Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440126 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:31 - pre 61 meseci
Pratim temu povremeno nisam aktivni ucesnik .

Iz dosadasnje dugacke diskusije , moze se videti da na temi postoje dva " tabora " .

Jedan cine Protivnici BTC-a , drugi Zagovornici BTC .

Moze se procitati da Protivnici BTC-a imaju stare " narodne " motive . Pakost , zavist , crkavanje krupne stoke

Ne ulazeci u tacnost tih tvrdnji , trebalo bi da neko objasni koji su motivi Zagovornika BTC-a da budu to sto jesu i da javno promovisu BTC ?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:32 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Da. Za razliku od drugih foruma ovde je tako odnosno dozvoljeno je svima da pricaju sta god hoce.

Koji su to drugi forumi i koliko dugo postoje? Ne sumnjam da je tokom poslednje 2 godine osnovano mnostvo foruma sa jedinim ciljem propagande, ali necemo sad stavljati ES u isti kos sa njima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:44 - pre 61 meseci
haosumak je nemamstan?
nisam pratio neko vreme temu, ali po nacinu na koji pise pretpostavljam.
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:47 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
djexns:Moguce da si u pravu, duze si ovde, prosao si tim stazama.


Jedna od ludjih stvari je bila kad je ovde upao moderator pre neki dan kao s Marsa da je pao i kaze (parafraza): "sta bre? zar taj bitkoin ovde neko zaista koristi? bolje da ulozite u akcije na berzi umesto u to nesto sto ne postoji".

Pa jbt, cemu onda sluzi ovaj deo foruma? Zatvorite ga onda.


Wtf ahahaha, zajebavas?!

Pa daj, ovo samo kod nas ima. :D

Mislim, logicno je da ce ljudi biti protivnici bilo cega novog, ali sto onda pljujes i sprecavas druge potencijalne korisnike da istraze i da se ukljuce...
Haos. :D
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:49 - pre 61 meseci
Citat:
pctel: Ne sumnjam da je tokom poslednje 2 godine...


Upravo si potvrdio da si zrtva propagande.

Jer, za nocoinere bitcoin i kriptovalute postoje tek dve godine. Zasto bas toliko? Pa tada je bull-run uhvatio maha i mediji su poceli da svakodnevno da pisu/pricaju o tome. Tada je velika vecina danasnjih nocoinera prvi put cula za BTC.

Inace genesis blok (broj 0) na BTC lancu je generisan 09.01.2009. BTC-om se trguje od 2011.

Citat:
CoyoteKG: haosumak je nemamstan?


Jok, ti si :)))
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:53 - pre 61 meseci
Citat:
djexns:Wtf ahahaha, zajebavas?!


Strana 74 :)
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:59 - pre 61 meseci
Citat:
ademare:Ne ulazeci u tacnost tih tvrdnji , trebalo bi da neko objasni koji su motivi Zagovornika BTC-a da budu to sto jesu i da javno promovisu BTC ?


Zasto je to bitno?

Ja kad odem na neki forum da diskutujem o nekom proizvodjacu automobila niko mi ne trazi da objasnim zasto sam tu i zasto diskutujem. A jos manje me bilo ko optuzuje da promovisem kupovinu odredjenog brenda ili modela. Mislim da to ima veze sa tim sto na takav forum dolaze oni koje to interesuje. Ovaj ovde deo foruma je izuzetak jer vecinu cine oni koje to ne interesuje :)

Imam jedan forum gde se diskutuje o bazama podataka i isto me niko nikad nije pitao da objasnim zasto sam tu niti sam bio optuzen da promovisem bilo sta.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:07 - pre 61 meseci
Citat:
A sto se tice fluktuacije cena na dnevnom nivou od po par procenata... Pa to je sasvim normalno... Manipulacije imas na svim mogucim trzistima.

Za robu je to uglavnom ok, ali za valutu znaci da je ista prakticno neupotrebljiva.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:07 - pre 61 meseci
Dr. Hlad"Inace genesis blok (broj 0) na BTC lancu je generisan 09.01.2009. BTC-om se trguje od 2011."

