Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd ili Novi Sad za život?

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd ili Novi Sad za život?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31719 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?08.08.2018. u 20:25 - pre 68 meseci
Citat:
mmix:
,,,ono sto nam je uvek bilo zajednicko je sposobnost da pokazemo Beogradu srednji prst.

Jbt, pa je l' vas ima koji ste toliko opterećeni Beogradom?!
Pazi, niste ljuti na Novi Sad koji vam odnosi sve pare iz budžeta a vraća vam klinac, koji treba da ulaže u lokalnu infrastrukturu, na Novi Sad u kojem je sedište NIS-a kao najvažnije i najotrovnije industrije u Pančevu, već na Beograd sa kojim delite granicu sa periferijom opštine Palilula i koji je napravio Pančevački put i koji sa Železnicama održava Pančevački most bez kojih biste bili otsečeni od sveta!
Ali važno je pokazati srednji prst Beogradu, tako se gradi politička karijera i tako se dobija osećaj sopstvene važnosti! Sediš u Pančevu i pokazuješ srednji prst Beogradu! A Beograd nema pojma. Junački, komšije Pančevci!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?08.08.2018. u 20:54 - pre 68 meseci
Aj polako BG,
" Novi Sad koji vam odnosi sve pare iz budžeta a vraća vam klinac,"
"Beograd sa kojim delite granicu sa periferijom opštine Palilula "

A, da se TI malo smiriš !

Mi i bez VAS imamo šta da jedemo !
nismo čekali na beogradjane da bi omastili prste ...

Slobo, kako te nije sramota, jedeš G... kao da si iz turske iLi Azerbedjana,
a ovdašnji naraštaj NE haješ ni ič !


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?08.08.2018. u 21:53 - pre 68 meseci
Dobro je, ne možeš ti to da shvatiš. Drži se ti rakije, kotlića i farbe za gelendere. A govnima nahrani onog ko te učio da budeš bezobrazan.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?08.08.2018. u 22:37 - pre 68 meseci
E moj Slobo šta ti bi?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?08.08.2018. u 22:43 - pre 68 meseci
Meni šta bi?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 05:53 - pre 68 meseci
@mmix - nije to trend u Srbiji, ceo svet se nabija u velike gradove i potraznja za nekretninama u veilikim gradovima i okolini raste, dok u mestima koja su manja i udaljena od velikih centara opada. Ali to ujedno stvara situaciju da se veliki gradovi sire, a Pancevo je jako blizo Beograda, mrzi me da otvaram mapu, ali mislim da je blize mozda od Grocke, Ripnja, Sremcice centralnim opstinama i vrlo bi se lako moglo spojiti sa Beogradom i na taj nacin izbeci situaciju da postane grad duhova.
Sa druge strane postoji gomila manjih gradova u Srbiji koji ce na zalost vrlo verovatno docekati sudbinu koju ti opisujes i pre, jer ce to jedno dete, da ode da se skoluje u NS, Bgd i nikad se nece ni vratiti...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 06:48 - pre 68 meseci
Nesto se ne secam da je Pancevo pokazivalo srednji prst, ono tamo su u proseku vise jahali SPS i Radikali nego u Beogradu. Mislim na 90-te koje se uzimaju kao zlatno vreme.
Ostalo se slazem, vazi za vecinu gradova u Srbiji, racunajuci i Beograd.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.17



+1064 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 06:58 - pre 68 meseci
Kad vidis registraciju `PA`, to citas Pazi Amater! ;)
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 15:02 - pre 68 meseci
Citat:
Living Light:Mi i bez VAS imamo šta da jedemo !
nismo čekali na beogradjane da bi omastili prste ...

haha, imamo sta da jedemo, a pola Vojvodine ugrabilo prvu priliku i pravac Nemacka, pocevsi od tebe, mene i mmx-a :)

Citat:
mmix:Pancevo je umiruci grad. Vec kroz 15 godina ce cene nekretnina u Pancevu udariti u zesce dno, kad ovi post-WW2 bumeri sto su otkupili komunjarske stanove i imali u proseku jedno dete pocnu da umiru i ti stanovi ostanu njihom jednom detetu, kroz 30-ak godina ce njihovo jedno unuce ulaziti u bracnu zajednicu sa nekim drugim unucetom i oboje ce u proseku vuci tri nasledjena stana sa sobom. Ako nekretnine budu 250e kvadrat bice fenomenalno...


