Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 439003 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija31.08.2018. u 23:39 - pre 68 meseci
Teško da bi u neko dogledno vreme moglo doći do drastičnijeg skoka cene kripta.
Sve što se dogadjalo tokom ove godine pokazalo je kako je posao sa kriptom varljiv.
To je sigurno poljuljalo poverenje u kripto.
Bitcoin se donekle drži ali na račun ostalih kripta.
Tako je sada vrednost ETH samo 4% od vrednosti BTC.
Period romantike je izgleda prošao i sad sledi otrežnjenje.

Nije lepo što ovdašnji kriptofili izbegavaju da učestvuju u diskusiji.
Na drugim forumima nije tako i tamo se mogu pročitati razumne teze baš od kripto rudara.


 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
cable-188-2-60-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija02.09.2018. u 08:24 - pre 68 meseci
Citat:
Nije lepo što ovdašnji kriptofili izbegavaju da učestvuju u diskusiji.


Rece on na 53-coj strani diskusije :D :D
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.09.2018. u 21:23 - pre 68 meseci
Šta se to dogadja? Potop?

5 miliona ETH je "planulo" u poslednjih 24 časa!
Cena? Sitnica 0.037 BTC.
To je valjda najniža vrednost ETH u odnosu na BTC u ovoj godini.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.09.2018. u 11:04 - pre 68 meseci
Vitalik Buterin: Crypto, Blockchain Space Won’t See ‘1,000-Times Growth’ Again
Citat:
Buterin explained that the period of explosive growth in the sphere is likely coming to an end because the level of superficial awareness about the industry has significantly grown, and is likely to plateau:

“If you talk to the average educated person at this point, they probably have heard of blockchain at least once. There isn’t an opportunity for yet another 1,000-times growth in anything in the space anymore.”

Pretpostavljam da pod "space" podrazumeva oblast kripto tržišta.

Trenutna vrednost ETH je $196.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.09.2018. u 11:20 - pre 68 meseci
To je isto ono sto je problem kod svake od shema vece budale - budala u jednom trenutku ponestane. Trenutni priliv je taman koliki je dovoljan da ne dodje do opsteg sunovrata, ali verovatno je sa velikim rastom zauvek zavrseno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija12.09.2018. u 11:59 - pre 68 meseci
Na nekim pulovima broj Ethereum rudara je opao oko 60% u odnosu na početak maja ove godine.
U istom periodu angažovana snaga je opala samo 6%.
Da li to znači da je u Ethereum eko sistem uveden ASIC?
Potajno naravno. Ne bi bilo lepo jer je na štetu GPU rudara ali bi bilo korisno za one koji poseduju ETH ASIC mašine.
 
Odgovor na temu

test1234




Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija12.09.2018. u 14:18 - pre 68 meseci
Ko hoće da zaradi, maline sadi kad ih svi ostali povade izapale...
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija12.09.2018. u 18:19 - pre 68 meseci
Citat:
pctel:
To je isto ono sto je problem kod svake od shema vece budale - budala u jednom trenutku ponestane. Trenutni priliv je taman koliki je dovoljan da ne dodje do opsteg sunovrata, ali verovatno je sa velikim rastom zauvek zavrseno.


Gotovo sve je propalo. Eto lepo si nam govorio. Nista prodacu sve od kripta sto imam za neku smesnu cenu....

.
.
.

.
.
.

Mosha ! Kupujte kada krv rece ulicama, makar bila i vasa.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija12.09.2018. u 23:05 - pre 68 meseci
Citat:
Kupujte kada krv rece ulicama, makar bila i vasa.

Evo ssi, danas se navrsilo 4 meseca od mog i tvog dijaloga gde ja kazem da je opasno pustiti vas da nagovarate ljude na forumu da kupuju coine i ubedjujete ih da ce isti da poskupe, a ti si mi i tada rekao da je to sto sam napisao smesno. I, vreme je da sagledamo prve rezultate - ko je toga dana pre 4 meseca poslusao tebe i ulozio svoju imovinu u ETH, do danas je ostao bez 73,5% svoje imovine! I taj gubitak je vrlo verovatno zauvek. U skladu sa tim kad god na forumu savetujes kupovinu, ja cu smatrati za potrebno da upozorim ljude na to da ako tebe slusaju mogu vrlo lako da ostanu bez 70%-100% svoje imovine.

