Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova paradigma MS-a: managed desktop

[es] :: Advocacy :: Nova paradigma MS-a: managed desktop

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9455 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'03.08.2018. u 23:48 - pre 69 meseci
Ne bih nikad pomislio da me napadas :D.
Samo diskutujemo...
Mislim da je jasno da mislim na business licence. Za kućne potrebe pa i trenutno moje poslovne i open office je i vise nego dovoljan..
Da napisem neko uputstvo, da cuvam neke kredencije (znam znam nije pameno :) ), da napisem neku ponudu i racun, i to je to...
A privatno cak i ne korisim, sve mi zavrsava Google Docs

Za kucne potrebe sam razmisljao o najjeftinijem paketu samo zbog 1TB onedrive. Ali odustao sam. Za sada imam dovoljno prostora na google drive. Mada sam uz neku Nokiu dobio i 150 GB na onedrive
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- \'managed desktop\'04.08.2018. u 00:42 - pre 69 meseci
Citat:
Shadowed:
Jos jedna stvar kod MS Office-a je dobra integracija aplikacija medjusobno kao i sa ne-Office aplikacijama.

Jeste li koristili Teams umesto Slack-a?
Jeste da možda ima nekih prednosti ako se ima O365, ali mi neke stvari smetaju kod tih njihovih aplikacija. Npr. kod Planner-a čim klikneš na karticu, one promeni task u status da je završen, nema neka opcija na desni klik niti bilo šta drugo od opcija na klik. Jeste ok kad se navikneš, ali sam navikao da na desni klik mogu da biram šta ću sa nekom aktivnošću, kao npr. kod Redmine i sličnih aplikacija.

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'04.08.2018. u 03:40 - pre 69 meseci
Sto "umesto Slack-a"? :)
Nismo ni Slack ni Teams. Komunikacija su mail, skype i jira. Bar na projektima na kojima sam bio.

Ovo za Planner ne znam, ali me cudi da nema opcija, s obzirom da za mail ima da li da oznaci kao procitano kada selektujes (cak i sa delay-om koji mozes da odredis).
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'04.08.2018. u 10:04 - pre 69 meseci
Pre 10 godina su pricali da ce windows dolaziti preloadovan sa hardverom pa nista od toga.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'04.08.2018. u 10:19 - pre 69 meseci
Ja sam, kad smo kod performansi, radio dosta sa analiticarima. Porediti samo Excel sa OOo ili Libre je smesno, performanse kad su u pitanju samo pivot tabele (bez makroa) se bas drasticno razlikuju. Sad, mozda je to neko sredio u medjuvremenu, ali zasto bi se neko smarao time. Dalje, integracija Excel-SPSS, Excel-Matlab ili tako nesto, sve to znaci. Outlook kao klijent ima integracije sa svim i svacim, dobro podesen VoIP ti omogucava da iz Outlook-a na dugme ispalis poziv telefonom, preko VoIP telefona na tvom stolu (ne mora da bude soft telefon), samo podignes slusalicu. Integracija kalendara, sastanaka, sve to radi jako jako dobro. Kombinacija AD + Exchange + Outlook je za poslovne korisnike pesma.

A za windows, samo mogucnost da imas AD i da imas jednostavno fine-grained upravljanje privilegijama korisnika vredi 10$ mesecno, bez da uopste dodas sve ovo gore. Realno, bilo kakav security koji mozes da napravis u ozbiljnoj mrezi se svodi na AD. OK, moze, Samba, LDAP, Kerberos, NFSv4, radi to, ali i dalje nemas mogucnost da npr. Mac tako fino lockdown-ujes kao sto mozes Windows box. Linux desktop moram da probam ponovo mnogo ozbiljnije, ali opet, corporate Linux desktop i ono sto mi vidimo kao Linux desktop su dve odvojene stvari. Kad je corporate treba standardizovati jedan distro, treba imati updates, dosta je posla, plus imas rvanje sa nekompatibilnostima.