uhhh! kakva vizija :) ne mislim da ce bas da ce tako biti... i sam si rekao da je u Pancevu sve vise onih koji ne mogu sebi da priuste BG (slazem se) i mislim da ce ih vremenom biti sve vise jer u BG dolazi sve vise ljudi, pa raste i potreba za novim stambenim prostorom, pa kako raste potraznja rasce i cene (kao i u poslednjih 20ak god.), pa i u Pancevu na 10 min. autoputem od BG mogu cene samo da rastu, u najgorem slucaju stagniraju, jer uvek biti i onih koji ce traziti jeftiniju alternativu.

a da se ne lazemo, koliko god ti bio razocaran u PA moras da priznas da je i dalje uredjenije i bolje mesto za zivot od mnogih vuko*ebina koje i zvanicno spadaju pod Beograd!
uglavnom, verujem da zbog te blizine Beograda Pancevo nece izumreti, nego ce mozda i rasti broj stanovnika, ali neki novi ekonomski procvat Panceva ne ocekujem da ce se desiti u narednih mnogo decenija, sve i da retatdirana vlast dovede jos 10 stranih investitora da sagrade fabrike... sa platama od 300e ti koji bi se tamo zaposlili ni Pancevo ne bi mogli sebi da priuste, verovatno bi se naselili po atraktivnim okolnim selima, sto bi rek'o cika-Robija :)


[Ovu poruku je menjao član dana 09.08.2018. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
31.217.7.*



+2282 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 19:35 - pre 68 meseci
Citat:
bananaphone:
@mmix - nije to trend u Srbiji, ceo svet se nabija u velike gradove i potraznja za nekretninama u veilikim gradovima i okolini raste, dok u mestima koja su manja i udaljena od velikih centara opada.

E, bas dobro da si se ti javio, da prokomentwrisemo moja zapazanja vezana za holandiju - tamo po centru vidjam kojekakve... Migrante i nizu radnicku klasu. A po selima pored reka i kanala neka po mom misljenju visa (ekonomski) klasa stanovnistva - jahte, pokretni mostovi koji vode u dvoriste, oldtajmeri vredni 50.000 evra, trkacki konji vredni isto ko zna koliko hiljada evra. Kad god ih vidim oni se vozaju na svojim brodicima, suncaju, pecaju... Ko su u stvari ti ljudi, od cega zive i odakle im tolike pare za uzivanje i obicnom coveku nepotrebne prohteve? I zasto ne sede u centru grada, kao sto rade ekonomski slabiji slojevi stanovnistva?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
..at.umts.dynamic.t-mobile.pl.



+2282 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 21:41 - pre 68 meseci
Naravno da znam mnogo gladnih seljaka. Svake zime citamo u novinama deda i baba umrli od gladi i zime. Prosek starosti po brdskim selima je 60 godina, polovina ima zdravstvene tegobe, a nema ni penziju ni zdravstveno osiguranje, niti mogu da kupe lekove, niti mogu da rade. Pitaj u seoskim prodavnicama, koliko posto njih ima da iskesira 50 dinara kad dodje da kupi hleb, a koliko uzima na spisak, da plati ako jednog dana bude imao. Ali, nisu oni tema, tema su oni koji bi mogli nesto da rade, a u poljoprivredi nema sta da se radi. Na srecu ili nesrecu, hrana nije skupa, pa oni koji je proizvedu rado poklanjaju voce. Sljive, kupine,jabuke, to udji, beri, jedi i nosi koliko mozes, niko ti nece nista reci. Po planinama zito slabije uspeva, ali po neko seje, ove godine od kise sve poleglo, pocrnelo, ko zna da li je za upotrebu ili je procenat onih toksina od plesni visestruko veci od dozvoljenog. Bilo kako bilo, to sad tako stoji, mislim da ljudi nemaju plan da uopste ubiraju letinu ove godine, pa ako i to nekom treba za nesto, mislim da bi se moglo besplatno dobiti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
..at.umts.dynamic.t-mobile.pl.



+2282 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 21:44 - pre 68 meseci
Ode poruka gde ne treba a ne da da se promeni i izbrise.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 22:04 - pre 68 meseci
Nego,
Coyote, oš ti da se seliš više ?

