Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...

[es] :: Advocacy :: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24924 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...17.03.2018. u 12:08 - pre 73 meseci
Pogledajte video www.youtube.com/watch?v=53niUoptbaw pa razmislite o stanju obrazovanja u Srbiji...
 
0

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...17.03.2018. u 12:43 - pre 73 meseci
Pa ovo je super. Ja imam srednju Tehničku školu. Išao sam na takmičenje iz Matematike i bio drugi u opštini. To je dovoljan preduslov da se zaposlim u školi. Pre podne mogu da predajem matematiku, a posle podne da istovarujem ugalj.

Još ako je škola osnovna, super, od njih sigurno više znam. A i dobar sam čovek, lepih stvari bi ih naučio. Mene je nastavnik matematike u osnovnoj vukao za uši i slao u ćošak. Ja to neću da radim, samo ću da spremim jednu dobru letvu, za svaki slučaj :D
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 10:37 - pre 73 meseci
Bila je prosle nedelje ista tema, zasto otvarete novu profesore?

Nego, ja bih da se nadovezem na temu programera ubice - radni odnos nije nesto sto neko nekome duguje, vec kao svaki medjuljudski odnos nesto sto treba da postoji jedino ako je na obostrano zadovoljstvo. Ako ministarstvo prosvete ne nalazi zadovoljstvo da vas ima kao profesora, a ovce imaju zadovoljstvo da ih neko cuva, onda je konstatacija iz naslova sasvim u redu i ja tu ne nalazim nikakav problem. Cuvanje ovaca je nepravedno prezreno zanimanje, a u stvari je to jedno od najidealnijih zanimanja - boravis u najzdravijem mogucem radnom okruzenju, fizicki si aktivan, udises najzdraviji vazduhverovatno su ti dostupni najzdravija hrana i voda nezagadjena hemikalijama. Ono sto je problem je drustveni status koji je potpuno nepravedan po onog koji cuva ovce.

Profesor i cobanin su ustvari dva sustinski veoma slicna zanimanja, jednom su poverene ovce i za njih je odgovoran, a drugom deca koja se cesto ne razlikuju mnogo od ovaca, i za koje on i nije nesto narocito odgovoran. Isprica im neku pricu i to je to, niti deca zele da to trajno nauce, niti se profesor mnogo trudi da to promeni. Moze da odradjuje posao skroz povrsno, mehanicki, napamet, bez mnogo motivacije, truda i inteligencije. Sa druge strane, taj koji cuva ovce obavlja najmanje isto toliko odgovorno i plemenito zanimanje - posvecen je dobrobiti zivotinja i proizvodi hranu za ljude, a za taj posao mora biti motivisan, inteligentan i fizicki pripremljen. Mizlite o tome profesore pre nego sto potcenjujete i ponizavate druge
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
+4

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.23.*



+44 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 11:33 - pre 73 meseci
To je klasičan Američki primer - snalaženja. U Americi niko ne radi ono za šta se školovao. Mnogo manje se oslanjaju na državu, i svako nađe sebe u nečemu što voli, pa para kolko kapne-kapne važno je da je mentalno ispunjen. U drugim sistemima, gde su ljudi zatupljeni, deci se od malena priča, uči to i to da sutra radiš to i to. Tako decu ceo život usmeravamo na nešto, i na kraju kad ne uspe da se zaposli to dete je frustrirano i oboli mentalno pa pobije ljude.

Brate, živi kako voliš, možeš i moraš i pokušaj da voliš sebe, pa onda i druge. I da se konačno stavi tačka na to da MORA DA SE RADI ONO ZA ŠTA SI SE ŠKOLOVAO. Svet je postao jako brzo mesto za život i neko može ceo život da se posveti nečemu i da bude prosečan a neko drugi može da dobije ideju i motivaciju, pokrene stvar i za godinu dana se obogati.

Ni jedan ni drugi nisu vredniji kao ljudi, ali to je to, sve zavisi od karaktera, sreće i motivacije.
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 13:15 - pre 73 meseci
Koji krac onda decu šaljemo na četvorogodišnje ispiranje mozga, maltretiranje, trošak, zašto ih izlažemo lakim i teškim drogama, vršnjačkom nasilju i frustriranim profesorima, zašto koji krac deca ustaju u 6:30 i putuju raspalim autobusima (ili peške) do škole, ako je školovanje za određeno zanimanje besmisleno i ako će čovek kroz radni vek promeniti dvadeset radnih mesta na poslovima za koje se nikad nije školovao?
 
0

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 13:25 - pre 73 meseci
U industrijsko/socijalnom dobu to je bilo neminovnost i potreba. Danas treba slediti zapadni stil školovanja, sa puno izbornih predmeta, puno slobodnih/radnih aktivnosti, i da škola bude svojevrsni koledž, tj. "kontrolisano" druženje i adaptacija na privrednu sredinu. Danas u školi ne treba učiti suvoparne materije, nego decu naučiti da se snalaze u ovom brzom svetu.

