Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besmislenosti u Srbiji.

elitemadzone.org :: MadZone :: Besmislenosti u Srbiji.

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 81818 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 15:27 - pre 58 meseci
Operativni lizing je OK u normalnim zemljama, tipa Nemačke (mislim da sam čitao pre nekoliko godina članak kako je u DE to relativno povoljan način "iznajmljivanja" auta, jer su troškovi fiksni, a posle godinu, 2 ili 3 auto se zameni za novi, i tako u krug).

U Srbiji ne znam kako stoje stvari sa osiguranjem za eventualne ogrebotine i oštećenja koja nastanu zbog nesavesnog korišćenja (teranje preko ležećeg i po rupama neprilagođenom brzinom), kašnjenje na mali ili veliki servis, itd.

I još jedna stvar, i kod klasičnog lizinga su lizing kuće naplaćivale papreno uslugu plaćanja bilo kakve kazne (za prekršaj u saobraćaju ili za prekoračeno vreme na parking mestu parking servisa...). Znam da je nekim kolegama stizao višestruko veći račun nego što je kazna, a ako se dobro sećam, negde sam čitao i članak na tu temu, gde su nekome za kaznu od nekoliko hiljada dinara oni iz lizing kuće naplatili maltene 10k dinara.


Generalno, iz nekoliko firmi znam da je najbolje rešenje za čuvanje tih auta bilo da ih firma koristi 3 ili 4 godine, i onda ponudi po nekoj nižoj ceni zaposlenima, pri čemu prednost imaju oni koji su ih koristili. Tako je ovde neki lik dobio Rapid 1.6tdi za nešto više od 5k evra (jer je plaćen 9990 uz još 5-6 Fabija), maltene ga preprodao odmah za 1000 ili 1500 evra više.
Uglavnom, u toj varijanti zaposleni je koliko-toliko motivisan da čuva auto, umesto da ga koristi kao da će biti nagrađen od strane fabrike ako što pre nešto strada na autu.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
82.115.111.*



+2282 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 19:35 - pre 58 meseci
Ne znam, u tekstu izricito pise da ce grad beograd nakon 3 godine ostati bez tih vozila i da zakup za 3 godine kosta 15.000 evra, koliko kosta i novo vozilo, a cene vozila starih 3 godine znamo kako se krecu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 19:37 - pre 58 meseci
Vidno i ozbiljno bolesna osoba "na čelu države" a i mi sa njim...

https://www.srbijadanas.net/sa...e-koliko-je-diktator-bolestan/
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 20:41 - pre 58 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ne znam, u tekstu izricito pise da ce grad beograd nakon 3 godine ostati bez tih vozila i da zakup za 3 godine kosta 15.000 evra, koliko kosta i novo vozilo, a cene vozila starih 3 godine znamo kako se krecu.



Zar ti nije jasno da su floskule i parcijalne cinjenice. KOJE to novo vozilo kosta 15000 evra, sva moguca koja postoje? A Oktavije i Superb skodilaci su znacajno skuplji od navedenih 15k...

Kod operativnog lizinga se placa 3 god (kao)rata kredita, posle 3 god odluka da li se nastavlja sa lizingom i postaje vasnik ili se menja vozilo za novo. Stvar planirane ili ostvarene kilometraze, a verovatno prema dosadasnjoj praksi prelaze znacajan broj km, pa mogu unapred da znaju odluku. A sa druge strane, tri godine se placa kredit, odnosno vozi za 200- 300-500 evra mesecno, zavisno od rate, odnosno cene vozila. U tom periodu sve troskove odrzavanja vozila snosi vlasnik, davalac lizinga.

Ali kada se bombasticno iznesu parcijalne cinjenice, onda to zvuci spektakularno..btw, veliki broj rent-a-car agencija drzi vozila operativnim lizingom.

Ima more drugih primera svinjarija, ovo je jos zacudjujuce korisno, skoro pa domacinski...naravno, ne moraju da kupuju vozila, ali vole da se sepure vise nego obdanista da prave..
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p2-35.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 20:53 - pre 58 meseci
"Kod operativnog lizinga se placa 3 god (kao)rata kredita, posle 3 god odluka da li se nastavlja sa lizingom i postaje vasnik ili se menja vozilo za novo."

