Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.

elitemadzone.org :: MadZone :: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40035 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.16.03.2018. u 15:57 - pre 73 meseci
Vidite narode na jutjubu sta se radi: www.youtube.com/watch?v=53niUoptbaw&t=6s pa procenite sami u kakvoj drzavi zivimo...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.16.03.2018. u 18:03 - pre 73 meseci
Ako na evidenciji nacionalne sluzbe za zaposlavanje nema nijednog nezaposlenog sa master diplomom matematickog fakulteta, onda se primaju apsolventi matematickog fakulteta, a ako nema ni njih, onda je verovatno moguce na taj posao primiti i maturanta matematicke gimnazije. Taj sa snimka nema master diplomu matematickog fakulteta ako sam dobro razumeo, a i da ima mozda se ne javlja redovno nacionalnoj sluzbi za zaposlavanje pa ga izbrisu iz evidencije.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.16.03.2018. u 18:49 - pre 73 meseci
To se obicno desava po malim seoskim osnovnim skolama . Znaci ne one sto imaju samo 4 razreda , vec one malo vece koje imaju 8 razreda , i gde idu deca iz nekoliko susednih sela .

Tako je na primer oduvek bilo sa nastavnicima Muzickog . Po defaultu je predvidjeno da to predaje neko ko ima Muzicku Akademiju, sto nije bas realno da neko sa Akademijom ide po nekim Selima , te male Seoske skole cesto ne mogu da obezbede pun fond casova , pa jedan nastavnik treba da pokriva nekoliko takvih skola . I sad ce neko sa Akademijom da ide po selendrama ? Nije previse vazno da li je selo u ravnici , ili u Planini , jer ima i takvih ?!

Tako da ako neko vec X godina radi sa srednjom skolom , sta sada treba ? Pojavio se neko sa diplomom , ko navodno hoce da ide po selima , onda onom sto 10 godina drzi nastavu , dati otkaz ?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.16.03.2018. u 19:36 - pre 73 meseci
Niste primetili da korisnik Igor Tasić ostavlja link na video o profesoru Ioru Tasiću?
Ja samo mogu da osetim žalost da je karijera profesora matematike u osnovnoj ili srednjoj školi neko tako željeno zanimanje da neko mora da o tom piše kao o velikoj nesreći, ako ga ne dobije. Još više žalim zbog toga što je građevinskom inženjeru to jedino što može da radi i da zbog toga onaj ko se školovao za profesora nema posao.
Tužno je da, kada se izađe iz Beograda, u manjom meri iz Novog Sada ili Niša, svaki posao predstavlja teško dostižan cilj.
 
Odgovor na temu

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 13:39 - pre 73 meseci
Citat:
pctel:
Ako na evidenciji nacionalne sluzbe za zaposlavanje nema nijednog nezaposlenog sa master diplomom matematickog fakulteta, onda se primaju apsolventi matematickog fakulteta, a ako nema ni njih, onda je verovatno moguce na taj posao primiti i maturanta matematicke gimnazije. Taj sa snimka nema master diplomu matematickog fakulteta ako sam dobro razumeo, a i da ima mozda se ne javlja redovno nacionalnoj sluzbi za zaposlavanje pa ga izbrisu iz evidencije.

Da, ALI ja sam konkurisao kao dip. prof matematike i odbili su me a primili srednjoskolce... Pogledaj malo bolje video! Vise puta!
 
Odgovor na temu

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 13:42 - pre 73 meseci
Citat:
djoka_l:
Niste primetili da korisnik Igor Tasić ostavlja link na video o profesoru Ioru Tasiću?
Ja samo mogu da osetim žalost da je karijera profesora matematike u osnovnoj ili srednjoj školi neko tako željeno zanimanje da neko mora da o tom piše kao o velikoj nesreći, ako ga ne dobije. Još više žalim zbog toga što je građevinskom inženjeru to jedino što može da radi i da zbog toga onaj ko se školovao za profesora nema posao.
Tužno je da, kada se izađe iz Beograda, u manjom meri iz Novog Sada ili Niša, svaki posao predstavlja teško dostižan cilj.

Da, to sam zapravo ja tj to je prica o meni! Radio sam za 44 posto norme tj za 16.000 dinara dok su mi drugi sa srednjoskolskom diplomom oteli posao. To je i sada slucaj, jer radim za 80 posto norme! Ovo je istinita prica o bednoj Srbiji tj bedniom ljudima na vlasti!
 
Odgovor na temu

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 13:46 - pre 73 meseci
Citat:
ademare:
To se obicno desava po malim seoskim osnovnim skolama . Znaci ne one sto imaju samo 4 razreda , vec one malo vece koje imaju 8 razreda , i gde idu deca iz nekoliko susednih sela .