Knjige da ne nose kući, da nema domaćih, da imaju svoje ormariće i da im je lepo u školi, da igraju fudbal i da se druže. A kada se prođe to srednjoškolsko druženje, onda imaju izbor, da li će da se usmeravaju i osposobljavaju za naučni rad, ili će da odaberu neki š fakultet i da se i dalje zezaju dok se ne požene i poudaju.
 
+2

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 13:52 - pre 73 meseci
Citat:
pctel:
Bila je prosle nedelje ista tema, zasto otvarete novu profesore?

Nego, ja bih da se nadovezem na temu programera ubice - radni odnos nije nesto sto neko nekome duguje, vec kao svaki medjuljudski odnos nesto sto treba da postoji jedino ako je na obostrano zadovoljstvo. Ako ministarstvo prosvete ne nalazi zadovoljstvo da vas ima kao profesora, a ovce imaju zadovoljstvo da ih neko cuva, onda je konstatacija iz naslova sasvim u redu i ja tu ne nalazim nikakav problem. Cuvanje ovaca je nepravedno prezreno zanimanje, a u stvari je to jedno od najidealnijih zanimanja - boravis u najzdravijem mogucem radnom okruzenju, fizicki si aktivan, udises najzdraviji vazduhverovatno su ti dostupni najzdravija hrana i voda nezagadjena hemikalijama. Ono sto je problem je drustveni status koji je potpuno nepravedan po onog koji cuva ovce.

Profesor i cobanin su ustvari dva sustinski veoma slicna zanimanja, jednom su poverene ovce i za njih je odgovoran, a drugom deca koja se cesto ne razlikuju mnogo od ovaca, i za koje on i nije nesto narocito odgovoran. Isprica im neku pricu i to je to, niti deca zele da to trajno nauce, niti se profesor mnogo trudi da to promeni. Moze da odradjuje posao skroz povrsno, mehanicki, napamet, bez mnogo motivacije, truda i inteligencije. Sa druge strane, taj koji cuva ovce obavlja najmanje isto toliko odgovorno i plemenito zanimanje - posvecen je dobrobiti zivotinja i proizvodi hranu za ljude, a za taj posao mora biti motivisan, inteligentan i fizicki pripremljen. Mizlite o tome profesore pre nego sto potcenjujete i ponizavate druge :-)


Ne ponizavam ja nikog sem ove koji vode ministarstvo prosvete! Njima ne bih dao ni ovce da cuvaju jer dozvoljavaju ovakve stvari! Treba ih zatvoriti u zatvor jer demotivisu decu da se skoluju i vrse kriminal jer primaju svoje ljude!
 
0

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 13:55 - pre 73 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Koji krac onda decu šaljemo na četvorogodišnje ispiranje mozga, maltretiranje, trošak, zašto ih izlažemo lakim i teškim drogama, vršnjačkom nasilju i frustriranim profesorima, zašto koji krac deca ustaju u 6:30 i putuju raspalim autobusima (ili peške) do škole, ako je školovanje za određeno zanimanje besmisleno i ako će čovek kroz radni vek promeniti dvadeset radnih mesta na poslovima za koje se nikad nije školovao?


Ne treba ih slati na fakultete da se muce. treba ih slati na zanat.. Drugo, ovo nije drzava, ovo je KRIMINALNA ORGANIZACIJA!
 
0

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 13:57 - pre 73 meseci
Citat:
revlo:
To je klasičan Američki primer - snalaženja. U Americi niko ne radi ono za šta se školovao. Mnogo manje se oslanjaju na državu, i svako nađe sebe u nečemu što voli, pa para kolko kapne-kapne važno je da je mentalno ispunjen. U drugim sistemima, gde su ljudi zatupljeni, deci se od malena priča, uči to i to da sutra radiš to i to. Tako decu ceo život usmeravamo na nešto, i na kraju kad ne uspe da se zaposli to dete je frustrirano i oboli mentalno pa pobije ljude.

Brate, živi kako voliš, možeš i moraš i pokušaj da voliš sebe, pa onda i druge. I da se konačno stavi tačka na to da MORA DA SE RADI ONO ZA ŠTA SI SE ŠKOLOVAO. Svet je postao jako brzo mesto za život i neko može ceo život da se posveti nečemu i da bude prosečan a neko drugi može da dobije ideju i motivaciju, pokrene stvar i za godinu dana se obogati.

Ni jedan ni drugi nisu vredniji kao ljudi, ali to je to, sve zavisi od karaktera, sreće i motivacije.


