Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora

[es] :: Elektronika :: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 10:26 - pre 76 meseci
radi se o zameni starog i čudnovatog ORION prijemnika.
u pitanju je malo dalja (meni) lokacija ( Sombor) gde je sprava sasvim dobro radila kako već biva par godina
a sada pokazuje neke znake ludila za koje baš i nemam ni vremena a ni novaca da sređujem.
ni u vreme kupovine se nije jurilo za nekim super prijemnikom sa čudima opcija i priključaka da ne
pominjem "ultra" kvalitet, nego ono osnovno, za matorce, "uključi i ima slika".
tako je i kupljen, hehe, u Maksiju nabrzaka.

sprava je počela da gubi izabrane kanale i kada se pročešlja opseg i izaberu kanali, to drži neko vreme
e sad dal zbog nestanaka struje ili čega, završi na "no signal" stanju. drugi slučaj su ispreturani kanali,
recimo cela grupa HR kanala se nacrta ispred naših, naravno kako nikada nije bilo postavljeno.
to je znači 200km puta, pa prepodesi pa 200 km nazad , taman da jave da "slike opet nema".
tako i stoji do sledećeg dolaska.
drugo što nervira je pri promeni kanala se onaj info o kanalu ne skida preko 10-15 sekundi.
spravu do skora nisam ni gledao, skopčali, to radi, zdravo.
sada vidim da se to dobrano greje a kada sam otvorio da bi drndavi antenski konektor prelemio
vidim koliki je to fuš unutra, to je grozno.

zato bih da ga zamenim a predpostavljam da se od one "kubik ponude za male pare" ipak izdvojilo
nešto što valja, bar da je pouzdano na nestanke struje.
trenutno stanje: nova antena, nov tv a između veseli ORION dvb-t2. veza prijemnik-tv je hdmi kablić.

dakle, preporuke:

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 12:19 - pre 76 meseci
Tesko je reci koji je dobar. Gotovo svi modeli su mi bili pod srafciger i 90% isti djavo, bar ovi sto se valjdaju kod nas. Jedino nisam Falcom T2400 posedovao. Hocu reci, kvare se podjednako, a najredje najjeftiniji onaj net 500 krs. vivax isto nije toliko los, osetno brza promena kanala...mogucnost odabira only FTA za skeniranje i sl. napredne opcije koji vecina nemaju...

Sto se gubljenja kanala tice, nesto ni meni tu nije jasno, sortiranje valjda ide automatski, izbor imas jedino po LCN-u ili da sam manuelno postavis pozicije istih. Ovde u Vojvodini auto skeniranjem uvek ide 1. mux HR-a, vinkovci...pa tek od 7. pozicije na listi kanala, nasi.Mislim da je problem i to sto se auto azuriraju, pa kad `naleti` signal sa cota, on ga i ubaci u listu, a u Somboru je neupotrebljiv, jer mislim da ima tu u blizini odasiljac. 24 kanal je sada cot i svi su kanali tu, za Sombor ne znam na kojem su kanalu, valjda 30 - treba da se javi neko ko zna, pa da iskljucis sve sto moze u uredjaju sto se tice azuriranja i preskeniras samo taj kanal, uredis i ostavis tako.

E da, mislim da su i Amiko ispred ovih ostalih krseva sto se kvaliteta samog uredjaja tice.

Cek, a TV nema svoj T2 tuner?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 12:36 - pre 76 meseci
Od svih jeftinijih DVB-T2 risivera koji su se prodavali kod nas pre par godina, STRONG je uvek imao najosetljiviji tuner, što je najbitnije za prijem sa dalekih repetitora.

Dakle:

STRONG 8201 - (ja ih imam dva)
STRONG 8202 - (naslednik, par mizernih razlika)

Sve ostalo (FALCON, HORIZON, Bear, Denver i sl) nema ni izdaleka tako osetljiv tuner. To je ono što je meni bilo primarno pri kupovinii.


 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
..2.192.57.97.dc.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 12:41 - pre 76 meseci
Ja nemam loša iskustva sa strong-om, radi dobro, posle 4 do 5 godina promijeniš dva do tri elektrolita i radi dalje. A i cijena mu je normalna.
P.S.
Evo dok sam pisao, electronic_fan me preduhitrio.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 12:53 - pre 76 meseci
https://www.strong.tv/downloads/manuals/8202_UM_RS.pdf

Opseg od -20 do -84 dBm je za respekt, naročito ako se zna da je za GPS neophodno -132. Logaritamska je skala, ali svejedno, ovo je odličan opseg.