E vis ja sam nokoiner od tada ;)
U smislu da nisam verovao da ce to da zameni novac. Neki od kolega su se zapalili za to, ja jok.....
Interesovanje je splaslo negde 2014, a tek od skora je ponovo krenulo paljenje, valjda zato sto
je toliko skocilo. Mozda da sam tada kupio nekoliko komada ;)
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:16 - pre 61 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
A sto se tice fluktuacije cena na dnevnom nivou od po par procenata... Pa to je sasvim normalno... Manipulacije imas na svim mogucim trzistima.

Za robu je to uglavnom ok, ali za valutu znaci da je ista prakticno neupotrebljiva.


Ne vidim zašto?

Ako hoćeš da hodluješ btc, držaćeš ga bez obzira na cenu.

Ako hoćeš da ga koristiš kao novac, kupiš btc-a običnim novcem koliko misliš da potrošiš, i onda potrošiš. Čak i tu imaš prednost kad šalješ ili primaš btc iz inostranstva, jer ti odmah stigne, za razliku od banaka kojima treba par dana. I još ne prolazi kroz razne medijatore.
A i opet, ako hoćeš isključivo btc da koristiš, potrošiš satošija koliko potrošiš na određenu stvar, pa onda opet dokupiš, ako treba...

Mislim, sve se na kraju svodi na to da li ti želiš da koristiš btc kao valutu ili ne.

[Ovu poruku je menjao djexns dana 10.04.2019. u 15:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.180.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:31 - pre 61 meseci
Daleko je BTC od komforne, svakodnevne upotrebe za sta koristimo kartice i papirni novac. BTC uglavnom koriste za manje legalne stvari, otud i potreba za tim, ali ja nikome necu pricati da je vatra vruca i da se moze opeci, to su valjda mama i tata rekli odavno, a ako ko moze i ume da zaradi na promeni kursa najmanje mu treba forumski blagoslov, nek mu je sa srecom.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:33 - pre 61 meseci
Citat:
ademare:
Ne ulazeci u tacnost tih tvrdnji , trebalo bi da neko objasni koji su motivi Zagovornika BTC-a da budu to sto jesu i da javno promovisu BTC ?


Objasnio sam nekoliko poruka iznad - dnevna inflacija bitkoina je 10 miliona dolara. Da bi oni ocuvali vrednost svoje kripto imovine, potrebno je da propagandnim aktivnostima privuku i upumpaju 10 miliona dolara u sistem. Ako to ne urade, ode njihova imovina niz vodu. Zato se svakova njihova prica svodi na to da kripto treba kupiti sto skorije i sto vise, a da ne treba prodavati nikad, ili ako bas mora onda ne tokom narednih par godina. Zato su se svi sitniji posednici licno rastrcali po forumima, a krupniji su uposlili timove ljudi koji to rade. Oni su istu pricu pricali i dok je bitkoin jurio od $18.000 na dole - sad je minimum, krenuce da raste, za 2-3 godine ce vredeti mnogo. Niko od njih nije dao savet tipa prodajte svoje bitkoine po $12.000 pa kasnije kupite po $6.000 i bicete 2x bogatiji. Nasuprot njima, ja govorim upravo to i sad ja vam zelim da vam crkne krava/bitkoin, a oni vam jelte zele dobro?! Evo ja cu opet da kazem - prodajte bitkoin za $5.000 pa kad padne cena kupite 2 po $2.500 ako bas volite da imate.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:42 - pre 61 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Daleko je BTC od komforne, svakodnevne upotrebe za sta koristimo kartice i papirni novac. BTC uglavnom koriste za manje legalne stvari, otud i potreba za tim, ali ja nikome necu pricati da je vatra vruca i da se moze opeci, to su valjda mama i tata rekli odavno, a ako ko moze i ume da zaradi na promeni kursa najmanje mu treba forumski blagoslov, nek mu je sa srecom.