To bi bilo lepo kad bi tako funkcionisalo. Zapravo uvek moras da ispljunes nekoliko soma evra da bi promenio vozilo, tako da si na gubitku.
Sve lepo covek objasnio kada smo se odlucivali za jedan ili drugi lizing.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 22:13 - pre 58 meseci
Vozilo ide na procenu, ne mogu bas da drze istu cenu ako se nenormalno arce, raubuju, lupaju i grebu, pa da to bude gratis, da se zazmuri. U krajnjoj liniji, i soferi ce da ih vise paze, posto kolicina doplate moze da im se olupa o dzep..

Pricaj sa punim informacijama, ne sa parcijalnim...

Ne zvuci isto "pljuvanje" para i "procena" izarcenosti vozila, pa eventualna doplata na izarcenost, sto je jedna relativno postena stavka...bar u ideji, svaka procena moze da bude i stetocinska

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p2-35.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 22:24 - pre 58 meseci
Puna informacija je da je to da ne dobijas nista za stari auto, nikakav popust na sledeci. Kod nas se to ne isplati.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 22:52 - pre 58 meseci
Vladd ovde ocigledno nesto nije dobro razumeo .

Cinjenica je, da je Skoda Cacak , " pobedila " i da oni isporucuju vozila . Radi se o nekoliko stotina vozila , i to za komunalnu policiju , inspekcije itd . Sigurno njima nece nabavljati Superb i slicno vec jeftinije modele , kao sto i primer kaze 15.000 Eur .

Tako da nema reci o tome da " rata" bude 200 Eura mesecno jer se placa 15.000 Eura po komadu plus kamate na 3 godine !

Posle 3 godine se nema Nista , jer vozilo postaje vlasnistvo onoga ko daje lizing !

Po meni Cista Pljacka , inace bi smo i ja i ti , na ovakav Lizing uzimali aute svake 3 godine da se isplati !
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p2-35.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 23:02 - pre 58 meseci
"na ovakav Lizing uzimali aute svake 3 godine da se isplati ! "

Da ja sam se zapalio za operativni zbog toga, ali covek je rekao
da svaki put mora da se da ucesce, ne mozes samo da promenis auto.
Tako da to mozes isto sa finansijskim sa time da ucesce uvek mozes
da pokrijes starim autom koji je sada u *tvom* vlasnistvu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
82.115.111.*



+2282 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.14.06.2019. u 23:18 - pre 58 meseci
Citat:
vladd:
Zar ti nije jasno da su floskule i parcijalne cinjenice. KOJE to novo vozilo kosta 15000 evra, sva moguca koja postoje? A Oktavije i Superb skodilaci su znacajno skuplji od navedenih 15k...

Naravno da mi nije jasno. Evo sta sam na brzinu nasao - Skoda Oktavia Ambition turbo, 2019 godiste, 0 predjenih kilometara 15.360 EUR ako se kupuje na komad, a na sto komada pretpostavljam da moze da se dobije 14.990 ali to jelte samo nagadjam, ako nekog ne mrzi nek nazove pa pita koja je cena za 100kom:
Auto kuca Intersrem Novi Sad, telefon 0216851818



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 15.06.2019. u 00:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.15.06.2019. u 06:34 - pre 58 meseci
https://www.intersrem.co.rs/web/viewer.html?file=Octavia.pdf

To ako imaju jedno vozilo ispod cene, koje se izlagalo po sajmovime, ili sta god, ne znaci da ce sva da daju ispod cene.

Sustinski je promasena prica i oko okravije i uopste oko operativnog lizinga u ovakvom naslovu teme....

E sad, mozda neko negde i pokloni neku oktaviju, tada bi drama valjda bila veca

Cak i da plate 30% skuplje za 3 god, formalno im puno znaci, NISU vlasnici vozila, mislim javna uprava, ne placaju porez na imovinu, ne vode ih kao osnovna sredstva nego kao uslugu...itd, itd...
Ili mogu da buducem sazivu ostave dugove u nasledje, a bez vozila...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.15.06.2019. u 19:07 - pre 58 meseci
Dunavski kej... Gomila šetača, deca... bebe u kolicima, i preleće helihopter i poliva nas verovatno otrovom protiv komaraca... Zar nije moglo rano ujutru ili noću...

