreacionizam?

 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 11:12 - pre 68 meseci
Teorija evolucije je dokazana teorija. Ima na stotine dokaza. Ne vidim zašto bi joj vrednost opadala samim proticanjem vremena. Rekao bih da je upravo obrnuto - što duže nema kontraargumenata, to joj ide u prilog.

Šta je kreacionizam, nemam pojma.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 11:15 - pre 68 meseci
Citat:
Nedeljko

Teorija evolucije je dokazana teorija.

Ako je teorija evolucije dokazana zašto si onda osporio da je čovek nastao od majmuna?
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?07.09.2018. u 11:28 - pre 68 meseci
Nisam osporio da je nastao od jednostavnijih oblika života.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta vas je danas unesrecilo?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46747 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.