Da iznajmimo neku "Rabu" sa +dugačkom prikolicom,
da možeš da natovariš sve te stvari i to:

-silne matične ploće,
servere, UPS-eve, WIFI-skalamerije, modeme, rutere,
AKU za UPS-eve, bezžične miševe, 2D-3D štampače, konvertore sa svašta-na svašta,
RS232-to-sve živo, LPT-to-isto sve živo,
HDMI skalamerije, Cisco, Mikrotik i ostala kučišta,
WiFi signal expondere, itd,

+ 8 bubnjeva (po 500metara) STP i UTP kabla,
sa jedno bar 600 konektora RJ45 :)

Kad kreče akcija?



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 22:07 - pre 68 meseci
selim se ovih dana. Staje sve kombi :).
A nemam ja te stvari, to mi sve u oblaku
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?09.08.2018. u 22:54 - pre 68 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
@mmix - nije to trend u Srbiji, ceo svet se nabija u velike gradove i potraznja za nekretninama u veilikim gradovima i okolini raste, dok u mestima koja su manja i udaljena od velikih centara opada.

E, bas dobro da si se ti javio, da prokomentwrisemo moja zapazanja vezana za holandiju - tamo po centru vidjam kojekakve... Migrante i nizu radnicku klasu. A po selima pored reka i kanala neka po mom misljenju visa (ekonomski) klasa stanovnistva - jahte, pokretni mostovi koji vode u dvoriste, oldtajmeri vredni 50.000 evra, trkacki konji vredni isto ko zna koliko hiljada evra. Kad god ih vidim oni se vozaju na svojim brodicima, suncaju, pecaju... Ko su u stvari ti ljudi, od cega zive i odakle im tolike pare za uzivanje i obicnom coveku nepotrebne prohteve? I zasto ne sede u centru grada, kao sto rade ekonomski slabiji slojevi stanovnistva?


Ko su ti ljudi - pa Holandjani, bogata je zemlja Darko. Zivi svako kako hoce.

Za centar Amsterdama gresis, tu su uglavnom turisti i to uglavnom ekipa koja je dosla da pusi travu i juri kurabe - citaj - Englezi i naravno koje-kakve face koje opsluzuju tu ekipu + naravno sa 100 strana sveta mladi svet koji je dosao da se provede. Tako da ja uglavnom izbegavam centar osim kad nam dodju gosti.

Ali ako pogledas ispod Vondelpark-a pa prema jugu - videces lep i bogat rezidencijalni deo, visa-srednja klasa i bogatasi, isto ako odes istocno od Amstel-a. Noord pri dnu i Pijp ima dosta hipstera, ekipa koja mozda izgleda kao nekakvi okupani klosari ali daleko od toga da nemaju love.

BTW - da ne bude zabune - te razdrndane kuce u centralnom delu Amsterdama na kanalima krecu od 2M pa navise, da ne pomislis da u njima zivi nekakva sirotinja, samo ljudi koji tu zaista zive pretstavljaju promil ljudi koje vidis na ulici u centru. Takodjer Amsterdam je trenutno sa cenama nekretnina solidno skuplji od ostatka Holandije, da ne mislis da u Amsterdamu zive ljudi silom prilika posto ne mogu da si priusti zivot u nekom fancy selu na periferiji. Ima delova koji su njesra za zivot i gde je stvarno jeftino ali to nije centar grada.


E sad fora je sto je cela Holandija bogata - pogotovo ovaj Randstad i ti gde god da se okrenes imas po neko fancy-utegnuto selo koje je sredjeno i upicanjeno do besvesti i naravno relativno skupo. Tipicno je da mladi par zivi u Amsterdamu u stanu, i onda kad dobiju dete prodaju stan i presele se u kucicu na periferiji.

Sto se konja tice - nisu to bas trkacki konji, nego je jahanje poprilicno popularno i jeftino ovde, vrlo cesto ljudi kupe konja detetu za tipa 500-1000e (toliko kosta dobar biciklo ovde) ali posle puknu za mesto u stali i naravno prehranu, veterinara i ostale stvari koje su ti potrebne da bi konj ziveo, pa su sretni da ga proslede sledecem sretnom vlasniku za 500e :D
Casovi su za loalni standard - relativno povoljni: https://manegenieuwamstelland.nl/lessen/tarieven/

Slicna je prica sa brodicima - znas kako kazu - postoje 2 najsrecnija dana u zivotu vlasnika brodica - dan kad ga je kupio i dan kad ga je prodao :D. A vozikanje po kanalima je omiljena zahebancija leti tako da camaca ima na sve strane...