Tako je na primer oduvek bilo sa nastavnicima Muzickog . Po defaultu je predvidjeno da to predaje neko ko ima Muzicku Akademiju, sto nije bas realno da neko sa Akademijom ide po nekim Selima , te male Seoske skole cesto ne mogu da obezbede pun fond casova , pa jedan nastavnik treba da pokriva nekoliko takvih skola . I sad ce neko sa Akademijom da ide po selendrama ? Nije previse vazno da li je selo u ravnici , ili u Planini , jer ima i takvih ?!

Tako da ako neko vec X godina radi sa srednjom skolom , sta sada treba ? Pojavio se neko sa diplomom , ko navodno hoce da ide po selima , onda onom sto 10 godina drzi nastavu , dati otkaz ?

Pojenta price je da direktori zloupotrebljavaju zakon jer im ministarstvo prosvete to dozvoljava kao i prosvetni inspektori. Ja sam kao dip. prof matematike odbijen jer nemam master da bi primili nekog ko ima samo srednjoskolsku diplomu. Do 2006 god master se nije ni trazio... Ovo je LOPOVSKA zemlja!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 13:46 - pre 73 meseci
Tebe mrzi ili smatraš gubljenjem vremena da objasniš slučaj, već nas upućuješ da gledamo neki video, a očekuješ naše savete, razumevanje i podršku.

Ako si tako nadobudan pri konkurisanju za posao kao što si ovde u ovoj temi, ko te baš šiša. Osim diplome važne su i neke socijalne veštine.
 
Odgovor na temu

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 13:49 - pre 73 meseci
Citat:
ademare:
To se obicno desava po malim seoskim osnovnim skolama . Znaci ne one sto imaju samo 4 razreda , vec one malo vece koje imaju 8 razreda , i gde idu deca iz nekoliko susednih sela .

Tako je na primer oduvek bilo sa nastavnicima Muzickog . Po defaultu je predvidjeno da to predaje neko ko ima Muzicku Akademiju, sto nije bas realno da neko sa Akademijom ide po nekim Selima , te male Seoske skole cesto ne mogu da obezbede pun fond casova , pa jedan nastavnik treba da pokriva nekoliko takvih skola . I sad ce neko sa Akademijom da ide po selendrama ? Nije previse vazno da li je selo u ravnici , ili u Planini , jer ima i takvih ?!

Tako da ako neko vec X godina radi sa srednjom skolom , sta sada treba ? Pojavio se neko sa diplomom , ko navodno hoce da ide po selima , onda onom sto 10 godina drzi nastavu , dati otkaz ?


Naravno, trebaju ljudima koji predaju kao nestrucni kad se pojavi neko strucan dati otkaz! Zasto onda postoji fakultet???? To nalaze i zakon. Da je tako kao sto ti govoris niko ne bih ni studirao smerove profesor.. Medjutim, pojenta price je sto je ovo ZEMLJA BEZAKONJA, LOPOVA! BEDNIH LJUDI!
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 21:38 - pre 73 meseci
U prevodu zasto bih ja radio posao za koji sam skolovan kad to moze neko drugi.,sa" drugacijom "diplomom..primera koliko hoces, e pa sta se cudimo sto mladi skolovani odlaze u svet.,a imam utisak da ce biti jos gore....
 
Odgovor na temu

muld

Član broj: 335774
Poruke: 8



+5 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 22:14 - pre 73 meseci
Citat:
Naravno, trebaju ljudima koji predaju kao nestrucni kad se pojavi neko strucan dati otkaz! Zasto onda postoji fakultet???? To nalaze i zakon. Da je tako kao sto ti govoris niko ne bih ni studirao smerove profesor.. Medjutim, pojenta price je sto je ovo ZEMLJA BEZAKONJA, LOPOVA! BEDNIH LJUDI!


Sve je to lepo i tacno, ali ti sa ovom reportazom nisi samo hteo da ukazes probleme u prosveti vec da ako vest zazivi, izadje u par dnevnih novina pomognes samo sebi. Mediski pritisak , vlada pokrece neku foru istragu, dobijas posao a ostale ko j***... Nista nisi bolji od onih koji su se zaposlili preko partiske knjizice... Svi na ovom forumu ili na bilo kom drugom gde si objavio dobro zna kakvo je stanje u drzavi, kakvi su ljudi na vlasti a kamoli po zdrastvu, prosveti, itd...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.18.03.2018. u 22:56 - pre 73 meseci
Igor Tasic, toliko si nadobudan i jak na forumu, a na onom video snimku si pravi smušenko koji verovatno nikad posao ne bi ni našao, da ti država po kojoj pljuješ nije poklonila taj koji imaš.