Jedina "mana" je malo čudna logika za odloženo snimanje, jer često ponekad za dnevno snimanje, umesto dan, promeni 2 dana. Bar ta poslednja revizija softvera za 8201. To sam im i prijavio i zahvalili su se na prijavi, ali 8201 je odavno obsolete product. Za 8202 ne znam, nisam gledao, moguće da su i to ispravili.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 13:04 - pre 76 meseci
Samo da kazem, sa Strong nemam nikakva iskustva, nije mi padao pod sake do sada :)

Eto, mislim da Guja onda treba da uzme njega ako vi kazete da je dobar.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 13:49 - pre 76 meseci
gilopile,
jedna grupa brlja je baš to što si opisao, lcn.
od uredno postavljenih programa po listi tj sortiranih, kad pobudali baci se na izvorno po lcn tako da stvarno i jesu prvi hr do sedmog pa onda neki naši pa posle toga koještarije. bude postavljeno (tj izabrano) recimo 20ak ukupno, otkud onda 35 poređanih...
kada je prijemnik stalno na mreži, budalaština je malo ali ako se izgasi ili nestane napajanja, eto brlje.
valjda bi sprava trebala da pamti postavke a ne da se izglupira kada nema napajanja pa i na trenutak.

druga nebuloza se tiče stabilnosti, recimo rts1, bliošta, lepo radi 2 sata i odjednom ledara pored displeja koja valjda pokazuje prijem (signala) se ugasi, pa upali, svako gašenje izbacuje "no signal"..provera hr kanala daje isto stanje tj migavac.
e sad kada se ostavi na off jedno sat vremena , sve je ok i stabilno neko vreme.
što se tiče teveja i njegovog tjunera, običan je lcd, mislim da je vox, metro korpa nabrzaka, kao usputno rešenje.
ima od priključaka skart i hdmi pa je tako i povezano, hdmijem na orionca.

eee, kad bi tu još funkcionisalo (iskreno rečeno, nisam ni pogledao) gašenje teveja preko detekcije famoznog pina 19,
bilo bi najs jer bi onda mogao da "sakrijem" 1 daljinac.

 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 14:08 - pre 76 meseci
mislio sam na hdmijev pin 19 koliko videh nešto na netu..
što se tiče "strongova" izgleda da imaju oba i dalje u prodaji..

[Ovu poruku je menjao guja011 dana 04.01.2018. u 15:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 14:11 - pre 76 meseci
To sto se posle nestanka napona zaglupi, moze biti i do FW. Bilo je dosta price oko Falcon t2220, izlazili razni FW i samo jedan se pokazao kao OK, sve pamti posle nestanka struje i sl. cenim da je i tu problem.

Sto se gubljenja signala tice kad se zagreje, vrlo lako moze biti da treba da se zameni kristal u tuner-u 25MHz. Uzasno se greju tjuneri, a kristal zbog temperature poblesavi i eto problem. Zamenom kristala sam uglavnom resavao taj problem oko oslabljenog signala/ kockice ili no signal.

Na jednom mojem t2200 sam cak 3x morao da menjam taj kristal. Na par meseci jednostavno kao da degradira ili sta vec i cim zamenim sve ok, stabilan signal kao stena.

A to oko liste kanala, i sto se svako malo ili dodaju njih 300, ili nestanu neki, ne znam stvarno. Sve je to valjda do nekog auto azuriranja kanala, pa odakle mu naleti signal, on pokupi i memorise. Nekad komsiji bude sve po 2x RTs i ostali, a samo na jednom ima sliku, drugi no signal, zato sto je glupi uredjaj pokupio sa drugog, slabijeg - udaljenijeg odasiljaca kanale i odmah ih memorisao. Ja sam sve zivo sto je moguce pogasio u SW-u, ali i dalje jednom mesecno me zove da ponovo vratim kanale. Eh da je samo on, dosta komsija, mahom stariji ljudi me zovu, jer je isuvise komplikovano da nauce sami da odrade.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:05 - pre 76 meseci
zahvaljujem i ostalima na odgovorima, a gilopile je lepo nanjušio sva 4 problema.
kakogod, otkad su mi maznuli antex-ovku, mrsko mi je da vucaram velerku po terenu pa sam zato
raspoloženiji za kupovinu drugog prijemnika, svakako da bi ovaj mogao na autopsiju u bgd ali moram "tamo" da ostavim zamenski inače.. :)

četvrti problem "matorci i tehnika" sam par puta rešio prepakivanjem daljinaca u kutijče sa samo 6 tastera, to znaju da nauče.
kada se greškom uleti u meni onda je frka pa ni telefonom ne vredi da objašnjavaš šta i kako :)
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:08 - pre 76 meseci
e, da što se tiče kanala, sa novom antenom je izlistalo 161 kanal koječega
i metodom Radovana III "pobijem g.... i gotova stvar" kada se svede na 20 sve radi do prve nebuloze kada se pojavi 35 ispreturanih
pa još sa kockicama. tako da se orionu loše piše u svakom slučaju
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:20 - pre 76 meseci
Nista, onda poslusaj ostale i uzmi taj Strong, pa sta mu Bog da. Valjda ce biti ok. Ne znam koji FW imaju ti uredjaji, ali gledaj da sve sto se auto azuriranja tice, pogasis. Odradis FTA skeniranje, pobrises nepotrebno, lepo im sortiras kanale i to je to.