Na sve to, jos uvek je tesko uvezati Linux desktop za corporate. Nije samo Office problem, fali npr. SAP klijent, fali lak rad sa citacima smart kartica za licne karte, fali kacenje na sajt poreske uprave... E sad, mozemo mi da drvimo da je to neko odradio, uzeo pare i zapalio i da je ceo sajt poreske uprave zato tezak krs, jer mora Java ta-i-ta i IE taj-i-taj, ali to nece resiti problem kad treba predati poreskoj neki izvestaj, a mora elektronski. Ima toga jos, pricing alati za partnere su Windows only npr., ako hoces da budes neciji VAR moras da imas Windows, ako imas finansije skoro uvek mora windows, ako hoces ...

Apsolutno nije problem da radi developement na Mac-u ili Linux-u. Nije problem ni JetBrains (Mac ili Linux), ni Adobe (za Mac barem), ni Android, Hipchat lepo radi na Mac-u, Slack ima za oba, Jira nije problem to je samo browser, sve je to super za DEVELOPERE. Ali oni koji prave za developere racunaju da ce da koristi koji god je trendy linux desktop, Linux za developere nije bio problem ni pre 15 godina. Kucnim korisnicima, osim za igre, isto - nemaju oni nesto da rade na racunaru. (Relno, kucni korisnik koji ima Linux + recimio Switch ili PS4 je u boljoj poziciji). Problem je corporate primena.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'04.08.2018. u 10:54 - pre 69 meseci
Nije sve baš tako jednostavno ni za one koji plaćaju zakup određenih servisa, virtuelne mašine/desktop i sl.
Gledao sam prezentaciju Matrix42, nemačke firme koja je posrednik za takve korisnike, kojima je jednostavnije da u par klikova od njih kupe šta im treba nego da jure sami.
Procedura je da korisnik odabere softver/servis koji želi da kupi, to odobri njegov nadređeni, a potom odobren zahtev stiže nekom adminu u Matrix-u koji u par klikova omogućava taj servis ili instalira traženu aplikaciju.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- \'managed desktop\'06.08.2018. u 20:16 - pre 69 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
"Pa dobro... verovatno nisi zahtevni korisnik Office, pa tvoje iskustvo mozda i nije bas relevantno.
Napises CV, eventualno fakturu u Wordu i to je to?"

Cek, a ko je osim nekog ko bazira razvoj na MS-u zahtevan korisnik ;p?



Dovoljno da imaš neki malo kompleksniji dokument rađen u Wordu, otvoriš ga u nekoj zameni i ne izgleda baš isto, a treba da ga pošalješ dalje nekome ko opet radi samo u Wordu i časkom glavobolja.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'06.08.2018. u 20:38 - pre 69 meseci
Može to i obrnuto, uvek sam se pitao i nikad proverio. Napraviš malo kompleksniji dokument u recimo Libre Office i neko ga otvori u MS Office. Kako to onda izgleda?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'06.08.2018. u 23:45 - pre 69 meseci
Pa, ako trebas da ga saljes nekom ko radi samo u word-u, kao sto je navedeno, izgleda kao da ce Libre biti zamenjen :)
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 00:12 - pre 69 meseci
Zna se koji formati služe za razmenu dokumenata (između firmi i sl.), a unutar firme se postavi jedan standard i svi koriste istu aplikaciju ili aplikaciju koja u potpunosti podržava isti format.
Postoje i razne online platforme gde više korisnika može čak istovremeno menjati dokument, a podržavaju više različitih formata.
Sa druge strane, firmama je npr. O365 sa svim OK, jer svaki zaposleni dobije na klaudu e-mail sa 50GB, 1TB prostora za fajlove, deljenje fajlova i foldera ne utiče na kvote (kao kod dropbox-a), dobiju se Office aplikacije online, ili za par dolara više i offline verzije za 5 uređaja... jednostavno, za određenu cenu se dobije mnogo više nego što nudi bilo ko drugi.
Međutim, kome Office aplikacije i integracija servisa nisu prioritet, može da koristi i Google ili nešto drugo.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 07:19 - pre 69 meseci
Citat:
calexx: Može to i obrnuto, uvek sam se pitao i nikad proverio. Napraviš malo kompleksniji dokument u recimo Libre Office i neko ga otvori u MS Office. Kako to onda izgleda?