Prosipaš priču non stop kako si dipl profesor kao da svet treba da ti se klanja, a u stvari si obični negativni nesposobni smušenko koji je "izašao na televizor" i misli da je postao poznat.
Fakultet nisi završio ni pre roka, a ni u roku, niti ti je ocena 10, pa da se svi začudimo kako nema posla za jednu tako pametnu osobu.

Da bar znaš da odgovoriš na pitanja koja ti se ovde postavljaju, i argumentovano opravdaš svoj stav, a ne da non stop ponavljaš "ZEMLJA BEZAKONJA, LOPOVA! BEDNIH LJUDI!". U celoj ovoj priči ti zvučiš najbednije.

Bolje traži na burek forumu da te sažaljevaju, ovde si na pogrešna vrata zakucao.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.19.03.2018. u 09:43 - pre 73 meseci
Citat:
Srbija realno: Pojenta price je


Pojenta price je da ako ti se ne svidja trenutni posao a ti nadjes sebi drugi.

Tako rade i ljudi koji imaju 2 razreda osnovne skole pa ne vidim zasto to akademski gradjanin kao sto si ti ne bi mogao.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.20.03.2018. u 04:44 - pre 73 meseci
Znam masu tih koji rade po školama sa 2-3 ispita do kraja studija na matematici i niko ne pravi problem.
Mnogi od njih su stručniji i imaju bolje znanje nego neki koji su već stekli diplomu, a to je bila praksa i pre 40-50 godina (po pričama mnogih profesora koji su već u penziji). Moja bivša profesorka je npr. u Lučanima dobila i stan pre nego što je diplomirala na matematici (ostala joj 2 ispita), jer je otvarana nova škola i hitno im je trebao profesor matematike. Takav je bio tada zakon, a i danas je, jer profesora matematike nema dovoljno.

Sad je malo problem što niko neće da ide po selima, nego bi svi da rade u gradu, pa se dođe na to da po seoskim školama rade pojedinci koji nemaju punu normu. Međutim, ako se u nekoj školi traži nastavnik sa fondom časova manjim nego što nekome sa nepunim radnim vremenom nedostaje do 100%, a škole su pod istom regionalnom upravom, škola je dužna da angažuje tog nastavnika ako je iz odgovarajuće oblasti. Ali, ako škola traži nastavnika sa većim fondom časova, onda mogu da prime nekog drugog, i zato izvisi onaj ko radi u nekoj seoskoj školi sa 60 ili 80%, a prime nekoga kome je ostalo 2-3 ispita na matematici. A i pre će da prime nekoga ko ima 23-24 godine nego nekoga ko ima 35 ili 40.

A to ko je bolji ili lošiji... kako kaže jedan profesor, samo "kreda - tabla", pa da vidimo.
Znam ljude koji su diplomirali sa prosekom preko 9, a ne znaju rečenicu da sastave, jer se danas maltene svi ispiti polažu pismeno (Bolonja...), a ima onih čije znanje i rečitost opravdavaju prosečnu ocenu. Pravila nema, a za posao u školi nije bitan samo prosek, već i sposobnost da se deca zainteresuju za gradivo i bar nešto od tog znanja ponesu iz škole umesto da sve zaborave do kraja letnjeg raspusta.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.20.03.2018. u 20:01 - pre 73 meseci
Citat:
pctel:
Ako na evidenciji nacionalne sluzbe za zaposlavanje nema nijednog nezaposlenog sa master diplomom matematickog fakulteta, onda se primaju apsolventi matematickog fakulteta, a ako nema ni njih, onda je verovatno moguce na taj posao primiti i maturanta matematicke gimnazije. Taj sa snimka nema master diplomu matematickog fakulteta ako sam dobro razumeo, a i da ima mozda se ne javlja redovno nacionalnoj sluzbi za zaposlavanje pa ga izbrisu iz evidencije.

Diplomirani profesor matematike ima neuporedivo vecu prednost od svih studenata sa srednjoskolskom diplomom. Kraj! A ti ocigledno podrzavas BEZAKONJE!
 
Odgovor na temu

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.20.03.2018. u 20:20 - pre 73 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Igor Tasic, toliko si nadobudan i jak na forumu, a na onom video snimku si pravi smušenko koji verovatno nikad posao ne bi ni našao, da ti država po kojoj pljuješ nije poklonila taj koji imaš.

Prosipaš priču non stop kako si dipl profesor kao da svet treba da ti se klanja, a u stvari si obični negativni nesposobni smušenko koji je "izašao na televizor" i misli da je postao poznat.
Fakultet nisi završio ni pre roka, a ni u roku, niti ti je ocena 10, pa da se svi začudimo kako nema posla za jednu tako pametnu osobu.

Da bar znaš da odgovoriš na pitanja koja ti se ovde postavljaju, i argumentovano opravdaš svoj stav, a ne da non stop ponavljaš "ZEMLJA BEZAKONJA, LOPOVA! BEDNIH LJUDI!". U celoj ovoj priči ti zvučiš najbednije.