Prilicno je simptomaticno da kriptovernici UVEK propagiraju da je vreme da se kupuje, a NIKAD jos nisam procitao da su napisali da je vreme da se prodaje. Kad raste tad ide prica da treba kupovati jer ce sutra biti skuplje. Kad stoji na nekom nivou vec neko vreme, tad je prica da treba kupovati pre nego sto poskupi. Kad pada, onda ide prica da najozbiljniji igraci kupuju kad cena padne. Ali, ako sam vec kupio a cena raste, onda ide prica da bolje sacekam da jos poraste. Ako je ista vec neko vreme, onda treba da sacekam da pocne da raste. Ako pada, onda ide prica da ozbiljni igraci nikad ne prodaju kad pada, vec to rade samo kukavice. Ispada da je jedino ispravno novac uloziti u kripto i zauvek zaboraviti da je ikad postojao. Kad se od ne kripto aktivnosti zaradi jos, onda opet to isto od pocetka. Voleo bih da pre nego sto okoncam svoj ovozemaljski zivot makar jednom procitam iskren savet kriptovernika koji kaze "danas je pravo vreme da se zalihe rasprodaju". Makar na jedan dan, pa vec sutra ujutro kupiti nove. Ali ne, to ne postoji.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 08:38 - pre 68 meseci
Citat:
pctel: Evo ssi, danas se navrsilo 4 meseca od mog i tvog dijaloga gde ja kazem da je opasno pustiti vas da nagovarate ljude na forumu da kupuju coine i ubedjujete ih da ce isti da poskupe, a ti si mi i tada rekao da je to sto sam napisao smesno. I, vreme je da sagledamo prve rezultate - ko je toga dana pre 4 meseca poslusao tebe i ulozio svoju imovinu u ETH, do danas je ostao bez 73,5% svoje imovine! I taj gubitak je vrlo verovatno zauvek. U skladu sa tim kad god na forumu savetujes kupovinu, ja cu smatrati za potrebno da upozorim ljude na to da ako tebe slusaju mogu vrlo lako da ostanu bez 70%-100% svoje imovine.

Prilicno je simptomaticno da kriptovernici UVEK propagiraju da je vreme da se kupuje, a NIKAD jos nisam procitao da su napisali da je vreme da se prodaje. Kad raste tad ide prica da treba kupovati jer ce sutra biti skuplje. Kad stoji na nekom nivou vec neko vreme, tad je prica da treba kupovati pre nego sto poskupi. Kad pada, onda ide prica da najozbiljniji igraci kupuju kad cena padne. Ali, ako sam vec kupio a cena raste, onda ide prica da bolje sacekam da jos poraste. Ako je ista vec neko vreme, onda treba da sacekam da pocne da raste. Ako pada, onda ide prica da ozbiljni igraci nikad ne prodaju kad pada, vec to rade samo kukavice. Ispada da je jedino ispravno novac uloziti u kripto i zauvek zaboraviti da je ikad postojao. Kad se od ne kripto aktivnosti zaradi jos, onda opet to isto od pocetka. Voleo bih da pre nego sto okoncam svoj ovozemaljski zivot makar jednom procitam iskren savet kriptovernika koji kaze "danas je pravo vreme da se zalihe rasprodaju". Makar na jedan dan, pa vec sutra ujutro kupiti nove. Ali ne, to ne postoji.


Danas je pravo vreme da sav kripto prodas ako mislis da ce stvar propasti.
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
79.101.13.38

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 08:41 - pre 68 meseci
Citat:
pctel Prilicno je simptomaticno da kriptovernici UVEK propagiraju da je vreme da se kupuje, a NIKAD jos nisam procitao da su napisali da je vreme da se prodaje.