Verovatno ne baš sjajno. Koga zanima, ovde ima detaljna lista šta je podržano, delimično podržano ili nije podržano:

https://support.office.com/en-...92-56d1-4794-8b68-5efb57aebfdc

Citat:
mjanjic: Zna se koji formati služe za razmenu dokumenata (između firmi i sl.)


Ne zna se. Do sada sam imao prilike svašta da vidim i dobijem, uglavnom velika većina radi s Wordom, neki i sa matorim i neažuriranim verzijama pa se desi da im nestanu space-ovi između reči kad im pošaljem nazad, neki šalju sve očajno skenirano u pdf-u da jedva uopšte vidiš šta piše itd.
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 08:51 - pre 69 meseci
Koliko znam ovo već odavno postoji. Program prodaje se zove Cloud Solution Provider.

https://partner.microsoft.com/en-us/cloud-solution-provider

Windows 10 Enterprise je koštao 7$/month po licenci poslednji put kad sam gledao. Ne mogu da se setim tačno nivoa ali sam cenu zapamtio. Za biznis korisnike ovo je super stvar.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- \'managed desktop\'07.08.2018. u 12:05 - pre 69 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
mjanjic: Zna se koji formati služe za razmenu dokumenata (između firmi i sl.)


Ne zna se. :) Do sada sam imao prilike svašta da vidim i dobijem, uglavnom velika većina radi s Wordom, neki i sa matorim i neažuriranim verzijama pa se desi da im nestanu space-ovi između reči kad im pošaljem nazad, neki šalju sve očajno skenirano u pdf-u da jedva uopšte vidiš šta piše itd.

Mislio sam na firme u kojima se zna ko o čemu odlučuje i ko koga treba da sluša, druga je stvar što je takvih u Srbiji zanemarljiv broj, ali u normalnom svetu nije tako, jer se rukovodilac ne postaje tako što samo postaviše nekoga na to mesto jer je "dobar i odgovaran" ili je podoban kadar.
Ne mislim na firme u kojima je direktor polupismen pa nema pojma o tome ili firme u kojima je pismen, ali dozvoljava da mu čak i čistačica "drži slovo".

Koliko firmi u Srbiji koristi neki sistem za upravljanje dokumentima, a koji omogućava da se na primer postupak odobravanja novog pravilnika po hijerarhiji odvija preko tog softvera (kad prvi nadređeni odobri dokument, on automatski ide njegovom nadređenom, itd.), umesto da se šalje mejlom pa da svako dodaje i menja šta misli da treba, i na kraju više niko ne može da pohvata šta je menjano (jer nije uključen "tracking changes", a i da je uključen, podaci o korisniku računara nisu upisani pravilno pa i ne znate ko je zapravo vršio izmene).

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 13:30 - pre 69 meseci
Možda je Miroslav mislio na firme koje su profitabilne. Zbog čega je za uspešnost neophodno da pravilnik ide tako elektronski?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 13:52 - pre 69 meseci
Pa ne, nego će na papiru, pa kad nadređeni vrati daktilografu da unese izmene, ovaj može da unese i nešto "svoje". Ili kad se pišu kod nas predlozi zakona po ministarstvima, administracija uvek može da doda nešto svoje kako bi sebi obezbedila više posla i nadležnosti.