To za manje legalne stvari uopšte nije tačno, samo da znaš...
To je još jedan od mitova vezanih za bitcoin.

Manje od 10% bitcoin transakcija se koristi za ilegalne stvari. Zvanična informacija Američke DEA.

A to ti je kap u moru, u odnosu na ostatak kriminala koji se odvija kešom, ofšor računima, shell korporacijama, i to sve preko banaka.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:47 - pre 61 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Dr. Hlad"Inace genesis blok (broj 0) na BTC lancu je generisan 09.01.2009. BTC-om se trguje od 2011."

E vis ja sam nokoiner od tada ;)
U smislu da nisam verovao da ce to da zameni novac. Neki od kolega su se zapalili za to, ja jok.....
Interesovanje je splaslo negde 2014, a tek od skora je ponovo krenulo paljenje, valjda zato sto
je toliko skocilo. Mozda da sam tada kupio nekoliko komada ;)


Meni je samo zao sto nisam mogao ocima da vidim temu BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta cak ni godinama posto je nastala. Iz nekog razloga totalno me je odbijalo da uopste pogledam o cemu se tu pise. Razmisljao sam: "Kakve sad nove valute, kakve gluposti..."

Da sam pogledao i koliko toliko se uputio u problematiku, verovatno bih kupio izvesnu kolicinu BTC-a ili nekog altkoina. Ako ni zbog ceg drugog, bilo je jeftino. A kao izum svakako zanimljivo.

Nadam se da bar neki od ucesnika u toj temi, koji izgleda na forumu vise ne pisu, imaju milionske razloge za dalje neucestvovanje...
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:52 - pre 61 meseci
Citat:
pctel: Zato su se svi sitniji posednici licno rastrcali po forumima, a krupniji su uposlili timove ljudi koji to rade.


Znaci, ovo nije proizvod naseg mentaliteta gde nam uvek neko radi o glavi vec ti zapravo imas dokaze za ove tvrdnje, jel da?

Citat:
Oni su istu pricu pricali i dok je bitkoin jurio od $18.000 na dole - sad je minimum, krenuce da raste, za 2-3 godine ce vredeti mnogo. Niko od njih nije dao savet tipa prodajte svoje bitkoine po $12.000 pa kasnije kupite po $6.000 i bicete 2x bogatiji.


Ja sam na prethodnom bull-u izasao na 8.000. Jbg, nisam tada znao da ovaj sto nema stan moze da mi kaze kada ce tacno biti vrh pa sam ispusio poprilicno. I od tada svakome ko me pita govorim da ceka i svi do jednog su me ignorisali i masovno kupovali na 17-18.000. Proslog oktobra sam drugaru rekao da treba sada da kupi a on je krenuo nesto da filozofira kao "uh, ko ce onda da ceka par godina" itd itd. Uglavnom, kada je bear market onda svi pricaju samo negativno i ljudi nece da kupuju ali ce zato trcati da kupuju kada bull bude uhvatio maha.

Tu se vracamo na ono sto je Warren Buffet jednom rekao: "Berza je mehanizam u kom novac prelazi iz ruku nestrpljivih u ruke strpljivih.". Ja sam davno mislio da je to bajka ali sam u medjuvremenu na prostim primerima shvatio da je to vrlo tacno. Ljudi su masovno kupovali BTC kada je bio 18.000 a onda su ga posle prodavali kad je sisao na 10.000.

Ali sa druge strane to je dobro, jer kada bi svi na berzi razmisljali isto onda berza ne bi mogla da funkcionise. Kada ulazis na berzu srce treba da ostavis ispred vrata a mozak da uneses unutra. Fora je u tome sto 99% ljudi mozak ostavi ispred vrata (ili ga unese ali nema znanja) a srce unese unutra. I onda se desi to sto se desi da kupuju kad je vrh a prodaju kad je dno umesto obrnuto.

Citat:
Nasuprot njima, ja govorim upravo to i sad ja vam zelim da vam crkne krava/bitkoin, a oni vam jelte zele dobro?! Evo ja cu opet da kazem - prodajte bitkoin za $5.000 pa kad padne cena kupite 2 po $2.500 ako bas volite da imate.


