Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako obični ljudi posmatraju programere?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74880 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 08:58 - pre 66 meseci
Imas i razmisljanje stomakom, to je najcesce razmisljanje...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 09:03 - pre 66 meseci
@Everx - dobro - ovo je u liniji onog sto sam rekao - pravo znanje se krije na youtube-u a ne na google-u. Mada moram da te ispravim, ovo nije kamen nego kliker. Znas kako su govorili ranije za nekog ko je pametan? "Ima kliker" - e pa ovo ti je demonstracija onog sto nas narod zna vec vekovima.

Citat:
Branimir Maksimovic: Imas i razmisljanje stomakom, to je najcesce razmisljanje...



Kako smo omatorili - rekao bi da si u pravu. Pre je bio jedan drugi organ...
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 09:12 - pre 66 meseci
Citat:
Magmatska stena može biti izgrađena od iskristalisanih minerala, od stakla i iskristalisanih minerala, ili samo od stakla.

Izvor je Vikipedija :( Nije baš pouzdan izvor, ali ako se razmisli, vulkani izbacuju kamenčine. Kliker je u stvari kamen! Tako da po Liskovom principu substitucije umesto "Ima kliker" slobodno se može reći "Ima kamen"!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 09:26 - pre 66 meseci
Citat:
EverxIzvor je Vikipedija :( Nije baš pouzdan izvor, ali ako se razmisli, vulkani izbacuju kamenčine. Kliker je u stvari kamen! Tako da po Liskovom principu substitucije umesto "Ima kliker" slobodno se može reći "Ima kamen"!


Polako pocinjem da razumem sta je alimamnekolikokuća hteo da nam objasni! On je u ovoj diskusiji demonstrirao da je jedan od retkih na ovom forumu koji zaista "imaju kamen" :D

Inace zaboravio sam ti odgovoriti, ironiju koju osecas u mom postu nije od mene, nego od googla, ja sam samo citirao google - koji je ironicno rekao "no results - aj pali na youtube"..

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 13.11.2018. u 11:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 11:05 - pre 66 meseci
Citat:
mjanjic

To što si ti koristio je smešno porediti sa onim što koristi Google i drugi ozbiljni igrači na tržištu.

@bananaphone je dao link https://en.wikipedia.org/wiki/AlphaGo_Zero
gde sam pronašao
Citat:
AlphaGo Zero's neural network was trained using [url=https://en.wikipedia.org/wiki/TensorFlow]TensorFlow

Citat:
TensorFlow is an open-source software library for dataflow programming across a range of tasks. It is a symbolic math library, and is also used for machine learning applications such as neural networks. It is used for both research and production at Google.
TensorFlow was developed by the Google Brain team for internal Google use. It was released under the Apache 2.0 open-source license on November 9, 2015.

Dakle radi se o veoma poznatom i ozbiljnom "igraču" Google lično.
Jasno je da je TensorFlow korišćen u potaji do November 9, 2015 i da je vladar iz senke u medjuvremenu razvio novi softver.
Medjutim i pre toga sam takodje tvrdio da su neuronske mreže samo drugi oblik statističkog softvera i kao takav ima ograničenja koja važe za slučajne veličine.
Ovo što danas koristi Google biće za 2-3 godine "open" pa ćemo i za taj softver konstatovati da ima ista ograničenja kao i sadašnji.

Medjutim, pošto je tebi softver vladara iz senke smešan slobodan si da svoje neuronske mreže (ili bilo ko drugi kome je Google smešan)
testira na priloženim podacima.
U svakoj vrsti je 7 brojeva. Treba "nabosti" da li je sledeći broj (označen sa -->) nenegativan.
Kad mrežu optimizujete sa data1.txt onda je testirajte sa lakšim problemom data2.txt.


Citat:
bananaphone

@Everx - dobro - ovo je u liniji onog sto sam rekao - pravo znanje se krije na youtube-u a ne na google-u.

Ma ti si potpuno razumljiv.
Hteo si da se napraviš pametan linkujući tekst koji si nabrzinu navatao preko google mašine.
Nemaš pojma šta si linkovao pa kad si video šta je sad ti je kriv Google.
Ako, ako.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 11:19 - pre 66 meseci
Hebote - ti bi se svadjao i kad se slazem sa tobom...
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 12:44 - pre 66 meseci
Braćo, nemojte da se svađate. Sa Brajanom u srcu (poneko i sa kamenom u glavi) uvek gledajte na svetlu stranu života!
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 16:31 - pre 66 meseci
^Everx(yz)

To "braćo" je za crkvu ili četničke pijanke.

Nego, vidiš da ja stalno pokušavam da tvoju temu vratim u programerske vode.
I čim to donkele uspem da nametnem tema zamre pa ti moraš da intervenišeš.
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?13.11.2018. u 19:20 - pre 66 meseci
To ti je greška! Za ovu temu je bitno mišljenje običnih ljudi. Možda treba da otvoriš temu "Kako programeri posmatraju obične ljude?".
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+559 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?14.11.2018. u 18:57 - pre 66 meseci
Slucajno sam pregledao ovu temu, kao izraziti predstavnik obicnih ljudi mogu da vam potvrdim da vas uopste ne posmatram, jeste vi oni što po deset puta mora da vam se objašnjava šta je obična najobičnija faktura a i dalje ne razumete, niste sasvim svoji, i sa velikim teškoćama ne bi ste uspeli da hodate pravom linijom?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?14.11.2018. u 20:29 - pre 66 meseci
Citat:
jeste vi oni što... svoji, i... ne bi ste uspeli


Problem je u sintaksnim greškama. Verovatno bi pomoglo ako bi prvo debagovao to objašnjenje o fakturama, pa onda prosledio programeru. Čini mi se da je problem u tebi.