Elektronski kroz sistem koji je predviđen za to ide da ljudi ne bi trošili vreme na telefonske razgovore i čitanje mejlova ("Poštovani, šaljem vam ispravke Pravilnika...."), pa mora da sačuva taj dokument na računar, pa da pogleda, pa eventualno unese ispravke... Sa druge strane, rukovodioci koji samo rade sa papirom su prevaziđeni, prave veće troškove, sve procedure su sporije (dok papir stigne na njihov sto, ne mogu da pročitaju dokument dok se ne vrate sa službenog puta, itd.).

U velikim svetskim firmama su kroz iskustvo došli do najboljih rešenja, ali kod nas u Srbiji su problem rukovodeći kadrovi koji su ili nepismeni u smislu korišćenja tih novih tehnologija ili su bukvalno nepismeni pa upravljaju kroz razgovore uživo i preko mobilnog telefona. A problem je i praćenje učinka rada zaposlenih.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 14:07 - pre 69 meseci
Slanje mejlom uz korišćenje diff alata koji ima svaki tekst procesor je dovoljno. Naravno da se to može automatizovati dodatno, ali nije značajno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 16:00 - pre 69 meseci
Može i kao što su uradili u jednom javnom preduzeću ovde, Raspberry klijenti, virtuelni Windows desktop (pojma nemam kako su izveli), a sve je na serveru. I direktor svaki dan vidi ko je koliko posla uradio (unošenje podataka sa stare papirne dokumentacije je jedan od poslova, plus redovna zaduženja), tako da nema zabušavanja. Plus, i svi dokumenti su na serveru i lako je odrediti ko sve može da im pristupi.

Kod mejlova već mora da se pazi da li će neko da uradi "Reply" ili "Reply to all", jer je nekada ne samo potrebno, već i obavezno da ne napravi grešku i iskoristi drugu opciju. U mnogim firmama ne znaju da postoje i efikasniji načini od komunikacije mejlom, naročito kad je u pitanju tim koji radi na nekom projektu ili više zaposlenih u jednoj službi.

Bezos je u Amazonu još pre više od 15 godina zabranio timovima programera međusobnu komunikaciju mejlom i deljenje dokumenata FTP-om, a mi se i dalje pravimo "pametni" da je mejl dovoljno dobar. Jeste za komunikaciju DVOJE ljudi, a kad treba raditi timski, to je najgori način komunikacije posle mobilnog telefona (gde vam neko izdeklamuje nešto, i vi treba to da držite u glavi, jer trenutno niste u kancelariji i nisu vam pri ruci olovka i papir).

Zarađivale bi kompanije na klaud servisima tek onako, zato što je to popularno. Ne, nego zato što je rad mnogo efikasniji, a kad plaćate nekoga par hiljada dolara ili više mesečno, da ne pominjem plate šefova i menadžera, onda želite da oni svoje vreme na radnom mestu iskoriste maksimalno efikasno.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 16:50 - pre 69 meseci
Heh, par hiljada dolara za svetske firme. To je u Srbiji veliko u USA tolko imaju u Macdonaldsu ;p
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- 'managed desktop'07.08.2018. u 17:09 - pre 69 meseci
Ta klaud rešenja su jeftina i nikome nije problem da ih plati. Da su mnogo bitna - nisu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nova paradigma MS-a- \'managed desktop\'07.08.2018. u 17:48 - pre 69 meseci
Citat:
Nedeljko:
Možda je Miroslav mislio na firme koje su profitabilne. Zbog čega je za uspešnost neophodno da pravilnik ide tako elektronski?


Mislio sam pre svega kad meni od neke firme (znači ne interno) stigne neki dokument, inače nemam pojma kakvu organizaciju/e imaju i da li koriste DMS ili ne, ali definitvno jesu u pitanju profitabilne firme. Npr. dođe mi dokument u PDF-u popunjavan rukom i skeniran ukrivo, a drugu verziju nemaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Nova paradigma MS-a: managed desktop

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9455 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.