Najbolje vreme za kupovinu je juce, drugo najbolje vreme je odmah :)

A sto se tice prodaje - to negira svrhu novca uopste... Sto bi prodavao savrsen novac koji mozes da saljes iz tacke A u tacku B bez da ikog moras da pitas za dozvolu? Zasto ga ne bi (eureka!) koristio kao novac? :)

Idi na lokalnu pijacu ili kod frizera/automehanicara/doktora i zacudio bi se sta sve mozes da kupis sa ovim novcem. Adoption rate samo raste ;)

A mozes i online recimo na https://purse.io/shop
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
79.101.13.38

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 08:54 - pre 68 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=YHjYt6Jm5j8 :)
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 09:00 - pre 68 meseci
Sto bi prodavao? Pa zato sto kripto boluje od hiperinflacije. Ne znam koliko godina imas i da li pamtis rane devedesete - kad ti neko uvali valutu koja boluje od hiperinflacije, onda imas izbor izmedju dve opcije:
- trcis da potrosis, jer ce sutra manje da vredi
- trcis da zamenis za stabilnu valutu.

Ali, dobro, ja kontam da vi ne razmisljate razumom nego inatom, hocete da imate ETH ne zato sto je logicno imati, nego u inat ovakvima kao ja

Nego tu se onda postavlja sledece pitanje - zasto niste prodali pre 4 meseca, pa danas za te pare kupili 4x vise ETH-a?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 09:20 - pre 68 meseci
Nego, da zanemarimo moja tumacenja i predvidjanja koja su subjektivna i mogla bi biti netacna, da pricamo malo o objektivnim stvarima - na internetu mogu da se nadju grafikoni cena najpoznatijih Ponzijevih shema, uporedite li ih sagrafikonima kriptovaluta, naprimer ETH, mozete primetiti da izgledaju identicno. tulip mania=south sea=eth. Interesantna "slucajnost", zar ne?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
79.101.13.38

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 10:08 - pre 68 meseci
Secam se hiperinflacije kroz maglu, bejah mali. Ali meni se iskreno ovo ne cini kao hiper inflacija - BTC je stabilan vec ~6 meseci... Jeste da je izgubio od nove godine 70% svoje vrednosti ali pre toga je dobio zilion % tako da je pad bio ocekivan... Nisam ekonomista ali to meni ne lici na hiperinflaciju...

Povrh toga konacna i predvidljiva ukupna kolicina BTC-a na svetu sprecava inflaciju i drzi je predvidljivom i stabilnom.

Mada ti verovatno ne pricas o toj inflaciji sto dolazi do mog sledeceg zakljucka - kad se prica o inflaciji bilo bi lepo da se razluci da li se o monetarnoj ili cenovnoj :)

"The term "inflation" originally referred to increases in the amount of money in circulation, and some economists still use the word in this way. However, most economists today use the term "inflation" to refer to a rise in the price level. An increase in the money supply may be called monetary inflation, to distinguish it from rising prices, which may also for clarity be called 'price inflation'. Economists generally agree that in the long run, inflation is caused by increases in the money supply."

Kao sto vidis BTC nema ovaj drugi problem monetarne a prvi problem cenovne inflacije ce se resiti sto ga vise ljudi bude koristilo za njegovu originalnu namenu - razmenu dobara. Fluktuacije ce uvek postojati ali ce biti male - slicno kao za zlato ili srebro. To je na kraju krajeva odlika slobodnog trzista i te zakone ne bih menjao za autoritet i regulaciju ikakve vrste :)

Sa druge strane imas gomilu prica kako je BTC bas spasao mnoge Venecualce od hiperinflacije njihove valute da ne izgube sve sto imaju. Jer njima je zabranjeno da kupuju drugu valutu (kao i nama 90tih) dok BTC niko ne moze da ti zabrani da kupis :) Gde bi nama kraj bio da smo ga imali 90tih...
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 11:25 - pre 68 meseci
Kripto nema sve karakteristike piramidalne sheme. Na primer:
Citat:
nemamstan

Da bi se govorilo o piramidalnoj shemi potrebno je da postoji eksponencijalna veza izmedju broja vlasnika i vrednosti BTC.
Recimo najmanje na kvadrat da poraste broj vlasnika u odnosu na rast vrednosti BTC.

Pošto nije ispunjen uslov rasta broja vlasnika u odnosu na rast vrednosti kripta
jasno je da kripto nije klasična piramidalna shema.
Ali biznis oko kripta jeste ekstremno rizičan za "male igrače".
Što se tiče definicije inflacije nije toliko bitna sama definicija nego vrednost dobara koju posedujete.
Citat:
nemamstan

Kad prodje tih 541 dan konstatovaćete da karticu niste otplatili jer je Ethereum inflacija obezvredila vaš rad bar napola i čekate narednih 541 dana.