Covek na brdu vidi malo vise nego onaj ispod brda... Popni se na "brdo" pa ces videti to sto sad ne vidis..
 
0

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 14:07 - pre 73 meseci
Otvaraš teme kao nezdrav, nije ni čudo što neće da te zaposle. Mislim da se radi baš o tebi. Osim suvoparnog znanja, potrebno je imati i neke karakterne vrednosti. Ja tebe ne mogu da zamislim kao nekog ko treba da deci bude primer. Troluješ.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 16:51 - pre 73 meseci
Igore, koji je bio tvoj motiv da studiraš matematiku?
Ako je razlog da vrhunac tvog obrazovanja bude to da postanes nastavnik ili profesor jednog dana, onda si pogrešno razmišljao. Trebalo je da stavis na papir i izracunas kolike su sanse da se zaposlis u Srbiji u nekoj skoli, a onda i u kom regionu... Verujem da ti računanje dobro ide.
Recimo, izracunas koliko profesora matematike se "stvori" godisnje, koliko osnovnih i srednjih škola ima tu gde želiš da se ostvariš. Koliki je prosečan radni vek jednog nastavnika/profesora. Pa tek na kraju kad dobiješ cifru, onda da kriviš partijsko zapošljavanje. Tada bi shvatio da i bez partijskog zapošljavanja bi imao vrlo male izglede da se zaposliš u nekoj školi.

Ja recimo poznajem puno njih koji su završili atematiku, fiziku, hemiju. I uglavnom svi rade, neki "sposobniji" su u školi i jedva čekaju da se prekvalifikuju i pobegnu odatle, drugih ima po bankama, programerskim firmama i slično. Niko nije čekao "država duradi nešto".
Pri tom izgleda i nisi bio neki sjajan student, sudeći po oceni.

Jesi li pomislio možda da dokvalifikuješ za programiranje? Eto, čim te ima na ES znači da ponekad pratiš ovaj forum, verovatno shvataš da uz dobro poznavanje matematike imaš već osnove da budeš dobar programer. Bolji programer nego puno današnjih programera kojima je znanje matematike nula.

Nemoj samo da čekaš "država duradi nešto".

Jer i da se zaposliš u školi jednog dana, onda možemo od tebe da očekujemo sledeću temu:
"Bolje da sam čuvao ovce, zaradio bih više od 50000 din mesečno"...

Edit:
Meni više smeta što ova nekulturna osoba pored tebe na video snimku, žvaće žvaku na radnom mestu i pred kamerama, nego to što ti nemaš posao u školi.
 
+2

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 17:08 - pre 73 meseci
Ne znam kako je u Novom Sadu, ali na PMF-u u Bgd-u, profesorski smer je poslednja prilika da studenti kojima losije ide(iz raznih razloga) zavrse faks.
 
0

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.com
Via: [es] mailing liste



+6 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 17:23 - pre 73 meseci
>
 
0

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 17:25 - pre 73 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Igore, koji je bio tvoj motiv da studiraš matematiku?
Ako je razlog da vrhunac tvog obrazovanja bude to da postanes nastavnik ili profesor jednog dana, onda si pogrešno razmišljao. Trebalo je da stavis na papir i izracunas kolike su sanse da se zaposlis u Srbiji u nekoj skoli, a onda i u kom regionu... Verujem da ti računanje dobro ide.
Recimo, izracunas koliko profesora matematike se "stvori" godisnje, koliko osnovnih i srednjih škola ima tu gde želiš da se ostvariš. Koliki je prosečan radni vek jednog nastavnika/profesora. Pa tek na kraju kad dobiješ cifru, onda da kriviš partijsko zapošljavanje. Tada bi shvatio da i bez partijskog zapošljavanja bi imao vrlo male izglede da se zaposliš u nekoj školi.

Ja recimo poznajem puno njih koji su završili atematiku, fiziku, hemiju. I uglavnom svi rade, neki "sposobniji" su u školi i jedva čekaju da se prekvalifikuju i pobegnu odatle, drugih ima po bankama, programerskim firmama i slično. Niko nije čekao "država duradi nešto".
Pri tom izgleda i nisi bio neki sjajan student, sudeći po oceni.

Jesi li pomislio možda da dokvalifikuješ za programiranje? Eto, čim te ima na ES znači da ponekad pratiš ovaj forum, verovatno shvataš da uz dobro poznavanje matematike imaš već osnove da budeš dobar programer. Bolji programer nego puno današnjih programera kojima je znanje matematike nula.

Nemoj samo da čekaš "država duradi nešto".

Jer i da se zaposliš u školi jednog dana, onda možemo od tebe da očekujemo sledeću temu:
"Bolje da sam čuvao ovce, zaradio bih više od 50000 din mesečno"...