Bolje traži na burek forumu da te sažaljevaju, ovde si na pogrešna vrata zakucao.


Prvo, ti i ja se ne poznajemo da bi me ovako osudio. Drugo, televiziju izbegavam u sirokom opsegu. Trece, da li uopste znas sta znaci zavrsiti matematiku?
Cetvrto, nikada se ne trebamo raspravljati sa takvim nepismenima poput tebe, koji sude.... jer ce nas spustitii na svoj nivo a zatim dobiti na iskustvu!
Peto, budala nikada ne zna da je budala jer kad bi znala, vise ne bih bila budala!
 
Odgovor na temu

Srbija realno
Coban
Srednja skola

Član broj: 338296
Poruke: 38
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.20.03.2018. u 20:26 - pre 73 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
Srbija realno: Pojenta price je


Pojenta price je da ako ti se ne svidja trenutni posao a ti nadjes sebi drugi.

Tako rade i ljudi koji imaju 2 razreda osnovne skole pa ne vidim zasto to akademski gradjanin kao sto si ti ne bi mogao.


Da, ali zasto bih dozvolio da neko predaje deci sa srednjoskolskom diplomom???? Cemu onda smer dipo. prof matematike? Nisi ti prijatelju osetio muku studija koje ti se nisu isplatile a da pritom gledas kako nepismeni rade tvoj posao!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.21.03.2018. u 06:51 - pre 73 meseci
Prvo, mi ovde ne znamo gde je tacno problem, kako je glasio tekst konkursa za izbor profesora, koji kandidati koji ispunjavaju uslove su se javili i ko je od njih odabran. Ako je odabran najbolji od onih koji ispunjavaju uslove a naknadno se pojavio neko ko trazi da se sad taj otpusti suprotno zakonu o radu, e, pa ne moze, mi ovde ne podrzavamo krsenje prava radnika i zakona o radu.

Drugo, ne mozemo da zauzimamo stav pre nego sto cujemo i misljenje druge strane.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.static.isp.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.21.03.2018. u 07:04 - pre 73 meseci
@Ivan Tasic

Teme si postavio u pogrešan forum. Iako posredno imaju veze sa matematikom, one su za MadZone.

Kao neko ko ima i formalne kompetencije za Matematiku, registrovao si se na ES sa ciljem da promovišeš svoju frustraciju, a ne da učestvuješ u konstruktivnim diskusijama koje se tiču "problema, iskustava, literature, pripreme ispita, selekcije važnih i manje važnih oblasti, primene". U skladu su time, izabrao si i korisničko ime (Srbija realno). Realno, niko ne voli takav stav, ma koliko bio u pravu. Svi smo svesni gde živimo, i nije nam potrebno još dokaza.

Iskreno, žao mi je što sa svojim obrazovanjem ne možeš da dođeš do posla, ali ES i njegovi članovi ti u tome ne mogu pomoći. Ako smatraš da se radi o kršenju zakona, ovaj formum je pogrešna adresa.

Što se tiče "pogrešnih ljudi" koji sede "na pravim mestima", i obrnuto, "pravih ljudi" koji sede na "pogrešnim mestima", ovoga je u Srbiji oduvek bilo u svim sferama, nekada manje nekada više.

Ne znam kakav ishod očekuješ od ove teme, u forumu Matematika?



P.S. Na kraju, reći ću još nešto, iako se ne NE ODNOSI na tebe. Biti dobar matematičar, uopšte ne znači biti i dobar nastavnik. Loš nastavnik može hladnokrvno da uništi 40 generacija. Ovo pominjem zbog ustaljenog mišljenja da "neko radno mesto, nekoga sleduje". Kamo lepe sreće da se i u taknim situacijama može odreagovati.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.21.03.2018. u 07:30 - pre 73 meseci
Citat:
Srbija realno:
Peto, budala nikada ne zna da je budala jer kad bi znala, vise ne bih bila budala!

Ovo je pricno opasno napisati, jer uvek moze da se odnosi i na sebe samog.

Bilo kako bilo, zapoceo zi i vodis temu veoma nekvalitetno, bez ikakvih argumenata, bez ijednog citata konkretnog zakona, clana, tacke i paragrafa, nisi sposoban da prihvatis kriticko razmatranje svojih stavova... oni koje ponizavas su u najmanju ruku slicni tebi po kvalitetu pisanja, a ne znacajno ispod tvog nivoa, ne zato sto smo mi drugi pokazali neki visok nivo komunikacije, vec zato sto je tvoj nivo zabrinjavajuce nizak.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Matematiku predaju srednjoškolci dok diplomirani profesori nemaju posao.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40035 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.