Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je piramidalna sema ilegalna?

[es] :: Advocacy :: Zasto je piramidalna sema ilegalna?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6201 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zasto je piramidalna sema ilegalna?21.02.2018. u 19:36 - pre 75 meseci
Hm, pa tako si nastupio.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.26.*



+44 Profil

icon Re: Zasto je piramidalna sema ilegalna?21.02.2018. u 21:10 - pre 75 meseci
Ja se sećam Tapija, slikara. U to vreme sredinom 90tih imao je ultra jak kompjuter i u nekom programu retusirao fotografije koje je slikao. Takve fotografije je prodavao kao umetnička dela, dok nije u jednoj emisiji, mislim kod minimaxa priznao da su to zapravo fotografije, samo malo umaljane... I šta, prodaja mu nije opala, bio je bogatas tog doba, dok nije umro :)

Zatim odeš na pijac i tražiš da kupiš krompir, vidiš pun kombi dzakova sa krompirom, ali šta uradi prodavac, kaze ti nije taj krompir dobar dodji ovamo i odvede te kod nekog pajtasa da kupiš neki drugi krompir, jer toboze uteruje neki stari dug ili uslugu, i ti kupiš, i šta ništa, opet si ovca.

Prevare je svuda. A i lično sam imao iskustva sa tom herbalife, bili smo u hajat na sastanku. Masne priče i vezbanje javnog nastupa. Sve u svemu, malo picence, zakuska i zahebancija, dok ti se mentor ne unese u facu i počne da ti prosipa priče kako moraš da kupiš proizvod da bi ostao u igri. Pobegao sam glavom bez obzira.

Inače, kad pogledaš iz nekog drugog ugla, sve ti je piramida. Kako ideš ka vrhu, srećeš sve manje ljudi a sve bogatijih i na vrhu su nekolicina trilijardera i to je to. Na dnu je talog, glupa masa koja zaokruzuje broj na glasanju i to im je jedini drustveno-politicki zivot. Takvi iscezavaju...

Mada, bojim se da je bas suprotno, takvih je sve vise jer nije piramida bas dobro ušiljena nego onako, niska, sve više je taloga.

A na mene se drug naljutio jer sam preko njegovog mobilnog aktivirao google nalog, jer moj broj nije hteo da prihvati. Šta ćeš, talog, dno, seljoberizam i šupljoglavost.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zasto je piramidalna sema ilegalna?30.03.2018. u 12:57 - pre 73 meseci
Hijerarhijska organizacija nije isto sto i piramidalna sema. Zato ljude i zbunjuje mahom. Da bi bila ilegalna piramidalna sema mora da zadovoljava neke uslove, koje bar nas zakon onako prilicno sturo i neispolirano definise u skladu sa otomanskim subjektivnim pravom U osnovi mora da se bazira na tome da profit ne zavisi od ekonomske delatnosti vec od same organizacije piramide. Da li se radi o tome da profit ide samo od clanarina novih nivoa ili se radi o tome da se profit isplacuje od investicija novih clanova (cuveni ponzy scheme) manje je vazno. Sam MLM po sebi nije nelegalan dok god ti mozes od maticne kompanije da kupis/dobijes proizvode i prodajes ih za proviziju, dakle uslov legalnosti piramidalne seme je da profit cele organizacije (ma kako se on delio po vertikali) dolazi iskljucivo od prodaje krajnjem kupcu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zasto je piramidalna sema ilegalna?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6201 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.