Mislim pominjem ti konje i camce samo da shvatis da to nije sad bas izras basnoslovnog bogatstva, oko kao Saudijska Arabija, nego i obicni ljudi mogu da priuste sebi tu vrstu zezanja...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?06.09.2018. u 09:46 - pre 67 meseci
Citat:
flighter_022:
Ko je za kafu/pivo u NS-u neka se javi :)


Citat:
Bojan Basic:
Citat:
CoyoteKG:
Dogovoreno :).
Eto, i posle neko reče da Novosađani nisu druželjubivi :P

Cimajte i ovamo kad bude nekih konkretnijih planova. :)


Evo, stacionirao se u NS :).

Ako ste raspoloženi za neko pivo, pa da za čas napravim "konkretnije" planove :).
Naravno ko god još želi neka baci poruku ovde ili na pp :)
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?06.09.2018. u 11:36 - pre 67 meseci
Da imam para, najbolje negde na pola puta između, napravim dobru hacijendu, bazen... ili Inđija, tu je negde, možda malo bliže NS. To je plafon pola sata vožnje bilo ka BG ili NS, što je podnošljivo u odnosu na ove u BG kojima više od toliko treba i prevozom i autom.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?06.09.2018. u 13:44 - pre 67 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
flighter_022:
Ko je za kafu/pivo u NS-u neka se javi :)


Citat:
Bojan Basic:
Citat:
CoyoteKG:
Dogovoreno :).
Eto, i posle neko reče da Novosađani nisu druželjubivi :P

Cimajte i ovamo kad bude nekih konkretnijih planova. :)


Evo, stacionirao se u NS :).

Ako ste raspoloženi za neko pivo, pa da za čas napravim "konkretnije" planove :).
Naravno ko god još želi neka baci poruku ovde ili na pp :)

I ja sam od skoro u NS, dobrodošao! Pivo obavezno probaj u Camelot-u.
Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
212.200.253.*



+181 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?21.09.2018. u 09:44 - pre 67 meseci
U vezi ovog prepucavanja lokalpatriotskog, autonomaškog, kakvoggod političkog,
podsetio bih na okrutan eksperiment nad životinjama u kojem su dva nesrećna majmunčića
(ona manja vrsta sa dugačkim repom) vezali jednog pored drugog.

Oba majmuna su mučili tako što su im udaljenim komandama preko pričvršćenih sondi
nanosili bol, verovatno toplotom ili elektrošokom.
Jadne životinje ne mogu da pobegnu jer su vezani, niti da shvate ko ih i zašto povređuje,
i posle kratkog vremena počinju da udaraju jedan drugog.

Ne zaboravimo nikada da smo zajedno u istom sosu bede, korupcije, izdaje...

Beograd "raste i razvija se" otprilike onako kako se razvija i raste TUMOR na recimo mozgu ili na debelom crevu.
Raste na račun ostatka organizma, i na kraju će tumor ubiti i organizam na kojem raste i sebe.

To ne sme biti razlog da među sobom stvaramo neprijateljstva tipa dođoši vs. starosedeoci,
"Vojvođani" vs. "Srbijanci", autonomaštvo, i ostala "zavadi pa vladaj" sranja umešena još u udbaškim kuhinjama sfrj-a, pa i ranije.


Inače, tema me malo podsetila na temu od pre par godina:http://www.elitemadzone.org/t4...anovanje-van-grada-posao-gradu

[Ovu poruku je menjao Bata dana 21.09.2018. u 13:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Beograd ili Novi Sad za život?23.10.2018. u 11:57 - pre 66 meseci
Nikako za to pivo da se organizujem, prilično sam rastrzan poslednjih par meseci... Više sam van NS nego u NS.


Prvi utisci o NS.
Grad kao grad je prelep, uređen, sve je nekako blizu. Ponekad imam utisak da je prostorno manji od KG.
Još sam naleteo na taj Kaleidoskop.
Idilično i prelepo.


Ali... U životu nisam video toliku nekulturu, nadrndanost, nezadovoljstvo, bezobrazluk i neljubaznost.
Pa Kragujevčani su finansijski 100 puta u goroj poziciji nego NS
Ne znam šta je ovom narodu, prolupao načisto.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd ili Novi Sad za život?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31719 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.