Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebni Programeri

[es] :: Java :: Potrebni Programeri
(Zaključana tema (lock), by nemnesic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6598 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Potrebni Programeri07.05.2018. u 09:13 - pre 71 meseci
Citat:
Java Beograd:Jesi li ovo sam smislio ili ti je neko pomogao ?!
Jesi li nekad video oglas za upražnjeno radno mesto, na primer: "potrebna radna snaga za poslove kardio hirurgije", ili "potrebna radna snaga za poslove projektovanja mostova" ?

Ja nisam nikad video oglas koji pocinje sa “Potrebna radna snaga”, obicno je “Potreban autolimar/cistacica/vozac/programer...”
 
+2

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Potrebni Programeri07.05.2018. u 11:38 - pre 71 meseci
Hajde da se složimo se da je malo nesrećan izbor reči, ali nije čovek postavio oglas kao što neki navode, već se raspitivao na forumu. I svi smo shvatili šta u čoveku treba.
Inače, meni se čini da se u ovom smislu obično govori o "resursima". Naravno ne u oglasima, već kada se govori o nekom projektu i slično.

Meni je jedino čudno da pokretač teme ima u potpisu zanmanje "student". Ja imam preko 10 godina iskustva u IT-u i znam koliko je komplikovano započeti svoj biznis sa "full time" zaposlenima. Ako je u pitanju jedan projekat, najbolje je da unajmi freelancere. Ukoliko planira da pruža konstantnu uslugu, možda je bolje da započne sa studentima koji žele da upuste u posao da bi pre svega nešto naučili. Ali ako ima finansija za bar 6 do 12 meseci za isplatu zarada sa sve porezima, doprinosima itd može da se nada i kvalitetnijoj radnoj snazi
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
+1

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.e-info.ba.



+62 Profil

icon Re: Potrebni Programeri07.05.2018. u 12:11 - pre 71 meseci
Heh...

Sta bi rekao onaj koga vredja izraz 'radna snaga', kad bih mu ja jos dodatno pojasnio. Da li znas da je radna snaga samo jedan od resursa firme? Ono, firma ima kancelarije, namestaj, vozni park, IT opremu i nesto programera - sve su to resursi.

A sta je pa resurs? Bilo koji deo jednacine koju resava vlasnik firme kad razmislja 'da l da ovo jos guram, ili prodam firmu, ili nesto trece? isplati li se uopste ovaj biznis?'

Ljudi, osvestite se
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Potrebni Programeri07.05.2018. u 12:44 - pre 71 meseci
Citat:
Rapaic Rajko: vozni park

Kako misliš "vozni park"?! Ne'š ti moj Audi/BMW/Toyotu nazivati voznim parkom, to je izraz za kamione i kombije, eventualno Berlingo neki može da se provuče...
 
+3

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Potrebni Programeri07.05.2018. u 18:11 - pre 71 meseci
Trujete temu bezveze. Dve sekunde googlanja: LINK

Da pojam "radna snaga" ne obuhvata sve radno sposobne zakon se ne bi zvao "Zakon o radu".

Pozdrav.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
+1

[es] :: Java :: Potrebni Programeri
(Zaključana tema (lock), by nemnesic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6598 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.