Ti govoris? Ti da bi mogao bilo sta da govoris a pogotovo da predvidjas buducnost morao bi da ispunis jedan preduslov koji se zove "znanje". Do sada si nam demonstrirao da znanja imas jako malo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:55 - pre 61 meseci
Citat:
djexns:
Citat:
bojan_bozovic:
Daleko je BTC od komforne, svakodnevne upotrebe za sta koristimo kartice i papirni novac. BTC uglavnom koriste za manje legalne stvari, otud i potreba za tim, ali ja nikome necu pricati da je vatra vruca i da se moze opeci, to su valjda mama i tata rekli odavno, a ako ko moze i ume da zaradi na promeni kursa najmanje mu treba forumski blagoslov, nek mu je sa srecom.


To za manje legalne stvari uopšte nije tačno, samo da znaš...
To je još jedan od mitova vezanih za bitcoin.

Manje od 10% bitcoin transakcija se koristi za ilegalne stvari. Zvanična informacija Američke DEA.

A to ti je kap u moru, u odnosu na ostatak kriminala koji se odvija kešom, ofšor računima, shell korporacijama, i to sve preko banaka.


Taj podatak od 10% vrlo verovatno ne ukljucuje sledeci korak "pranja" Bitcoin-a zamenjenih za farmaciju kroz razne tumbler-e pre nego sto dileri iskesiraju profit. Cifra je vrlo verovatno nekoliko puta veca od 10%.

Nije to nista lose za Bitcoin - na kraju krajeva, slobodna trgovina bez kontrole drzave i jeste jedan od svetih gralova libertrarijanca.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 14:57 - pre 61 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
ademare:
Ne ulazeci u tacnost tih tvrdnji , trebalo bi da neko objasni koji su motivi Zagovornika BTC-a da budu to sto jesu i da javno promovisu BTC ?


Objasnio sam nekoliko poruka iznad - dnevna inflacija bitkoina je 10 miliona dolara. Da bi oni ocuvali vrednost svoje kripto imovine, potrebno je da propagandnim aktivnostima privuku i upumpaju 10 miliona dolara u sistem. Ako to ne urade, ode njihova imovina niz vodu. Zato se svakova njihova prica svodi na to da kripto treba kupiti sto skorije i sto vise, a da ne treba prodavati nikad, ili ako bas mora onda ne tokom narednih par godina. Zato su se svi sitniji posednici licno rastrcali po forumima, a krupniji su uposlili timove ljudi koji to rade. Oni su istu pricu pricali i dok je bitkoin jurio od $18.000 na dole - sad je minimum, krenuce da raste, za 2-3 godine ce vredeti mnogo. Niko od njih nije dao savet tipa prodajte svoje bitkoine po $12.000 pa kasnije kupite po $6.000 i bicete 2x bogatiji. Nasuprot njima, ja govorim upravo to i sad ja vam zelim da vam crkne krava/bitkoin, a oni vam jelte zele dobro?! Evo ja cu opet da kazem - prodajte bitkoin za $5.000 pa kad padne cena kupite 2 po $2.500 ako bas volite da imate.


Hmm, imas poentu, ali ni to nije bas najtacnije...
Da bi dnevna inflacija bitkoina bila 10mil dolara, btc treba ima cenu 5.555dolara.
A posto nema, inflacija je nesto manja, oko 9.3mil.
Do nedavno je bila nesto preko 6mil... Sve je to dosta fluidno.

E sad, Bitcoin nikada nece nestati, niti ce otici niz vodu... Tu je vec 10godina, a bice tu dok je interneta i struje.

Takodje je super sto si skeptican (i ja sam bio) i sto posmatras kao potencijalnu prevaru, i sto cuvas svoje vrednosti.

