Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da patch-ujem CVE?

[es] :: Linux :: Kako da patch-ujem CVE?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4641 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako da patch-ujem CVE?25.05.2018. u 14:16 - pre 71 meseci
Pazi, ti data centri su vezani na dve, ako ne vise trafostanica bas zbog redundatnosti napajanja... da ne pominjem UPSove i agregate.

Sta je trebalo da se desi za ovako nesto?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako da patch-ujem CVE?25.05.2018. u 15:05 - pre 71 meseci
Pokusavam da izgluglam vise informacija osim na Hetzneru, i ovo je jedini rezultat

http://www.bug.hr/forum/topic/...056&sort=asc&view=flat

Citat:
Nije stvar toliko jednostavna sto se tice Hetznera.
Koliko mi je poznato, kronologija je bila sljedeca.

1. Opaki pad napona u mrezi
2. UPS-ovi nisu odradili svoje i dio UPS-ova je krepao
3. Neki datacentri se sada voze bez UPS-ova dok traje "istraga" i popravak istih
4. Pad napona je ubio veliki broj ToR switcheva, nekoliko core switcheva i jako puno servera.
5. Trenutno im je oko 3K ticketa u queueu, vecinom za servere koji se nisu probudili nakon pada napona.
6. #FunTimes :)


A ovde mi je malo hronoloski istumbano da bih skontao sta se desava, a verovatno i ne pricaju kompletnu istinu :)
https://www.hetzner-status.de/en.html

U svakom slucaju ne verujem da je tako jednostavno iako zvuci logicno "sto ne ukljuce agregate" :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako da patch-ujem CVE?27.05.2018. u 00:05 - pre 71 meseci
Agregatima treba vreme da se upale... za to vreme oprema radi na UPS-evima.

Ovo tipa opaki pad napona... pa jedna od uloga UPS-eva je to peglanje i filtriranje napona iz mreze. Bas bi bilo lepo neko sa foruma elektronika da pojasni koliko stvarno UPS tu moze da pomogne. Ja sam davno otvarao jedan APC, i znam otprilike cega tu ima, mada verovatno zavisi od modela, plus ovo su enterprise koznakakvi UPS-evi.



 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako da patch-ujem CVE?27.05.2018. u 01:09 - pre 71 meseci
Radio sam u firmi gde smo imali ogroman UPS i jos veci agregat.
U momentu kada nestane struje, ukljucuje se agregat, I samo kase, racunare, servere, mreznu opremu smo imali na UPS koji je mogao do 1h pod punim opterecenjem da iznese.
Mada to nikad nije bilo vise od par sekundi jer se agregat ukljuci. Nikad nije bilo problema, a jednom u par meseci su dolazili da nam testiraju UPS.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
87.116.182.*



+553 Profil

icon Re: Kako da patch-ujem CVE?27.05.2018. u 08:18 - pre 71 meseci
Moj prvi dan obuke u sličnoj firmi sa ogromnim UPS-om i agregatom: distribucija javila da će zbog radova isključiti napajanje na 4 sata, kada je došao taj trenutak UPS preuzeo na sebe napajanje, agregat krenuo da se pali i tajac... Posle nekoliko neuspešnih pokušaja paljenja agregata, na kraju smo posle nekih sat vremena izgasili sve računare i servere i čekali da distribucija završi posao, a onda su uveli obavezu periodičnog testiranja agregata u svim objektima...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako da patch-ujem CVE?27.05.2018. u 16:14 - pre 71 meseci
Ha to je apsolutno najgori scenario.

I ja sam radio po ovim nasim provajderima gde je bilo testiranja agregata jednom nedeljno.

Jednom se desilo da je izbacio bio neki glavni osigurac i nestalo struje u jednoj od server soba, i kao nisu hteli da pale agregat kao majstor ce brzo taj osigurac vratiti... a UPS je mogao sve da drzi samo 7min. Kraj price pretpostavljate :).
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako da patch-ujem CVE?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4641 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.