Još nije prošao taj 541 dan a već sada je jasno da kartice nisu otplaćene
odnosno vlasik kartica konstatuje da je vrednost dobara koja poseduje daleko manja nego što je očekivao.

Ko nije odmah prodavao po "špic" ceni sad je u dubokom beznadju.
Citat:
nemamstan

Ako se pogleda dijagram rada riga koji si ti postavio može se očitati da je projektovana zarada tvog riga po sadašnjim cenama 340 USD mesečno.
Odbijmo od tih 340 dolara 70 dolara za el. energiju, ostaje 270 USD mesečna zarada od rudarenja.
Zato jun, jul, aug, sep, oct, nov i dec doprinose sa 1890 USD.

Nažalost, jun, jul, aug nisu doprineli u računatom prinosu jer je došlo do pada vrednosti ETH a sep, oct, nov i dec takodje neće doprineti sa 1890 USD uzimajući u obzir sadašnju vrednost ETH.
Projektovani gubitak za 1. jan 2019 će biti veći od tada projektovanih 300 USD gubitka.

Zato, ko je šta izrudario morao je da prodaje odmah kad je izrudario uz nadu da postigne "špic" cenu.

Isto važi i u buduće bez obzira na sadašnju malu cenu.
Jer sve pokazuje da će u dogledno vreme vrednost kripta padati a što ću obrazložiti kasnije kad budem imao više vremena.

 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 15:13 - pre 68 meseci
Citat:
BrutalCoin:Nije lepo što ovdašnji kriptofili izbegavaju da učestvuju u diskusiji.
Na drugim forumima nije tako i tamo se mogu pročitati razumne teze baš od kripto rudara.


Ovde takvi nemaju sta da traze jer se njihove teze zatrpavaju budalastinama. Evo, npr moje teze podrazumevaju da se period posmatranja izrazava u godinama i samim tim ja nemam sta da trazim na ovoj diskusiji jer se ovde sve racuna na dnevnom nivou i ocekuje isplata na nivou sata & minuta :)
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 17:38 - pre 68 meseci
Mnogo više pratim druge foruma nego ovaj. Na primr, na drugom forumu sam baš od majnera saznao da će osnovna ETH nagrada za rudare opasti sa 3 ETH na 2 ETH. Ovde se recimo taj podatak ni ne pominje. A vrlo je bitan za profitabilno rudarenje.




[Ovu poruku je menjao BrutalCoin dana 13.09.2018. u 21:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 19:43 - pre 68 meseci
Ko da nas prisluškuju, ETH ode oko 20%
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.09.2018. u 22:36 - pre 68 meseci
Citat:
pctel:
Sto bi prodavao? Pa zato sto kripto boluje od hiperinflacije. Ne znam koliko godina imas i da li pamtis rane devedesete - kad ti neko uvali valutu koja boluje od hiperinflacije, onda imas izbor izmedju dve opcije:
- trcis da potrosis, jer ce sutra manje da vredi
- trcis da zamenis za stabilnu valutu.

Ali, dobro, ja kontam da vi ne razmisljate razumom nego inatom, hocete da imate ETH ne zato sto je logicno imati, nego u inat ovakvima kao ja :D

Nego tu se onda postavlja sledece pitanje - zasto niste prodali pre 4 meseca, pa danas za te pare kupili 4x vise ETH-a?


Mozda sam malo preterao, izvini.

Hteo sam da kazem da ima nas koji i dalje imamo veru u celu stvar.

Zasto nisam prodao pre 4 meseca ? Nisam, taj ETH koji imam samo gomilam, dodajem.

ETH do sada nisam prodavao, kao ni BTC.

Druge coine - jesam... tj menjao sam ih u ETH ili BTC.

Recimo ICX.

Osim ETH imam nesto EOS-a.

Tako da sam recimo ok sa padom ETH, posto EOS nije toliko pao.

Sa druge strane ja ne ocekujem neku dobit ni ove, ni sledece godine.

 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 439003 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.