Slazem se za savet, da prodaju svoje Bitcoine, pa da kupe kasnije kada padne, ali isto tako, bitcoin vise nikada nece pasti na 2500 dolara, treba pratiti trziste i reagovati logicno kada su takve stvari u pitanju.

Po meni je Bitcoin najzdraviji, najcvrsci stek vrednosti koji postoji. Takodje mislim da je Bitcoin buducnost novca...
Licno cu kupovati po malkice svaki mesec, koliko god mi finansije dozvole, i onda cu prodati 2021. ili 2022, (kada budemo u sledecem bull marketu), pa cu onda sa tim novcem da kupim jos BTC-a, 2024. (kada budemo u sledecem bear marketu)
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 15:08 - pre 61 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
djexns:
Citat:
bojan_bozovic:
Daleko je BTC od komforne, svakodnevne upotrebe za sta koristimo kartice i papirni novac. BTC uglavnom koriste za manje legalne stvari, otud i potreba za tim, ali ja nikome necu pricati da je vatra vruca i da se moze opeci, to su valjda mama i tata rekli odavno, a ako ko moze i ume da zaradi na promeni kursa najmanje mu treba forumski blagoslov, nek mu je sa srecom.


To za manje legalne stvari uopšte nije tačno, samo da znaš...
To je još jedan od mitova vezanih za bitcoin.

Manje od 10% bitcoin transakcija se koristi za ilegalne stvari. Zvanična informacija Američke DEA.

A to ti je kap u moru, u odnosu na ostatak kriminala koji se odvija kešom, ofšor računima, shell korporacijama, i to sve preko banaka.


Taj podatak od 10% vrlo verovatno ne ukljucuje sledeci korak "pranja" Bitcoin-a zamenjenih za farmaciju kroz razne tumbler-e pre nego sto dileri iskesiraju profit. Cifra je vrlo verovatno nekoliko puta veca od 10%.

Nije to nista lose za Bitcoin - na kraju krajeva, slobodna trgovina bez kontrole drzave i jeste jedan od svetih gralova libertrarijanca.


Nisam siguran da razumem to sto kazes...
Ne znam ni kako cifra moze biti veca od 10%, ako se te stvari ukljuce...

Bukvalno postoje blockchain analyzer-i, softver koji prati blockchain i sve transakcije, pa vestackom inteligencijom zakljucuje da li je legalno ili ne.

Evo ovi kazu da je npr 1% transakcija korisceno za ilegalne stvari.
https://www.newsbtc.com/2018/0...bitcoin-used-illegal-purposes/
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 15:12 - pre 61 meseci
Citat:
djexns: Slazem se za savet, da prodaju svoje Bitcoine, pa da kupe kasnije kada padne, ali isto tako, bitcoin vise nikada nece pasti na 2500 dolara, treba pratiti trziste i reagovati logicno kada su takve stvari u pitanju.


Istorijski cena nikad nije isla ispod MA200w koji je trenutno oko 3.300 tako da bih se ja kladio da ni ispod 3.500 nikad vise BTC necemo videti.

Citat:
Licno cu kupovati po malkice svaki mesec, koliko god mi finansije dozvole, i onda cu prodati 2021. ili 2022, (kada budemo u sledecem bull marketu), pa cu onda sa tim novcem da kupim jos BTC-a, 2024. (kada budemo u sledecem bear marketu)


Sad si nadrljao. Ja kada sam pre par meseci rekao da je vreme za kupovinu ispljuvase me onoliko :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 15:15 - pre 61 meseci
Citat:

Bukvalno postoje blockchain analyzer-i, softver koji prati blockchain i sve transakcije, pa vestackom inteligencijom zakljucuje da li je legalno ili ne.


Kako tacno "vestacka inteligencija" zna da su kojekakvi privremeni novcanici i oprani BTC-ovi "nelegalni"?

To mogu da tvrde samo za novcanike i transakcije koje je policija predhodno identifikovala i povezala sa dilerima, sto je smesan % od ukupnog broja bas kao sto je i procenat zaplenjene droge smesan u odnosu na ukupnu kolicinu koja se proda.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440126 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.