Edit:
Meni više smeta što ova nekulturna osoba pored tebe na video snimku, žvaće žvaku na radnom mestu i pred kamerama, nego to što ti nemaš posao u školi.

 
0

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 17:27 - pre 73 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Igore, koji je bio tvoj motiv da studiraš matematiku?
Ako je razlog da vrhunac tvog obrazovanja bude to da postanes nastavnik ili profesor jednog dana, onda si pogrešno razmišljao. Trebalo je da stavis na papir i izracunas kolike su sanse da se zaposlis u Srbiji u nekoj skoli, a onda i u kom regionu... Verujem da ti računanje dobro ide.
Recimo, izracunas koliko profesora matematike se "stvori" godisnje, koliko osnovnih i srednjih škola ima tu gde želiš da se ostvariš. Koliki je prosečan radni vek jednog nastavnika/profesora. Pa tek na kraju kad dobiješ cifru, onda da kriviš partijsko zapošljavanje. Tada bi shvatio da i bez partijskog zapošljavanja bi imao vrlo male izglede da se zaposliš u nekoj školi.

Ja recimo poznajem puno njih koji su završili atematiku, fiziku, hemiju. I uglavnom svi rade, neki "sposobniji" su u školi i jedva čekaju da se prekvalifikuju i pobegnu odatle, drugih ima po bankama, programerskim firmama i slično. Niko nije čekao "država duradi nešto".
Pri tom izgleda i nisi bio neki sjajan student, sudeći po oceni.

Jesi li pomislio možda da dokvalifikuješ za programiranje? Eto, čim te ima na ES znači da ponekad pratiš ovaj forum, verovatno shvataš da uz dobro poznavanje matematike imaš već osnove da budeš dobar programer. Bolji programer nego puno današnjih programera kojima je znanje matematike nula.

Nemoj samo da čekaš "država duradi nešto".

Jer i da se zaposliš u školi jednog dana, onda možemo od tebe da očekujemo sledeću temu:
"Bolje da sam čuvao ovce, zaradio bih više od 50000 din mesečno"...

Edit:
Meni više smeta što ova nekulturna osoba pored tebe na video snimku, žvaće žvaku na radnom mestu i pred kamerama, nego to što ti nemaš posao u školi.


Ja radim vec u prosveti.. Odgledaj onaj video sta sam dao uputstva pa vidi o cemu se radi.. Nikad nece biti bolje u ovoj zemlji jer je mentalitet ljudi LOS kao i sistem obrazovanja..
 
0

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 17:29 - pre 73 meseci
Citat:
dejanet:
Ne znam kako je u Novom Sadu, ali na PMF-u u Bgd-u, profesorski smer je poslednja prilika da studenti kojima losije ide(iz raznih razloga) zavrse faks.


U NS je smer profesor matematike, pored teorijskog, najtezi.. Drugo, nije tema koji smer je i u kom mestu koliko tezak, vec da se vrse razne zloupotrebe od strane direktora skola i ministarstva prosvete..
 
0

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 17:45 - pre 73 meseci
Citat:
Srbija realno: nije tema koji smer je


Ja i ne znam šta je tema. Ne očekuješ valjda da ti mi obezbedimo bolju platu. A mentalitet nije loš, nego su na ovom es sve promašeni ljudi :D Niiiismo mi referenca. hahaha
 
0

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...18.03.2018. u 21:47 - pre 73 meseci
E kad sam ja isao u skolu meni je profesor odghovarao sa "Nisam ja sa tobom cuvao ovce"...a ja sta cu ako se pozalim ne ginu mi batine i od profesora,a i kod kuce....
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 735
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...19.03.2018. u 12:19 - pre 73 meseci
Ja sam u srednjoj (stari sistem, 2+2 godine) u druge dve godine imao profesora matekatike koji ni jednom za te dve godine nije glas podigao, ni jedan jedini put. Bio je strog ali i veoma dobar predavač. Kod njega, samo oni koji su bili izuzetno lenji ili ne baš bistri, matematiku nisu naučili. Da su barem takvi bili i ostali profesori, eh... E, on je jedini tokom te dve godine bio takav. Ostali, neki su bili ok, neki ne, ali niko izuzetan. Igrom slučaja pre par meseci sam ga video u gradu i shvatio, jedan je od retkih kojeg bi mi bilo drago da sretnem na ulici.
 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...19.03.2018. u 12:20 - pre 73 meseci
Kuma je doktor primenjene matematike, zavrsila osnovne, master i doktorske na ETF-u u Beogradu, radi na zeleznici... :)

Ne znam sta da vam kazem, koliko vam znanja i snage treba da zavrsite fakultet, toliko jos duplo vam treba da se snadjete u zivotu...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

[es] :: Advocacy :: Sa diplomom profesor matematike mogu da cuvam ovce...
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24924 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.