Ja kijam već 20 minuta... pretpostavljam da je od toga.


Ajd @brazd... objasni mi da tako treba
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.15.06.2019. u 22:41 - pre 58 meseci
U Beogradu ne prskaju Avionom godinama !! Zato je kako kazu prosle godine Umrlo samo , bas tako pise u novinama , 36 ljudi od Virusa Zapadnog Nila , i to 90 % iz Beograda !!

Objasnjenje Idiota koji vode grad je da EU ne da , da se prska iz Aviona ?!!

Ma koja Bre EU , Idioti , koda Srbistan Nikada Postane deo te EU , onda mi prodajite te Bajke za Penzionere i Budale !

Sve smo u Srbistanu EU , pa i za tretiranje komaraca ?

Naravno to Lazu Idiote koji u to veruju !

Da se vratimo na prskanje , sinoc su prskali jer komarci ujedaju za oci , koliko ih ima ! Pre jucerasnjeg dana prskali su u Beogradu 2014. godine !! Zbog EU

Nekada davno , kada su Posteniji ljudi vodili grad Beograd , prskalo se svakih mesec dana godinama , sada imamo Izgovor za Lopove, jer prskanje nije jeftino !

Ne znam kako je je bilo u KG , verovatno nikako nisu prskali , pa ne znas ! Inace u Beogradu su prskali redovno .

Iskljucivo se prska popodne , negde od 18 :00 pa na dalje do 20 :00 max.

Ne valja ni pre, nikako ujutro , ali ni kasnije , jer u to vreme je aktivnost komaraca takva da najbolje deluju otrovi . Tako su radili decenijama i niko nije Umro od toga , a od Zapadnog nila samo 36 godisnje ??
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.15.06.2019. u 22:51 - pre 58 meseci
Čudno mi to da je EU zabranila eto tek tako...
Verovatno postoji dobar razlog.

Ja sam ranije pretpostavljao da da komarci treba da se prskaju još dok su larve...

al ajd... ove godine je bilo dosta kišovito, pa je možda to razlog što nisu
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn-gprs.nl.



+2282 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.16.06.2019. u 02:04 - pre 58 meseci
Citat:
ademare:
U Beogradu ne prskaju Avionom godinama !! ?

Pa covek je rekao helikopter, a helihopteri ne spadaju u avione, tako da je forma ispostovana.

Trebalo bi videti kako se to radi u Holandiji. Ili Finskoj. Te dve drzave imaju vodenih povrsina 100x vise nego Srbija, a nigde komarac da proleti. Ili mozda kod nas kao i za svaki drugi tender - naplati sto skuplje a uradi sto nekvalitetnije da posle opet imas posla?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.16.06.2019. u 06:17 - pre 58 meseci
Pa sad, postoje ostri i rigorozni zakoni oko ubijanja buba, npr bubamara je oko 5000 din, a posebno ostro se kaznjava sistematsko ubijanje nekih vrsta...

Pa mozda u tom kontekstu donosenja glupih propisa "a la EU", u koju nikada necemo uci, ali eto, pro forme da se kaze da se nesto mrda..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.16.06.2019. u 11:35 - pre 58 meseci
Ne radi se o formi , Helikopter ili avion .

Banda je Rasturila , Unistila , poljoprivrednu avijaciju koja je izmedju ostalog , sluzila i za to . Nekada je bilo 18 aviona , danas samo 3 !

Nedovoljno ni za priobalje Beograda , o drugim mestima i da ne pricam .

Zato je upotrebljen Helikopter , a ne avion , jer aviona Nema !
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.16.06.2019. u 12:28 - pre 58 meseci
CoyoteKG

Vidi ovaj, ni ti ni ademare niste u stanju da napišete nešto smisleno, ali vam je ipak potrebna potvrda od nekog autoriteta. Pogledaj samo naslov sopstvene teme. Moraću da vas razočaram, nisam ni vaša učiteljica ni guru, da bih skakutao po forumu i vama nešto "objašnjavao". To ipak ne znači da vam neću odgovoriti.