Ovo je još jedna potvrda moje teze da bez jezika nema razmišljanja. Onaj koji ne zna jezik ne može ni da razmišlja ispravno, pa nije u stanju da objasni ni tako jednostavnu stvar kao što je faktura.

Ukratko: nemaš kamen!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?14.11.2018. u 21:26 - pre 66 meseci
Mene nesto gorusica hvata kada vidim da se pod normalnim ljudima smatraju oni koje okruzenje slabo zanima...
Pre bih to nazvao specificnim ljudima, zatvorenim u interesu i uskom razmisljanju, bez iskrene radoznalosti.
Mislim, nije tematska ili radoznalost iz potrebe nesto neiskrena, nego ne pripada sustini ljudskog bica.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?14.11.2018. u 22:42 - pre 66 meseci
Citat:
Everx

Ovo je još jedna potvrda moje teze da bez jezika nema razmišljanja. Onaj koji ne zna jezik ne može ni da razmišlja ispravno, pa nije u stanju da objasni ni tako jednostavnu stvar kao što je faktura.

Prvo inputirao si da onaj koji objašnjava ne zna šta je to faktura.
A možda onaj kome je objašnjavano ne može da shvati šta je to faktura?

Drugo - malo brkaš razmišljanje i razmenu informacija. Objašnjavanje je razmena podataka i iformacija dok razmišljanje ne mora da znači da je došlo do razmene podataka.

 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?14.11.2018. u 23:11 - pre 66 meseci
Siguran sam jedino da MajorFatal ne ume da sastavi rečenicu. Moguće je da sam na osnovu onako besmisleno formulisane rečenice izveo pogrešan zaključak. S obzirom da ti imaš kamen, verujem da si u pravu. Pošto je očigledno da razumeš MajorFatala, možeš li molim te da prevedeš onu njegovu kilometarsku rečenicu?

@MajorFatal
Predlažem da napišeš ovde svoje objašnjenje fakture, pa da vidimo u čemu je konkretno problem.

P.S.
Otvorio sam novu temu o fakturama. Oduvek me je zanimalo šta je to, ali me je bilo sramota da pitam.

[Ovu poruku je menjao Everx dana 15.11.2018. u 00:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?15.11.2018. u 05:46 - pre 66 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Citat:
Everx

Ovo je još jedna potvrda moje teze da bez jezika nema razmišljanja. Onaj koji ne zna jezik ne može ni da razmišlja ispravno, pa nije u stanju da objasni ni tako jednostavnu stvar kao što je faktura.

Prvo inputirao si da onaj koji objašnjava ne zna šta je to faktura.
A možda onaj kome je objašnjavano ne može da shvati šta je to faktura?

Drugo - malo brkaš razmišljanje i razmenu informacija. Objašnjavanje je razmena podataka i iformacija dok razmišljanje ne mora da znači da je došlo do razmene podataka.




Jesi li video kako to funkcionise...
I to na fakturi, koja je birokratski smor, evidencija...
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?15.11.2018. u 07:36 - pre 66 meseci
Citat:
vladd

Jesi li video kako to funkcionise...
I to na fakturi

Šta "to"?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
37.19.105.*



+559 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?15.11.2018. u 09:29 - pre 66 meseci
@Everx u životu nisam imao kamen, što se tiče tvog predloga da "napišem svoje objašnjenje fakture, pa da "vidite" u čemu je problem" - odbija se, em programeri ne mogu da pojme šta je to faktura, em nemam pojma kakav problem pominješ, tražiš problem?

@vladd u pitanju su "obični", a ne "normalni" ljudi kao u tvom razlaganju.

Eh da, jesu li programeri oni što vazda vide problem tamo de ga nema, jure svoje sopstvene bagove (to čak nije ni srpska reč) po programu i još bi da naplate po satu, i nikad ne mogu da potrefe ulaz i izlaz iz magacina?

Meni je zanimljivije pitanje zašto obični ljudi posmatraju programere, da li su oni za posmatranje?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?15.11.2018. u 10:43 - pre 66 meseci
Naravno da programeri ne mogu da shvate šta je faktura. Mislio sam na nas obične nenormalne ljude.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+559 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?15.11.2018. u 18:56 - pre 66 meseci
Šta si mislio na vas obične nenormalne ljude? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?15.11.2018. u 22:06 - pre 66 meseci
Ti stvarno nisi nikada imao kamen. Pokušaću da napišem tvojim jezikom: Mislio sam da nama običnim nenormalnim ljudima napišeš objašnjenje u vezi sa fakturama, koje programeri ne razumeju, pa da onda mi pokušamo da objasnimo fakture kako bi ti onda to objašnjenje prosledio programerima koji ne znaju da slede ni pravu liniju, a ka moli da razumeju fakture.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74880 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.