Taj Orion lepo poneses u BG, sredis ga i eto da imaju rezervni koji ces lepo podesiti i u slucaju nekog kvara, lako ces im objasniti kako da zamene ceo uredjaj, a nema tu sta, HDMI, bocnu antenu i u 220V i to je to :) Mnogo lakse nego da petljaju po nepreglednom menuu u potrazi za opcijama skeniranja i sl.
Mi mladji, koji se i bavimo ovim novim tehnologijama, pa se jedva snadjemo sa tim uredjajima i podesavanjem, a ne stariji ljudi koje to ni ne interesuje...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:23 - pre 76 meseci
BTW. Ovo mi nikada nije bilo logično:

U čemu je suština sa FTA setovanjem kada je uredjaj i tako samo FTA klase a svi risiveri koje sam testirao imaju takvo setovanje? Ionako je preporuka da se ponovo skeniranje radi povremeno. Isti softver se verujem ne koristi za ovu i višu klasu uredjaja, pa je time i prilično čudno.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:30 - pre 76 meseci
On jeste FTA klase, ali ovde u Vojvodini kad preskeniras sa uredjajem koji nema opciju FTA only, videces da ce iskopati 200+ kanala, pa ti onda sedi i preko daljinca brisi jedan po jedan kanal, jer sta ce ti u listi 200+ kanala od kojih mozes da gledas 20? A to sortiranje i brisanje zna da potraje.

FTA i non FTA se ne razlikuju po pretrazi, nacice ih i uredjaj koji nije namenjen platnim kanalima. Eto, samo zato je lakse ako postoji opcija/filter za tu vrsu pretrage.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:35 - pre 76 meseci
Programski gledano to je nelogično - imati FTA setivanje, na uredjaju koji je FTA only.

Drugim rečima - FTA je jedino moguće na uredjaju, pa je zato postojanje te opcije nelogučna. Auto Skip non FTA je jedino logično da se radi pri skeniranju. Zašto da se korisnik opterećuje besmislenim setovanjem za uslugu koja na ovakvoj klasi nije ni moguća.

To je suština pitanja.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:38 - pre 76 meseci
Napisao sam. Uredjaji ovoga tipa jesu FTA, ali pri pretrazivanju freq. ce naci i zakljucane kanale, zato su i ubacili opciju filtera FTA only, zbog lakseg sortiranja i brisanja kanala koje ne mogu da reprodukuju.

Znaci i da, zakljucane kanale mozes gledati ako provajder da neki promo period i na ovakvim FTA uredjajima.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:47 - pre 76 meseci
Ja znam šta je šta, ali se izgleda ne razumemo...

Najprostije rečeno:

Šta će korisniku lista zaključanih kanala? Valjda je logično da se automatski ignorišu pri skeniranju na ovoj klasi uredjaja.

Zašto su se vendori odlučili za ovakvo setovanje uopšte? Valjda je svako svestan da ima i free i plaćenih kanala, pa ako hoće i njih, mora da kupi odgovarajuću klasu.

Po meni (kao pro senior programeru) ovo je prilično amatersko rešenje.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 16:58 - pre 76 meseci
Sta ce mu, ne bih znao. Mozda jednostavno propust.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 17:19 - pre 76 meseci
Citat:
gilopile: Znaci i da, zakljucane kanale mozes gledati ako provajder da neki promo period i na ovakvim FTA uredjajima.


Ne ide to tako. Pa, setimo se samo kakva je halabuka bila oko toga kod nas, kada je ETS pustio sve plaćene programe free, u prvim nedeljama/mesecima (ne sećam se) od kada su počeli da testirali takvu uslugu.

I ako teoretski neko ima 1000 kanala od čega samo 10 free, prilično je bizarno sve čak i da ima promo perioda (za na primer 16 kanala neke televizije koja bi to reklamirala udarno na free kanalima)...

Ali, nebitno. Moguće je da je propust u sredjivanju specifikacije FPA klase uredjaja.
 
Odgovor na temu

Smartowi
Bojan Stojanowic
Elektricar
Hausmajstor
Vlasotince

Član broj: 300077
Poruke: 197
*.kti.rs.



+18 Profil

icon Re: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora04.01.2018. u 17:24 - pre 76 meseci
U vreme dak su krenuli masovno da kupuju ljudi te resivere ja sam dobio ponudu da mi drug donese i prekodira kutiju 20 komada Strong ali sam zaboravio tačnu oznaku modela,uglavnom na sebi imaju samo dugme za stenby i ništa više. Ja platio 250 evra a prodavao po 20 evra komad i nijedan nije reklamiran a kupci su uglavnom meni poznati ljudi, kada bi morao sad sebi da kupim ja bi tražio takav.

sto neznas pitaj,ima ko zna
nisam pametan al" sam uporan
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Zamena DVB-T2 prijemnika novijim, pitanje izbora

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.