Evo na primer, ademare. On sam ili njegovi istomišljenici uvede na svaku temu četnike i partizane, a onda mene na svakoj drugoj optužuje za isto. Ne znam, izgleda da sam njegova noćna mora. Evo, jedno pitanje za njega. Kada je bilo to "nekada davno" kada su "pošteni ljudi" vodili Beograd? Pre 45-e? Pa ono jeste, za vreme kralja "svakih mesec dana" su prskani komarci. Onda su došli zli komunisti i uzeli nam sve ono što nismo imali. Zato danas imamo domaćine i "pravoslavce" na čelu Srbije, pa nam je lepo.

Drugi primer si ti. Samo pljuješ, bockaš, kreveljiš se. Sve u stilu tvog idola Kesića, neki primitivni seljački humor, usiljeno, izveštačeno, hipsterski isprazno. Umeš li da kažeš nešto afirmativno? Vidi, takvi kao ti bi da žive u liberalnom kapitalizmu, ali biste voleli da neko dekretom propiše da baš vi ne plaćate porez, da baš vi kradete javne fondove, a sirotinju ko hebe. Pride, hteli biste besplatno zdravstvo, besplatno školstvo i pristojan javni saobraćaj. Što se vi sekirate za kvalitet gradskog prevoza? Zar se sposobni ne voze u svojim poršeima i bembarama?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.16.06.2019. u 16:09 - pre 58 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Ajd @brazd... objasni mi da tako treba

Nisam baš tražio objašnjenje, nego voliš da se nadovezuješ na svaki moj post i prozivaš, primetio si da te ignorišem, pa ajd ovaj put da ti malo dam na značaju.

Citat:
Bradzorf012: CoyoteKG
Drugi primer si ti. Samo pljuješ, bockaš, kreveljiš se. Sve u stilu tvog idola Kesića, neki primitivni seljački humor, usiljeno, izveštačeno, hipsterski isprazno. Umeš li da kažeš nešto afirmativno? Vidi, takvi kao ti bi da žive u liberalnom kapitalizmu, ali biste voleli da neko dekretom propiše da baš vi ne plaćate porez, da baš vi kradete javne fondove, a sirotinju ko hebe. Pride, hteli biste besplatno zdravstvo, besplatno školstvo i pristojan javni saobraćaj. Što se vi sekirate za kvalitet gradskog prevoza? Zar se sposobni ne voze u svojim poršeima i bembarama?


Ali nisi mi objasnio "da tako treba"... samo si nalupao gomilu gluposti koje nemaju veze sa pitanjem... kao po običaju, u tvom stilu :D
Ajd skoncentriši se malo, gubiš se :)


edit:
Od mojih uglavnom "večitih neistomišljenika" na ovom forumu, jedino Darko smisleno i argumentovano piše. Doduše i bananaphone, mada on više nekako se uhvati za neku sitnicu i okreće non stop dosadno oko toga, ali je opet daleko smislenije nego što ti ikada možeš da napišeš.
Ali tvoj način izražavanja je ubedljivo najpitkiji za čitanje, lepo i literarno zato ti ponekad dam plusić. Šteta što je besmisleno i svodi se na pljuvačinu i insistiraš na "flejmu"

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 16.06.2019. u 17:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.16.06.2019. u 17:35 - pre 58 meseci
@Bradzorf012

Ovo sto pises je B o L e s N o !

Sve si sanjao , Umislio , Bolest !

Ko je tebe zvao da mu Budes Guru , Uciteljica , Ekspert ??

Ti ni Kisnu Glistu ne bi znao da povedes bilo gde , najverovatnije u propast , sa svojim znanjem !

Bar da naucis da citas , da razumes sta pise , pa da razgovaramo . Kakav bre Kralj i Komarci ?? Opet naravno ubacujes Cetnike tj. Kralja i Komuniste tj. Partizane !!

To niko osim tebe ne radi , i tvojih par duplih naloga !!

Postenija vlast , je svaka pre ove , cak i ona Zuta !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Besmislenosti u Srbiji.

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 81818 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.